לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-07-2008, 17:32
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "ממה אתה בא להזהר בדיוק?"

לא, אני לא טועה.

הגישה הנ"ל - מחסן מחשבים - נוסתה בארץ ונכשלה. באמת שאין לי חשק להכנס לדיון הזה (הוא אינו ויכוח), ואסתפק בהעלאת השם "גרין מחשבים" מהאוב. ישנן עוד דוגמאות רלוונטיות, אבל זו הביאה למכה קשה לצרכנים.

לצערי (שוב), לצרכן הישראלי הממוצע, ואפילו לכמה מומחים בתחום, אין מושג בכלכלה, בשיווק, בשירות ועוד שלל נושאים. הצרכן חושב (כמוך) שאם הוא קנה מוצר שיובא לארץ ע"י היבואן הרשמי (ובלשונם העלגת של אנשי האתר - "חשוב שתדעו כי NotebookClub מתעסקת עם מחשבים ניידים וציוד נלווה המיובא ע"י יבואנים רשמיים"), אזי הוא רשאי להיות שקט וטוב לב. הוא מרשה לעצמו להתעלם מכמות עצומה של ידיעות שסותרות הנחה זו, ובבוא היום אף זועק עד השמיים כגוזל נחמס.

נניח שהמוצרים בעצם מיובאים ע"י היבואן הרשמי של Dell. אז?
-האם לא פוטרו (לאחרונה) שני מנכ"לים של חברות בינלאומיות, תאגידים של ממש, בגלל יבוא אפור?
-האם מישהו מבטיח לי שהעובדה הנ"ל תזכה אותי בשירות של Dell בארץ ו/או בעולם? (אני מניח שמפאת בורות ותמימות רוב התשובות תהיינה שגויות. התשובה היא "לא", נקודה).

-האם אני יודע מהי המדיניות בנוגע לשירות ולאחריות? כן. הנה היא:
חברת קניות ברשת בע"מ מהווה משווק רישמי בלבד, החברה אינה מייבאת או מייצרת את המוצר שיש בדעתך לרכוש באתר ולפיכך אינה נושאת במישרין או בעקיפין באחריות כלשהי למוצרים, טיבם, התאמתם לצרכיך ו/או למפרט הטכני.
האחריות הינה אחריות יבואן או יצרן. קניות ברשת בע"מ מהווה משווק רישמי בלבד.
תנאי האחריות הם בכפוף לתנאיו והחלטתו של היבואן בארץ.

-האם הנ"ל מבטיח לי כי Dell העולמית תתן לי שירות? לא.

באמת שנשבר לי מדיונים כאלה כל פעם מחדש. מבחינתי, אין בעיה: כל מי שרוצה להכוות ואחרי זה לבוא ולהתבכיין פה, ולקבל תגובות אוהדות - רשאי. כל מי שסבור שדעותיו הפרטיות גוברות על המציאות, ושאמונותיו תקפות בבית-המשפט, יכול לקנות מאיפה שבא לו, מה שבא לו, בחצי מחיר ולהרגיש שהוא דפק את כל העולם. אותי זה מצחיק.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-07-2008, 17:26
צלמית המשתמש של קרמריקה
  קרמריקה קרמריקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "לצערי, זו הגישה בארצנו הקטנה,..."

קודם כל, רצוי להבדיל בין שירות לבין מראה חנות. כפי שאמרתי, לא אכפת לי אם החנות תראה כמו מוסך במידה והשירות הוא טוב. הייתי מעדיף לקבל הכל, אך במבחר החנויות האיכותיות המצומצם שיש בארצנו, אני לא יכול "להרשות לעצמי" לפסול חנות בשל מראה.

דבר שני, לגבי החנות הזו ספיצפית. היא בעיקרה חנות אינטרנטית שפתחה מעין אולם תצוגה למוצריה. אין לה מעבדה, לא מתפקידה לספק שרות לאחר הקנייה והיא בסה"כ סוג של מתווכת בין היבואן לצרכן. כל עוד היא מספקת את המוצרים שהיא מבטיחה, עושה זאת מהר (ואצלי זה היה פחות מ24 שעות) ועושה זאת בזול, על מה בדיוק יש לבוא בטענות? לפי גישה דומה, ניתן לפסול את NEWEGG... זה הרי מחסן ולא חנות.
ישן 04-07-2008, 17:37

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי קרמריקה שמתחילה ב "קודם כל, רצוי להבדיל בין..."

מדהים. אין לשניכם מושג. אתם אפילו לא מצליחים להשתמש במילים הנכונות.

אתה בכלל יודע מה ההבדל בין מוצר ובין שירות?

השירות נגזר ממראה החנות. זו עובדה, ויש לא מעט מחקרים בנושא. יש הסכמה כללית שהשירות נגזר מאופי ומייעוד החברה, מהצהרותיה ואמונותיה, ועוד. זו הסיבה שבאמריקה (כמעט כמו השכונה של תפוחים) מוכרים לבושים בצורה מסוימת (עניבה וכו'), החנות נקייה ומוארת היטב, ישנו שילוט בכל מקום ועוד, ועוד, ועוד.

ישנם מומחים (ואני מכיר אחד או שניים), ששכרם החודשי עולה על מחזור חנות ממוצעת בארץ, שכל תפקידם הוא לעצב חנות בכדי שתשדר מסר מוסכם, מקובל ורצוי. ישנם מומחים שתפקידם לבדוק האם העיצוב השיג את מטרותיו.

וישנו הלקוח הישראלי הטיפש.
ישן 04-07-2008, 18:15
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine מנהל Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
חלק מהדברים שאתה אומר הגיוניים, אבל...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "שולחן היה נחמד. במיוחד אם הוא..."

אני מניח שאתה מכיר את זיגזג (www.zigzag2000.co.il), חנות שאמינותה כלל איננה מוטלת בספק. הייתי אצלהם פעם אחת. הם עובדים מתוך בית (שנראה כמו בית פרטי) בנווה מונוסון, במקום שנראה לא הרבה יותר טוב מהתמונה הנ"ל (אבל בהחלט קטן יותר)...

אני לא מכיר את החנות המדוברת, אבל לא הייתי שופט אותם מהתמונה. הדעה שלי בד"כ מתגבשת אחרי שאני שומע ביקורת מאדם שהביא אליהם מוצר תקול שקנה אצלהם. לטעמי זו העדות הטובה ביותר לאיכותה של חנות כזו או אחרת. ככה אני יכול לומר לך שהשירות של זיגזג הוא מעולה, וככה גם אומרים ש IQPC היא חנות מעולה.

אני מניח שתגיד: סבבה, בכל אופן לא הייתי רוצה להיות אותו האדם הראשון שינסה לממש את האחריות שלו, אותו אדם שעל סמך עדותו אתה מבסס את דעתך. גם נכון. בכל אופן, בד"כ אם מחכים מספיק זמן יצטברו עדויות בלי שתצטרך ללכת ולקנות ראשון. ככה אני בחרתי בזיגזג (בחלק מהמוצרים שקניתי) בכל אופן.

בכל אופן, חבל להסיט את נושא האשכול. זה לא תורם. אפשר לקיים דיונים על חנויות (מסויימות) בפורום באשכול ייעודי, זה יהיה עדיף לטעמי.

The only certainty in life is that there are no certainties.

ישן 04-07-2008, 19:06

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "חלק מהדברים שאתה אומר הגיוניים, אבל..."

יש הרבה הבדלים בין זיגזאג ו-IQPC לחנויות כמו אותו מחסן.

חנות, אגב, יכולה להראות בסדר גמור ועדיין להעסיק אנשים שעדיף שיתעסקו בתחומים אחרים (ע"ע החנות האסורה, KSP, "נעה מחשבים" ודומותיהן).

אני חושש שאין טעם בהסבר עמדתי, מכיוון (ואני לא מתכוון אלייך) שהצד השני לא מודע אפילו לשיקולים הבולטים בהסבר הזה, לא כל שכן לדקויות. זה כמו לנסות להסביר את פושקין למישהו שלמד רוסית משירות במג"ב.

אני לא מתכוון (או מנסה) להעליב - אני מציין עובדה. בחיים לא הייתי אומר לגורדון רמזי "שומע, גבר, אני הייתי משתמש בשלוש ביצים ולא בארבע כי דוגרי נראה לי יותר טוב, אבל לא ניסיתי". הייתי שותק ומנסה ללמוד ממישהו שיודע על מה הוא מדבר. בפורום הזה, לעומת זאת, א/נשים מביעים דעות נחרצות שאין כלום מאחוריהן, למעט אמונה קלושה ומחשבה מינימלית כזו או אחרת.

יש מי שחושב שקניית מסכים שקולה לקניית תפוח במכולת. אפילו בזה הוא טועה - אם התפוח שקניתי מעמרם (בעל המכולת ליד הבית שלי) לא יימצא חן בעיניי, הוא לא יטרטר אותי בניירת, לא ייבקש שאשלח את התפוח על חשבוני למי שקטף אותו וכו'. הוא יישלח לי הביתה קילו תפוחים וייתקשר להתנצל.

רוב הקוראים בפורום הזה אינם אנשי מקצוע, ולדעתי זה ביזיון שיש מי ששולח אותם לנסיונות מפוקפקים, רק משום שהוא סבור שאם עליו ייעבדו, אז הוא ייתקן לעצמו את המסך עם שפיץ פלייר, פיליפס ודבק מגע. המציאות בארץ פשוטה - יש נוכלים, אין חוק, יש ייבוא אפור, אין פיקוח, יש גנבים, אין משטרה ועוד. שומר נפשו יירחק.
ישן 05-07-2008, 20:56
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.04
זה הדבר העובדתי/מועיל הראשון שכתבת באשכול הזה
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "[color=black]בכדי לסגור את..."

האתר טוען שמדובר במוצרי dell שהגיעו לארץ על ידי היבואן/משווק רשמי של dell בארץ,

ציטוט מאתר החנות:

למען הביטחון והשקט הנפשי שלכם חשוב שתדעו כי NotebookClub מתעסקת עם מחשבים ניידים וציוד נלווה המיובא ע"י יבואנים רשמיים של דל ישראל ( DELL Israel).

http://www.notebookclub.co.il/dell-...E9%E3%E9%ED.htm

זה שהם לא מופיעים בדף שציינת נובע כנראה מכך שברשימה מופיעים גורמים שאינם חנויות קצה אלא
מפיצים: "הפצה למשווקי משנה" וגורמים שעובדים מול גופים גדולים/מוסדיים.

את זה כדאי באמת לברר (קודם כל בחנות, לשאול מי המפיץ איתו הם עובדים ולראות אם הוא כן מופיע
באתר דל ואיזו תעודת אחריות מקבלים) , אם אכן מדובר במוצרים שהגיעו מהיבואן של dell אנחנו חוזרים
שוב לשאלה, מה זה משנה מאיזה חנות קונים?

הטיעון הראשוני לגבי שולחנות ושקעי חשמל שלא הופיעו בתמונה מסוימת היה משהו בין מגוחך למצחיק.

נערך לאחרונה ע"י תפוחים בתאריך 05-07-2008 בשעה 21:01.
ישן 05-07-2008, 22:34

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "זה הדבר העובדתי/מועיל הראשון שכתבת באשכול הזה"

שוב אתה מוכיח שאתה לא נוהג לקרוא דיונים בהם אתה משתתף? מדובר בציטוט שאני עצמי הבאתי במהלך השרשור. זו התשובה שלך? אללי.

אם היית יודע מה התשובה לשאלה שאתה שואל, כל הדיון הזה היה נראה אחרת. לפחות הצלחת לשאול את השאלה הנכונה (אם כי התשובה שלך עליה - שגויה).

בעריכה - אין לך מושג מה ההבדל בין מפיץ למשווק, נכון? הציטוט שהבאת נוגע ל"הפצה למשווקי משנה", כך שדל ישראל מפיצה למשווקי-המשנה שלה (אלה שמופיעים ברשימה). נסה לקרוא את מה שאתה כותב, במיוחד אם אתה מביא את הדברים כסימוכין לטיעון מצדך (אולי היית מגלה שאתה דווקא מחזק את דבריי).

נערך לאחרונה ע"י Rationalist בתאריך 05-07-2008 בשעה 22:44.
ישן 08-07-2008, 01:22

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "הכל עניין של יחס הפרש מחיר אל מול הסכון."

נדמה לי שיש פה בעיה של הבנה. לא מדובר ביבואן רשמי - דל ישראל היא היבואן הרשמי. כל יבואן אחר (ולא נטען שיש כזה, אגב) הוא יבואן מקביל (מקבילי, בעברית אחרת).

יש משווקים ומפיצים (וכאלה שממלאים את שתי הפונקציות). לכולם ברור מאוד שהנ"ל ייכבדו כל אחריות לכל מוצר עבור כל קונה. לי זה לא ברור (במיוחד כשבארץ התפוצצו *שתי* פרשיות של יבוא/ייצוא "אפור", בהן היצרן הבינלאומי סירב לכבד אחריות עבור מוצרים שנמכרו ע"י חברת הבת הישראלית).

אין לי התנגדות שקונה שקול יבצע הערכה של סיכון מול סיכוי, עלות מול תועלת וכו'. מטרידה אותי העובדה שמישהו כזה או אחר ממליץ על מוצר במחיר הזדמנות, כשהמקור לא מוכר במיוחד. להבדיל אלפי הבדלות - מוצר גנוב יהיה זול משמעותית. מכאן שתקנה אותו? לא.

2000 ש"ח זה קטן יחסית לך. יש כאלה ש-200 ש"ח זה גדול עבורם, ויש כאלה שגם 20,000 ש"ח לא יזיזו להם. אני מנסה להיות הוגן ולהזהיר את מי שסומך על מומחי הפורום בעיניים עצומות. לא מכיר את הנ"ל (ואת IQPC כן, לדוגמא).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:11

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר