לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-07-2008, 12:32
  ProgrammerX ProgrammerX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.11.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Algorithm שמתחילה ב "אין לי בדיוק מה להוסיף פרט..."

תודה רבה על האתר האמיתי, הגעתי אל האתר שהבאתי דרך גוגל, אולי זה אתר פרסומת שלהם לא יודע.

בקשר לעבודה שלי, אני עכשיו בצבא עוסק בפיתוח וכן, אני מנצל את הידע שצברתי בהנדסאי. על מנת להתקדם בצבא וגם באזרחות אחרי זה, אני רוצה כבר עכשיו להתחיל להמשיך את לימודי ההנדסה שלי ולא לחכות לסוף הצבא (כרגע סיימתי חצי מהנקודות לתואר מהנדס).

אם אתה רוצה ללמוד להנדסאי ומיד אחרי זה להשלים להנדסה, אין טעם לעשות את זה. הייתי ממליץ לך לעשות הנדסאי, לצבור נסיון של כמה שנים בתחום ואז להמשיך למהנדס. באופן הזה הידע שלך יהיה הרבה יותר מעמיק וגם לימודי ההנדסה ילכו יותר בקלות.

"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his" - General George S Patton

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-07-2008, 12:48
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ProgrammerX שמתחילה ב "לימודי הנדסה במכללת אפקה"

אני מסיים שם עכשיו שנה ראשונה.

למכללה סך הכל יש מוניטין טוב מאוד בתעשייה, אבל אני לא יכול להעיד על זה.

בקשר ללימודי ערב - אתה בונה את המסלול בעצמך, זה אומר שאתה יכול לדחוס כמות גדולה של לימודים בכל ערב ואז ללמוד רק כמה ערבים בשבוע, או שאתה יכול לפזר את הלימודים על כל השבוע.
אני לומד בסמסטר הזה קורס שהוא מ21:00-23:00 (זה דיי נדיר, רוב הקורסים מסתיימים ב22:00 גג) ולימודי ערב מתחילים ב17:00 אחה"צ.

הכיתות לא גדולות במיוחד, פרט לשיעורים מסויימים שמתקיימים באודטוריום ההרצאות הן עם ייחסית מעט סטודנטים (בין 20-40 סטודנטים, לפעמים פחות) שזה יתרון גדול, יש לך גישה מאוד פתוחה לרוב המרצים והם עוזרים במידה ופונים להם. גם המתרגלים מוכנים לעזור יש להם שעת קבלה פעם בשבוע וחלקם גם נותן מעבר לזה בזמנם החופשי.

המרצים חלקם טובים יותר חלקם פחות, כמו בכל מקום אני משער, בגלל שהמכללה מאפשרת גמישות בבחירת המרצים והמתרגלים מומלץ בחום להתייעץ עם סטודנטים על כל קורס שאתה לוקח, בגלל שזה מכללה קטנה כמעט לכל סטודנט יש דעה על המרצים והוא יכול לעזור לך, יש מרצים שממש אסור לקחת אותם, לעומת זאת יש מרצים שפשוט חובה לקחת אותם ובמיוחד מתרגלים מסויימים.

בסמסטר הזה הייתה נפילה קלה (או כבדה, תלוי איך מסתכלים על זה): ועדה ארצית בדקה את רמת הלימוד בכל המכללות והגיעה למסקנה שרמת הלימוד בהם נמוכה (הייתה על זה כתבה מגמתית ושיקרית בערוץ 10, התייחסו לדברים הלא נכונים במקום להתייחס למסקנות האמיתיות) כתוצאה מזה אנחנו הרגשנו שרמת המרצים (וגם רמת הסטודנטים אם להיות הוגנים) נשארה אותו הדבר, לעומת זאת רמת הבחינות עלתה בכמה רמות. זה הגיע למצב שהיה קורס משנה ראשונה שבכיתה אחת היו 98% נכשלים, רק אחת עברה בציון 62 (2 נקודות מעל המינימום), בבחינות אחרות הופיע חומר שלעולם לא הופיע בבחינות קודמות (ולכן גם אף אחד לא התכונן אליו, גם לא היה מאיפה להתכונן) אבל כנראה שאם עליית רמת החומר בבחינה גם המרצים יתנו דגש לדברים האלו בהרצאות וזה יתאזן (בעבר כל המבחנים במכללה היו עם חומר פתוח, וגם הבחינות היו קלות בהרבה).

סך הכל אני מרוצה באפקה, אני דרך אגב בלימודי בוקר ולא בערב, לא תמיד זה אותם מרצים.

ישן 05-07-2008, 12:55
  ProgrammerX ProgrammerX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.11.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אני מסיים שם עכשיו שנה..."

יש אולי איזשהו אתר או קישור בו ניתן לראות מבחנים משנים קודמות בקורסים מסויימים ?

אני רוצה לראות מה בערך הרמה במכללה. בכל מקרה, אני שולח עכשיו מייל עם בקשה לקביעת פגישת ייעוץ ונראה מה הם יציעו לי. התוכנית שלי צריכה להיות שונה מכל השאר כי חצי מתואר המהנדס כבר עשיתי וחוץ ממכללת אורט בראודה בכרמיאל (שם למדתי) ומכללת סמי שמעון בבאר שבע שהם עובדים עם הצבא והסטודנטים בתוכנית הזאת לומדים בשני המכללות הנ"ל אין כמעט שום מכללה בארץ שיודעת לאכול אותנו (הנדסאים + חצי מהנדסים).

לאחר הפגישה, אני אספר פה על התרשמותי באופן כללי על המכללה ועל הצוות שאני אפגש איתו.

"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his" - General George S Patton

ישן 05-07-2008, 13:30

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ProgrammerX שמתחילה ב "יש אולי איזשהו אתר או קישור..."

בקשר לקורסים שלמדת - לפי מה שהבנתי בכל המכללות והאוניברסטאות זה אותו דבר, אתה נותן להם את כל הקורסים שלמדת והם מחליטים מאיזה קורסים אתה מקבל פתור ומאיזה לא. ממה שראיתי עד עכשיו אף פעם אנשים לא מרוצים ממה שקיבלו (לא רק באפקה) הרבה פעמים זה על גבול האבסורד - יש לי חבר ששירת כמתכנת בצבא והלך ללמוד באוניברסיטה הפתוחה, הם לא הסכימו לתת לו פתור בשום קורס תיכנות (אפילו מבוא) שהוא היה צריך לקחת, פרט לג'אווה שהוא בכלל לא יודע לתכנת בשפה הזאת ודווקא בה הוא קיבל פתור. ויש לי חבר במכללה שקיבל פתור מגרפיקה 2 אבל לא מגרפיקה 1 (כאילו יוצאים מנקודת הנחה שהוא שולט טוב בחומר אבל הוא לא יודע את הבסיס)

אני רק ממליץ להנמיך ציפיות, כנראה שתאלץ לעשות לפחות כמה קורסים בודדים בנושאים שאתה שולט בהם.

ישן 05-07-2008, 13:41

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Algorithm שמתחילה ב "בעצם מה שאתה אומר, עדיף לא..."

לא זה לא מה שאמרתי, אני אשאר עם הדוגמא של הגרפיקה כי זה מה שאני מכיר.
יש תוכנה שנקראת solidworks שעוזרת מאוד לכל מי שמתעסק במכונות - גם ניתן לבנות בעזרתה חלקים, גם ניתן לבדוק להם חוזק, להרכיב אותם ועוד הרבה מאוד דברים (תוכנה ממש מגניבה)
מה שלומדים איתה בשנה ראשונה הוא מאוד בסיסי, הנדסאי מכונות שולט בה הרבה יותר.

לכן הבעיה היא לא שהוא מקבל פתור מגרפיקה 2, אלא מזה שהוא לא קיבל פתור מגרפיקה 1.

בקורסים שהרמה שלהם יותר גבוה משל תואר הנדסאי אף פעם לא תקבל פתור, אין שום סיבה להסתיר את התואר זה רק יעזור לך (תאמין לי שאפילו 2 קורסים משנה ראשונה זה משהו)

ישן 18-07-2008, 21:07
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.07
גם אני רוצה ללכת לאפקה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ProgrammerX שמתחילה ב "לימודי הנדסה במכללת אפקה"

ללימודי הנדסת תוכנה בוקר 4 שנים, אין לי 5 יחידות מתמט' וגם לא פיזיקה לכן הייתי צריך לעשות את
שתי המכינות..
נפגשתי עם יועצת הלימודים שם כמה פעמים (זאת עם המשקפיים למי שמכיר) אבל החלטתי בסופו של
דבר להירשם ללימודי הנדסאי תוכנה של שנקר (ממוקם צמוד לאוניברסיטת תל אביב) למשך שנתיים,
ורק אחר כך להשלים לתואר מהנדס באפקה בתוספת של 3 שנים, הסיבה שהחלטתי להירשם קודם
להנדסאי היא בגלל ההתרשמות שלי מאנשים שונים איתם דיברתי, הנדסת תוכנה דבר מגעיל, קשה,
מתיש, משעמם ועוד פעם קשה, ואמרו לי שרבים נשברים והתחום לא קל, אני לא רוצה להגיע למצב
שאתחיל לימודים ובאמצע אשבר, לכן החלטתיי ללכת על המסלול הקל יותר יחסית, לראות אם זה מתאים
לי, אם ילך לי טוב ואמשיך עד הסוף בציונים טובים אשלים אחרי זה למהנדס באפקה.

נערך לאחרונה ע"י רמבו 6 בתאריך 18-07-2008 בשעה 21:10.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:39

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר