לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-07-2008, 07:55
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
מה הם חוששים?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב ""חשש בארה"ב: תקיפת ישראל באיראן תיכשל""

התקיפה יכולה רק להכשל. אין לה שום אפשרות להצליח.

נניח והמודיעין שלנו מושלם. נשמיד כל צנטרפוגה, מחסן ומתקן גריעני. מאה מטוסים יתקפו עשרים מטרות וישמידו אותן לעפר.

לא פגענו במערכת השלטון והכלכלה האירנית ולמחרת הם מתחילים לבנות מחדש ולרכוש תחליפים לציוד המושמד.

אז הפצצה לא תהיה מוכנה ב2009 היא תהיה מוכנה ב 2011. בנתיים מלחמת הפיגועים משתוללת בכל העולם...

מכיוון שלא מדובר בכור גרעיני בודד, או בפצצה בודדת שהוברחה לאירן אין פתרון צבאי לגרעין האירני. (חוץ מהשמדה כוללת של טהרן ושכנותיה, אבל זה לא ממש יעזור לישראל)

ישראל היתה צריכה כבר מזמן להודיע שאין לה שום כוונה לתקוף את אירן. שאנחנו לא מתכוונים להוציא לארופאים את הערמונים מהאש. לדרוש מאירופה ערבויות כלכליות כפיצוי על העסקים שהם עושים באירן ואולי להודיע בפומבי על המחירון להפרת השקט.

עד מתי נשחק ב"תחזיקו אותי" ומה התועלת בכך?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-07-2008, 08:15
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
לא מסכים
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "מה הם חוששים?"

איראן חייבת לארה"ב הרבה דם על על הידיים.

היא ארגנה אלפי פיגועים ברחבי עיראק ואף אפגניסטן ואלפי חללים אמריקנים ומאות חללים בריטים נהרגו

בגלל הטרור הרצחני שהיא השליטה בעיראק מאז המלחמה ב2003
.
אך ממשל בוש שקוע יותר מדי בבוץ העיראקי והעם האמריקני לא רוצה מלחמה נוספת , מערכה נוספת

אז ארה"ב לא יכולה ליזום מתקפה צבאית גדולה על אירן.

אך אם ישראל תתקוף את המתקנים הגרעיניים של איראן אז סביר להניח שאיראן בתגובה תתקיף מסיבית

את ישראל עם מאות טילים על העורף ומקרה כזה פועל בחיוב עם ארה"ב. אז ארה"ב תוכל לתקוף את

איראן תוך טענה שהיא מגנה על בת בריתה הקרובה והחשובה כל כך במזרח התיכון (ישראל) ולעם

ולעם האמריקני יהייה קשה להתווכח עם זה ואפילו נראה תמיכה בקרבו שכאמור חלק לא מבוטל

מהעם האמריקני תומך ואוהב את ישראל ויהייה לו קשה לעמוד מהצד בחוסר מעש במקרה של התקפה

איראנית עלינו.

ארה"ב רוצה לשים סוף לטרור המסיבי והרצחני שאיראן מפעילה על חיילי ארה"ב

ואם ישראל תתן לה עילה כזו משמעותית לתקוף אני מאמין שהיא תלך על כל הקופה.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 06-07-2008 בשעה 08:21.
ישן 06-07-2008, 12:26
  טירון טירון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
רגע, רגע...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "מה הם חוששים?"

איך הגעת ל-20 מטרות? אני מבין שאתה מתייחס רק לאתרים שמתעסקים עם הגרעין. מה עם האתרים שמטרתם תגובה על מתקפה? נאמר... משגרי שיהאב, טילים המשוגרים ממשגרים ניידים כאלה ואחרים... גם אותם חיסלנו במכה האדירה ובאגרוף הפלדה?
התסריט שלך מבוסס על מצב שבו האיראנים החרוצים פשוט בולעים את הרוק, ושבים לעשות במלאכת השיקום. זה מאוד אופטימי...
הרי ברור שהם ישר מגיבים. ואם הם מגיבים - גם אנחנו מגיבים, ואז מתחילה מהומה רצינית, ודינמיקה רגילה של "אתה יודע מה קורה בהתחלה אבל אין לך שום דרך לנבא למה זה יוביל".

בגדול - דברים אלה מחזקים את ההסתייגויות מתקיפה, אבל הם קלים לכתיבה, משום שהם תגובה להצעה שלך. קל לתקן. קל לבקר. קשה יותר לתת פתרון. זה מצב מסובך כל כך, שגם אלו שיש להם את המודיעין, שלנו אין - בטח שוברים את הראש.
ישן 06-07-2008, 12:48
  QWQ QWQ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.08
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "רגע, רגע..."

לאירן יש הרבה מאוד מה להפסיד במקרה שתגרר למלחמה ממושכת.
בעוד שלנו יש את האפשרות להילחם באירן דרך חייל האוויר לאירנים אין את האפשרות הזאת
היא יכולה לשגר כמובן טילי שיהאב אך גם היא יודעת שזה לא יכריע את המערכה.

לעומת זאת ישראל יכולה להפציץ את שדות הנפט האירנים שיגרמו להפסדים עצמויים בכלכלה האירנית
ולא רק זאת מוסדות שלטון נמלים ,שדות תעופה.

מי שיושב בראש הדרג חובותו היא לתת את הפיתרון הטוב ביותר לטווח הקצר והארוך למדינה
זה התפקיד שלו כולם יודעים שאירן גרעינית היא לא משהו שישראל יכולה לחיות איתו
כך שישנה רק 2 אפשרויות אחת פיתרון דיפלומטי שניה פיתרון התקפי.

אין יותר מידי מה לשבור את הראש צריך לשבור את הראש כאשר נגיע למצב שהפתרון הדיפלומטי לא עובד
והפיתרון ההתקפי יהיה על הפרק שם צריך לשבור את הראש כיצד נעשה את המשימה על הצד הטוב ביותר.
ישן 06-07-2008, 13:12
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
אני רק שאלה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "התכוונתי להתלקחות כללית, כאשר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טירון
. העורף שלנו לא עמד מעולם במלחמה ממושכת נגד טקקי"ם כדוגמת השיהאבים ו/או העשורות למיניהן, כמו שתמצא באכול הנפרד, שממנו למדתי שאין לאף אחד מושג ברור על כמות הטקק"ים שיש להם, ובוודאי לא על מה תהחה יכולת הספיגה של העורף שלנו.

מעניין. ואם מאן דהו שיודע בדיוק כמה טק"ק יש לאיראן, אתה חושב שהיה כותב זאת כאן בפורום? בקיצור, לא ניתן להיק מסקנות רק על סמך הכתוב בפורום.

באשר לנזקי השיהאב וקרוביו - יש מושג מצוין לגבי הנזקים והנפגעים, וידע זה אינו נחלת הפורום או התקשורת. ניסיון העבר מראה שההערכות התבררו כמדויקות מאוד (חק"ב לפני מלחמת המפרץ של 1991 למשל).

לגבי יכולת הספיגה - הפעם מסד הנתונים נרחב יותר וכולל את קיץ 2006.

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 06-07-2008 בשעה 13:34.
ישן 06-07-2008, 15:57
  טירון טירון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
לטל:
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "אני רק שאלה"

אני לא חושב ש"מאן דהו" יודע כמה טק"ק יש לאיראנים, לא בפורום ולא מחוץ לפורום. יש הערכות מודיעיניות כאלה ואחרות, שאינן יכולות להיקרא בשם המחייב "מידע". יתר על כן, מספר הטקק"ים וסוגיהם, גם הם אינם סוף סיפור היכולות ההתקפיות שלהם: יש את הענין של מקצועיות הפעלתם, ניהול "טיפטופם" לכאן, תבונת או טיפשות פריסתם, וכו. גם כל עניין האמצעים שלנו לטפל בהם - על הקרקע או בעת מעופם, לא טופל בדבריו של TsAcHi שאליו הגבתי באשכול זה, ושנקט עמדה מיליטנטית (אולי מוצדקת, אבל לא מנומקת מספיק לטעמי). בוודאי שתשובות לכל שאלות אלו אין לי ציפיה לקבל בפורום, ולא ברור לי מאיפוא הסקת שהסקתי משהוא...

קשה לי להניח ש"מסד הנתונים" שעליו אתה מצביע ביחס ליכולת הספיגה של העורף שלנו הוא ישים לאיום האיראני דהיום, המסתמן להדיוט כמוני (והלוואי שאני טועה) כחמור בהרבה מזה של החיזבאללה של 2006.

אם אתה רומז שיש כאן "קל וחומר", ושעמידות העורף ומוכנותו היתה חלשה אז, ותהיה חלשה שבעתיים במקרה של עימות עם איראן, שיכול להתלקח גם לעימות עם החיזבאללה, מודל 2008, אם לא יותר מכך - אשמח אם תביע עמדתך זו בגלוי, שכן חזקה עליך שאתה מכיר את "מסד הנתונים" על עמידות העורף שאותו הזכרת.

נערך לאחרונה ע"י טירון בתאריך 06-07-2008 בשעה 16:07.
ישן 06-07-2008, 18:11
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
אנא ערף, העולם מצחיק, אז צוחקים.....
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי QWQ שמתחילה ב "אתה מתכוון לחיזבאללה ? כי לפי..."

לחיזבאללה תהיה בעיה כאשר יצטרף למתקפה על ישראל כי הפעם לא כמו אז תהיה לא התנגדות גם מבפנים
זאת אומרת צבא לבנון ילחם גם הוא בחיזבאללה.[/QUOTE]

"צבא לבנון ילחם גם הוא בחיזבאללה".........אולי במשך 17 הדקות הראשונות של מהלך הלחימה..............
אתה באמת רציני? עודכנת ישירות ע"י הרמטכ"ל הלבנוני, וראית את הקומנדו הלבנוני (יש כזה בכלל?) מתאמן על מודל של מפקדת החיזבאללה?

בוא נהיה רציניים. זה תרחיש קלאסי של "אם אין אני לי - מי לי?". והיה ונותקף וכו' - בסוף הרי איכשהו אנחנו נהיה האשמים. ודי לחשוב מה יקרה למחירי הנפט בעולם, ואיך הבומרנג הזה חוזר אלינו.

נערך לאחרונה ע"י DZZ בתאריך 06-07-2008 בשעה 18:25.
ישן 11-07-2008, 06:57
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
מביאים ספינה על מנת למנוע כישלון.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב ""חשש בארה"ב: תקיפת ישראל באיראן תיכשל""

עם ספינה כזו אולי לא יצטרכו היהודים להוציא את החרב מנדנה...

Missiles

July 10, 2008: Last week, the U.S. Navy sent a message, and conducted some anti-missile training, as two Aegis warships (one off the coast of Israel, and the other in the Persian Gulf) practiced defeat a combined missile attack, from Syria, Lebanon and Iran, against Israel.
So far, the Aegis system has knocked down nearly 90 percent of the missiles fired towards it. This includes shooting down a low flying space satellite. The Aegis system consists of a modified version of the Standard anti-aircraft missile and the Aegis radar system, that shoots down ballistic missiles. This system, the RIM-161A, also known as the Standard Missile 3 (or SM-3), has a range of over 500 kilometers and max altitude of over 160 kilometers. The Standard 3 is based on the failed anti-missile version of the Standard 2, and costs over three million dollars each. The Standard 3 has four stages. The first two stages boost the interceptor out of the atmosphere. The third stage fires twice to boost the interceptor farther beyond the earth's atmosphere. Prior to each motor firing it takes a GPS reading to correct course for approaching the target. The fourth stage is the 20 pound LEAP kill vehicle, which uses infrared sensors to close on the target and ram it. The Aegis system only operates from warships (cruisers and destroyers that have been equipped with the special software that enables the AEGIS radar system to detect and track incoming ballistic missiles.
The recent exercise mainly tested the communications and computer operations of the Aegis systems in the two warships. No missiles were actually fired (although some simulated ones were in a software version of the system, used for testing and training.) Iran has threatened to fire missiles at Israel, if anyone attacks Iranian nuclear weapons development facilities. Israel also has its own anti-missile systems. The U.S. is most concerned about Iranian short range missiles attacking U.S. bases in Iraq, or oil production facilities in nearby Arab nations.
By the end of the year, the U.S. Navy will have 18 ships equipped with the Aegis anti-missile system. Japan also has four Aegis warships being equipped with this anti-missile capability.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:05

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר