לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-07-2008, 12:59
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מבולבל חיילים ומקומות ישיבה באוטובוסים (לתשומת ליבם של מפקדי יח' 8,200)

אני זוכר היטב כשהייתי חייל שצוערים הודחו מבה"ד 1 כי לא פינו את מקומם באוטובוס ושחיילים קיבלו דוחות ממשטרה צבאית על אותה עבירה.
לאחרונה יוצא לי הרבה יותר מידי לנסוע באוטובוסים בכל רחבי הארץ. בנוסף אני נאלץ להעזר במקל הליכה. מצער אותי בכל פעם מחדש לרות חיילים וקצינים שיושבים באוטובוס ואינם מפנים את מקומם, לא לנכים, לא לנשים בהריון ולא לקשישים.
ישנם קווים מסויימים שבהם נוסעים הרבה מאד חיילים. אני מדבר על קו מסויים בירושלים שבו נוסעים חיילים מיחידה 8,200 וחולים בדרכם אל אחד מבתי החולים בבירה. החיילים מהווים לפעמים יותר מ50% מהנוסעים. מבייש לראות אנשים מבוגרים ונכים שעומדים במעבר ואף חייל לא קם. גם לא קצינים.
דבר דומה קורה בקווים בין עירוניים (שמתי לב במיוחד לקצינים מגדוד קרקל).
הבוקר היה מדהים לראות סטודנטיות ערביות שנסעו באוטובוס ופינו את מקומן כשבאותו הזמן חיילים וחיילות ישבו ושוחחו.
לא מדובר על חיילים שחוזרים עייפים מהשטח, אלא על חבר'ה צעירים, רעננים שמגיעים מהבית והם בדרכם לשבת על כיסא בחדר ממוזג.
במסדרי יציאה תמיד היו אומרים לנו: "תזכרו שאתם הפרצוף של צה"ל. תתנהגו בהתאם". האם אי אפשר לדרוש מחיילים את אותה התנהגות?

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 06-07-2008 בשעה 13:01.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-07-2008, 14:20
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
גם הנהג צריך להגיד מילה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "חיילים ומקומות ישיבה באוטובוסים (לתשומת ליבם של מפקדי יח' 8,200)"

נדמה לי שקיימת איזו הוראה בחברות האוטובוסים שנהג צריך לבקש מהנוסעים לקום ולפנות מקום לחלשים, אך הוא עושה עצמו לא רואה ולא שומע, מזל שנוהג בסדר וללא תאונות.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 08-07-2008, 15:31
  YOELGET YOELGET אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.06
דיסק ממש לא קל להאשים את המדינה
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "קל להאשים ישר את המדינה ואת..."

במקום שיש תורה ישנה גם דרך ארץ , היכן שיש חינוך טוב אין דקירות על מקום חניה ואין יריות על סלקטור בכניסה למועדון, דרך ארץ היא לקום לפני קשיש באוטובוס, לתת זכות קדימה בכביש ולא לתקוף קשישות (גם לא קשישים).
כנראה שפיספסת את שכתבתי - "כשבמשך שנים רבות לא מחנכים בבתי הספר וגם בבית לערכים". לבית תפקיד חשוב מאוד בחינוך אבל כמו שאתה מבין גם ההורים הם ניצולי מערכת החינוך והיא (ואנחנו) נמצאים בירידה מתמדת .הממשלה היא האחראית על החינוך ואם הממשלות לדורותיהן מזניחות את החינוך והכנסת מחוקקת חוקים שנוטלים מהמורים כל סמכות ענישה (שחס וחלילה נפשו של ילד לא תיפגע אם יגידו לו את המילה אסור).
שמח מאוד שחינכו אותך כיאות, חבל שלא כולם זכו לחינוך.
ישן 06-07-2008, 18:38
צלמית המשתמש של האזרח

גם אני פעם לא קמתי...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "חיילים ומקומות ישיבה באוטובוסים (לתשומת ליבם של מפקדי יח' 8,200)"

לא רציתי להכניס נימה אישית בקשר ל-8200, אך בכל זאת תרשו לי חברים....

בשנות ה-60 המאוחרות היתה פשיטה של הסיירת (מטכ"ל) על מקום מסויים. אני כחייל ב-8200 (אז היא נקראה אחרת) השתתפתי במבצע בעבודה שלי... (לא קרבית) יומיים ללא שינה ולאחר המבצע שוחרננו בבוקר ל-24 שעות הביתה. לא מגולח עם בגדי עבודה נרדמתי במושב שלי באוטובוס.

לפתע העיר אותי אדם מבוגר שישב לצידי ואמר שעתה הודיעו ברדיו על פשיטת כוח צהל ושאני צריך ללמוד להיות חייל טוב ומסודר...
מה יכלתי לענות לו ברגע זה, פשוט שתקתי.
הזקן כל הזמן הסתכל עלי בבוז גלוי ואמר לי שלפחות אני יכול לקום לאנשים אחרים שעומדים, כי אני צעיר.
לפני שירדתי מהאוטובוס לחשתי לו בשקט: "אני הייתי שם...לכן אני לא מסודר ומלוכלך"...
הייתם צריכים לראות את העיניים שלו, הזקן רצה לחטוף את היד שלי ולנשקה.
אז, חברים יקרים שלי בואו לא נשפוט אחרים מהר כל כך.

ישן 06-07-2008, 18:41
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "גם אני פעם לא קמתי..."

חיילים שחוזרים מהבית ומספרים בקולי קולות על הבילוי שלהם בשבת?
הסיבה שהזכרתי את היחידה הספציפית הזו היא שהחיילים משתייכים אליה ובמקום שתהיה להם הסעה לבסיס הם פשוט תופסים 20-30 ולפעמים 70% מהמקומות באוטובוס.
כשאתה עולה ומוצא מקום פנוי החייל הנחמד ליד אומר "מצטער, המקום הזה תפוס" ומצביע על החברות שלו שמתקדמות לקראת הנהג. כנראה שהוא חושב שזה שיש לי מקל הליכה ביד לטובת קישוט.

ישן 08-07-2008, 16:55
צלמית המשתמש של האזרח

תעזוב, חבל לבזבז תחמושת...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי מאבטח שמתחילה ב "כמו שאמרתי - גבר גבר."

אם אני עדיין זוכר, נדמה לי שזאת הייתה תחנה התחלתית, ברחתי לסוף ורק הזקן העיר אותי.
היפה היה בזה כי בתחנה לאחר מכן הייתי צריך לרדת... רואה הכל יוצא לטובה.
"אין עוד מלבדו".

ישן 06-07-2008, 19:41
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07

תשמע- אשתי ילדה לפני שבוע את בנינו הבכור (היום היתה הברית אגב)...

היא החליטה יומיים לפני הלידה ליסוע לדודתה בנתניה....מסיבות ברורות היא החליטה ליסוע אוטובוס לרכבת ומשם לנתניה ברכבת.

גם הלוך וגם חזור האוטובוס היה מלא. אף אחד, לא נערים, לא צעירים בני 20 פלוס וגם לא מבוגרים יותר חשבו להציע לה לשבת. יתירה מכך, כאשר היא ביקשה לרדת, אפילו דחפו אותה שני בחורים שביקשו לרדת ראשונים (לא במזיד כמובן, אבל בכל זאת). גם הנהג לא ממש חשב שהוא צריך לומר משהו למישהו.

כאשר הייתי ילד ונסעתי עם אמי באוטובוס, אם לא הייתי מפנה את מקומי לקשיש או אישה בהריון הייתי חוטף 2 סטירות מצלצלות. אולי צריך לשוב לדרך הזו.

נערך לאחרונה ע"י lior432 בתאריך 06-07-2008 בשעה 19:44.
ישן 06-07-2008, 23:14
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "מזל טוב! |שפעת|"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
מזל טוב!

אההממ.. רק עכשיו שמתי לב שהסמיילי הזה מכונה במערכת הפורומים של פרש - "שפעת".
בכל מקרה אני התכוונתי לליצן.

ולגבי נושא האשכול - מהצד השני ביציאה הראשונה הביתה מבה"ד 1 נתקלתי במראה האבסורדי של מפק"ץ ושני צוערים שמבצעים הסתערות על קשישה מסכנה במטרה לשכנע אותה לשבת במקומם (בזמן שהאוטובוס בכלל לא היה מלא).
אמנם אני מעדיף את זה על פני הסוציומטים המעמידים פני ישנים/מתים/שומרים מקום לחבר דמיוני אבל הייתי מעדיף שזה יבוא מבפנים ולא כחלק מתחרות מי יותר ראוי להיות קצין.

ולגבי ההסתערויות על האוטובוסים בת.מ. ב"ש - מדובר באוטובוסים שמשמשים רק חיילים ושצה"ל ו/או חברת האוטובוסים לא השכילו לחשב כראוי את כמות הנוסעים בהם כך שחייל שלא מספיק לעלות על האוטובוס בזמן גם ימתין בין 45 דקות לשעתיים לאוטובוס הבא וגם יאחר לשעת ההתייצבות בבסיסו כך שפה לפחות האשמה היא לא בחינוך או בהעדרו (הם דווקא נלחמים על מקומם באוטובוס המגיע לבסיס).
ישן 06-07-2008, 22:15
צלמית המשתמש של shai.shai
  shai.shai shai.shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.06

יוסיפון, בתוך נציגת הדור הצעיר פה באשכול (נדמה לי...) אני לצערי נאלצת להסכים איתך...

בתור אחת שגם כשהייתי חיילת, תמיד הייתי מפנה מקום למי שבאמת צריך לשבת, וגם היום כשאני נוסעת באוטובוסים עירוניים בירושלים- אני מתישבת רק אחרי שאני רואה שהאוטובוס יחסית ריק, ואם יעלה אדם מבוגר יהיה לו איפה לשבת (וגם אז, מתישבת אחרי האמצע... בנאדם עם מקל לא צריך ללכת את כל המעבר תוך כדי שהאוטובוס נוסע!). תמיד עצבן אותי לראות את החיילים שנדחפים (במכות!) לעלות ראשונים (ואני מדברת על החוצפה... אני לא אתחיל אפילו עם העובדה שהם לא משלמים בכלל על הנסיעה- כי אז תבואו ותגידו שהם משרתים את המדינה וזה מגיע להם... ותאכלס אתם צודקים..), מתישבים (בדרך כלל עם התיק לידם, למקרה שהם יראו איזה חבר עומד בתחנה למטה ומנסה לעלות, כשמצב המקומות הריקים באוטובוס הולך ונהייה רע..) והולכים לישון ממש מתחת לאף של הבחורה בהריון שעומדת מעליהם ומנסה למצוא פוזה נוחה להחזיק את הידית של הכיסא בלי להפריע חס וחלילה לחייל ש"מנסה לישון"...

זה ממש מעצבן! ממש ממש ממש מעצבן! אני לא הולכת להתחיל לספור את הנסיעות לבסיס (הרחוק...) שבהן הייתי הכי עייפה בעולם (כי כשאתה גר בחור, האוטובוס היחיד הוא ממש מוקדם בבוקר... וזה אחרי שיצאת במוצ"ש...) ובכל זאת בחרתי לפנות מקום לאישה מבוגרת (אגב, בדרך כלל עם שקיות... מה הקטע של השקיות??) ולעמוד נסיעה של שעתיים עם הנשק עלי והתיק הגדול מתחת לרגלים- רק בשביל שמי שבאמת צריך לשבת, ובאמת מגיע לו- שישב. וזה לא הופך אותי למסכנה ואני לא ישתכיין על זה. באותה מידה יכולתי לעצום עיניים ולעשות כאילו אני ישנה כדי שיעזבו אותי.

לדור שלנו אין כבוד לאנשים בכלל (תמיד התפללתי שאיזה זקן יתחיל לנזוף בחייל על זה שגם הוא היה פעם חייל, והוא גם היה קרבי, והוא נלחם בשביל המדינה הזאת- ועכשיו איזה ג'ובניק תופס לו את המקום באוטובוס...) וזה מהחינוך.

אני לא חושבת שצריך לתדרך חיילים או לאיים עליהם שיפנו מקום באוטובוס למי שצריך. אני חושבת שחייל בן 20 צריך להיות מספיק אינטיליגנט בשביל לעשות את זה לבד, בלי קשר לעונשים.
ישן 06-07-2008, 22:18
  משתמש זכר Malchi Malchi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.06
מבין את הטענות

המוצגות כאן, ואומנם אני שמח שאני עוד בין הנוער הבודד שעוד כן קם
בשביל לתת לאחרים לשבת, והרבה פעמים אני אפילו לא מתיישב מכיוון שזה ברור
מאליו, תודה רבה יש לי עוד רגליים בריאות ואין סיבה שאתעצל ואשב, בכל זאת
אין צורך להסביר שאני קם כדי שאלו שצריכים יוכלו לשבת.
אבל עם זאת אני משפיל ראשי עקב השתייכותי לדור שמרכז ההתעסקות היום יומית של משויכיו
היא הם עצמם.
קבלו את התנצלותי.
וכמו שאומרים, תמיד יש צדיק אחד או שניים בסדום, רק צריך לחפש אותו.

ישן 06-07-2008, 23:02
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הצד השני של המטבע"

אה, כן. התרוץ המושלם.
מישהו אחר יכול לעשות את זה, אז למה שאני אתאמץ?

מכאן בדיוק מתחילה הגלישה במדרון החלקלק שמובילה לכל מה שאנחנו יוצאים נגדו בשרשור הזה.

אני אצטט את בן גוריון, במכתב לחבר יורם פורת מה 13.01.1954

ציטוט:
ב. אתה טועה בהנחתך שלפני קום המדינה כולם היו חלוצים, ו"הרעיון היה חדור יותר בקרב לבות הנוער העברי". גם אז היו רבים בלי כל רצון חלוצי, אבל קבעו אלה שהיו חלוצים.
ג. גם עכשיו יש חלוצים. אני מכיר חלוצים לאלפים. נכון שמספרם לא מספיק. מספרם לא הספיק גם לפני קום המדינה. אבל הם ישנם, ואני מאמין שירבו.
ד. שאלתך:"מה דרוש כדי לעורר מחדש את הלבבות הצעירים להגשמה ולחלוציות והאם קיימת עתה חלוציות בכלל" - הרי על חלקה השני עניתי בסעיף ג. ועל חלקה הראשון - תשובתי היא פשוטה: לא לעורר חלוציות - אלא כל אחד המרגיש כמוך - צריך להיות (הדגשה במקור) חלוץ. יחלצו כל הנועזים, הנאמנים, הטובים, ויחיו חיים חלוציים - ורבים יבואו אחריהם.
חלוציות לא מעודדים- אלא חיים, עושים, הוים.
ההסברה הטובה ביותר לחלוציות - זהו מפעל חלוצי וחיים חלוציים.

אתה חושב שזה נכון? קום ועשה.
אתה חושב שזה לא נכון? קום, עשה והגן על עמדתך.
אתה רוצה לנסות להנות מכל העולמות ולא לקחת אחריות? תחיה כמו תולעת ואני אדרוך עליו כמו על תולעת.
עד כדי כך פשוט.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 06-07-2008 בשעה 23:29.
ישן 06-07-2008, 23:35
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מה הקשר, לכל הרוחות?"

אם אני יכול לישון בישיבה על הרצפה (עם הגב הדפוק שלי, שכבר גרם לי לגמור תרגיל פעם על שולחן האורטופד במר"ג) באוטובוס שיורד מהרמה לאחר שבוע של תרגיל עם אפס שעות שינה (עם שלושה פסי מתכת על הכתף, אם זה משנה משהו) - כנראה שכולם יכולים.

לא מזלזל במה שעשית. חס וחלילה.
אבל זה לא נותן לך שום הצדקה לא לפנות את מושבך לנשים בהריון, לנכים ולקשישים.

נ.ב. - זה לא שאני צדיק גדול. אני בסה"כ צדיק בדורי. אם אחד כמוני, על כל המגרעות שלי, מסוגל להעביר ביקורת מוסרית מוצדקת על אחרים, אז פני הדור הם באמת כפני הכלב.

ישן 07-07-2008, 05:55
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
צדיק בדורך? אשריך...
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אם אני יכול לישון בישיבה על..."

גם אותי חינכו מילדות לקום למבוגרים וגם כחייל עשיתי זאת. ויחד עם זאת, נראה לי אסורד לבוא בטענות וזעקות על חיילים קרביים (להבדיל מאותם ג'ובניקים שאותם תיאר יוסיפון) שכורעים תחת עייפות בדרך הביתה מהבסיס ולא קמים לפנות מקום לישיש בזמן שיש ישראלים רבים באוטובוס (כולל חיילים לשעבר ולעתיד) שיכולים וצריכים לעשות זאת. מה מצאת להטפל דווקא להם? אם אתה יכול לעמוד בנסיעה אחרי שבועיים ללא שינה, אשריך. גם אני יכול רק שהייתי מעדיף לדרוש מאזרח צעיר לפנות מקומו לפני שאני אעשה זאת. כחייל קרבי (מיעוט קטן בבסיס מפנק הג'ובניקים שבו הייתי) היו לי מעט מאוד צ'ופרים ושרדתי במסגרת הקרבית מתוך שליחות. אחד הצ'ופרים המעטים הייתה היציאה הבייתה. המסע עבורי היה בן שש שעות ומספר אוטובוסים וכמעט תמיד אחרי לילה לבן. נהניתי להגיע סוף סוף לתחנה המרכזית, להתמוטט לתוך הספסל עם עיתון ולהרדם תוך דקותיים. אני אמור להרגיש אשם משום שלאחר מכן עלה לאוטובוס אדם עם מוגבלות ואף אחד מהצעירים החסונים והרעננים שמסביבי לא ההין לפנות מקומו? לא תודה.
אני עוד זוכר איך גברת אחת בתור לאוטובוס החליטה שאני מנסה להדחף לפניה (היא בילבלה אותי עם חייל אחר, אני מניח) ושאלה אותי בהבעת גועל אנינה "אתה בטח חושב שאני חייבת לך משהו". ובכן, כן, היא חייבת לי משהו. חיילים קרביים בסיטואציה מסוימת בהחלט ראויים להתחשבות מהחברה ממש כמו ישיש או אדם בעל נכות.
ישן 07-07-2008, 11:37
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "צדיק בדורך? אשריך..."

לא אמרתי שהשרות שלי היה קשה משלך, ובטח לא שאני ראוי ליותר ממך.
בטח ובטח לא טענתי שלאותו ג'ובניק/עתודאי מצוי יש יותר זכויות ממך, או שאתה מחויב יותר ממנו.
למען הסר ספק, על כל "מנת" ביקורת שאני הייתי מעביר עליך במצב כזה, עליהם הייתי מעביר מנה כפולה ומכופלת.

אני כן טענתי שזה שמישהו אחר חוטא, לא נותן לך לגיטימציה לחטוא.
זה שהוא פושע יותר גדול ממך, לא אומר שאתה צדיק.
וד"א - אני לא מסוגל לעמוד שלוש-ארבע שעות באוטובוס. אני פשוט עובר לישיבה מזרחית, מתכדר, ועובר למצב קטטוני מהלחץ, הצפיפות וחוסר האוויר, עד העצירה הפתאומית הבאה של האוטובוס/שמישהו צריך את המעבר.

נ.ב. - אני לא מכיר אותך מ e-mago מלפני שנתיים שלוש? הניק הזה נשמע לי מאוד מוכר.

ישן 07-07-2008, 21:10
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "צר לי להרוס לך..."

בהנחה שאתה מתכוון למשטרה נוציא לשניה מחוץ לסטטיסטיקה ציבור מאוד ספציפי שכועס על אוכלוסיה זאת בגלל אירוע שבו אותו ציבור קרא לאותם לובשי מדים להפר את שבועת האמונים למדינה למען סט הערכים שהם מאמינים בו (קריאה שהיא לדעתי חסרת אחריות ואנוכית).

בוא נזכור שבניגוד לצה"ל אוכלוסיית השוטרים אינה כוללת מגוייסי חובה (למעט קומץ שח"מיטסים) והיא נבחנת ע"י הציבור לא רק בעתות מלחמה אלא כל יום ולכן סביר יותר שתופנה כלפיה ביקורת.
תזכור גם שהציבור בא במגע עם השוטרים מדי יום בעוד שאת החיילים לא יפגוש בד"כ מי שלא נוסע בתחבורה ציבורית או עובד/עושה שופינג בעזריאלי.

זרוק למשוואה גם את העובדה שהרבה אנשים שמקבלים דו"ח תנועה מאשימים את המשטרה ולא את עצמם, אוהדי כדורגל מסויימים שכועסים שחוקרים להם את האוליגרך ותוסיף לזה כל מיני פרשיות מביכות בתקשורת כגון שוטרת שמלמדת עבריין איך להשתמש באקדח והוא חוטף לה אותו ולוקח אותה כבת ערובה, שוטר שלא נכנס למתחם שמחבל מבצע בתוכו טבח, אי קידום קצין משטרה ידוע וחושף שחיתויות כחלק מסגירת חשבונות בצמרת המשטרה, ידיעות על מינויי קרובים וכו' ותבין למה יש חלק רחב בציבור שחושב שכל השוטרים מחלקים דוחות חניה במקום למנוע פשעים.

דווקא בתקופת חשיפת פרשיית מיכאל מור עלתה הפופולריות של המשטרה.
ישן 07-07-2008, 14:51
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
המלצה צבא חינוך לישראל

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
אני זוכר היטב כשהייתי חייל שצוערים הודחו מבה"ד 1 כי לא פינו את מקומם באוטובוס ושחיילים קיבלו דוחות ממשטרה צבאית על אותה עבירה.
האם יש חוק המחייב חיילים לפנות את מושבם בתחבורה ציבורית לזקנים\נכים\... ?

אם כן, אז מסע הסברה מלווה באקיפת החוק יעזור.
אם לא, אולי מסע הסברה מלווה בחוק שכזה יכל לעזור לכל הצדדים.

בכל מקרה, בא נזכור שחיילים אלה יהיו הורים בעוד שנים מעטות, אז זאת גם השקעה לעתיד

נערך לאחרונה ע"י 2liviu בתאריך 07-07-2008 בשעה 14:58.
ישן 07-07-2008, 18:15
  VCPA VCPA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.08
תופעה מצערת

אני אמנם לא קצין, לא צוער ואני אפילו עדיין לא חייל, אך אני מקפיד לקום מהמושב ברגע שאני רואה קשיש או אשה בהריון או כל אחד אחר שמתקשה לעמוד באוטובוס.
אני מסתכל על בני גילי, שיושבים לאחר שפיניתי מקום לקשיש אחד, ונשארו עוד כמה קשישים עומדים. ואז החבר'ה שואלים אותי: "למה קמת יא פראייר?". אני בז לאנשים כאלה.

תופעת המוזיקה בסלולרי באוטובוס מעצבנת אותי לא פחות מהתופעה לעיל. נתקלתי לא פעם בקשיש, שביקש לכבות את המוזיקה בסלולרי כי זה עושה כאב ראש (האמת שגם לי זה עושה כאב ראש נוראי, ואני על סף התמוטטות עצבים כאשר אני שומע את המוזיקה הזוועתית ששומעים בדרך כלל בסלולרי), ואז הנער עם הסלולרי פרץ בצעקות על הקשיש. אני כמובן נמצא בכוננות עם היד על החגורה כדי להתחיל להצליף בילד הזה עם האבזם המחודד של החגורה שלי, אך תמיד יש משהו שעוצר בעדי (אולי זה החוק).

אני ממש מתבייש בבני דורי.
למזלנו זה לא מאוחר, כל דבר הוא בר תיקון. רק צריך למצוא את הדרך.
ישן 07-07-2008, 19:21
  zimimi zimimi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.05.08

בתור נציג הגו'בניקים או תומכי הלחימה בדיון הזה. חורה לי מאוד שאתם עושים הבדלה והפרדה כזאת בין חייילים קרביים ובין חיילים בעורף.
מתוקף תפקידי יוצא גם לי פעמים רבות לא לישון לילות, לחזור הביתה בשעות לא שעות ודרכים לא דרכים אחרים אחרי 35,28,21 וגם 40 יום בבסיס בזמן שחברי למחזור, העושים כרגע טירונות קרבית חוזרים חמשושים ושושים ואומרים בעצמם כי הטירונות היא קלי קלות והם לא עושים יותר מדי.
אז גם לג'ובניקים מותר להיות עייפים, וכן, תגידו מה שתגידו, גם אנחנו מגנים על המולדת. מניסיון.

אני מסכים שאין שום קשר בין התפקיד שלך בצבא, לבין המחויבות שלך מתוך חינוך וכבוד לקום ולתת לשבת לאדם חלש ממך.

אבל ההפרדה הזאת של שמים וארץ בין ג'ובניקים וקרביים נראית לי מוגזמת לגמרי.
ישן 07-07-2008, 23:13
  sherminator sherminator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.03.08

אהלן לכולם,
אני צעיר שמתגייס לצבא בעוד עשרה ימים וגם אני מפנה את מקומי באוטובוס לטובת אנשים הראויים לו ממני.
לדעתי הבעיה כאן היא כללית הקשורה בחינוך ובהוויה של דור שלם ולא קשורה דוקא בחיילים(ג'ובניקים או קרביים בכלל לא משנה).

יכול להיות שמקורות הבעיה הם אתם- הדור המחנך, התקופה והאוירה במדינה ובעולם, ולכן האצבע המאשימה כלפי הדור שלי היא מיותרת ושגויה אבל זה כבר לנושא אחר.

בכל מקרה לדעתי פתרון של צווים,פקודות ועונשים לאי פינוי מקום באוטובוס הוא לא נכון ומגוכך, משום שמעשים מסוג זה לא שווים כלום אם לא מתכוונים אליהם וגיל 18 זה כבר לא הגיל בו הנער צריך להתחנך,
נושא האוטובוס הוא רק אחת מתופעות רבות המאפיינות את הדור ששיאן בהשתמטות.

אני חושב שזה באמת עצוב שזאת מגמת הכיוון של המדינה ושמוכרחים לחזור לחינוך לערכים, לציונות ולדרך ארץ.
זכרו, אנחנו הנוער של היום והמדינה של מחר ושאם לא יתחולל פה שינוי (ואני מאמין שיתחולל בסופו של דבר) זה לא יהיה טוב.
ישן 08-07-2008, 07:12
  ColMonty ColMonty אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.06
אם תרצו אין זו אגדה

הכל מתחיל ונגמר בחינוך זה לא סתם אמירה אלא עובדה מוגמרת. אף פעם אל תגידו אף פעם. תמיד אפשר לשנות, תלוי כמה רוצים. דווקא היום יותר מתמיד אפשר לשנות אם דוחפים את המסר מספיק פעמים במשך מספר שבועות מוסכם בשנה שיוגדר כחודש כבוד לזולת. המסר יועבר בשיטה שכבר יושמה בשנות השמונים בקמפיין של החברה להגנת הטבע לשימור הצומח ואיסור קטיפה של צמחי בר. מי שגדל בשנות ה 70, 80 יכול להעיד כמה המסר הוטמע באמצעות שירים, פוסטרים, שידורים ברדיו, תשדירי שירות ובכיוצא בזה. הפעם החודש של כיבוד הזולת יבנה ע"י חברות המדיה והפרסום ובמימונם של אלו כתרומה. המסר יועבר לכל אזרחי המדינה ודרך כל המדיות - טלויזיה, רדיו, אינטרנט, עתונים, שלוט חוצות ופרסום ויראלי. זה יכול להיות הקמפיין של המדינה בו כל מדיה תתחרה עם האחרת, וכל משרד פרסום יקבל תחום ספציפי של "כיבוד הזולת" בו הוא מתחרה כבודד וכקבוצה מי משפיע יותר על הדבר האנושי הבסיסי ביותר - כבוד הדדי שמכיל בתוכו את התמיכה בכל מי שנזקק לכך ברגעים של חסד. מעזרה לאשה בחודש מתקדם ברכבת, דרך מתן מקום ישיבה לאדם מבוגר ומתן זכות קדימה בכביש. כך יווצרו ויתפתחו מנגנונים חברתיים שיהיו מכפילי כח שיגרמו לאנשים לחשוב פעמיים לפני שהם לא קמים ממקומם באוטובוס בשביל מבוגר, אשה הרה או אדם עם נכות. ולציניקנים שבינינו - זה אפשרי ותמיד שווה לנסות. גילוי נאות: הכותב עובד בחברה יצרנית (אוטומציה) ולא קשור לעולם הפרסום או המדייה, לא מעשן חומרים אסורים , לא שכך לקחת תרופות ו-כן זוכר את העובדה שאסור לקטוף אירוסים או כלניות. ותוספת קלה: אם זה מצליח - הפרויקט הבא צריך להיות לתמיכה בחקיקה למען בטחון המדינה דרך הגדרת "צבא המילואים" שמשימתו בעתות שלום היא להתאמן למצב מלחמה ובעת מלחמה למלא את המשימות הנדרשות ממנו כצבא. אם תרצו אין זו אגדה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:49

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר