לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-07-2008, 12:48
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דביר1 שמתחילה ב "תרגיל בצבא: 13 חיילים "נחטפו" כשעלו על טרמפ."

ציטוט:
תרגיל בצבא: 13 חיילים "נחטפו" כשעלו על טרמפ

כשברקע התרעות לחטיפת חייל לצורך מיקוח, עורך צה"ל מבצע בו שוטרים צבאיים מנסים "לחטוף" חיילים. לפחות 13 חיילים עלו לטרמפ בניגוד להוראות ונידונו ל-24 עד 28 ימי מחבוש. גורם צבאי אמר: "אירוע אמת אחד מסוג זה יציב את ישראל במקום אחר לגמרי"
חנן גרינברג

המדינה משלמת מחיר כבד על חטיפת חיילים, אולם נראה כי חלק מלובשי המדים לא לומדים ממחדלי העבר ומוכנים לקחת סיכונים מיותרים. כשברקע התרעות על כוונת ארגוני הטרור לחטוף חיילים למטרת מיקוח, החל בימים האחרונים מבצע רחב היקף, במסגרתו מנסים שוטרים צבאיים סמויים "לחטוף" חיילים שמבקשים לתפוס טרמפ בניגוד לפקודות הצבא. ל-ynet נודע הבוקר (יום ג') כי בתוך ימים ספורים "נחטפו" 13 חיילים.

בצה"ל מתרבים החששות כי ארגוני הטרור הפלסטינים, ייתכן גם בהכוונת חיזבאללה ואיראן, יגיברו את מאמציהם לחטוף חיילים - במטרה לשחרר אסירים פלסטינים. "אירוע אמת אחד מסוג זה יציב את מדינת ישראל במקום אחר לגמרי", הזהיר גורם צבאי.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/02012008/1537595/mapa_tirgul-hatifa.jpg]

האזורים מהם "נחטפו" חלק מהחיילים

בעקבות החששות בצה"ל והמתיחות סביב מימוש עסקת חילופי השבויים, הנחה הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, להגביר באופן משמעותי את מבצעי "החטיפות" הפנימיים שעורך צה"ל ברחבי הארץ. על פי ההנחייה, החל המבצע ביום ראשון בשבוע שעבר, והוא יימשך עד סוף חודש אוגוסט.

לפי התוכנית, יתפרשו בימים ראשון עד שלישי בכל שבוע ניידות של יחידות השיטור הפיקודיות, לרבות חיילי היחידה המרכזית לפיקוח תעבורה (ימל"ת). השוטרים, בלבוש אזרחי יאתרו חיילים שמבקשים לקחת טרמפים בצמתים השונים. חייל שייכנס לרכב - נחשב כאילו "נחטף".

בחלקו הראשון של המבצע שנערך בדרום הארץ "נחטפו" שמונה חיילים - שלושה מהם מצומת אשקלון ושניים מצומת גן יבנה. באחד המקרים, דיווחו השוטרים כי החייל ניסה לברוח מהם. בחלקו השני "נחטפו" עוד חמישה. במקרים מסוג זה מובאים ה"חטופים" לדין משמעתי בתוך 72 שעות בפני קצין בדרגת תת-אלוף. שניים מהחיילים שעלו על לטרמפים בשבוע שעבר כבר נשלחו ל-24 עד 28 ימי מחבוש. יתר החיילים יועמדו לדין בהמשך השבוע.

מבצעי "חטיפות דמה" החלו בצה"ל כבר לפני מספר שנים, בזמן שהפקודה האוסרת על חיילים לקחת טרמפים מחשש כי ייחטפו נכנסה לתוקף. הפקודה פורסמה בעקבות שורת מקרים, בהם חיילי צה"ל נחטפו ונרצחו על ידי ארגוני הטרור.

חטיפת גלעד שליט ברצועת עזה, וחטיפת שני חיילים המילואים אלדד רגב ואהוד גולדווסר בצפון, העצימו את המורכבות בפניה ניצבת ממשלת ישראל בניסיון להשיב את החיילים הביתה. מאז אירועים אלה, התריעו גורמי מודיעין כי חטיפת חיילים באמצעות רכב היא מוחשית ועשויה להתרחש בכל רגע. גורמים צבאיים מסרו כי "למרות הירידה היחסית בהיקף החיילים 'החטופים', ניכר כי עדיין רבים לא הפנימו את הסיכון העצום במעשיהם".

זה לא דבר חדש, בעבר היו מבצעים רבים כאלה, וחוליות מ.צ. היו נעות ברכבים אזרחיים ומנסות "לצוד" טרמפיסטים. זה בסדר גמור, וחשוב מאד על מנת לנער את הנרדמים ולשבור שגרה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-07-2008, 14:05
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "הכי קל זה לתת פקודה שלא ניתנן..."

לא הבנתי, איפה הכסת"ח פה?

הפקודות הן ברורות לחלוטין בכל הנוגע לעליה על טרמפים, הן אפילו לא מנותקות מהמציאות ויש גם הוראות למידה שאין ברירה אחרת וחייבים לקחת טרמפ.

אני מכיר מקרה אחד של "חטיפת" חייל על ידי מ.צ, הם לא סתם עוצרים לטרמפים הם גם דואגים שיהיו סימנים מחשידים מספיק כדי שהחייל יבין שהוא לא צריך לעלות על הטרמפ (ואני לא בטוח שזה נכון לפרט) ועדיין חיילים עושים את הטעות הזאת.

טוב מאוד שעושים את הדבר הזה וחשב להתמיד - לרוב, אם לא ב100% מהמקרים הגורם לעלייה על טרמפ בניגוד לפקודות הוא לא חוסר ברירה אלא "לחץ בית" - וכשזה המניע אז מן הסתם שיקול הדעת מתערר.

ישן 08-07-2008, 14:34
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "במקום בו לא קיימת תנועת..."

בטח. היחידה תדאג להסעות...
קרובת משפחה שלי שירתה בבסיס קטן על חוף ים במרכז הסמוך לחוף המפורסם בזכות תעשיית הזנות הענפה שבו. סמוך לבסיס יש תחנת אוטובוס, אבל אחרי שחיילת שחיכתה בתחנה בלילה זכתה לשלל הצעות עסקיות מרכבים חולפים שהתלהבו מהיוזמה והתחפושת - יצאה הוראה שיציאה מהבסיס רק ברכב אישי, איסוף ע"י רכב אישי או הסעה של נהג יחידה. אלו שרצו להיעזר בשירותי ההסעה של הבסיס לרוב עוכבו במשך שעות או אפילו נאלצו לחכות לילה. וזה בבסיס שנמצא אשכרה בגוש דן.

כשאני שירתתי לא הייתה הנחיה גורפת נגד טרמפים, ואני זוכר שכשהייתי צריך להתגלגל מהמרכז לפיקוד בצפת עם חומרים מודיעיניים ומפות קוד קיבלתי הוראה ממפקדי שהמחסנית תהיה זמינה כשאני על טרמפ. אחלה הנחיה. תודה באמת...
ישן 08-07-2008, 14:45
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "בטח. היחידה תדאג..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
בטח. היחידה תדאג להסעות...
קרובת משפחה שלי שירתה בבסיס קטן על חוף ים במרכז הסמוך לחוף המפורסם בזכות תעשיית הזנות הענפה שבו. סמוך לבסיס יש תחנת אוטובוס, אבל אחרי שחיילת שחיכתה בתחנה בלילה זכתה לשלל הצעות עסקיות מרכבים חולפים שהתלהבו מהיוזמה והתחפושת - יצאה הוראה שיציאה מהבסיס רק ברכב אישי, איסוף ע"י רכב אישי או הסעה של נהג יחידה. אלו שרצו להיעזר בשירותי ההסעה של הבסיס לרוב עוכבו במשך שעות או אפילו נאלצו לחכות לילה. וזה בבסיס שנמצא אשכרה בגוש דן.

כשאני שירתתי לא הייתה הנחיה גורפת נגד טרמפים, ואני זוכר שכשהייתי צריך להתגלגל מהמרכז לפיקוד בצפת עם חומרים מודיעיניים ומפות קוד קיבלתי הוראה ממפקדי שהמחסנית תהיה זמינה כשאני על טרמפ. אחלה הנחיה. תודה באמת...

מחסנית בכלי - נקודה !!!

מחסנית זמינה זה חרטא !!
ישן 08-07-2008, 14:48
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "בטח. היחידה תדאג..."

ואם אותה קרובת משפחה שלך היתה עולה על טרמפ באותה נקודה ובאותה שעת לילה ...... ונהג הרכב היה מבקש "לממש את זכויותיו כאזרח חופשי המגיע לאזור זונות ידוע" ?

חיילים בכלל, וחיילות בפרט, לא צריכים לעלות על טרמפים. אני זוכר שבזמן שהיה מותר לקחת חייל טרמפ הייתי לעיתים קרובות מזדעזע מקלות הדעת שבה חיילים/חיילות עולים על טרמפ ללא בדיקה מינימלית של מי נמצא ברכב, שמים עליהם את התיק ונרדמים.

אם ישנה בעיה ביחידה אזי קיים גוף הנקרא "נציב קבילות חיילים", הוא יתן את הפתרון המערכתי המתאים לאותה יחידה.

עזוב בחייך, אם זאת היתה הבת שלך אז היית נוסע בעצמך לקחת אותה מהבסיס (כמו שאני עושה עם הבת שלי היום ....... למרות שהיא עוד לא חיילת).

ישן 08-07-2008, 14:42
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דביר1 שמתחילה ב "תרגיל בצבא: 13 חיילים "נחטפו" כשעלו על טרמפ."

תפקחו את העיניים זה רק עיניין של זמן

תהיה חטיפה בקו הירוק !!!

צריך להפסיק לנוע על מדים מחוץ לבסיס - נקודה!

למעט לוחמים או חיילים בתפקיד יצוגי (קצינת נפגעים).

כל הנ"ל יהיו מצוידים בנשק ראוי ומאומנים כנדרש.

איני מבין מדוע יכולה אחות ביה"ח לבוא בבגדים ולעטות עליה חלוק רק בשעות העבודה?, מדוע יכולים רופאים או דיילות ודיילים וכל מיני גורמים הלובשים מדים לעטות אותם בעבודה בלבד?
מדוע זה לא יכול לחול גם על מי שאינו לוחם?

זה יהפוך את כל אבטחות הכאילו דה למיותרות.

ולוואי ויאושר תחליף השרות הלאומי........... וכך כל השומן המיותר בעורף צה"ל (מין שוק עבדים מיותר כזה) - היה מופנה למשימות אחרות לתועלת החברה.

והלוחמים - אז יעלה קרנם כי מי שיהיה על מדים יהיה לוחם.
ישן 08-07-2008, 16:32
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "תפקחו את העיניים זה רק עיניין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilanb
תפקחו את העיניים זה רק עיניין של זמן

תהיה חטיפה בקו הירוק !!!

צריך להפסיק לנוע על מדים מחוץ לבסיס - נקודה!

למעט לוחמים או חיילים בתפקיד יצוגי (קצינת נפגעים).

כל הנ"ל יהיו מצוידים בנשק ראוי ומאומנים כנדרש.

איני מבין מדוע יכולה אחות ביה"ח לבוא בבגדים ולעטות עליה חלוק רק בשעות העבודה?, מדוע יכולים רופאים או דיילות ודיילים וכל מיני גורמים הלובשים מדים לעטות אותם בעבודה בלבד?
מדוע זה לא יכול לחול גם על מי שאינו לוחם?

זה יהפוך את כל אבטחות הכאילו דה למיותרות.

ולוואי ויאושר תחליף השרות הלאומי........... וכך כל השומן המיותר בעורף צה"ל (מין שוק עבדים מיותר כזה) - היה מופנה למשימות אחרות לתועלת החברה.

והלוחמים - אז יעלה קרנם כי מי שיהיה על מדים יהיה לוחם.

עד כמה שזכור לי דווקא נחשון וקסמן ואבי סספורטס היו לוחמים בעורב גולני ובמגלן בהתאמה ואילן סעדון שירת כתומך לחימה בחטיבת שריון ככה שלפחות מבחינה היסטורית חטיפתם לא הייתה נמנעת לו הייתה יוצאת הוראה שרק לוחמים או משרתי יחידות לוחמות יוצאים על מדים ועם נשק.

ואת ההבדל בין חייל לבין דיילת, אחות, רופא וכו' אני לא חושב שצריך להסביר (הגם שאני דווקא רואה אחיות נוסעות לעבודה במדים מדי פעם).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:01

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר