לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-03-2005, 15:39
צלמית המשתמש של DeePee
  DeePee DeePee אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.03
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי רוצה אבל לא יכול שמתחילה ב "הבנתי"

אתה מתגייס

הבקו"ם מעביר רשימה של כל מי שהתגייס באותו יום של הגיוס שריון ונמצא מתאים לשירות קרבי, למז"י. במז"י משבצים את כולם לפי דירוג נתונים(קב"א\פרופיל) שווה פחות או יותר לכל החטיבות.
מז"י מעבירים את הרשימה עם השיבוצים, לפי גדודים לביסל"ש, ושם מחלקים את כולם לחטיבות והגדודים באותו יום שאתה מגיע לביסל"ש בלילה מאוחר, מה שנקרא "שוק הבשר"..

האם ניתן לעבור חטיבה?
כשאני התגייסתי שובצתי לחטיבה 500 (שכבר לא קיימת) ורציתי 188.. רק אחרי מיליון שיחות ומכתבים לקצין שריון ראשי ומח"טים ומי לא (וקצת בעיות) העבירו אותי (אחרי המתנה של מחזור).
ברמת העיקרון, אפשר לעבור חטיבה בשבועיים הראשונים אבל רק אם אתה ממהר ומגיע לשיחת מ"פ\מג"ד בתוך משהו כמו שבוע מיום הגיוס.. אז צריך ללחוץ, ותצפה ליחס עוין לגבי הבקשה...
אם לא אז זה לא אפשרי, ממש ממש מעטים האנשים שהצליחו בכלל לעבור חטיבות.
בכל מקרה, כל החטיבות אותו הדבר, תהיה שמח איפה שתוצב, וגם אם שמו אותך בחטיבה שלא כל כך רצית תמשיך בראש טוב אחרת רק יהיה לך קשה...ובהצלחה..
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-03-2005, 09:51
צלמית המשתמש של Dopey_Wizard
  Dopey_Wizard Dopey_Wizard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.04
מצטרףףףף
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי WemJem שמתחילה ב "שיריונר- התייצב!"

יאללה אחים שלי... עוד 9 ימים ואנחנו מתחילים את הצבא סוף סוף...
גם אני שריון כבוד.. :-)
אין מה להיתבאס, אני הייתי מורעל חיר כמה שנים עד שלפני חודשיים נודע לי שאני בשריון סגור (פרופיל 72) וואלה לא היתאכזבתי, שריון זה אחלה ויהיה לנו טוב. (טוב בתמונה הכללית יעני :-) )

בקיצור, בקשר לחטיבות, כול אחד מוצא משהו אחר... גם חטיבה 7 אל תחשבו זה באסה, יאללה אז יש טנק קצת מיושן, אבל שמעתי יש שם שכונה אחושרמוטה...
אני בכול מקרה מקווה ורוצה להגיע להיות טען ב188.. וכמו שנאמר כאן, במרכבה 4 אין מאג לטען..
שיהיה לכולנו טוב ושכול אחד יגיע לאן שהוא רוצה..
ד"א אני מציע שנתערבב קצת באי סי קיו גם ככה נוכל להיפגש בגיוס ולעשות שכונה..
הנה שלי - 151070838
ישן 18-03-2005, 13:46
  Dorown Dorown אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.04
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Dopey_Wizard שמתחילה ב "מצטרףףףף"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dopey_Wizard
גם חטיבה 7 אל תחשבו זה באסה, יאללה אז יש טנק קצת מיושן, אבל שמעתי יש שם שכונה אחושרמוטה...

לא יודע איפה שמעת את זה אבל בחטיבה 7 זה המקום האחרון שתשמע את המילה "שכונה"
ב401 יש כל כך הרבה יותר שכונה שתאמין לי זה לא דבר טוב.

עוד משהו על 401 מרוב שהם כוסיות אנחנו בחטיבה 7 (שידוע בכול מקום כטובה יותר תישאלו חירניקים)
ההינו בשבוע מטלות שזה בסיסיות ומטבחים ושהגיע השבוע של 401 כולם הוציאו גימלים כדי שלא יעשו מטלות ואנחנו חטיבה 7 ההינו צריכים לתגבר אותם וזה בושה לחטיבה שיש דבר כזה ש15 איש מוציאים גימלים (וזה המצאות לגימלים לא באמת...).

אז שכונה יש ב401 .

אני לא ישקר לכם 188 זה אחלה של מקום אבל 401? אני לא ההיתי רוצה להגיע לשם אחריי מה שראיתי.

בהצלחה.
ישן 18-03-2005, 13:30
  Dorown Dorown אינו מחובר  

שלום לכל השריונרים הבאים בתור!

אני התגייסתי בנוב 4 שזה מחזור לפניכים אני עזבתי את ביסל"ש לפני שבוע וקצת ועכשיו אני ברגילה.
אז ככה אנשים התלבטו בין 188 ל401 אז זה ברור הטנקים שלהם יותר טובים בלה בלה בלה ..
גם אני רציתי 401
אבל אני הגעתי ל7 כן נכון התבאסתי קצת אני לא יהיה על החללית שקוראים לה מרכבה 4 (כבוד?!).
אבל עכשיו אני שמח שאני בחטיבה 7.
ואני יספר לכם סוד ?
יצא לי לדבר עם אנשים שעשינו מטבח ביחד והם מ401 (מרכבה 4) והם לא היו כל כך שמחים אחד אפילו אמר לי שהוא רוצה להיות ב7, עכשיו אתם שואלים למה ?
כי הם טוחנים קווים של חי"ר והם לא עובדים על הטנקים יש אולי טנק אחד שהוא מבצעי וגם זה לא בטוח רק שמועות!
מי שחושב שאני מדבר שטויות אז אני גם פגשתי חיילים של 401 בלטרון שהיה לנו טקס סיום והם איבטחו אותו הם במבצעית והם סיפרו לנו שהם לא עושים כלום חוץ מקווי חי"ר לא שזה לא טוב הם אמרו שזה סבבה אבל מה הקטע שאתה בשריון ואתה עושה קווים של חי"ר ?

וככה מרכבה 2ב בלאי.
אז זהו שלא, זה שהיא לא מרכבה 3 או 4 לא עושה אותה בלאי אולי בעיניי השריונרים ב3 ו4.
אז ככה זה טנק הרבה פחות טוב מ4 לא כל כך שונה מ3 (מערכת הירי שונה).
טנק 2ב הוא טנק מצויין ומי שיפול לשם שלא יתבאס כמוני, כי תאמינו לי בסוף אתם תעריצו את הטנק הזה וגם אחריי שתקרע את התחת שלך על הטנק הזה כל כך הרבה זמן אתם תרגישו גאים מאוד.
לא כמו מרכבה 4 שאם יש בעיה קטנה קוראים לטכנאי בלביט כדי שיבוא לתקן (אחת הסיבות שהוא לא מבצעי....).

רק רציתי להוסיף של חטיבה 7 יש כרגע סגל של מפקדים מעולים שאתם תכירו בעתיד תאמינו לי שלא תתאכזבו וגם שיצעקו עליכם ותשפכו או תרוצו קחו הכול בסבבה ויהיה לכם הרבה יותר טוב.

בקיצור זיינתי לכם קצת בשכל אני בטוח שכל אחד לאן שהוא יגיע הוא יהיה מאשור (בסופו של דבר)אם זה מרכבה 2 או מרכבה 3 או מרכבה 4.

עוד משהו מעכשיו הצמ"פ (אימון מתקדם) הולך להיות בביסל"ש זאת אומרת 8 חודשים בביסל"ש.
כל הזין לכם ביסל"ש זה אחד המקומות שאני לא יתגעגע אליהם (אלה אם אני ילך לשם בתור מפקד).

בהצלחה!
ישן 18-03-2005, 15:55
  רוצה אבל לא יכול רוצה אבל לא יכול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
מה השאלה הזאת קשורה..?

בכ"א, תודה על כל המידע!

יש לי עוד כמה שאלות אפ מישהו יוכל לענות אני אשמח:

איך מתבצע המיון לתפקידים בתוך הטנק? במה מתחשבים כאשר בוחרים מישהו להיות טען,או לחילופין כל תפקיד אחר? האם ההעדפה שלי משנה משהו בכלל? ושוב, במידה ולא מרוצים מהשיבוץ יש אפשרות לשנות?

נאמרו פה כמה מושגים כמו "קו חי"ר" וקויים "מבצעיים", מה ההבדל בין הקווים?
הבנתי שנעשו כמה שינויים מאז מחזור אחרון או עוד לפני, כמו שינוי סוג הנשק ל M16(מקוצר?), והטירונות מ03 ל 05.
מבחינת זמן, מה ההבדל בין הטירונות הקודמת לעכשווית?

מצטער מראש על כל השאלות, ותודה לעונים!
(175223163)
ישן 18-03-2005, 18:33
צלמית המשתמש של DeePee
  DeePee DeePee אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.03
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי רוצה אבל לא יכול שמתחילה ב "מה השאלה הזאת קשורה..?"

המיון לתפקידים מתבצע בסיום הטירונות, בשיחה אישית עם המט"ק שלך אתה אומר לו את המקצוע המועדף עליך והוא נותן המלצה, כמו כן לכולם מתבצעים מבדקי רפא"ל, שזה נותנים לך להיכנס לטנק בסככה אתה נכנס לתא תותחן ומציגים לך בכוונות הדמיה של שטח אש עם טנק אויב ואתה מקבל הוראות מהמדריכה מה לעשות, לא יודע מה רמת ההשפעה של זה אבל זה נותן התחשבות באם לבחור בך כתותחן או לא... רוב הטירונים רוצים להיות תותחנים בסיום הטירונות...

יש קו טנקים ויש קו חי"ר. בקו טנקים אתה נמצא בגזרה בשטחים עם הטנק, מבצע מארבים ומבצעים ודברים אחרים, ובקו חי"ר עושים סיורים ומחסומים לרוב...

כן, כל המתגיסיים לשריון (החל מאוג4) קיבלו M16 מקוצר (מנוסר) החל מהטירונות.
עד כמה שידוע לי הטירונות היא עדיין בדרגת חי"ר 03.
ישן 20-03-2005, 13:27
  Dorown Dorown אינו מחובר  

תהליך המיונים לתפקידים בטנק:

טוב אז ככה, מה שאני הולך לספר פה זה לא מדע מדויק אבל זה מה שאני ראיתי פחות או יותר שקרה אצלנו..

להיות טען :
כדי להיות טען שלדעתי זה אחד התפקידים הכיפים אתה צריך הרבה מרץ וכל דבר שאתה עושה אז לעשות אותו במהירות ולא לוותר... כמובן שאם אתה קטן פיזית זה יכול להוריד לך את הסיכויים אבל גם אצלנו היו קטנים שהגיעו להיות טענים ביגלל ה"ראבק" בקיצור כדי להיות טען צריך הרבה מאוד ראבק...
לא להיות עצלן כי אז תגיע להיות נהג

להיות תותחן :
בגדול אתה עובר סימולטור אתה ניכנס לטנק ויש מחשב שאתה מדמה מצב אמיתי ...
וככה בודקים את המיומניות שלך עם הבקרים (מין הגה כזה) וזהו בעקרון ...

להיות נהג : לא צריך משהו מיוחד חוץ מזה שלא יהיו לך בעיות גב או בירכיים (הבנתי את זה מהמפקד שלי) ואם תבקש נהג סביר להניח שתקבל כי זה לא מקצוע כל כך מבוקש..

כל מה שרשמתי זה בנוגע לחטיבה 7 !

מה קורה אם אתה מקבל מקצוע שאתה לא רוצה ?
אז ככה גם אצלנו הרבה חברה קיבלו מה שהם לא רצו הרוב נהגים.
המפקדים הסבירו להם שהם רוצים להוציא מטקים (מפקדי טנקים) שווה ושווה מכל מקצוע אז יש חיילים מסויימים שקיבלו לדוגמה להיות נהגים כי רוצים להוציא אותם למטקים בעתיד.

אתה רוצה לעבור מקצוע ?
סביר להניח שאין לך סיכוי לעבור אבל מנסיון שראיתי אצלנו כולם בסוף אוהבים את התפקיד שלהם.
ישן 22-03-2005, 18:40
  mabkasmo mabkasmo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.09.04
בקשר לנהגים. אל תסמכו על זה שאם תהיו ממש טובים ועם ראבק
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Dorown שמתחילה ב "תהליך המיונים לתפקידים..."

אז תהיו טענים, או תותחנים או לא משנה מה...

לפעמים פשוט שמים אותך במקצוע מסויים פשוט כי צריך(!)
אין מה לעשות, זו לא תוכנית כבקשתך, ובסופו של דבר גם נהגים צריך או שהטנק לא מתפקד. זה נכון לגבי כל מקצוע בטנק ואני מבקש לא לזלזל בצורך בנהג מקצועי בטנק.

נהג לא מקצועי יכול לגרום לפציעה של כל אחד מאנשי הצוות. יכול להקשות את העבודה של התותחן בעלייה לעמדות או בתנועה בכלל. גם זריזות של הנהג חשובה במקרה חירום של היחלצות ממצבים מסוכנים.

בקיצור- טנק זה לא כלי ליחידים. טנק זה כלי צוותי. כשאתה אומר טנק הכוונה למפקד, נהג, תותחן וטען. ולא רק לאחד מהם.
ישן 20-03-2005, 16:02
  stryker69 stryker69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.04
שלח הודעה דרך ICQ אל stryker69
איך אני זוכר....
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי פשוט שיריונר שמתחילה ב "תגידו אנשים"

אשכול דומה לזה רק בנובמבר, שהשם היה "מתגיסי שיריון להתפקד". התגיסתי לשיריון וכמו המון אנשים רציתי להיות בחטיבה 401 במרכבה 4, אבל מה לעשות הגעתי לחטיבה7.
בהתחלה הייתי מבואס, אבל אחר כך הבנתי שלחטיבה יש מורשת מפוארת של קרבות ושהיא הוותיקה ביותר, ושזה לא כזה משנה אם זה מרכבה 4 או 3 או 2 ,העיקר זה האנשים הסגל והצוות שנמצא בפנים ואני ממש שמח שאני בחטיבה7.
אתה יכול להיות בכלי מושלם אבל אם לא תהייה עבודת צוות אז הטנק לא יעיל , אותו דבר להפך.
אני יכול לתת לכך דוגמה לכך שאצלנו במטווחים הדינאמים והסטאטים לא נפלנו מ188 או מ401 . הוכחנו שעבודת צוות זה הדבר הכי חשוב בטנק ולא הטנק עצמו, לא סתם קיימת האמירה הידועה: "האדם שבטנק ינצח".
אולי זה נשמע בולשיט, אבל מי שהתגייס לשיריון יבין את זה ממש טוב, ביעקר מי שיזכה להגיע לחטיבה7 ששם העבודת צוות זה הדבר הכי חשוב שיש.
גם הסגל של חטיבה 7 תמיד היה ותמיד יהיה הכי מקצועי אנחנו היינו רואים את זה תמיד והיו כאלו מפקדים שידעו לטפל בטנקים יותר טוב מהחימושניקים.
ואני גם יכול להוסיף כמו dorown שאני זוכר שבשבוע מטלות של פלוגה מחטיבה 401 היינו צריכים לתגבר אותם כי הם הוציאו גימלים ואם זה לא כוסיות אז מה כן? אחרי שאנחנו אכלנו את החרא של השבוע מטלות שלנו היינו צריכים לאכול שוב כמעט את אותו חרא.
אחרי מה שאמרתי אני רק יכול לאחל לכל מי שמתגייס לשיריון שיהיה לו בהצלחה לא משנה באיזו חטיבה. ומי שבאמת חושב ששיריון מתאים לו אז חטיבה 7 היא ללא ספק המקום הטוב בשבילו בעיקר מבחינה מקצועית ומבחינה של פעילות קוי טנקים תכלס ולא של קווי חי"ר.
.
ישן 22-03-2005, 01:46
  Dorown Dorown אינו מחובר  

כוכביות איזה כיף בלי כוכביות יותר ....

בקשר לשאלה של המתנדב של מד"א אז כן במחור הקודם היו גיוסים גם של חובשים קרבים חבר שלי הגיע לשם אבל הוא ידע שהוא מגיע לשם אני לא בטוח אם הודיעו לו או שהוא בדק בפרוטקציה אבל יש מצב גדול..
ואם לא תגיע לשם אני יכול להגיד לך שאם לא יתאים לך הטנקים אתה יכול לפול לחובשים לא כזה קשה לפול ולא כזה כדאי לך אבל חבר שלי שהיה איתי בשריון יצא לחובשים קרביים והוא שמח..
אבל אתה יכול לפול גם לקשרים, רגמים ומרגמות שזה גם נחמד אבל לא ממליץ לעזוב את שריון בשביל אחד הדברים האלה אם אתה לא יכול בלי חובשים כמו חבר שלי ואתה ממש אוהב את וזה מה שאתה רוצה לעשות בשלוש שנים אז תבקש לצאת ואולי תיצא (אם תתעקש ממש)...
ישן 22-03-2005, 17:04
  Rotten_Eddie Rotten_Eddie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.11.04
פלוגת גולן נוב' 04 עוצמה ללא פשרות!!!

כבוד!
יש פה חבר'ה מג'? ראיתי פה שמישהו רשם מגעש...
קיצר מחזור נוב' תתפקדו..
ד"א - גלבוע העגלון פה!

בקשר לחטיבות, כמובן ש7 כבוד!
הטנק שלנו, זה פשוט גאווה לעבוד עליו. משהו לא מתפקד כמו שצריך? דופקים לו מכות עם פטיש חמש קילו עד שזה מסתדר... זה טנק שיודע רק כח! וטוב שכך!
שלושת החטיבות בסדר גמור. אומרים שלרוב ב7 יש את האנשים הכי טובים והכי מקצועיים. לדעתי זה לאו דווקא האנשים שבאים, אלא החינוך שיש שם. זו חטיבה שידועה במשמעת החזקה שלה על פני שתי החטיבות האחרות, ואתם תראו את זה. החל מהירידה לשטח והתנאים שם, ועד ליד הקלה של הסגל בעונשים.
בשתי החטיבות האחרות יצא לי לפגוש אנשים מכל הסוגים. חלקם יותר טובים חלקם פחות.

בנוגע למקצועות - בעיות גב פוסלות את תפקיד הטען. אפילו העקמת הקלה ביותר.
אם נפלתם על נהג(כמוני) - אני מציע לכם להתחיל לחזק את הגב, בעיקר התחתון בכל מד"ס והזדמנות שתהיה לכם(ולא יהיו הרבה כאלה - לרוב על חשבון שעת ט"ש) במיוחד אם יש לכם בעיות גב(כמוני).
במידה והעניין מחמיר - תבקשו לראות רופא ותתעקשו על הפנייה לאורתופד! תנפיצו לו דברים שלא קרו לכם כמו גב שנתפס במהלך השינה, כי הקרפ"גים שם פשוט זוועה! הם חיים בתפיסה שכל החיילים באים להנפיץ עליהם ואני סבלתי בגב מכך נכבדות. רק לשם השוואה - אני עכשיו עברתי לגדוד, ועוד לפני שדרכה רגלי לבסיס קיבלתי הפנייה מרופא היחידה לאורתופד שהפנה אותי למכון פיזיותרפיה מקצועי(זה דבר די טוב ד"א.. יהיו לי כל יום באמצע השבוע יציאות מהבסיס ובשיריון זה רק ברכה ). אני מקווה שהיחס הרפואי השתנה שם קצת, במיוחד לאחר שאחד החיילים מהפלוגה שלי הגיש כקבילה כנגד הרופא, ואני חושב שיש אחת בדרך.
אם יש לכם נתוני פיקוד וקצונה גבוהים - לרוב זה ככה אצל כולם בשיריון, ולרוב זו הסיבה שקיבלתם שיריון למרות שסימנתם בעדיפות שלישית במנילה(גם הקמ"ן יגיד לכם בבקו"ם בשיחה איתו... ככה זה היה אצלי) - תכינו את עצמכם שיכול להיות שתקבלו תפקיד שלא כ"כ רציתם בגלל שבמקשנ"ר רוצים להבטיח הקצאות לקמ"ט מכל שלושת קבוצות המקצוע ובכך לבטל סטיגמות כמו נהגים דפ"רים, דבר שהוא לא נכון בהחלט, כי אצלנו בפלוגה לפחות אנחנו הנהגים הראנו את המקצועיות הכי גבוהה ואת ההתמצאות בתפקיד שלנו עד לפרט האחרון, אז כבודנו במקומנו מונח, והעגלונים שבכם ילמדו להנות מהכבוד הזה. הא ד"א - נהגים הם הכי חתיכים .

טיפ - אל תפחדו מפריסת הסמ"ח הראשונה, ומשיחות הנהלים עם הסמ"ח והרס"פ. הכל הצגה.
הם מנגנים על זה שאתם עדיין בשוק בקו"ם, ושלושת הדברים האלה לרוב שוברים את כולם.
אבל זה לא אומר שאתם יכולים לזלזל. העיפו שם כוכביות כמו נינג'ות וגם שבת אחת חולקה בפלוגה שלי. אבל תזכרו אותן טוב טוב... זו חוויה לכל השירות ובמיוחד לשבירת הדיסטנס.

שיהיה לכם בהצלחה! ותזכרו!
האדם שבטנק ינצח!

אתם לא יודעים מה זה להיות לוחמים!
401 חבורה של הומואים!
ישן 22-03-2005, 19:19
  stryker69 stryker69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.04
שלח הודעה דרך ICQ אל stryker69
אה גילבי יא עגלון
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי Rotten_Eddie שמתחילה ב "פלוגת גולן נוב' 04 עוצמה ללא פשרות!!!"

זה אני מועלם מה המצב? דבר איתי באייסי329000117
אז ככה בואו ניתן מעט אינפרמציה, גלבוע היה בפלוגה ג' גולן ואני הייתי בפלוגה ד' שתיהן של חטיבה 7 . גם אני וגם גלבוע שנינו נהגים (כבוד) שזה מקצוע שדורש די אחריות. לומדים מעט חומר תיאורתי יחסית לשני המקצועות האחרים, אבל תאמינו לי שנהג זה המקצוע הכי שווה בטנק. אומנם סובלים מבעיות גב בנהיגות הראשונות כמו שגלבוע אמר רק שבמקרה שלו זה מעט יותר חמור אבל יהיה בסדר. לשני הפלוגות יש סגל מעולה חלק קטן מהמפקדים עולים איתנו עכשיו לגדוד אבל אל דאגה מי שיגיע לחטיבה7 גם הוא יזכה לסגל מפקדים מעולה ומקצועי, יותר משל 401 זה בטוח.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:32

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר