לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-07-2008, 17:30
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
האם איראן (נכון להיום) באמת איום כזה גדול ?

אתמול צפיתי בתוכנית "לונדון וקירשנבאום" ונטען שם כי בידי איראן 30 טילים "בלבד" שיכולים להגיע לישראל. מדובר בטילים שיכולים לשאת ראש נפץ קונבנציונלי במשקל של בין 600 ל- 700 ק"ג. הודגש שם כי עוצמת הפגיעה של טילים אלו הינה שווה לעוצמת הפגיעה של הסקאדים שפגעו בישראל במלחמת המפרץ הראשונה.

האמת היא, אם מניחים לרגע בצד את העובדה שאיראן חותרת לנשק גרעיני ויש לה כבר היום נשק לא קונבנציונלי, שהייתי בהלם לגלות שעוצמתה האפוקליפסית של איראן שאנחנו כל הזמן שומעים עליה מתבטאת היום בארסנל טילים קטן יותר מזה שהיה לסדאם חוסיין במלחמת המפרץ.

אם כל מה שיש לאיראן היום זה פחות ממה שהיה לעיראק במלחמת 91' אז למה בדיוק מחכים ?! אנחנו כבר יודעים מניסיון שאנחנו מסוגלים לספוג טילים מהסוג האיראני במרכז הארץ והגיע הזמן לבחון את ה"חץ".

למה ממתינות ממשלת ישראל ומדינות המערב בשביל לפעול ? שלאיראן תהיה פצצת אטום ?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-07-2008, 08:16

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "שלא לדבר על מעל 20000 רק"ק..."

אני רוצה להבין משהו. את טוענת שבין ישראל לחיזבאללה יש מאזן אימה ? אני בטוח שבישראל יודעים האנשים שצרכים לדעת איפה מוסלקים לפחות 50 אחוזים מהטילים שהועברו לחיזבאללה ואפשר לחסל את המצבורים בעזרת חייל האוויר.

אילו הייתי ראש הממשלה הייתי שולח את צה"ל להיכנס לתוך דרום לבנון כאשר החי"ר מאגף את הדרום ממזרח וממערב וסוגר את האיגוף מדרום לליטאני. מהרגע הזה אני שולח חיילים, טנקים ומטוסים לפוצץ כל דבר שהוא חיזבאללה ולחסל כל מי שהוא חיזבאללה.

אני מאמין ששלום זו הדרך הנכונה לפעול תמיד כשיש לך פרטנר בצד השני אבל כשיש לך אוייב שקם עליך או מאיים מפורשות לקום עליך אתה צריך לחתור למגע.

ישן 11-07-2008, 08:29

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "כשאתה אומר איראן תיקח בחשבון גם את סוריה ולבנון"

סוריה היא השטח הגאוגרפי שיוצר את החזית האיראנית-סורית-חיזבאללה. אם מוציאים את סוריה מהחזית הזאת לאיראנים ולחיזבאללה יש בעיה. זו תהיה מכה קשה עבורם. ללחוץ חד לסורים זה כמו לירות בברכיים של איראן והחיזבאללה.

הסכם שלום עם סוריה עומד כל כולו על שאלה אחת: האם אנחנו מוכנים או לא מוכנים לוותר על שטח שמיושב בישראלים ושהינו שילוב של ארץ ישראל ההיסטורית ועמדה צבאית משובחת.

אילו היה בא אלי מלאך מהשמיים ומבטיח לי שוויתור על רמת הגולן יוביל לכך שסוריה תחדול מלהיות מדינת אוייב ולא תספק סיוע (כגון מעבר של נשק בשטחה) למדינות אוייב אז הייתי אומר שזה מחיר כבד שראוי לשלם אבל מכיוון שאנחנו חיים בעולם בו מלאכים לא לא נופלים מהשמיים ומתערבים בפוליטיקה הארצית שלנו זו בעיה.

ישן 11-07-2008, 11:23

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "אני לא יודע מה איתך אבל אני עדיין רואה במצרים מדינת אויב למרות הסכם השלום"

לישראלי הממוצע יש את התפיסה הזאת שכל הסכם שלום אם מדינת אוייב צריך להכיל סעיף שאומר שמותר לנו לבוא לנגב אצלהם חומוס ולעשן נרגילה.

מתוך נימוס לפורום אני לא מקליד מה אני חושב שהמצרים, הירדנים, הסורים וכו' יכולים לעשות עם החומוס והנרגילות שלהם ולאן הם יכולים לדחוף אותם (רמז: מאוד חשוך שם).

הסכם שלום בא סה"כ להגיד שאני לא יפעל נגדך, אתה לא תפעל נגדי ונעשה איזשהו מאמצון לנרמל את היחסים באיזה 3 וחצי מעלות מתוך הכרה בכך ששנינו לא באמת סובלים האחד את השני ואם לא נעשה את זה ההסכם לא יחזיק מים.

נערך לאחרונה ע"י צ'נדלר בינג בתאריך 11-07-2008 בשעה 11:26.
ישן 18-07-2008, 00:21
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
ארה"ב אינה בעלת ברית.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "מהו שלום?"

ארה"ב לא עונה על ההגדרה הזו. חלק מהאמריקאים הלא יהודים, אולי כן. לפי זה, יש גם הודים ויפאנים כאלו. אבל כמדינה ארה"ב היא משענת קנה רצוץ. ארה"ב אינה בעלת ברית.

לא חסרות דוגמאות לכך. (האמרבגו על הנשק עד 67, התחכשות להחייבויות וערבויות אמריקניות חתומות שסיימו את מבצע קדש, אי אכיפת ההתחיבויות האמריקניות כלפי הפרות הסכמי הפסקת האש מ-67, התנגדות אמריקנית לפעולת מנע ערב מלחמת יום הכיפורים, התנגדות אמריקנית להפצצת הכור בעירק, וועידת מדריד, בניית הקואליציה נגד עירק על הגב שלנו ב-2003, לחץ אמריני לסיום מלחמת לבנון, וועכשיו פריצת הקו נגד הגרעין האיראני)

הוכחה מכיוון שני.

ארה"ב שלחה חיילים להילחם עבור בעלות בריתה. פעמיים עבור צרפת ובריטניה. פעם לדרום קוריאה ופעם לוויאטנם. ארה"ב נלחמה נגד האימפריאליזם הספרדי בקובה ובפיליפינים וגם בפנמה. אבל מישהו יכול לדמיין, שחיילים אמריקאים ימותו למען "היהודים" ? אף נשיא אמריקני לא יאשר כזה דבר.

אפילו בימי מלחמה"ע השניה, ארה"ב מאוד נזהרה פן חייליה ואזרחיה יחשבו כי הם נלחמים למען "היהודים". וזו הנקודה עליה לחצו הגרמנים שנים לפני פרוץ המלחמה. מלחמה באירופה היא באשמת היהודים. אם הגרמנים נגד היהודים, אז האחרים בעדם. יש להזכיר, האמריקאים היו לא פחות אנטישמים מהגרמנים, בהבדל היחיד שהיו דמוקרטים.

רק בעקבות השואה, ובעזרת מכונת התעמולה ההוליוודית, האמריקנית משכתבים את ההיסטוריה כדי שיוצג שהם נלחמו בגרמנים כדי להפסיק את השואה. בהקשר הזה, צריך להזכיר כי בעה"ב הפציצו כל פרט ופרט בלוגיסטיקה הגמרנית שלא הייתה קשורה לרצח המוני בית ישראל. זו התשתית הגרמנית היחידה שלא נפגעה. (פן, חששו, ישתכנעו החיילים האמריקנים כי הם נלחמים למען היהודים). אה... בניגוד למה שחושבים רוב האמריקנים, את אושויץ שחררו הרוסים, לא האמריקנים.

ישראל וארה"ב לוחצות על מדינות אירופאיות לא לסחור בנשק עם מדינות ערב, כולל מצריים וירדן. אבל ארה"ב עצמה מחמשת מדינות אלו במידה רבה ובהתעלמות בהפגנתיות ממחמאות ישראליות חנוקות וחרישיות.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 18-07-2008 בשעה 00:24.
ישן 20-07-2008, 16:14
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "ארה"ב לא תשלח חיילים שלה..."

הרי לנו מחלוקת קלה, ידידי היקר!

אני חושב אחרת ממך.
ארה"ב היא ידידה יקרה, ואני מכיר אישית, אמריקנים גויים ואירופאים אחרים, שיתנדבו להילחם ואפילו למות עבורינו, כפי שהיו שעשו במלחמת השחרור.

כמדינה, ארה"ב אינה ידידה של אף אחד. היא ידועה בעולם כביריונית וחלשה למדי בשיתוף פעולה. שלא לדבר על מדיניות לא יציבה וזיגזגים אלימים בהשפעת מאבקי כוח בין פקידים רבי עוצמה במשרד החוץ והבית הלבן. הקואליציה היחידה שארה"ב תשתתף בה היא זו בה ארה"ב מבצעת את ההחלטות ואחרים נהרגים.

1948, ארה"ב הטילה אימברגו נשק "על הצדדים הלוחמים". בריה"מ עקפה את האימברגו ושלחה "עודפי צבא גרמני" מצ'כיה. האימפריה הבריטית ציידה את הירדנים והמצרים וערביי א"י עד השיניים. יועצים ושכירי חרב נאצים נלחמו עבור המצרים והסורים. רמטכ"ל הליגיון הערבי היה בריטי (שאולי התאסלם, ואולי לא).

1957, אייזנהאוור בתיאום עם בריה"מ מצווה על האימפריה הבריטית, האימפריה הצרפתית ועל ישראל לסגת מסיני תכף ומייד, אחרת יהיה אוי ואבוי. ישראל בריטניה וצרפת נסוגות. נאצר זוכה לנצחון המדיני הראשון שלו.

1967, ארה"ב נסוגה מערבויות חתומות שלה להבטיח מעבר ימי חופשי לאילת. מצריים סוגרת את מיצרי טיראן.
ארה"ב גם מזהירה את ישראל באזהרה חמורה שלא לתקוף את מצריים. אשכול מהסס. עזר וויצמן דוחף ומנצח.

1973- ארה"ב מתכחשת בפועל לתפקידה כמשקיפה על הסכם הפסקת האש שסיים את מלחמת ההתשה מ-
1970ומתעלמת במכוון מקידום הטילים לקו התעלה. קיסנג'ר מתנה כל סיוע אמריקני עתידי בכך שישראל לא תנחית מכת מנע על מערך הטילים במצריים.

1973 - ארה"ב וברית המועצות מונעות את כיתור הארמיה השלישית המצרית. הקוים מתייצבים אבל מלחמת התשה נמשכת כחצי שנה נוספת. ישראל נסוגה מהגדה המזרחית.

1976- רבין מסיג את צה"ל אל מעבר לקו התעוזים, ישראל מפנה גם את הגדה המזרחית של התעלה.

1978- שיחות השלום. שיחות בעלות שלושה צדדים. סעדאת עורק עם מצריים מהגוש הסובייטי לגוש המערב. ישראל מאבדת את סיני, תמורת סיוע חוץ של מיליארד דולר והבטחה אמריקנית לבטחונה של ישראל. מצריים מקבלת מיליארד דולר לשנה, את סיני, את שיחות האוטונומיה, משאירה לנו את עזה ונותנת בסה"כ חתיכת נייר.

1981- רייגן מתפוצץ מכעס על שפוצצנו את הכור העירקי, ומשהה עיסקת מטוסים חשובה מאוד.
לוקח לאמריקנים עשר שנים להודות שצדקנו. לשמעון פרס זה לקח כמעט 25 שנה להודות בכך.

1986 - האמריקנים פוחדים שהלביא יתחרה ב F-16 וסוגרים את הפרוייקט. ב-1991 הם מממנים את פורייקט החץ.

סיוע החוץ מאלץ את ישראל לשתף חברות אמריקניות בייצור של טכנולוגיה צבאית ישראלית. טכנולוגיה שזולגת למדינות ערב מצד אחד, ומהצד השני מאפשרת לארה"ב לטעון שכל "טכנוולוגיה ישראלית גנובה מהאמריקנית". וגם "המרכבה היא גנבה של האברהמס". ב-1991 היו האמריקנים שהזעיקו את ישראל "טאליק" טל בהיסטריה רבתי לאפשר לאברהמס "הגנובים" לזוז במדבר החול.

לארה"ב יש זכות ווטו על מכירות מרבית הטכנולוגיה הצבאית הישראלית.

ארה"ב מוכרת מטוסי F-16, F-15 למצריים, ירדן וסעודיה. טילי שיוט הארפון ופירגטות למצריים. למצרים צי של 700 טנקי אברהמס עם יכולת לייצר חלקי חילוף לבד, והם רוצים להשלים ל-900.

1991 - בוש קופא על ישראל לא להתערב בעירק. ההרתעה של ישראל נפגעת בצורה קשה ביותר. לראשונה ישראל סומכת על זרים להגנתה.

1992 - וועידת מדריד בלחץ אמריקני קשה. העליה מרוסיה והחשש מהקפאת הערבויות האמריקניות להלוואות בנקאיות, העיתונות מנפחת את הסיפור לסכנת צנע והתמוטטות הכלכלה כמו גם היחסים עם ארה"ב. רבין עולה לשילטון ברוב דחוק ומתחיל למכור את המדינה.

1998- הסכם וואי.

2000 - ארה"ב לא רוצה שנגיב, אז ברק לא מגיב.
2001 - ארה"ב "בונה קואליציה" נגד סדאם חוסיין. שרון מבליג כשנה וחצי נוספות.
2008 - מדיניות ישראל נגד איראן מתמוטטת סופית. ארה"ב חוברת לאירופה וממסמסת את החזית נגד הפצצה האיראנית.
2010 - ארה"ב בראשות אובמה, מגבה את מדיניות הערבים והאירופאים לפירוז המזה"ת מנשק להשמדה המונית. מסיבה תמוהה, רק הפקחים בישראל אפקטיבים וזוכים לשיתוף פעולה. הפקחים בשאר מדינות ערב, מתומרנים, מורדמים, מסולקים או נרצחים. ללא תגובה משמעותית מהקהילה הבינ"ל.
2012- הלך עליינו סופית. ארה"ב נושמת לרווחה. בשל מצב כלכלי רעוע הסנט לואיס ועליה פליטים יהודים מסורבים להגיע לחופי ארה"ב. ההודים קולטים רק יהודים שאינם קומוניסטים.

ישן 12-07-2008, 13:00
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "אני לא יודע מה איתך אבל אני עדיין רואה במצרים מדינת אויב למרות הסכם השלום"

מצרים היא אויב,כן.התארח אצלנו באוניברסיטה סופר אלי עמיר,הוא דיבר על ה"אינטלקטואלים" המצריים האלה,שעדיין חושבים שאנו זוממים להרוס את אל-אקסה.(שמעתי כבר על תוכניות רחבות יותר,כמו כיבוש השטחים מנהר עד נהר...)אני בטוח ב99%,שגם אם נחתום עוד 10 חוזים עם מצרים וירדן,ברגע שהם יראו,שמצבינו לא טוב,הם לא יהססו לתקוף אותנו.כלבים היו וכלבים ישארו.הבעיה היא למה אנחנו נשארים טיפשים.

מעניין לשמוע דעה של מקצוענים בנושא:האם הטילים של אחמדיניג"אד הם רק אנטי ציוניים,או שבערבים הם גם יכולים לפגוע?אולי הטכנולוגיה שלהם מפותחת עד כדי כך?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:30

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר