לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-07-2008, 13:20
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rot_gal שמתחילה ב "לא רוצה להיות מ"כית!!"

מכי"ת הוא רק מקצוע.

נתחיל בזה שאת יכולה להיות מכי"ת של כל מיני דברים - החל מטירונות של חג"ם (כמו "נערי רפול" רק עם ציצים) וכלה בפרחי טיס.

אבל זה שהוסמכת כמכי"ת, לא אומר בהכרח שתשרתי בתור מכי"ת. במקום "לשרוף" את עצמך על ההתחלה בתור פקידה, תמיד תוכלי להפוך לפקידה בשלב כזה או אחר של השירות אם ממש תרצי, או למצוא את עצמך משובצת בתפקידים שלא ממש קשורים להסמכה שלך כמכי"ת כמו נהגת רכב קל, סמלת מבצעים וכד'.

כמובן שיש לך את האופציה לצאת לקורס קצינות אם נמאס לך להיות מכי"ת ואז להיות מ"מית, או אם התחום הזה ממש נמאס עליך - קצינת הדרכה או קצינת חמ"ל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-07-2008, 18:02
  jenni jenni אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.02
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "קצינת חמ"ל היא סוג של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
בנות בתפקיד הזה בדרך כלל היו או מכיות או מדריכות לפני שהן יצאו לקצונה.

ממש ממש ממש לא נכון
קצינות חמ"ל הן סמב"ציות לכל דבר שיצאו לקצונה
אחוז קטן מאוד מאוד מהק. חמ"ל הן מדריכות שבמהלך הקק"צ עברו למבצעים

בכל מקרה זה נכון מאוד שלצאת ממגל זה כמעט בלתי אפשרי.
יותר מחצי מהבנות שמגיעות לקורס מ"כיות לא באמת רוצות להיות שם, ויש מחסור ענקי
אני מציעה שתעשי עם עצמך חושבים לגבי מה את רוצה. את יכולה ליפול גם בתפקיד הרבה יותר גרוע, אל תשכחי את זה.
אם בסוף כן החלטת שזה לא מה שאת רוצה - הייתי מציעה לך להלחם על זה עוד לפני שתתגייסי כי אחרי שאת מתחילה את הקו"מ זה הרבה יותר קשה
כמו שמישהו כאן כבר אמר - להוריד פרופיל זו הדרך הנפוצה

בכל מקרה אם הכיוון שלך הוא סמבצית אז זה כבר יותר טוב כי המון בנות שנופלות ממגל מגיעות להיות סמבציות אז את בדרך הנכונה
ישן 17-07-2008, 21:29
צלמית המשתמש של x4xux
  x4xux x4xux אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי rot_gal שמתחילה ב "ומהכרותיך עם הצבא? יש מצב..."

תראי , מכל קורס שיהיה בצבא החל מקורס אפסנאים ( קיים כזה קורס אגב ) ועד לקורס טייס אפשר לצאת ממנו , אך זה תלוי בפטורים ואם אין לך פטורים אז ברמת " הבעיות " שאת עושה להם והחוסר מטובציה שאת מראה להם בלשרת בתפקיד ונכשלת במבחנים וכד' , תראי את עוד לא התגיסת עצה שלי היא כזאת לכי על זה סך הכל זה תפקיד מאתגר עם הרבה אחריות וכל פעם דברים/בעיות/חיילים/חילות חדשים וחדשות ... תראי הכל תלוי ברמת המטובציה שלך לשרת בתור מפקדת , סך הכל כל השרות שלך את תהיי זאת שנותנת פקודות ולא זאת שכל הזמן אומרים לה מה לעשות ... תחשבי גם על זה ...

ישן 10-08-2008, 22:19
  uborevich30 uborevich30 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.03.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "למעשה, אין קורס..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
למעשה, אין קורס אפסנאים.

אפסנאי: חייל של החיל הכללי שמסופח לחיל התחזוקה.

מש"ק תחזוקה: חייל של חיל התחזוקה שעבר הכשרה ספציפית.

בתור אחד שעבר קורס מש"קי תחזוקה וסיים מצטיין קורסי (אם כי עקב רמת המוטיבציה הכללית הנמוכה יחסית של החניכים - זה לא היה אתגר בלתי-אפשרי), אני יכול להגיד שההבדל הוא אמנם בתכנים שהחניך מקבל.
בעוד האפסנאי הפשוט (מחסנאי ברשומות צה"ל) הוא מקצוע של חכ"ל אשר החייל מקבל אוטומטית, ללא כל הכשרה או קורס, הרי שמש"ק תחזוקה מקבל הכשרה בת חודש, פלוס מינוס, במהלכה לומד טיפול בסוגי אפסניה שונים עד לרמה של אחזקת נשק קל, כללי ניפוק וזיכוי אפסניה וכמובן עבודה מול גו"ח רלוונטיים.

המפתח לתפקיד והאחריות שתוטל על החייל, עם זאת, תלויה פחות בהכשרה שחייל עבר או לא ויותר בצרכי היחידה בה ישובץ וגישת מפקדיו.
כך קורה, שאפסנאי שהוא בעצם עובד כללי בהגדרה יכול לבצע תפקידים הדורשים אחריות ומחשבה בעוד ה"מש"ק" יבצע עבודות טיאטוא מחסנים וצביעת בזנ"טים בירוק זית לאורך שירותו...
ישן 18-07-2008, 13:37
  sahar_garbi sahar_garbi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.05.06
בתור אחד שיצא מהקורס האחרון..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rot_gal שמתחילה ב "לא רוצה להיות מ"כית!!"

אני יכול להגיד לך כמו שהרבה אמרו שמאוד קשה לצאת מהקורס..
יש מחסור ענקי במכים ולכן הם לא מוכנים לוותר בכלל על אנשים מהסיבה שהם סתם לא רוצים להיות מכים..
הדרכים היחידות שאפשר לצאת בעזרתם משם הם או רפואי (מה שאני עשיתי).. אם הפרופיל יורד ל64 אוטומתית נפסלים מהקורס .. הדרך השנייה היא קבן.. אני מכיר כמה וכמה אנשים מהקורס שלי שעשו את זה, שפשוט הוציאו קה"ס או קיבלו המלצה מהקבן לצאת מהקורס עקב חוסר התאמה (לא ממליץ על הדרך הזו)..
היו בודדים, לא בפלוגה שלי בכל אופן, שיצאו על חוסר מוטיבציה או סתם עשו בלאגן.. כמעט בלתי אפשרי לצאת בדרך הזו והאנשים שיצאו ככה הם כאלה שנפקדו או יצרו בלאגן בלתי נסבל למפקדים.. בכל אופן גם לא מומלץ במיוחד כי אותם אנשים היו בריתוקים ומעצרים עד שיצאו.. והיו כאלה שגם אחרי זה לא הוציאו אותם..
בכל מקרה המלצה שלי כל עוד לא התגייסת לנסות להוריד פרופיל אם את ממש לא רוצה..
אם זה יעודד אותך.. אני לא מאמין שאם תסיימי את הקורס יכריחו אותך להיות מכית.. אם ממש תסרבי ימצאו לך מקצוע אחר.. אבל לדעתי רק אחרי שתסיימי את הקורס.. אל תתפסי אותי במילה..
ובקשר לזה שאת רוצה להיות סמבצית, כל בת שיצאה באמצע הקורס הגיעה בסופו של דבר להיות סמבצית..
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:53

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר