לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-07-2008, 18:49
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
WIN XP ומצב שינה בעיקר במחשב נייד

ברשותי מחשב נייד לנובו T60 שעליו מותקנת XP עם SP2
מה היתרונות של מצב שינה?
האם בXP בניגוד ל98 (למשל) יש כמה סוגים של מצב שינה?
הם במצב שינה לא נדרשת סוללה/קירור?
מה ההבדלים בין מצב שינה לכיבוי?
האם מצב שינה הוא משהו שיכול להתרחש באופן מיידי ולהפסיק באופן מיידי?
האם יש "מצב שינה חדש שמכבה את המחשב ואח"כ כשאתה מדליק הכל חוזר לקדמותו בדיוק כמו שהיה קודם" (כך סיפר לי חבר)?
האם אפשר לקשר בין מצב המסך (פתוח/סגור) למצב המחשב (דלוק כבוי)?
האם בכיבוי רגיל חשוב לא לסגור את המסך תוך כדי פעולת הכיבוי? כנ"ל לנתק מהחשמל?

מקווה שאני בפורום הנכון.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-07-2008, 19:22
  משתמש זכר uninstall uninstall אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "WIN XP ומצב שינה בעיקר במחשב נייד"

אני אנסה להסביר לך מה זה מצב שינה, אני משער שאתה תוכל לענות לעצמך לבד על כל השאלות :-).
כאשר אתה עובד על המחשב שלך יש מידע שנמצא בזיכרון ה RAM, במצב שינה המערכת מעתיקה את כל תוכן הRAM אל הדיסק הקשיח שלך ואז מכבה את המחשב לגמרי.
כאשר תדליק את המחשב בחזרה המערכת פשוט תעתיק חזרה את המידע מה HD ל- RAM שלך ובעצם תוכל להמשיך לעבוד כאילו לא כיבית את המחשב מעולם (כולל חלונות פתוחים, טקסט שכתבת וכו').
במחשב נייד בד"כ מוגדר שאם הסוללה שלך מגיעה למצב קריטי, המחשב מכניס את עצמו באופן אוטומטי למצב שינה, ככה לא יילך לך המידע לאיבוד.

ישן 17-07-2008, 19:28
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי uninstall שמתחילה ב "אני אנסה להסביר לך מה זה מצב..."

OK תודה
האם זה טוב למחשב?
האם זה עדיף על כיבוי רגיל?
אניט מבין שזה חוסך כניסה בנפרד לכל תוכנה ושמירת המצב שלה. האם לא נוצרים בכך קבצים שמניים שתופסים מקום ולא נמחקים?
האם זה אפשרי, ואם כן אז כיצד, להגדיר שברגע שסגרתי את המסך המערכת תעבור למצב שינה באופן עצמאי ומיידי?
כנ"ל אם המסך סגור ליותר מפרק זמן מסויים (חמש/עשר דקות) או שלא מבוצעת פעילות על המחשב (כמו שומר מסך)?

ישן 17-07-2008, 23:16
  משתמש זכר uninstall uninstall אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.01
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ameerosh שמתחילה ב "הוא צודק.. המידע נשמר על..."

נכון, RAM צריך חשמל כדי לשמור על המידע שיש בו....
בניגוד לזיכרונות Flash (כמו הדיסק און קי) שלא צריכים חשמל כדי לשמור את המידע.

ועכשיו לשאלת מיליון הדולר, למה לא משתמשים ב Flash בתור זיכרון Ram?
(תחשבו על זה שאם זה היה קורה המחשב שלנו היה מתחיל להתנהג כמו הטלויזיה, לוחצים על Power והמחשב כבר דולק, לא צריך לטעון שום דבר ל Ram).

התשובה נורא פשוטה, Flash לא מספיק מהיר... ולכן נדונו להשתמש בשנת חורף :-).

דרך אגב, בויכסטה כדי לתת לנו חווית הדלקה "כמו טלויזיה" כפתור הכיבוי בכלל לא מכבה את המחשב, אלא מכניס אותו למצב המתנה (שזה מחשב דולק אבל לא כל הרכיבים פעילים).
לדעתי זה מציק לאללה, אבל הבחורה ממיקרוסופט ממש התלהבה מזה, אז מי אני שאגיד שזה חרא

ישן 18-07-2008, 13:01
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "WIN XP ומצב שינה בעיקר במחשב נייד"

כל מה שכולם תיארו כאן נשמע כמו מצב "שינת חורף" (Hibernate) ולא כמו מצב "שינה" הישן והידוע (כיבוי כל דבר אפשרי מבלי לכבות את המחשב - דיסק קשיח, מסך, חומרת PCI רלוונטית) וכו'.

ב Hibernate אכן כל תוכן הזיכרון נשמר ואז פשוט נטען בחזרה כשמערכת ההפעלה עולה (ולכן חוזר לאותו מצב). צריכת חשמל במצב Hibernate זהה לצריכת חשמל במצב של מחשב כבוי - כי המחשב בעצם כבוי. הסוללה תחזיק כמו במצב של מחשב כבוי - שזה מספר קטן של שבועות כמדומני (היא נפרקת לבד, מה לעשות...)

ב Sleep הוא לא כבוי אלא "מנמנם" וממתין ללחיצת מקש/הזזת עכבר. תוכן הזיכרון נשמר, והמעבד עדיין פועל, אם כי בתדר המינימלי (בהנחה שהוא תומך ב Frequency Scaling)... נייד עם סוללה תקינה יחזיק במצב הזה משהו כמו יום, כמדומני...

כך, לפחות, לפי מיטב ידיעתי...

ישן 18-07-2008, 18:26
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "כל מה שכולם תיארו כאן נשמע..."

תודה.
עכשיו הבנתי.
ואם אני מצרף לכך את הדברים של זיו, ןמנסה לקבוע כלל אצבע:
לצורך התחשבות במהירות ההדלקה/כיבוי וכן התחשבות במערכת ההפעלה כדאי תמיד בסים העבודה לעבור למצב Hibernate ובערך פעם בשבוע לכבות ממש.
פעם בכמה זמן אפשר ורצוי
למחוק את הקובץ hiberfil.sys שיושב במחיצה עליה מותקנת מערכת ההפעלה.

עכשיו נשארתי עם השאלות הבאות:
  1. האם אפשר לקשר בין מצב המסך (פתוח/סגור) למצב המחשב (דלוק כבוי). כלומר, להגדיר שהמחשב אטומטית יעבור למצב Hibernate ברגע שסרתי את המסך?
  2. כנ"ל להגדיר שאם אם המסך סגור ליותר מפרק זמן מסויים (חמש/עשר דקות) או שלא מבוצעת פעילות על המחשב (כמו שומר מסך) המערכת תעבור למצב Hibernate?
  3. ובלי קשר למצב שינה - האם חשוב בכיבוי רגיל (אחרי ששלחתי את מערכת ההפעלה להיכבות, אך היא עדיין פעילה ויש תמונה על המסך) לא לסגור את המסך תוך כדי פעולת הכיבוי? כנ"ל לנתק מהחשמל?
תודה לכל מי שטרח להשיב עד עכשיו ולמי שעוד יענה.

ישן 21-07-2008, 11:48
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "חס וחלילה !!! - אתה ראית ע"י..."

אז למחוק או לא למחוק אותו?
אם הוא גדל ככל שאני מבצע יותר פעמים Hibernate ואסור לי למחוק אותו אז יש כאן חיסרון משמעותי לשימוש במצב הזה.
האם אי אפשר, אחרי הפעלה מחדש מלאה של המערכת למחוק את הקובץ?
איך כן אפשר למחוק אותו בלי לפגום במערכת?
אני מריץ CCleaner היא לא מסוגלת להתמודד עם הקובץ הזה?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:20

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר