לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-07-2008, 20:46
  Kafkafi- Kafkafi- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.07
כמה שאלות שעניינו אותי עד כדי פתיחת אשכול

שלום ,
אמנם לא הייתי הרבה זמן בפורום אבל אני מספיק לקרוא פה ושם חומר ותשובות מעניינות ונכונות מאנשים , אני חייב להגיד שהקהילה פה לא עצומה , אבל בעלת אנשים איכותיים.
בכל אופן יש כמה שאלות שהועלו בדעתי בעקבות ההחלטה שלי , לחזור להתעסק עם שוק ההון והבורסה.

אין צורך לענות על כל השאלות ביחד אבל אשמח אם יהיו תגובות מרובות :

1.תחזיות של מניות על פי מאורעות של התקשורת , יום יפה אחד אני רואה כתבה בעיתון בתחום X
בא אליי מומחה לשוק ההון ושאל אותי האם אני יודע איך הכתבה וה"מאורע" הזה ישפיע על הבורסה ועל איזה סוג של שוק? עניתי כמובן בשלילה , אז השאלה שלי היא בעצם .. איך יודעים על מה אירועים משפיעים ? איך יודעים שפיגוע בX ישפיע על המניות בY .. איך זה קשור ? איך מזהים ? איך יודעים ?

2. האם תואר בכלכלה יפתור לי את שאלה 1 ? במה תואר בכלכלה יעזור לי בתחום שוק ההון והבורסה?

3. האם בכלל כדאי ללמוד תואר בכלכלה ? זוהי שאלה מעניינת מכוון שאפילו בנאדם פשוט כמוני יודע
שלעשות תואר ראשון במחשבים הוא מאוד הכרחי אך לא משתלם מבחינת כסף וזמן , תוכל ללמוד
את רוב החומר עם תירגול מסיבי של החומר בתוך כ-שנה במקום 4 שנים באוניברסיטה , ובכלל , מה שלומדים כיום בקורסים מזורזים מסכם פחות או יותר את רוב החומר, וסיום קורסים אלו יכול להכנות רמה של תואר ראשון לפחות.

4.האם זה באמת כלכך פשוט ? מצאתי כמה אתרים שמסבירים המון על הבורסה ושוק ההון , השקעה במניות וכו' ... על פי דעתם ההשקעות שלהם המובילות בארץ( כן כן , כמובן כמובן ) .. וישנם 5 חוקי ברזל שאם תצליח למצוא אותם בחברה ( ואפילו הם מפרסים חברות כאלה ) , אתה משקיע מוצלח וזוהי המניה להשקיע בה , נשאלת השאלה - זה כלכך פשוט ? חשבתי שתחום שוק ההון והבורסה יקח ממני קצת יותר מחשבה וקושי מזה ?

5.האם כל חברה מצליחה כיום מושקעת בבורסה ?

6. דווידנד - לא בידיוק הבנתי מה זה , למה לחברה לחלק הון ורווחים עם המשקיעים ? ומה פה הקאץ' ? חברה כמו מייקרוסופט רק ממשיכה לעלות ולסגור חוזים ולהכריז על גדולתה וכו' , למה לא להשקיע בחברה כזאת ולחיות מהדווידנדים ? מחשבה של מתחיל אני מתאר לעצמי, אך אשמח לדעת.

7. האם תוכלו להגיד שהשקעה בבורסה היא סוג של הימור הגיוני ?(הימור בעל חלק הגיוני בהימור ולא מזל כמו ברולטה רוסית למשל)

8. אני לא סומך על אנליסטים(או איך שלא כותבים את זה) - על מה בידיוק הם מתבססים ?

9. שאלת השאלות : למה בכלל כ-אדם פשוט להתעסק עם הבורסה ושוק ההון אם תוכל לתת את זה
לחברה פיננסית כזאת או אחרת שתשקיע בישבילך עם הבטחה ל% רווחים מסוים ? הכי פשוט ובטוח אז למה לא?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-07-2008, 17:54
  R E L R E L אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.11.01
אהמממ
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Kafkafi- שמתחילה ב "כמה שאלות שעניינו אותי עד כדי פתיחת אשכול"

ציטוט:
.האם כל חברה מצליחה כיום מושקעת בבורסה ?

6. דווידנד - לא בידיוק הבנתי מה זה , למה לחברה לחלק הון ורווחים עם המשקיעים ? ומה פה הקאץ' ? חברה כמו מייקרוסופט רק ממשיכה לעלות ולסגור חוזים ולהכריז על גדולתה וכו' , למה לא להשקיע בחברה כזאת ולחיות מהדווידנדים ? מחשבה של מתחיל אני מתאר לעצמי, אך אשמח לדעת.

7. האם תוכלו להגיד שהשקעה בבורסה היא סוג של הימור הגיוני ?(הימור בעל חלק הגיוני בהימור ולא מזל כמו ברולטה רוסית למשל)

היי, איכשהו יצא שאני יודע לענות בעיקר על השאלות האחרונות שלך.
אז:
5. לא. ממש לא. ממש ממש לא.
6. קבל סיטואציה מהחיים. יש לך חברה שמונפקת ב50 % בבורסה. אתה רוצה עדיין לקבל ממנה הכנסות נכון? אז דרך אחת זה פשוט למשוך משכורת- אבל בגלל שלא תמיד יכולים והדריקטוריון לא יאשר
לסתם כל אחד למשוך - החברה מחלקת דיווידנד.
למה לא לחיות מהדיווידנד - כי דיוונד אינו "יש מאין" כשהחברה מחלקת 5% דיווידנד הערך שלה אוטומטית יורד ב5% ככה שבסוף אתה נשאר עם אותו כסף פשוט יותר במזומן (ופחות בפוטנציה) ואותה כמות מניות.
במאמר מוסגר לא הייתי נשאר עם מייקרוסופט אחרי שביל פורש :-).
7. בגדול כן, אבל לא הייתי מנסח את זה ככה. טוטו זה הימור הגיוני (ביתר יותר טובה מסכנין.) לוטו זה הימור לא הגיוני. בורסה זה השקעה בסיכון גבוה.
8. בגדול על קריאת דוחות של חברות וכו'. בקטן - הם הרבה פעמים אוכלים ושותים אצל החברות -
ובגלל זה יש פה סיכון מסויים.

עוד על מניות ובעיקר עולם העסקים אתה יכול לקרוא בין היתר כאן: באתר רואה חשבון שלי.
ישן 24-07-2008, 03:36
  Kafkafi- Kafkafi- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי lets_go_to_dance שמתחילה ב "בקשר לאיך משפיעות הידיעות..."

תודה קודם כל על התגובות , מאוד התאכזבתי לראות שאין מספיק תגובות כדי לבנות
תשובות אחידות וברורות אבל אני בכל זאת מודה לכם על ההתיחסות ,
אין פה אף אחד שיכול לענות על השאלות הראשונות ? אלו שאלות בסיסיות לגמרי לא?

מבחינת הדווידנד הזה הבנתי לגמרי , יש פה היגיון מאוד פשוט אז הבנתי בעצם שזה סתם.

בדר''כ האתרים על שוק ההון והבורסה באנגלית הם בעלי אנגלית גבוהה מידי , שאיני מסוגל להבין .. האנגלית שלי אמנם טובה , אפילו מאוד אבל לא ברמה כזאת , במיוחד שה"חומר" כשלעצמו קשה להבנה , לא הייתי אומר מורכב אבל לא פשוט, תודה על האתרים.

מבחינתי שאלה 5,6,7,8 אני יכול לעשות עליהם וי כ-פתרונות מבחינתי , אבל דווקא שאלה 9 עדיין לא ברורה לי , אין דבר כזה ? שאלתי קרובים מהמשפחה שמספרים לי שכל חודש מבטיחים לך אחוזים ואתה לא צריך כאב ראש ולא כלום (אני מתאר לעצמי שזה פחות כסף אבל עדיין - פחות התעסקות ) תוכל לפרט ?

תודה על התגובות ותמיד אשמח לעוד.
לגבי האתר שלך - הינו בנושא ראיית חשבון או שוק ההון? אני בידיוק מחפש אתרים להתנסות וללמוד איתם.

שאלה קטנה :
מכירים את האתר BURSA4U? הם מלמדים ממש צעד צעד מה זה כל דבר , מה אתם אומרים-ממליצים? אני מאוד מאוד מאוד התרשמתי
ישן 24-07-2008, 23:56
  sapper sapper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.11.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Kafkafi- שמתחילה ב "כמה שאלות שעניינו אותי עד כדי פתיחת אשכול"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Kafkafi-
שלום ,
אמנם לא הייתי הרבה זמן בפורום אבל אני מספיק לקרוא פה ושם חומר ותשובות מעניינות ונכונות מאנשים , אני חייב להגיד שהקהילה פה לא עצומה , אבל בעלת אנשים איכותיים.
בכל אופן יש כמה שאלות שהועלו בדעתי בעקבות ההחלטה שלי , לחזור להתעסק עם שוק ההון והבורסה.

אין צורך לענות על כל השאלות ביחד אבל אשמח אם יהיו תגובות מרובות :

1.תחזיות של מניות על פי מאורעות של התקשורת , יום יפה אחד אני רואה כתבה בעיתון בתחום X
בא אליי מומחה לשוק ההון ושאל אותי האם אני יודע איך הכתבה וה"מאורע" הזה ישפיע על הבורסה ועל איזה סוג של שוק? עניתי כמובן בשלילה , אז השאלה שלי היא בעצם .. איך יודעים על מה אירועים משפיעים ? איך יודעים שפיגוע בX ישפיע על המניות בY .. איך זה קשור ? איך מזהים ? איך יודעים ?
לא ממש יודעים,בטווח הקצר הבורסה בעיקר מושפעת מהרגשות של ציבור המשקיעים

2. האם תואר בכלכלה יפתור לי את שאלה 1 ? במה תואר בכלכלה יעזור לי בתחום שוק ההון והבורסה?
תואר בכלכלה יעזור לך להבין הרבה מן העקרונות מאחורי כל מיני תופעות בשוק ההון, כמו כן תוכל לקחת קורסי בחירה שטיפה יותר ממוקדים בנושא.
תואר בחשבונאות לעומת זאת הרבה יותר רלוונטי לשוק ההון

3. האם בכלל כדאי ללמוד תואר בכלכלה ? זוהי שאלה מעניינת מכוון שאפילו בנאדם פשוט כמוני יודע
שלעשות תואר ראשון במחשבים הוא מאוד הכרחי אך לא משתלם מבחינת כסף וזמן , תוכל ללמוד
את רוב החומר עם תירגול מסיבי של החומר בתוך כ-שנה במקום 4 שנים באוניברסיטה , ובכלל , מה שלומדים כיום בקורסים מזורזים מסכם פחות או יותר את רוב החומר, וסיום קורסים אלו יכול להכנות רמה של תואר ראשון לפחות.

4.האם זה באמת כלכך פשוט ? מצאתי כמה אתרים שמסבירים המון על הבורסה ושוק ההון , השקעה במניות וכו' ... על פי דעתם ההשקעות שלהם המובילות בארץ( כן כן , כמובן כמובן ) .. וישנם 5 חוקי ברזל שאם תצליח למצוא אותם בחברה ( ואפילו הם מפרסים חברות כאלה ) , אתה משקיע מוצלח וזוהי המניה להשקיע בה , נשאלת השאלה - זה כלכך פשוט ? חשבתי שתחום שוק ההון והבורסה יקח ממני קצת יותר מחשבה וקושי מזה ?
זה לא כל כך פשוט, אבל גם לא כל כך מסובך. הבעיה בהשקעה בבורסה היא, שאתה בעצם מנסה לחזות את העתיד על סמך נתוני עבר בעיקר, ואת זה אף אחד לא יכול באמת לעשות

5.האם כל חברה מצליחה כיום מושקעת בבורסה ?

המשקיעים הם בעצם בעלי החברה (אם אתה בעלה מניות לדוגמא בבנק לאומי אז אתה בעצם חלק מהבעלים של בנק לאומי). דיבידנד זו חלוקה של רווחי החברה לבעלים בעצם.
הדיבידנד שמחולק הוא לא כזה גדול בעצם, בממוצע גס על כל 100 ש"ח שתשקיע בחברה (כמובן בתנאי שהיא מחלקת דיבידנדים באופן סדיר, ולא מסתבכת בדרך) תקבל באזור ה 2-3 שקלים בשנה. אז אם יש לך סכום כסף מאוד גדול להשקיע בחברה כזאת אתה בהחלט יכול לחיות מדיבידנדים

דוחות החברה, סיורי אנליסטים, ונתונים נוספים שהם מקבלים/ מייצרים

9. שאלת השאלות : למה בכלל כ-אדם פשוט להתעסק עם הבורסה ושוק ההון אם תוכל לתת את זה
לחברה פיננסית כזאת או אחרת שתשקיע בישבילך עם הבטחה ל% רווחים מסוים ? הכי פשוט ובטוח אז למה לא?
בחברות הפיננסיות לא פראיירים, הם בוודאי שלא יתחייבו לך לשום אחוז תשואה, מצד שני ממך הם יקחו כסף, לא משנה אם ההשקעה מרוויחה או מפסידה. עד כמה שאני יודע לאורך השנים החברות הפיננסיות לא מצליחות מעבר לתשואת השוק, ככה שאם תשקיע באופן עיוור באיזה מדד לטווח ארוך סביר להניח שתצליח לא פחות
ישן 25-07-2008, 07:52
צלמית המשתמש של _A_S_
  _A_S_ _A_S_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
כנס

1 - ניסיון ניסיון ניסיון. רק כך תדע איך אירוע מידי משפיע ועל מה.
המשך ל1, צא מקודת הנחה זו, שכל כתבה שתקרא בעיתון לגבי נייר או שוק זה או אחר כבר מזמן מגולם וידוע ולרוב מי שקורא ומסתמך על העיתון הוא הטיפש האחרון שנשאר עם גחל בוער ביד ואין למי למסור.

2 - לא. ! תואר בכלכלה לא ילמד אותך שיט על איך להשקיע ואיך לסחור.
הוא ילמד אותך הערכות שווי ומודלים פלצניים כאלה ואחרים... אבל לא איך לעשות כסף. נקודה.

3 - זה כבר עיניין שלך

4 - לא זה לא כזה פשוט, אחרת הם לא היו מריצים מניות באתר שלהם, ולא מגלים לך את "סודות" ההשקעה (בטח לא בחינם) בבורסה ודרך המלך להצלחה...

נערך לאחרונה ע"י _A_S_ בתאריך 25-07-2008 בשעה 07:55.
ישן 31-07-2008, 20:19
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07

אוי אוי אוי.. איזה תגובות לא הולמות

תשמע, הבנה בסיסית בעולם ההשקעות היא שזה לא מדע מדוייק. הכלים שאנאליסטים מבססים את ההערכות שלהם מתבססים בעיקרם על מודלים מתמטיים המבוססים על עקרונות כלכליים, מודלים של חיזוי המתבססים על עקרונות סטטיסטיים ותאוריות התנהגותיות. כמו כל מקצוע שקיים, הרמה הממוצעת של האנשים בתחום (מעצם הגדרת הממוצע) הינה בינונית. כמה כללים של שוק העבודה כדי שתבין כיצד להתמודד עם ים של ג'יבריש חצי מקצועי עם אג'נדה סמוייה:
  1. יכולת של אדם בכל תחום מתבססת על ניסיונו האישי והניסיון של עמיתים
  2. לרוב, ניסיון עמיתים יתומצת בצורה סבירה דרך קורסים פורמליים
  3. כל הצהרה שתשמע נוסח: "תואר X שווה יותר מתואר Y" היא כוללנית מדי.
תואר אקדמי בעיקרו מתעסק בעולם האקדמיה. המחשבה שאיזשהו תואר יכין אותך לגמרי לחיים בעולם העסקי אינה נכונה. אפשר לומר שתואר במנה"ע, כלכלה או ראיית חשבון מוכוון יותר טוב מתארים אחרים להתעסקות עם תחום שוק ההון. תואר אקדמי הוא בבחינת איתות למעסיק שיש לך את הכלים הבסיסיים להבין את מה שמתרחש מסביבך ושיש לך את היכולת ללמוד דברים לבד וטוב. נדיר לראות אנשים שהצליחו בשוק ההון ללא הכשרה כזאת או אחרת בתחומים אלו. נדיר עוד יותר לראות אנשים שהצליחו בשוק ההון ללא הכשרה אקדמית בכלל.

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:55

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר