לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום לימודים. אנו מאחלים לכל הגולשים שנת לימודים מוצלחת חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > לימודים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-07-2008, 02:06
  דיק דיק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.08
שאלות בנוגע לפרישה מלימודי בי"ס תיכון בטרם-עת

שלום,

אני כרגע תלמיד תיכון אינטרני העולה לכיתה י"ב ומאוד מעוניין לפרוש.

מאז ומתמיד הלימודים היו מיותרים לחלוטין מבחינתי: מעולם לא ראיתי צורך להקשיב בשיעורים, ותמיד למדתי את החומר מאפס בעזרת ספר הלימוד ובפרטיות ביתי, זמן קצר לפני כל מבחן או בגרות. בשנה האחרונה רמת בית הספר אותו נהגתי לפקוד ירדה בבחינות שונות (ההתנהלות הכללית וגם החומר האנושי, צוות ותלמידים), מה שהפך את שהותי שם מבזבוז זמן יקר לסבל עז עוד יותר, כמעט קשה מנשוא. מסיבות אלה החלטתי שפרישה מלימודי התיכון תהווה המהלך הנכון. באומרי "פרישה", איני מתכוון כמובן לויתור על בחינות הבגרות שנותרו, אלא להשלמת כולן, אם לא יותר, אך באופן עצמאי וללא נטל בית הספר. למרות שנותרה שנה אחת בלבד, אני חושב שמוטב מאוחר מאשר לעולם לא. שאלתי אליכם היא מה ההליכים שעלי לבצע לשם כך, כלומר מה עלי לעשות בשביל לשנות את הסטטוס שלי מכזה של תלמיד תיכון אינטרני לכזה של משלים בגרויות אחרי צבא, שניגש לבגרויות בהן חפץ ללא צורך ב-"ציוני הגשה".

הבגרויות שגמרתי עד כה:

• אנגלית - 5 יח"ל
  • מתמטיקה - 5 יח"ל
  • לשון - 1 יח"ל
  • היסטוריה - 2 יח"ל
  • פיזיקיה - החלק הראשון של 5 יח"ל (מכניקה)
  • כימיה - החלק הראשון של 5 יח"ל
הבגרויות שאני אמור לגמור במסגרת כיתה י"ב:
  • פיזיקה - החלק השני של 5 היחידות
  • כימיה - החלק השני לש 5 היחידות
  • טכנולוגיה - 5 יח"ל
  • שאר מקצועות החובה
אם השמטתי משהו, זה ודאי כי הוא לא מאוד רלוונטי.

שאלות על בגרויות ספציפיות:
  • הבגרות בטכנולוגיה: בבית הספר נהוג להגיש מעין פרוייקט מגוחך שמזכה בד"כ בציון 100 ב-5 יח"ל טכנולוגיה אותו מעניק בית הספר. במידה ואפרוש לא יתאפשר לי להגיש פרוייקט, והבחינה בכתב בטכנולוגיה מאוד לא מומלצת ועוסקת בנושאים שמזמן אבד עליהם הכלח (לפי העדויות המעטות שקיימות). לכן ארצה לגשת ל-5 יח"ל במדעי המחשב. האם 5 יח"ל בטכנולוגיה נחשבות יותר מ-5 יח"ל במדעי המחשב?
  • הבגרויות בפיזיקה ובכימיה: לבגרויות אלה יש גם יחידות מעבדה, שלהבנתי נדרשת בשבילן הכנת דוחות מעבדה. איך עניין זה מתאפשר לנבחנים שאינם אינטרניים (כמו אלה לאחר צבא)?
אודה מקרב לב לכל מי שיוכל לעזור לי. אני לא חושב שאוכל לסבול שנה נוספת בביה"ס.

תודה!
חזרה לפורום
ישן 28-07-2008, 16:01
  דיק דיק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דיק שמתחילה ב "שאלות בנוגע לפרישה מלימודי בי"ס תיכון בטרם-עת"

ביררתי בבתי ספר אקסטרניים, ונראה שהדבר אינו אפשרי. חובה להירשם לקורסים שלהם ע"מ לגשת דרכם לבגרויות.

לעומת זאת, ניתן לעזוב את ביה"ס האינטרני ולפתוח תיק אקסטרני, מה שנשמע כמו אפשרות נהדרת. במסגרת הזו אפשר לגשת לכל בגרות שרק רוצים באופן חופשי. אני די מתפלא שפרישה של אנשים מהתיכון ופתיחת תיק אקסטרני לא נפוצים יותר. סביר להניח שאם אלך על האפשרות הזאת גם אתפתה להשיג ספר כלשהו במקצוע מעניין ולגשת לכמה יחידות לימוד בו, מה שביה"ס לעולם לא היה מאפשר לי לעשות.

הבעיה היחידה שלי היא עניין יחידות המעבדה. לפי הגברת משלוחת ת"א והמרכז של בחינות הבגרות האקסטרניות (טל': 036164022), נבחנים אקסטרניים עושים "שאלוני מעבדה" במקום הבחינה המעשית שעושים האינטרניים. מכיוון שהמקצועות הרלוונטיים מאוד חשובים (בעיקר פיזיקה), חשוב לי לדעת יותר על שאלוני המעבדה האלה. מה הרמה שלהם? האם הם קשים מבחינת המעבדה הרגילה? והכי חשוב, האם קיים חומר כתוב שמכסה היטב כל מה שצריך לדעת בשביל להצליח בשאלונים האלה? אודה מאוד למי שעשה שאלונים כאלה ויוכל לספק לי מידע עליהם.

דרך אגב, למקרה שמישהו מעוניין, מרוכז כאן מידע מסוים בנושא בחינות הבגרות האקסטרניות.

תודה רבה!
חזרה לפורום
ישן 29-07-2008, 14:52
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי דיק שמתחילה ב "ביררתי בבתי ספר אקסטרניים,..."

יכול להיות שיש כיוון אחר לגבי בגרות מעבה בפיזיקה.

אצלנו למשל היה תלמיד שבבצפר מסויים, ששם לא היתה מגמת פיזיקה (או שנסגר לו) - והוא עשה את הבגרות במעבדה שלו בבצפר שלנו.. - הוא היה בניסויים שעשינו (שהם חובה) ועשה את הבגרות במעבדה איתנו (במסגרת אינטרנית).

יכול להיות שאתה יכול (מבעוד מועד) לעשות הסכם עם המורה שלך לפיזיקה - שאתה תתיצב לניסויים ולמתכונות - רק לבגרות במעבדה, שהוא יתם לך ציון מגן ותעשה את הבגרות במסגרת אינטרנית.

את שאר הבגרויות תעשה במסגרת אקסטרנית.

אני אומר לך את זה כי לפי שברים ששמעתי, זה קצת יותר כאב ראש (ואולי אף יותר קשה) לעשות בגרות מעבדה אקסטרנית..

עריכה: דאממ , זה היה מיותר...

4) עם פתיחת תיק נבחן אקסטרני, לא יוכל נבחן שאינו זכאי לתעודת בגרות לשוב ולהיבחן
במסגרת האינטרנית, ואם ייבחן במסגרת האינטרנית, לא יוכרו ציוני הבחינות
האינטרניות שבהן עמד לאחר פתיחת תיק הנבחן האקסטרני
.

(מובא מהלינק שהבאת..)
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 29-07-2008 בשעה 14:56.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:38

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר