לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-07-2008, 12:19
  aviamit aviamit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.08
אופציה להארכת שכירות

שלום,
אני שוכר דירה בתל אביב מזה כשנה ו 9 חודשים. בתחילת השנה השניה נחתם חוזה חדש (חוזה סטנדרטי מסטימצקי) הכולל סעיף בדבר הארכת תקופת השכירות: "לשוכר ניתנת אופציה להאריך הסכם זה לתקופת שכירות של 1 תקופות בנות 12 חודשים כל תקופה ובלבד שיודיע על כך בכתב למשכיר חודשיים לפני תום תקופת השכירות... השוכר מתחייב להודיע למשכיר חודשיים מראש על גמר תקופת השכירות ו/או על מימוש האופציה וזאת במכתב רשום". אין בחוזה התייחסות נוספת לאופציה או קביעה כלשהי כי האופציה תוסכם על ידי הצדדים. לפני כשבוע פנה אלי בעל הדירה ואמר כי בנו מעוניין לגור בדירה בסוף תקופת השכירות המקורית (כלומר בעוד כחודשיים וחצי), משהפנתי את תשומת לבו לאופציה הוא טען כי האופציה עומדת לזכותי רק באם הוא מעוניין להכניס שוכר חדש ולא במקרה שהוא רוצה לגור בדירה (-בחוזה אין שום תנאי כזה).
שאלותי-
א. לדעתי הזכות שלי היא זכות חזקה וכל מה שאני צריך לעשות זה לשלוח את המכתב בדבר ההארכה חודשיים לפני תום החוזה- האם נכון?
ב. האם בעל הדירה יכול לנקוט באמצעים כלשהם כנגדי?
ג. מה עושה שוכר נורמלי במצב כזה? (האם פשוט להישאר בדירה ולקיים את החוזה כלשונו)?
תודה,
אבי
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:51

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר