לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 23-07-2008, 12:17
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.07.06
הודעות: 15,705
[שאריות] 'תל אבו זיתון' בפרדס כ"ץ.

הכל התחיל מלבני:

כה אמר 'לבני':


"לפני מספר שנים פגשתי בחור שסיפר לי שבמזרחה של פרדס כ"ץ ישנה גבעה אשר חפור בה סליק מימי המחתרות אך הוא נעול מזה שנים ...
כאחד שמוכיח התמצאות ראוייה לציון בכל הקשור לאיזורים הללו האם ידוע לך דבר מה בעניין?...."

שעת צהריים, "חור של כמה שעות". החלטתי שהארוחה תחכה ושמתי פעמי לאתגר של 'לבני'. מראש אודיע כי נכשלתי אך מאחר והזעתי ונהנתי החלטתי לשתף גם אתכם:


התחלתי בחיפוש אינטרנטי ואי שם בין הויקיפדיה לאתר משפחתי כלשהו http://www.2all.co.il/Web/Sites/ilan-family/PAGE11.asp מצאתי תמיכה בשמועה שהגיע לידידנו. בסמוך ל 'תל אבו זיתון' כך נאמר, שכן מחנה צבאי בריטי ובונקרי התחמושת שלו שרדו. בויקיפדיה נכתב כי עריקים תורכים הסתתרו במקום במלחמת העולם הראשונה. דבר זה אינו סביר בעיני שכן התל שכן על קו שתי העוג'ות ושלט על איזור חירבת חדרה שם ספגו הבריטים אבדות. לא הגיוני כי העריקים יסתתרו בקו המגע ועוד בצד שמנגד... על אחת כמה וכמה באם שכן לאחר המלחמה מחנה בריטי במקום.. עדות לקיום המחנה לא מצאתי במפה הראשונה של מחלקת המדידות המודפסת על מפה בריטית אך גם מחנות אחרים לא מצויינים שם.
דווקא בענין פתחי הבונקרים ושרידי מחנה - מצטיירת העדות בויקיפדיה כאילו באה ממקור ראשון.

תל אבו זיתון הינו תל מוזנח מתקופת הברונזה ששכן על גדות הירקון שידע ימים טובים יותר.
http://www.hadashot-esi.org.il/report_detail.asp?id=736
התל כונה 'הר הבדואים' וכנראה הסתובב באיזור 'שבט' קטן בשם עמראנה. נתקלתי בשם באינטרנט והוא זכור מספר כלשהו שעסק בראשית ר"ג [צריך לבדוק]. מוזר כי האיזור צמוד לשטח ההשפעה של השבט החזק והגדול של האיזור 'אבו קישק' שישב צפונה לירקון. בויקיפדיה [?] נכתב כי למקום הובאו בדואים מהנגב בשנות השישים בעת עונת בצורת.

החנתי את הרכב בפינת רחוב גניחובסקי בפרדס כץ. הופתעתי לגלות כי בדיוק במקום זה שכן ביתו של דודי, אסיר ציון שעלה בראשית שנות השבעים מעירק. הבזק זכרון עלה בי כיצד הצביעה בת דודי על שדה רחב שגבל בביתם וסיפרה לי כי היו במקום ג'מוסים. כנראה שהיא צדקה.. השדה הרחב הוא ברובו שכונה מוזנחת כיום. צעדתי עד לתל 'אבו זיתון' והנה שינה שמו ל'פארק הזית'.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הקפו של התל בנוי ועליו פארק ותלמודי תורה. מרכזו הקטן הוקף בגדר ברזל גבוהה, מאלו שיש להקריב מכנס בעבורן. לא הסתכנתי. הקפתי את מרכז התל ולא מצאתי שריד וזכר לפתחי בונקרים.
תלמיד ישיבה שנפש על הדשא לא הבין על אלו בריטים או בונקרים אני שואל אותו.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

לא נורא. גם תל זה משהו. מאחר ולא ניתן היה לטפס על התל - טיפסתי על מתקן המגלשות הגבוה וצילמתי מלמעלה. תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מן התל 'יוצאת' שלוחה צפון מזרחית מתונה של כורכר באורך כ500 מ'. השלוחה חצויה ע"י כביש חדש ולא פעיל. הלכתי לאורכה עד לקצה שמעל אגנו של הירקון.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

קצת בטון וקצת ברזלים נראו באדמה. האומנם? פתח של בונקר - לא מצאתי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרתי לגן בכדי לצלם את השלוחה ממתקן המגלשות הגדול. הגיע הזמן לחזור. לא בא לי לרדת בשרשרת של סולמות. הבטתי ימינה ושמאלה, הגן היה ריק. הופפ! זינקתי לפתח וגלשתי למטה.. היישר אל רגליה של מטופלת מוכרת ונדהמת בת שש. אני לא מוטרד, איש לא יאמין לה...
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 23-07-2008 בשעה 21:39.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #3  
ישן 23-07-2008, 22:21
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.07.06
הודעות: 15,705
עוד לא התייאשתי מלתחקר את המקומיים.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "הכל תמיד בגללי הא?..."

כותב הערך בויקיפדיה http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4...A1_%D7%9B%D7%A5

מציין בבטחון ובמפורש את המצאותם: "גבולה המזרחי גבל במחנה צבאי בריטיי וגבולה המערבי גבל בשכונה שכונתה בשם "הג'ונגל" משום שהיו בתים שהיה להם משק קטן בעיקר של בעלי חיים. בצפונה של השכונה הייתה גבעה מלאכותית שהיוותה מחסן נשק של הבסיס הצבאי הבריטי הסמוך. בהמשך היו שטחי קק"ל"

בצמוד לתל מצאתי ערימות בטון גדולות אך לא צילמתי אותן מאחר והכילו מרכיבים שנראו כחלק ממערכת ניקוז. גם בלבו של שטח 9 = המחנה הבריטי הנטוש בגבעתיים [קניון גבעתיים של היום] שכנו בונקרים קטנים. ככל הנראה האנגלים הקפידו יותר איתנו על הפרדה ואכסון נכון של תחמושת.

והנה מפה שglsh ו'ימאשיהו' [אייכם?] העלו בעבר ובה מופיע תל אבו זיתון [82 מ'] בצדה המזרחי של התמוה. לידיעת הנהגים - דרך העפר האופקית העוברת צפונית לתל - נסללה אך עדיין לא נפתחה לתנועה.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 23-07-2008 בשעה 22:31.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:46

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2021 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר