לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-07-2008, 00:28
  משתמש זכר Yanky Yanky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
שלח הודעה דרך ICQ אל Yanky שלח הודעה דרך MSN אל Yanky Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "אז זה אומר ידידי שאין שום..."

ציטוט:
אז זה אומר ידידי שאין שום אופציה למכירה דרך בלרוס - זה מצוץ מהעצבה. לא הבנתי..
מאיפה אתה לוקח את זה? "זה אומר" מה אומר?

ישנה רק אפשרות אחת - שרוסיה מוכרת לאירן ישירות. מהיכן הידע הקונקרטי? אתה לא יכול לטעון טענה ולומר "כי ככה זה" בלי להתבסס על עובדות..
אבל למי שכתב את הכתבה אין שום פרט על העסקה ולכן והוא ממציא שטויות על בלרוס - שוב, מהיכן הידע שאין לו שום פרט על העיסקה? ככלל אני לא מאמין לאיראן (חוץ מהכוונה שלה למחוק את ה"אויב הציוני", אך אינני מאמין גם להודעות הרוסיות.. אתה לא חושב שיש פה סתירה? האיראנים אומרים מכרו לנו, והרוסים אומרים לא נמכור, למי תאמין?
(שהרי גם שייכת לציר הרשע - אז למה לרחם עליה?). בלרוס? ציר הרשע?
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A6...%A8%D7%A9%D7%A2

כידוע רוסיה כבר מכרה לסוריה Su-30, וטילי איסקנדר ויש כאלה הטוענים שגם s-300 לסוריה ולאירן.
"אשרי המאמין" כמו שאמרתי, אני לא מאמין גדול בד"כ בהצהרות של איראן, אך גם לא באלו של רוסיה..

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-07-2008, 03:41
  bertold bertold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Yanky שמתחילה ב "[QUOTE]אז זה אומר ידידי שאין..."

אתה לא יכול לטעון טענה ולומר "כי ככה זה" בלי להתבסס על עובדות..
א' אני יכול כיוון שאני לא מפרסם את מה שאני אומר בעיתון מרכזי,אני לא מקבל כסף על מה שאני אומר.
ב' לא אני הייתי הראשון הטוען שעסקה קיימת - על פי כלל המקובל בדיונים - חובת ההוכחה היא על טוען הטענה. אם אתה יכול להביא הוכחות לכך שהעיסקה קיימת - אני אקבל את זה.
ג' הבאתי דוגמאות לטענות על עסקאות נשק שלא התממשו בעבר - או לפחות אף אחד לא הוכיח שהן התממשו - דבר המצביע על כלל המקובל בתקשורת ישראלית.
ד' הבאתי כתבה שבא לדעתי בעקבות ידיעה על מכירת
S-300 במטרתה ברורה ביותר - להשפיעה על דעת הקהל שתקבל בהבנה את הצורך להצטייד במערכות נשק חדשות.

אתה לא חושב שיש פה סתירה? האיראנים אומרים מכרו לנו, והרוסים אומרים לא נמכור, למי תאמין?

זה לא מה שרוסים טענו ולכן אין שום סתירה. מה שרוסים אמרו אני הבאתי כאן
ואני
מצטט את זה שוב :

"הודעת שירות פדראלי לשיתוף פעולה בטחוני (רוסית)

"בנוגע להודעות בעיתונות על שיתוף פעולה בטחוני רוסי אירני

שאלת המכירה לאירן מערכות נ"מ S-300 אשר כעת הועלתה בכלי תקשורת אינה אקטואלית, אינה נשקלת ואינה נדונה בשלב זה עם צד האירני.

בין רוסיה לאירן נמשך שיתוף פעולה בטחוני בהתאם המלא למגבלות ייצוא בינלאמיות והתחייבויות בינלאומיות"

כך לשון ההודעה בתרגום שלי.

איפה אתה רואה טענה רוסית האומרת "לא נמכור" ??
מעיתונות הרוסית ניתן להבין שמכירת S-300 לאירן זאת שאלה פתוחה והרבה תלוי באקלים הפוליטי כולל ויחסים בין רוסיה לארה"ב.
כמו כן פורסם בעבר כי משא ומתן בין רוסיה לאירן לגביPMU1 S-300 התנהל עוד בשנת 2004 אבל בשנת 2006 רוסיה הפסיקה אותו בגלל מדיניותה הגרעינית של אירן.

בנוסף לפני כמעט שנתיים דיברנו על אספקה של S-300 לבלרוס וכבר אז אמרתי - צריך לעקוב אחרי בלרוס כי יש להם קשרים עם אולם הערבי ואירן.
אבל זה שיש קשרים - זה לא אוטמטית אומר שהם מוכרים נשק למדינות מזרח התיכון על ימין ועל שמאל.
עברו שנתיים - ומה שבלרוס טענה (שלא תמכור שום S-300 לאירן) היא קיימה.
ושוב - מערכות S-300 הנמצאות בידי בלרוס מוכרות היטב במערב.
חלק מהן מיושנות, חלק יותר חדשות אבל הן מוצבות בראש ובראשונה כנגד כוחות נאט"ו - זה התנאי הרוסי למכירתן לבלרוס..

אבל נאמר ורוסיה תרצה למכור מערכת S-300 חדשה לאירן - בשביל מה היא צריכה את בלרוס ?
הרי שהיחסים בין שתי המדינות עוברות תקופות לא יציבות על רקע עליות מחירי גז ונפט שרוסיה מספקת לבלרוס.
והרי שגם כך כל העולם יודע לצייר את הקומבינה שאתה ציירת ולהבין שגם אם S-300 תגיעה דרך בלרוס - רוסיה היא זאת שמוכרת אותה בפועל !
ג'יינס טוענים כך? - אז שיהיו בריאים ! אנחנו חייבים להגיד "קדוש,קדוש,קדוש" לכל מה שהם טוענים ללא הוכחות ?
אנחנו כבר מספר שנים שומעים מג'יינס על הטכנולוגיות טילים שנמכרו מרוסיה לצפון קוריאה והגיעו לאירן....

בלרוס? ציר הרשע?
כן בלרוס היא מדינה "רעה" בעיני ארה"ב.
http://www.iht.com/articles/ap/2008...-Belarus-US.php
ואני במקור משם, ומשפחתי עדיין שם ולכן אני עוקב אחרי מה שהולך שם ככל שהזמן מאפשר לי.

כמו שאמרתי, אני לא מאמין גדול בד"כ בהצהרות של איראן, אך גם לא באלו של רוסיה..
אתה בטוח שאתה מכיר את ההצהרות שלהם ? נוצר לי רושם שלא ממש.

נערך לאחרונה ע"י bertold בתאריך 24-07-2008 בשעה 03:56.
ישן 24-07-2008, 11:47
  משתמש זכר Yanky Yanky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
שלח הודעה דרך ICQ אל Yanky שלח הודעה דרך MSN אל Yanky Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "[b][color=Blue] אתה לא יכול..."

דבר ראשון, תודה, כיף לראות תשובה מנומקת כמו זאת שכתבת, ואני חייב לציין שהחכמת אותי בכמה דברים (העוינות בין ארה"ב ובלרוס כדוגמא) ולגופו של עניין..

ציטוט:
א' אני יכול כיוון שאני לא מפרסם את מה שאני אומר בעיתון מרכזי,אני לא מקבל כסף על מה שאני אומר.
ב' לא אני הייתי הראשון הטוען שעסקה קיימת - על פי כלל המקובל בדיונים - חובת ההוכחה היא על טוען הטענה. אם אתה יכול להביא הוכחות לכך שהעיסקה קיימת - אני אקבל את זה.
ג' הבאתי דוגמאות לטענות על עסקאות נשק שלא התממשו בעבר - או לפחות אף אחד לא הוכיח שהן התממשו - דבר המצביע על כלל המקובל בתקשורת ישראלית.
ד' הבאתי כתבה שבא לדעתי בעקבות ידיעה על מכירת
S-300 במטרתה ברורה ביותר - להשפיעה על דעת הקהל שתקבל בהבנה את הצורך להצטייד במערכות נשק חדשות.

א. התכוונתי במסגרת הוויכוח, אתה יכול לטעון מה שאתה רוצה, אבל אף אחד לא חייב לקחת זאת ברצינות
ב. לא הייתה כוונתי מלכתחילה לטעון שהעסקה התקיימה/לא התקיימה, איני גוף מודיעין, כך שאין לי את היכולת לדעת זאת לצערי, אני מדבר על סבירות, ובסבירות מסוימת איך לדעתי ומדוע העסקה התבצעה כך..
ג. התקשורת הישראלית (וגם זו הגלובאלית) חולות בהמון דברים אחד הסימפטומים הוא זה, אבל לצערי גם מערכת הביטחון שלנו לא בריאה לגמרי, ואני מעדיף להתבדות אח"כ לגבי הS-300 (שלא היו) מאשר לקבל 100 (לצורך העניין) מטוסים מחוררים, ולמחוא כפיים לתקשורת..
לכן, אני חושב שבהיעדר ידיעה מודיעינית מדויקת צריכים להתייחס ל worst case
scenario
ד. מבחינתי מצוין (ראה סעיף ג')

ציטוט:
אבל נאמר ורוסיה תרצה למכור מערכת S-300 חדשה לאירן - בשביל מה היא צריכה את בלרוס ?
הרי שהיחסים בין שתי המדינות עוברות תקופות לא יציבות על רקע עליות מחירי גז ונפט שרוסיה מספקת לבלרוס.
והרי שגם כך כל העולם יודע לצייר את הקומבינה שאתה ציירת ולהבין שגם אם S-300 תגיעה דרך בלרוס - רוסיה היא זאת שמוכרת אותה בפועל !
ג'יינס טוענים כך? - אז שיהיו בריאים ! אנחנו חייבים להגיד "קדוש,קדוש,קדוש" לכל מה שהם טוענים ללא הוכחות ?
אנחנו כבר מספר שנים שומעים מג'יינס על הטכנולוגיות טילים שנמכרו מרוסיה לצפון קוריאה והגיעו לאירן....

רוסיה צריכה את בלרוס, כדי לרקוד על שתי החתונות, מצד אחד לא להיכנס ראש בראש עם ארה"ב ומצד שני, להרוויח מעסקת נשק עם איראן.
העולם ידע לצייר את הקומבינה, אבל ללא הוכחות, אין מה לעשות, רוסיה מכרה לבלרוס, בלרוס רצתה למכור לאיראן.
אני לא הולך אחרי כל דבר שג'יינס טוענים, אבל אלו דברים שקראתי בעוד מקורות (אם הייתי מוצא אותם, בשמחה הייתי מפרסם כבר) ומעבר לזה, הדברים הגיוניים מאוד.

ציטוט:
כמו שאמרתי, אני לא מאמין גדול בד"כ בהצהרות של איראן, אך גם לא באלו של רוסיה..
אתה בטוח שאתה מכיר את ההצהרות שלהם ? נוצר לי רושם שלא ממש.

אני מודה שלא ראיתי את הציטוט בצורה כזו, אך עדיין לדעתי מדובר בהצהרה דיפלומטית שמנסה ליצור לחץ על ארה"ב, מעבר לזה, זה יכול להיות כסת"ח רוסי למקרה שכן תיהינה ראיות נגדם שהם מכרו, או אלף ואחד דברים אחרים, בשורה התחתונה אני לא מאמין להם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:23

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר