לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום תאוריות הקשר וחופש המידע קם לתחיה !!! - כ ו ל ם מוזמנים... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > תאוריות קשר וחופש המידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-07-2008, 22:18
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
dark side of OZ

תאוריה קצת יותר קלילה משאר הנושאים שהועלו עד היום בפורום.

רבים טוענים שאלבום המופת של פינק פלויד "הצד האפל של הירח"(1973) נוצר כפסקול לסרט "הקוסם מארץ עוץ"(1939) ומוצאים סינכרון מושלם בין התמונה שרואים על המסך למילים והנגינה באלבום.

יש לציין שתרם יציאת האלבום, פינק פלויד יצרו שתי אלבומי פסקול לסרטים בצורה רישמית ואף ציינו שהם מעוניינים לעשות זאת גם בעתיד.

כדי ליצור את הסינכרון (למי שרוצה לנסות את זה בבית, ניתן גם להוריד עותקים מוכנים - רק אם רכשתם את הסרט ואת האלבום כמובן ) יש להפעיל את הדיסק ולהשעות אותו מיד, להריץ את הסרט וברגע שהאריה שואג בפעם השלישית להמשיך את ההשמעה של האלבום.

רשימה קלה של קטעים מסוכרנים:
(מתורגם מהאתר הבא: http://members.cox.net/stegokitty/d...s/printable.htm

1. באחד הקטעים הראשונים רואים את דודתה של דורותי אומרת לה לעזוב, ובשיר שומעים "leave, but don't leave me"

2.בשיר נאמר balanced on the biggest wave, "שיווי משקל על הגל הגדול ביותר" רואים את דורותי עולה על מעקה צר והולכת עליו, ברגע שהשיר נגמר ומתחיל השיר הבא (וזה קורה ממש באותו רגע) דורותי מאבדת שיווי משקל ונופלת.

3. בתחילת השיר TIME יש קטע דיי ארוך של תופים שמסונכרן בצורה דיי מרשימה עם תנועות הגוף של המשתתפים בסצינה (הסצינה של המורה או מה שזה לא יהיה שבאה לבית של דורותי כדי להאשים את הכלב שלה שנשך אותה ולקחת אותו) כל פעם שיש שינוי במקצב יש גם שינוי פיתאומי בתנוחה של הדמויות.

4. הם שרים No one told you when to run בידיוק כשדורותי בורחת מהבית.

5. בזמן הסולו של השיר time מופיע שלט שרשום עליו "עבר, הווה ועתיד".

זה ממשיך עוד ועוד ויש עוד הרבה קטעים, ואפשר לטעון שהכל שטויות ומדובר בצירופי מקרים מוחלטים, אבל יש קטע אחד שאין לו הסבר הגיוני, הסינכרון המושלם בשיר great gig in the sky והסצינת הטורנדו של הסרט.
הוידאו הבא ממחיש את זה דיי טוב, הסינכרון הוא לא מדוייק בסרטון הספציפי הזה, המוסיקה אמורה להקדים בכמה רגעים:

שימו לב גם איך שברגע שהדלת נפתחת, והסרט הופך משחור-לבן לצבעוני מתחיל השיר money זה גם השיר הראשון של החצי השני של התקליט.

פינק פלויד מכחישים לגמרי את כל העיניין, המפיק של האלבום ראה את הסינכרון מתי שהוא בשנים האחרונות והוא טוען שהוא לא מוצא שום קשר, בנוסף לזה יש טענה נוספת שמחלישה את כל הסיפור - האלבום הוא מאוד קצר, נראה לי 43 דקות. יש שטוענים שזה מסתנכרן גם אם משמיעים אותו פעמיים ברציפות.

הערוץ TCM ערך פעם משדר מיוחד של הסרט מסונכרן עם האלבום, בשנת 2000.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-07-2008, 22:40
  Starship_Trooper Starship_Trooper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "dark side of OZ"

אני זוכר שניסיתי את זה, ולא ממש התרשמתי. כמו שחבר שלי אמר אחרי שניסינו, זה נשמע מסוכרן פשוט כי לפינק פלוייד יש שירים טובים. מצד שני מה שיותר מעניין הוא הסיפור של הקוסם מארץ אוץ עצמו. לפי הטענה הכותב כתב את הסיפור כסאטירה פולטית על הפוליטיקה של ארה"ב אז.
  • "עוץ" (OZ) היא יחידת מידה לזהב. באותה תקופה בארה"ב היה וויכוח האם להשאר בשיטת הזהב, לפיה כל דולר צריך להיות מגובה בכך או כך זהב או האם לעזוב את שיטת הזהב ולעבור לשיטת הכסף לפיה גם כסף יכול לשמש כגיבוי לדולר ככה שיהיה אפשר להדפיס יותר דולרים. מה שטוב לחקלאים.
  • הדחליל מסמל את החקלאים, שבאותו הזמן היו דיי חסרי אונים מול חברות הרכבת הגדולות שהעלו מחירים בגלל מונופול.
  • איש הפח מסמל את עובדי המפעלים, שהלב שלהם נגנב ע"י הבעלים רודפי הבצע
  • האריה מסמל פוליטיקאים שפחדו מהציבור
  • דורתי מסמלת את האמריקאי הממוצע שנקלע לסיטואציה הפוליטית המוזרה הזאת ורק רצה לחזור הביתה לשורשים שלו
יש עוד אבל אני לא זוכר אותם ואין לי כוח לחפש. מי שרוצה מוזמן לחפש באינטרנט.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:45

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר