לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-07-2008, 08:08
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
למי שייכת המרפסת שלי?

הפעמון צלצל. ניגשתי לדלת. שמעתי מן הצד השני דשדוש רגליים ושיעול קצר, אבל מבעד לחרך ההצצה לא ראיתי דבר. פתחתי. עמד שם אדם לבוש כהלכה. עניבה. צווארון צחור. חליפה. אצבעות ידיים עונדות טבעות רבות. שפם מטופח. פאות משוכות מטה. קלסתר פנים ערבי. הוא הציג בפני כרטיס ביקור:

עבדאללה אל-פתח
בעל חברות "איי.בי.אם", "ג'נרל מוטורס", "רנו";
ומנהל חברות "סוואן-אפ", "פיאט", ואו"ם.

הכנסתי אותו. זה היה ב-1964. בתחילה ביקש מר אל-פתח להזדהות באופן מרשים יותר, והראה לי תמונות של סרט הייצור במפעל "פיאט" שברשותו וגם את בניין האו"ם. "אני עומד לקנות את הבניין הזה" – הוא אמר.
"לשם מה נחוץ לך בניין גדול כל כך? הרי אין בו פרטיות, כולו זכוכית" – הערתי.
"זה פשוט יפה", הסביר לי. "דקורטיבי מאוד. קירות של שיש, מעקה של זהב, זכוכית. אני אוהב את זה. ואני יכול להרשות לעצמי. גם נשותי אמרו לי שזה מוצא חן בעיני. ומה לא עושים בשביל הנשים..."
נראה לי עשיר, האורח הזה, אל-פתח, ולא הבנתי מדוע, בעצם, הוא בא אלי. הרי הוא מעשירי עולם. אחד מהאנשים אשר ודאי יכולים להרשות לעצמם הכל, וגם לצפצף על כל השאר. אז מה טעם החליט לבקר אצלי, אני הקטן, בעל דירה צנועה במזרח התיכון. אולם הדברים הסתברו עד מהרה.
מר אל-פתח הוציא מתיקו המהודר צילומים של ילדים לובשי סחבות, שוכבים באוהל על החול. צריף מט לנפול ונשים מכבסות לידו בגיגיות דולפות. ואז אמר:
"בתנאים האלה חי אחי אחמד, שהוא השכן שלך בדירה הסמוכה. אני וכל האחים שלי, הגרים בכל שאר הדירות בבית הזה, לא נוותר לך. זה בגללך. בגללך אחינו אחמד סובל כל כך בדירתו הקטנה".
הזכרתי לאל-פתח כי ב-1948, כשנכנסנו לגור בבית, אחמד העלה לפני מי שהיה אז בעל הבית, בריטי אחד, הלורד פיל, את הדרישה לקבל גם את הדירה שלי, ואז חתמנו ברודוס הסכם, שאחמד מקבל מן הדירה שלי חדר פלוס מרפסת, כדי להגדיל את שטח דירתו.
אל-פתח האמיד לא נתרצה. עיניו התגלגלו בחוריהן והוא שצף:
"הילדים של אחמד הם פליטים" – הטיח בי.
משכתי בכתפי: "מר אל-פתח" – עניתי – "למה לא תתן למשפחת אחמד לגור בוילות שלך בסימטה ממול. או אפילו בבניין האו"ם, שהראית לי בתמונות? הרי כסף יש לך בשפע. אתה יכול למצוא לו סידור טוב עם מגורים בסביבה טובה, והכנסה קבועה, ואפילו מניות".
"אי אפשר" – התעקש אל-פתח – "אחמד וילדיו הם פליטים. ואנחנו דורשים שתכניס אותם לדירה שלך כדי לפתור את בעייתם".
פניתי לדרך השכנוע ושוטטתי עם מר אל-פתח בדירתי.
"גם כאן מלא פליטים" – הבהרתי, תוך שאני פותח את הדלתות. "כאן גרים פליטים מעיראק ופולין, ממצרים ומארגנטינה. והנה, בחדר הזה יש פליטים מרוסיה וגרמניה ומרוקו ותימן. והגג אצלם קצת חדיר לגשם. ויש לי בעיה עם החשמל כבר כמה שבועות. אתה רואה בעצמך. הדירה שלי מלאה פליטים. וכסף, לדאבוני, אין לי הרבה".
מר אל-פתח התרתח והסמיק עד שורשי עניבתו:
"הדיירים שלך הם לא 'פליטים'. הם 'עולים חדשים'. הם התאקלמו. וטוב להם. 'פליטים' – זה רק אחי אחמד ומשפחתו. ואני מודיע לך, שאם לא תכניס לדירתך את משפחת אחמד, נקים ארגון של כל השכנים בבית הזה, כדי לפנותך מכאן".
זה היה, כאמור, ב-1964. גרתי אז בדירה קטנה. מסביב כל השכנים העשירים, האחים של אחמד. ואז הם הקימו את "אש"ד" ("ארגון שחרור דירה"), שנועד לשחררני מדאגת בעלותי על דירתי. הארגון שלהם התחיל לפוצץ את צינורות המים לדירתי, לקרוע את צמיגי מכוניתי ולנפץ בה את החלונות.
כעבור 3 שנים, ב-1967, הם סתמו את הכניסה לדירה שלי והיכו מכות רצח את מי שניסה לעלות אלי במדרגות. אחר-כך הם פתחו בבת אחת במלחמה, ממש מכל הכיוונים: השכנים מלמעלה התאמצו לקפוץ לתוך הדירה שלי, מלמטה טיפסו שכנים לאורך המרזב וניתלו על מעקה המרפסת. הגרוע מכולם היה אחמד, שכני באותה קומה, אשר ירה לתוך הסלון שלי וכמעט הרג את אשתי וגיסתי. ארגנתי את הפליטים אשר היו איתי בדירה, יהודים יקרים באמת, ויחד הדפנו את השכנים. את אלה שניתלו על המרפסת דחפנו לחצר. לאחרים חבטנו עם מקל של מטאטא על האצבעות. בסוף גם השתלטנו על המרפסת של אחמד, אשר ממנה הוא ירה אל תוך הסלון שלנו – אותה המרפסת שנתתי לו לפי הוראת הלורד פיל בהסכם רודוס.
העובדה שהמרפסת חזרה לרשותי – קצת הרגיעה את אחמד ואת אש"ד שלו. אבל לא ארך הזמן, והוא שב לפעול. הפעם התחיל מטריד את כל ידידי, בני העיר. כשהם היו נוסעים ברחובות העיר, אש"ד היה מיידה בהם אבנים. או תופס את ילדיהם כבני ערובה. ואז הוא הכניס להם לראש, לכל הידידים שלי, בני העיר, שהוא בעצם רוצה רק את המרפסת שלקחתי לו (כזכור – לקחתי בחזרה) ב-1967, כאשר ירה ממנה לתוך הסלון שלי. והם, בני העיר, שהיו טרודים מאוד בענייני היום-יום שלהם (חובות, משכנתא, תנור, כיריים של גז) – ניסו לשכנע אותי:
"אבשלום" – הם אמרו לי שוב ושוב – "תן להם את המרפסת. הם רוצים לשחרר רק את המרפסת ההיא, שהחזרת לעצמך ב-1967. תן להם את זה שוב, כמו שהלורד פיל הציע את זה".
אבל אני הדגשתי באוזניהם פעם אחר פעם:
"רבותי, - זה לא ארגון שחרור המרפסת. זה ארגון ל'שחרור' כל הדירה שלי, הרי הם הקימו את 'אש"ד' עוד ב-1964, כאשר מרפסת המריבה היתה בידיהם... וחוץ מזה, דרך הקירות אני שומע אותם מתכננים לסלק אותי מן הדירה כולה".
בינתיים, השכנים פתחו נגדי במלחמה נוספת. ב-1973, כאשר צמתי ביום כיפור, והייתי שרוע, די חלוש, בפיז'מה, בדירה שלי – הם שוב זינקו אל הדירה שלי: גם השכן מלמעלה וגם השכן מלמטה. בקושי הספקתי להתלבש – והם כבר נאחזו במרפסת הקדמית וכמעט פרצו לחדר השינה. היה קשה. הילדים שלי, והילדים של אחי הפליטים היהודים – גירשו אותם לבסוף. אחר-כך, כאשר נחתי בסלון, הרגליים על השרפרף המונח למולי ועיני תלויות אי שם בין הקיר לתקרה, הילדים עוד מתנשפים מהדיפת השכנים לדירותיהם – חשבתי לעצמי:
"איזה מזל שהחזקתי את המרפסת. הרי ב-1967 הם יכלו להרוג את אשתי ביריות מן המרפסת ההיא. הפעם, לעומת זאת, כאשר המרפסת היתה בידי – הם לא יכלו לירות על אשתי. היא שמעה את קולות המלחמה, אבל היריות לא התקרבו אליה".
נדמה לי שאנהג בתבונה אם לא אחזיר את המצב לקדמותו.

(אבשלום קור. "קור קורא במדבר". 1981)

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-07-2008, 10:08
  elsz elsz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.08
על אילו עובדות אתם מדברים - מנותקים יקרים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "למי שייכת המרפסת שלי?"

על אילו עובדות מצפים לתגובות?
על זה שאבשלום קור מיטיב לכתוב ולהשתמש בשפה העברית - קבלו תגובה: 'נכון ויפה'
על זה שחלק מהולם הערבי רוצה שלא תתקיים מדינת ישראל - באמת, גילוי מרעיד, שילחו לאילנה דיין שתעשה על זה תוכנית.
על מה בדיוק אתם רוצים תגובה? מה מטרת הקטע? אני יכול להביא עשרות ציטוטים של רבנים ושאר אנשי ימין הזויים שבלי הכותרת וההקשר ישמעו לכם כמו טקסטים אירופאים מתחילת/אמצע המאה הקודמת (כלל התיחסות ליהודים שלא חושבים כמוהם - "אויבים", "תוקעי סכינים בגב האומה", "גייס חמישי").
'פטריוט', 'מדינאי' ושאר ההזויים בפורום - שאחד מכם יציג בסיס לפתרון שיעמוד בתנאים הבאים, אני מוכן בו-ברגע לממן לו הוצאת ספר/פרסום שיפרט את הרעיון ויפיץ אותו ברבים. עד אז תמשיכו לאונן בפורום הזה ולחשוב שאתם באמת משפיעים על מישהו או משהו.
תנאים לפתרון:
  • לא מערב השמדת עם (תתאמצו - אני יודע שקשה לכם)
  • ראלי מבחינת המציאות הקיימת (או בעברית : בלי "תושבי אום אל-פחם יעברו לירדן.....").
  • מעלה הרעיון יעמוד מאחורי כל המהלכים הכלולים בו מבחינה מוסרית ויחדד את טעוניו בכל מקרה בו יש חשש לפגיע בכבוד האדם וחירותו (יש דבר כזה).
מי האמיץ שירים את הכפפה?

בגלל שאני כבר מכיר אנשים מסוגכם יש לי תחושה ששוב תתחמקו בשלל טענות וקישקושים, תציגו אותי כאוייב המדינה ותמשיכו לערבב את קדרת השנאה שלכם.
ישן 29-07-2008, 10:20
צלמית המשתמש של הפטריוט

הפרדה - אנחנו כאן, הם שם
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי elsz שמתחילה ב "על אילו עובדות אתם מדברים - מנותקים יקרים"

סיום חלוקת ארץ ישראל - ממערב לירדן מדינה יהודית, ממזרח לירדן מדינה ערבית.
ממערב לירדן אין ערבים, ממזרח לירדן אין יהודים.
המדינה הערבית ממזרח לירדן יכולה להיקרא בכל שם שתבחר - "ירדן", "פלסטין", "וולטה עילית", מה שבא להם.

זה הפיתרון הריאלי היחידי. מדינה ערבית ממערב לירדן תהווה סכנה קיומית חמורה למדינת ישראל.

אז:
א. אין השמדת עם.
ב. תושבי אום אל פאחם (וסכנין, ויפו, ועזה, וכפר קאסם וכ"ו) יצטרכו לעבור דירה למדינה הערבית ממזרח לירדן (או לכל מקום אחר בעולם הערבי - בנקודה הזו ממש אין כפייה). אם לגיטימי לגרש מעל לרבע מיליון יהודים, לגיטימי להעביר גם ערבים.
ג. כבוד האדם וחירותו - במדינה הערבית הם לא יוכלו להתלונן על "כיבוש", על "דיכוי", על "אפליה", על "אפרטהייד" ושאר יללות. אם יהיו להם שם בעיות של זכויות אדם (ויהיו להם - אחרי הכל, מדובר על מדינה ערבית...) אז זו כבר הבעיה שלהם, והם יצטרכו, בפעם הראשונה בהיסטוריה, להתמודד בעצמם עם הבעיות שלהם ולא להפיל את האשמה בכל צרותיהם על "הכיבוש הציוני". הם יחיו במדינה משלהם, מדינה ערבית, שבה האיסלאם היא דת הרוב, הערבית היא השפה הרשמית והתרבות הערבית היא התרבות השלטת. מצד שני, אנחנו נחייה במדינה יהודית, לא נשלוט ב"עם אחר", לא יהיה "כיבוש", ולא נצטרך להתמודד עם טרור על בסיס יומיומי. חיים רבים ייחסכו.
זה מצב של win-win.

ואם אתה פוסל את זה, נא להעלות במקביל רעיון משלך - רעיון שלא נוסה בשטח מעולם.
תנאים לרעיון:
א. לא מסירת שטחים בהסכם (נוסה, לא עובד).
ב. לא מסירת שטחים חד-צדדית (נוסה, לא עובד)

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 29-07-2008, 10:37
  elsz elsz אינו מחובר  

הזוייצ'יק שלי

ותושבי יפו יעברו בריקודים, שמחה וצהלה לירדן.
יעזבו את בתיהם, המקום בו הם נולדו ושאבות אבותיהם (ועל תספור לי דורות) נולדו וגדלו בו.
פעם לימדו אותי אנשים חכמים שמולדת זה דבר חשוב וצריך למור עליו ואם צריך אף לסכן/לאבד את חייך עבורו. הסכמתי איתם אבל נראה לי שלא הם המציאו את הפטנט.

לגבי מה שכבר ניסו לטענתך אז בתור נושא דגל העובדות, הדבר לא נושא באמת אלא רק בכאילוץ מה חשבת , אתה ושאר הימין, שניתן לפלסטינאים קצת שטח, ופוף באורח פלא כל עוולות הכיבוש, הסבל, העוני והשנאה שנוצרה שם תעלם?
אנחנו נחזיר בסוף את כל יוהודה ושומרון (בתיקוני גבול וקצת חילופי שטחים) נקיז עוד 20 שנה דם ובתגובה נכונה לאלימות מצד הפלסטינים ממדינתם הם יבינו בתום 20 השנה הנל שאלימות לא משתלמת.
לצערי הם יבינו זאת רק בתשלום מחיר שיגבה משני הצדדים ובריבית דריבית.
הסכם אוסלו היה בלוף - הם לא קיבלו כלום. עדיין חיו תחת כיבוש רק העברנו אות ולמעגל החיצוני ולא ממש בתוך הבתים שלהם.
ההינתקות היתה מטומטמת - בלי תאום וללא שום הישג מדיני
לא באמת ניסינו לפתור את הסיסוך - ההנהגה שלנו פוחדת מאנשים כמוך ודומיהם שלא מסוגלים להבין שעל משגים משלמים.
משגים = המשך הכיבוש אחרי 67' על כ להשטחים ולא נסיגה חלקית והשארת גושי ההתישבות הפלסט' הגדולים לנפשם.

מה שכתבת לא שווה את החשמל שביזבת על המחשב לא כל שכן פרסום הרעיון והעלעתו על הכתב.
ישן 29-07-2008, 16:09
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי elsz שמתחילה ב "הזוייצ'יק שלי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי elsz
ותושבי יפו יעברו בריקודים, שמחה וצהלה לירדן.
די הרבה ערבים, מהגרים למצריים ומדינות המפרץ, וחלק מהגרים למדינות המוסלמיות החדשות כמו צרפת הולנד וספרד.
המון ערבים עזבו, גם את יפו לאורך השנים ובמיוחד ב-1948 כאשר הבטיחו להם את הבתים של היהודים שיטבחו על ידי צבאות ערב.

אם כל כך הרבה ערבים גרים מחוץ "פלשתין השלמה", מה רע בעוד כמה שיארחו להם לחברה?

אם הערבים היו מתנהגים כמו מיעוט לאומי נורמלי, לו הערבים היו מתנהגים כמו יהודי הגולה בארצות הגולה (זה הרבה יותר מידי לבקש) אז לכל הפחות כמו הדרוזים והצ'רקסים או הנוצרים. אבל הערבים הג'יהדיסטים נעולים להשמיד את ישראל. למה לעזור להם?

ציטוט:
אנחנו נחזיר בסוף את כל יוהודה ושומרון (בתיקוני גבול וקצת חילופי שטחים) נקיז עוד 20 שנה דם ובתגובה נכונה לאלימות מצד הפלסטינים ממדינתם הם יבינו בתום 20 השנה הנל שאלימות לא משתלמת.
לצערי הם יבינו זאת רק בתשלום מחיר שיגבה משני הצדדים ובריבית דריבית.
לא יותר פשוט להתחיל ללמד אותם שאלימות לא משתלמת כבר היום מבלי לסגת משטחים נוספים?

ציטוט:
הסכם אוסלו היה בלוף - הם לא קיבלו כלום. עדיין חיו תחת כיבוש רק העברנו אות ולמעגל החיצוני ולא ממש בתוך הבתים שלהם.
לפי ההגדרות שלך לכיבוש, אילו מדינות אינן תחת כיבוש ישראלי? ארה"ב? סין? אם עזה תחת כיבוש, אם יו"ש תחת כיבוש, אז ההגדרות שלך לכיבוש שונות לגמרי מאלה של רוב בני האדם.

ציטוט:
ההינתקות היתה מטומטמת - בלי תאום וללא שום הישג מדיני
לא באמת ניסינו לפתור את הסיסוך - ההנהגה שלנו פוחדת מאנשים כמוך ודומיהם שלא מסוגלים להבין שעל משגים משלמים.
משגים = המשך הכיבוש אחרי 67' על כ להשטחים ולא נסיגה חלקית והשארת גושי ההתישבות הפלסט' הגדולים לנפשם.
אתה לא עקבי. או שעליינו לצאת מייד מכל ה"שטחים הכבושים", או שלא נצא... כי אי אפשר להגיע להסכם עם הערבים, שרבים מהם דורשים הכל, כולל "זכות שיבה". יותר מעשר שנים נציגי השמאל ניסו לקנות את הערבים, כולל שיחות טאבה 2000, שיצאו לגמרי משליטה של הממשלה. כל נציג שמאל, קיצוני ככל שיהיה עם נציגי הערבים בתחילת האנטיפאדה. ניסינו לתת להם הכל ולא קיבלנו כלום.

אז שוב, סיום ה"כיבוש" לפני הסכמה על ירושליים ו"זכות השיבה" או יציאה מהשטחים בלי הסכם...
הערבים לא מוכנים לפשרות.

אם תענה לעיניין, בלי התלהמות קללות ונאצות, הדיון יכול להיות מעניין.
אם תקלל כמו TUB ואחרים כנראה שלא אמשיך לבזבז עליך זמן.
בהצלחה!

ישן 30-07-2008, 08:46
  elsz elsz אינו מחובר  

שוב סיסמאות - התיחסתי באופן עינייני לטענות שלך שכבר ניסו מהלכים שלא צלחו ואתה, במקום להגיב חוזר לסיסמאות.

צר לי שאתה בוורח מהאמת ולא מתיחס למציאות ולעובדות בשטח:
2 מיליון פלסט' לא יעלמו מהשטח שאתה רוצה רק בגלל שתבקש מהם או שתכתוב להם את זה בפורום.

עד שלא תבין שהפתרון יהיה חלוקת הארץ לשתי מדינות, עם כל המשמעויות הכואבות שבכך והזמן שיקח לשני הצדדים (הקיצוניים שלנו ושלהם) להפנים את המצב, אתה תמשיך להשלות את עצמך ואת הסובבים אותך ברעיונות סרק.
ככל שהזמן עובר המחיר שנשלם רק גדל - השנאה גוברת והנכונות לפשרה מתרחקת.

ועכשיו נעברו לפרסומות..........אופס סליחה - לסיסמאות.

שנאה? חמוד קוראים לזה ציניות וזו אחת הדרכים שלי להתמודד עם אנשים מנותקים.
ישן 30-07-2008, 09:02
צלמית המשתמש של הפטריוט

האוייב לא יפסיק את המלחמה שלו נגדנו...
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי elsz שמתחילה ב "שוב סיסמאות - התיחסתי באופן..."

רק כי ביקשת ממנו או נתת לו איזושהי מתנה (שטחי יש"ע).
האוייב לא רוצה אותנו פה. נקודה. וזה כולל גם משת"פים כמוך.

לפייס את התוקפן פשוט לא עובד - זה לא עבד במינכן (1938), זה לא עבד באוסלו (1993), זה לא עבד בקמפ דייוויד (2000) וזה לא יעבוד עכשיו או בכל נקודה בעתיד.
עם מי שלא מכיר בזכותנו להתקיים אי אפשר להגיע לפשרה או להבנה - ועד שזה לא ייכנס למוחכם האטום אנחנו נמשיךללכת מהפסד לתבוסה, ונמשיך לשלם בקורבנות יקרים, שניתן היה למנוע אותם (אני יודע שלחיי יהודים אין יותר מדי חשיבות בעיניכם, אבל בכל זאת...).

מי שמדבר בסיסמאות זה אתה, לא אנחנו. מי שדוגל בפתרונות קסם זה אתה, לא אנחנו - ואתה אפילו לא מנסה להסתיר את העובדה הפשוטה, הידועה לכולם, שפתרונות הקסם שלכם פשוט לא עובדים. הודית בזה בפה מלא, באשכול הזה: "אנחנו נחזיר בסוף את כל יוהודה ושומרון (בתיקוני גבול וקצת חילופי שטחים) נקיז עוד 20 שנה דם". מדוע שנשלם מחיר כ"כ יקר רק בשביל הזכות (העילאית, מבחינתך) להמשיך ולהיות "קורבנות השלום" למשך עוד 20 שנה? (אגב, 20 בדיוק? לא 19 ו-3 חודשים? לא 21 ושבועיים?)

ב-1948 ישבו כאן פי כמה יותר ערבים מיהודים. אף אחד לא חשב שהם ייעלמו - הרבה, כמוך, חשבו (וקיוו) שהם יעלימו את היישוב היהודי. והפלא ופלא - רוב הערבים נעלמו מכאן, ומדינת ישראל שרדה את מלחמת העצמאות והמשיכה להתקיים. מי שמרים ידיים מראש, לעולם לא ינצח. את הערבים השוכנים ממערב לירדן אפשר "להעלים", ויש יותר מדרך אחת לעשות את זה. אפשר בהסכמה, ואפשר ללא הסכמתם. אפשר לטרנספר אותם, ואפשר גם דברים אחרים, הרבה פחות נעימים או אתיים, אבל יעילים לא פחות. השאלה היא מה אתה מעדיף? מוסר או קיום? מדינה יהודית או מדינה ערבית?

(נ.ב.: לא, אני לא מצפה ממך לתגובה עניינית. לא נראה שאתה בכלל טורח לקרוא את התשובות, אלא רק מעלה עוד הודעה מלאה בשנאה ובארס.)

ויליאם ראלף אינג'

נערך לאחרונה ע"י הפטריוט בתאריך 30-07-2008 בשעה 09:05.
ישן 30-07-2008, 10:49
צלמית המשתמש של TUB
  TUB TUB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.07.08
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "האוייב לא יפסיק את המלחמה שלו נגדנו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפטריוט
רק כי ביקשת ממנו או נתת לו איזושהי מתנה (שטחי יש"ע).
האוייב לא רוצה אותנו פה. נקודה. וזה כולל גם משת"פים כמוך.

לפייס את התוקפן פשוט לא עובד - זה לא עבד במינכן (1938), זה לא עבד באוסלו (1993), זה לא עבד בקמפ דייוויד (2000) וזה לא יעבוד עכשיו או בכל נקודה בעתיד.
עם מי שלא מכיר בזכותנו להתקיים אי אפשר להגיע לפשרה או להבנה - ועד שזה לא ייכנס למוחכם האטום אנחנו נמשיךללכת מהפסד לתבוסה, ונמשיך לשלם בקורבנות יקרים, שניתן היה למנוע אותם (אני יודע שלחיי יהודים אין יותר מדי חשיבות בעיניכם, אבל בכל זאת...).

מי שמדבר בסיסמאות זה אתה, לא אנחנו. מי שדוגל בפתרונות קסם זה אתה, לא אנחנו - ואתה אפילו לא מנסה להסתיר את העובדה הפשוטה, הידועה לכולם, שפתרונות הקסם שלכם פשוט לא עובדים. הודית בזה בפה מלא, באשכול הזה: "אנחנו נחזיר בסוף את כל יוהודה ושומרון (בתיקוני גבול וקצת חילופי שטחים) נקיז עוד 20 שנה דם". מדוע שנשלם מחיר כ"כ יקר רק בשביל הזכות (העילאית, מבחינתך) להמשיך ולהיות "קורבנות השלום" למשך עוד 20 שנה? (אגב, 20 בדיוק? לא 19 ו-3 חודשים? לא 21 ושבועיים?)

ב-1948 ישבו כאן פי כמה יותר ערבים מיהודים. אף אחד לא חשב שהם ייעלמו - הרבה, כמוך, חשבו (וקיוו) שהם יעלימו את היישוב היהודי. והפלא ופלא - רוב הערבים נעלמו מכאן, ומדינת ישראל שרדה את מלחמת העצמאות והמשיכה להתקיים. מי שמרים ידיים מראש, לעולם לא ינצח. את הערבים השוכנים ממערב לירדן אפשר "להעלים", ויש יותר מדרך אחת לעשות את זה. אפשר בהסכמה, ואפשר ללא הסכמתם. אפשר לטרנספר אותם, ואפשר גם דברים אחרים, הרבה פחות נעימים או אתיים, אבל יעילים לא פחות. השאלה היא מה אתה מעדיף? מוסר או קיום? מדינה יהודית או מדינה ערבית?

(נ.ב.: לא, אני לא מצפה ממך לתגובה עניינית. לא נראה שאתה בכלל טורח לקרוא את התשובות, אלא רק מעלה עוד הודעה מלאה בשנאה ובארס.)

אני אנסה לעצור את הדרדרות הדיון לפסים לא רצויים, אולי אצליח

אם (והדגש הוא על ה"אם") אני מבין את המתואר מעלה, ויקרה כפי שהכותב מצפה ("את הערבים השוכנים ממערב לירדן אפשר "להעלים", ויש יותר מדרך אחת לעשות את זה") ככה יהיה המצב:
  • שטחה של מדינת ישראל יגדל ויכלול את שטח הגדה המערבית כאשר השטח נקי מתושבים
  • אוכלוסיית ממלכת ירדן תגדל בעוד כ-2 מליון פלסטינים שיהפכו את הממלכה האשמית למדינה פלסטינית (בהנחה ותושבי הגדה חעברו לשם)
  • תוואי הירדן יהווה את קו הגבול בין ישראל למדינת ירדן
"והארץ תשקוט 40 שנה" מ.ב

ישן 30-07-2008, 15:45
צלמית המשתמש של הפטריוט

אם אתה בוחר לחיות בחרדות תמידיות...
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי TUB שמתחילה ב "[QUOTE=הפטריוט]על כל שטות..."

ולפחד מהצל של עצמך על כל צעד שאתה עושה / שוקל לעשות, בעיה שלך.

העולם הערבי (אם עוד יש דבר כזה...) לא יתגייס בהמוניו כדי לסייע לפלסטינים (שאותם הם מתעבים אפילו יותר מאשר את ישראל...). הפחדות בנוסח שלך אינן חדשות, וימיהן פחות או יותר כימיה של ישראל.
הרשה לי להזכיר לך את בחירות 2001, ואת קמפיין ההפחדה של מרצ (תוך חודש מיום בחירתו של שרון משבר חמור עם כל העולם ומלחמה כוללת עם העולם הערבי - כשטנקים סעודיים, לא פחות ולא יותר, דוהרים בערבה באין עוצר...). מצד שני, כבר הפחידו אותנו בהתקפה של נאט"ו נוסח מה שעוללה נאט"ו לסרביה, כולל מפציצים חמקניים מעל תל אביב.
אני מעדיף להתמודד עם סכנות ואיומים אמיתיים מאשר לרעוד מפחד מאיומים דמיוניים.
שוב, אם אתה מעדיף את הדמיון על פני המציאות, יבושם לך.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 30-07-2008, 14:36

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי TUB שמתחילה ב "איך תשקוט?"

לא יורים על שדרות קסאמים מבאר שבע. יהודים לא עושים פיגועים נגד יהודים (בשלב הזה, עד שיופיעו בריגדות אדומות בארץ). לעומת זאת יש טרור כמעט מכל מקום ישוב מוסלמי. משמעות: אין מוסלמים - אין פיגועים.

הערבים מתנגדים להסכם שלום כלשהו של אפילו של השמאל הכי קיצוני מישראל, כבר עכשיו.
אז מה זה משנה אם הם מתנגדים לתוכנית שלום א' או תוכנית שלום ז' ?

הערבים לא רוצים שלום. לא משנה מה נעשה. לאף שמאלני אין הוכחה חד משמעית שרצון הערבים בשלום.

לדעתי האישית, זו גזענות בכלל להניח שהערבים יסכימו לשלום איתנו. כאילו שיש מחיר כלשהו מלבד היעלמות היהודים מכדוה"א, שהערבים יהיו מכונים לקבל כדי שיהיה שלום.

הפתרון היחיד: קיר הברזל.
הפגנת נחישות יהודית, אפילו לעשות שימוש באלימות כדי למנוע מאויב כל שביב תיקווה כי באמצעות אלימות ישיג דבר כלשהו. היה סופר יהודי בשם שי עגנון שכתב אלגוריה: "מאויב לאוהב". פעם היו מלמדים את הסיפור בבתי הספר. חפש, תקרא, תלמד. זו הדרך היחידה לשלום.

ישן 02-08-2008, 10:09

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "יש כבר בירגדות כתומות..."

טכסיס שמאלני אינפאנטילי אך עקבי. לצבוע את כל הימנים באותו הצבע וכך להתחמק מכל דיון.
כשאתה לא יכול להתמודד עם ההודעות שלי, אתה מדביק לי דעות שהן לא שלי. כאילו אם יש ימין אז הוא רק קיצוני.
יש לך וויכוח עם בן גביר? לבריאות... לך אליו ותעזוב אותי. אין לי קשר אליו ואני לא הדובר שלו.

בימי סטאלין לפני המלחמה, לפרופאגאנדה הקומוניסטית היה טריק קבוע: כל סוציאליסט שווה לפאשיסט ולנאצי.

אין בריגדות כתומות. מפני שלהפוך פח אשפה ולהיכשל בלהבעיר אותה לא שווה להנחת מכוניות תופת ברומא או חטיפת פוליטיקאים ואנשי עסקים. רעולי פנים יש גם בהרצליה ובאום אל פחם. אז מה הטיעון שלך?

אברושמי, יגאל עמיר ואחרים... לא קשור אליהם. תנסה עוד פעם להדביק אותי איתם רק תצא יותר אידיוט.
שקולניק נאסר חף מפשע, קורבן למקרטיזם והאפליה הפוליטית נגד הימין בימי רבין. עובדה ששוחרר הרבה לפני ריצוי עונשו. במקומו, אני וגם אתה הייתה עושה אותו הדבר.
"המחתרת היהודית" הייתה עושה את מה שהשב"כ היה צריך לעשות, והתחיל לעשות עשרים שנה מאוחר יותר. אם היו מקבלים גיבוי, היינו מונעים את שתי האנטיפאדות. "המחתרת היהודית" הייתה הרבה פחות אלימה מארגונים מקבילים נגד טרור בעולם.

ישן 02-08-2008, 12:01

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "נו טוף אם זו דעתך, באמת אינך..."

בבחירות הקודמות היצבעתי ליכוד ובבחירות הבאות אני מצביע ליכוד. לא מפני שזה הכי טוב, אלא מפני שזה הכי טוב שיש. ביבי איננו רוה"מ האידיאלי, אלא המועמד הרע במיעוטו.

אם מדברים על הבדלים בין ימין לבין שמאל, אז בימין אין את פולחן אישיות שמאפיין את השמאל. אין סגידה לקדושים כמו שיש בשמאל לרבין לפרס ולערפאת.

עד שלא תציג גישה כלשהי בפורום הזה, שאינה כרוכה בבריחה מבוהלת והיסטרית... התוית של שמאלן תבוסתן תמשיך להלום אותך.

ולגבי "ההתכותתות הפנימית", תמיד יש לי רתיעה עמוקה מקיצוניים, בייחוד אלו הקומוניסטים שהוכיחו שהם מסוגלים לכל עוולה ולהקריב מאות אלפים למען יוקרתם האישית. אנשים בלי אלוהים, פשוטו כמשמעו.

אבל המלחמות הפנימיות בין יהודים, הם אין ואפס לעומת מה שהולך בין ערבים לבין עצמם, סונים פוצצות כמה וכמה "אל-אקצות" של השיעים בעירק, וגם השיעים מחכים להזדמנות שלהם לתקוף חזרה. פת"ח נגד חמאס, הכנופיות בלבנון, וסוריה יכולה להפוך ללבנון אחת גדולה... אז במונחים מזרח תיכוניים, אנחנו עם מאוחד מאין כמוהו.

ברע שיעלמו גורמים מפלגים בעם, כמו השירידים של מפלגת העובדה, מרצ וכד'... נחזור להיות מאוחדים מאי פעם מסביב לדברים החשובים באמת.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 02-08-2008 בשעה 12:06.
ישן 03-08-2008, 08:57
צלמית המשתמש של TUB
  TUB TUB אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "בבחירות הקודמות היצבעתי ליכוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gilgamesh
בבחירות הקודמות היצבעתי ליכוד ובבחירות הבאות אני מצביע ליכוד. לא מפני שזה הכי טוב, אלא מפני שזה הכי טוב שיש. ביבי איננו רוה"מ האידיאלי, אלא המועמד הרע במיעוטו.

ברע שיעלמו גורמים מפלגים בעם, כמו השירידים של מפלגת העובדה, מרצ וכד'... נחזור להיות מאוחדים מאי פעם מסביב לדברים החשובים באמת.

מבלי להכנס להעדפה אישית סביר שביבי ינצח בבחירות כשיהיו, וירכיב את הממשלה הבאה ברשותו.

ואז יתכנו שני תסריטים:

1. קפאון מדיני נוסח שמיר שפירושו ביזבוז חודשים ושנים ללא שום התקדמות לשום כיוון
2. תהליך מדיני שפירושו אחד: החזרת שטחים.

ואז כל אוהדי ביבי ינהגו (שוב) באחד משני האופנים:

1. יעלמו מהפורם ו/או יחזרו בכינוי אחר ויתקפו את ביבי בחמת זעם
2. (סביר יותר) יאשימו את כל העולם ואחותו ובעיקר את השמאל (מי זה השמאל?) בחולשת אלילם.נקודה

נערך לאחרונה ע"י TUB בתאריך 03-08-2008 בשעה 09:19.
ישן 03-08-2008, 10:37

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי TUB שמתחילה ב "[QUOTE=Gilgamesh]בבחירות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TUB
מבלי להכנס להעדפה אישית סביר שביבי ינצח בבחירות כשיהיו, וירכיב את הממשלה הבאה ברשותו.
עכשיו שעזמי בשארה לא מתמודד בבחירות, למי תצביע?

ציטוט:
1. קפאון מדיני נוסח שמיר שפירושו ביזבוז חודשים ושנים ללא שום התקדמות לשום כיוון
פעם אחרונה שבדקתי, לתהליך השלום יש שני צדדים. אולי שהערבים יגלו גמישות, יעשו הם צעדים בוני אמון, שהערבים יעשו וויתורים כדי לחזק את קואליצית השלום של הימין בארץ?

אולי הדרך הטובה ביותר להשיג את זה, היא לשם שינוי לעמוד על זכויותינו ודרישתינו ולא להתקפל כל הזמן. "ייתנו יקבלו" כפי שאמר רוה"מ כלשהו מהימין (והכעיס מאוד את השמאל - הרי הם רגילים שרק היהודים מוותרים, לכולם, לכל דרישה ומייד)

ציטוט:
2. תהליך מדיני שפירושו אחד: החזרת שטחים.

מי אמר ש"תהליך מדיני" הוא בהרכח וויתור על שטחים?, אם נוותר, מה נקבל בתמורה, כלום? עוד "קורבנות שלום"? עם מי בדיוק יהיה תהליך מדיני, עם סיעה ערבית שמרוב שחיתות איבדה את אמון הציבור בה? וויתורים לטובת דיקטטור סורי מושחת שאף אחד לא יודע אם יקום משנתו מחר בבוקר? כזה שיש לו יותר אויבים מבין מקורביו מאשר בין בני עמו?

גם אם נחתום על הסכם עם אסד, ההסכם יהיה רק עם אסד. למחרת בבוקר יכולה להיות הפיכה צבאית או עממית, וגם נשארת בלי שטחים וגם בלי "שלום". בסוריה אין משטר פוליטי יציב, והוא הולך ומתערער.

וויתרנו על די והותר שטחים. הגיע הזמן שהערבים יעשו וויתורים למען השלום, כדי שנוכל להתחיל להאמין שכוונתם רצינית.
שנות הטרור והמעמד האלילי של רוצחי ההמונים שיצאו מקירבם מעורר ספק קל בלב האדם הסביר לגבי כוונות השלום שלהם.

ציטוט:
ואז כל אוהדי ביבי ינהגו (שוב) באחד משני האופנים:

1. יעלמו מהפורם ו/או יחזרו בכינוי אחר ויתקפו את ביבי בחמת זעם
2. (סביר יותר) יאשימו את כל העולם ואחותו ובעיקר את השמאל (מי זה השמאל?) בחולשת אלילם.נקודה

העולם של ימנים שונה משל שמאלנים. אין לנו אלילים או קדושים כמו לשמאל, שסוגד לסטאלין שמש העמים, סנטה רבין או המופתי באבא-פרס ואחרים. אין לנו פולחנים,הקרבת קורבנות או טקסים כמו שלכם. בניגוד אליכם, לנו יש תמיד ספקות בכשר לדרך. לכם אין ספקות, אתם נעולים כמו זומבים על ה"שלום" הריק מתוכן שלכם, ולעזאזל הכל.

אנו תומכים במועמד שעושה את הרושם הטוב ביותר בנכונותו למשמש את הערכים בהם אנחנו מאמינים.
אם ביבי לא יספק את הסחורה, נתקוף אותו. ביבי לא קדוש בעיני אף ימני, רק נציג נבחר שאמור לקדם רעיונות וערכים המשותפים לכל הימנים.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 03-08-2008 בשעה 11:05.
ישן 03-08-2008, 10:45
צלמית המשתמש של TUB
  TUB TUB אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "[QUOTE=TUB]מבלי להכנס להעדפה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gilgamesh
עכשיו שעזמי בשארה לא מתמודד בבחירות, למי תצביע?

פעם אחרונה שבדקתי, להתליך השלום יש שני צדדים. אולי שהערבים יגלו גמישות, יעשו הם צעדים בוני אמון, שהערבים יעשו וויתורים כדי לחזק את קואליצית השלום של הימין בארץ?

אולי הדרך הטובה ביותר להשיג את זה, היא לשם שינוי לעמוד על זכויותינו ודרישתינו ולא להתקפל כל הזמן. "ייתנו יקבלו" כפי שאמר רוה"מ כלשהו מהימין (והכעיס מאוד את השמאל - הרי הם רגילים שרק היהודים מוותרים, לכולם, לכל דרישה ומייד)

מי אמר ש"תהליך מדיני" הוא בהרכח וויתור על שטחים?, אם נוותר, מה נקבל בתמורה, כלום? עוד "קורבנות שלום"? עם מי בדיוק יהיה תהליך מדיני, עם סיעה ערבית שמרוב שחיתות איבדה את אמון הציבור בה? וויתורים לטובת דיקטטור סורי מושחת שאף אחד לא יודע אם יקום משנתו מחר בבוקר? כזה שיש לו יותר אויבים מבין מקורביו מאשר בין בני עמו?

גם אם נחתום על הסכם עם אסד, ההסכם יהיה רק עם אסד. למחרת בבוקר יכולה להיות הפיכה צבאית או עממית, וגם נשארת בלי שטחים וגם בלי "שלום". בסוריה אין משטר פוליטי יציב, והוא הולך ומתערער.

וויתרנו על די והותר שטחים. הגיע הזמן שהערבים יעשו וויתורים למען השלום, כדי שנוכל להתחיל להאמין שכוונתם רצינית.
שנות הטרור והמעמד האלילי של רוצחי ההמונים שיצאו מקירבם מעורר ספק קל בלב האדם הסביר לגבי כוונות השלום שלהם.

העולם של ימנים שונה משל שמאלנים. אין לנו אלילים או קדושים כמו לשמאל, שסוגד לסטאלין שמש העמים, סנטה רבין או המופתי באבא-פרס ואחרים. אין לנו פולחנים,הקרבת קורבנות או טקסים כמו שלכם. בניגוד אליכם, לנו יש תמיד ספקות בכשר לדרך. לכם אין ספקות, אתם נעולים כמו זומבים על ה"שלום" הריק מתוכן שלכם, ולעזאזל הכל.

אנו תומכים במועמד שעושה את הרושם הטוב ביותר בנכונותו למשמש את הערכים בהם אנחנו מאמינים.
אם ביבי לא יספק את הסחורה, נתקוף אותו. ביבי לא קדוש בעיני אף ימני, רק נציג נבחר שאמור לקדם רעיונות וערכים המשותפים לכל הימנים.

ישן 03-08-2008, 12:38
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "[QUOTE=TUB]מבלי להכנס להעדפה..."

"""..בניגוד אליכם, לנו יש תמיד ספקות בכשר לדרך. לכם אין ספקות, אתם נעולים כמו זומבים על ה"שלום" הריק מתוכן שלכם, ולעזאזל .."""

איפה אתה חי גיל. לכם יש ספקות???[אתם לא מכירים את המילה הזו] הצחקתני. הרי אתם לא מוכנים לעשות כלום עם הערבים כי 'אי אפשר לסמוך עליהם'..
והמשפט על עזמי באשרה שאמרת רק מראה פרצוף אמיתי של ימני. כאילו שלך לא ניתן לומר שאתה מצביע/תצביע לבוגד או כל פרסונה אחרת שהיא מוקעת ביסודה בישראל? - ברגע שאצביע כאן על איזה כהנסיט-נאציסט תפצחו כולכם במקהלה מתחסדת של - אתה קיצוני מה אתה משווה אותנו למרתפי הבירה של מינכן?????
מה לעשות שהימין שלט אזמ באיטליה / גרמניה ??? ימין. [נקודה].

כמו אורי שמתווכח איתי כאן שברגע שליבני /מופז עברו לקדימה הם כבר לא 'ימניים אמיתיים''. אז מה הם?
מהו ימני אמיתי?

אדם שלא מוכן להחזיר שטחים לא מוכן להתפשר ואין לו ספקות שערבי צריך להרוג.

וזה מ.ש.ל.

נערך לאחרונה ע"י noamlaw בתאריך 03-08-2008 בשעה 12:41.
ישן 03-08-2008, 14:19

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב """"..[size=3]בניגוד אליכם,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי noamlaw
כמו אורי שמתווכח איתי כאן שברגע שליבני /מופז עברו לקדימה הם כבר לא 'ימניים אמיתיים''. אז מה הם?
לא רק אורי, גם אני אומר לך שההתנקות היא נגד כל עקרונות הימין, ושרון שהוביל אותה כמו גם כל החברים שלו, הפסיקו להיות ימנים מאז נקודה זו.

ציטוט:
מהו ימני אמיתי?
אחד שחושב שהדרך הקצרה ביותר להשיג שלום, היא לעמוד על העקרונות שלנו. לדרוש, במפגיע תמורה הולמת בעד השלום שלנו.

ציטוט:
אדם שלא מוכן להחזיר שטחים לא מוכן להתפשר ואין לו ספקות שערבי צריך להרוג.
.

לא מבין איך מסירת שטחים תורמת לשלום. כל מסירות השטחים שנעשו לערבים "הפלשתינאים" לא קידמו את השלום, אלא את המלחמה. לי יש את האומץ להודות שהדרך הזו נכשלה. איפה האומץ שלך?
יש פשרות שאני מוכן לעשות, אבל את הפשרות שלי לא מודדים במטרים מרובעים, אלא בערכים ועקרונות.
לא כל ערבי צריך להרוג, חבל על האנרגיה הכרוכה בזה. יש להרוג כל אויב באשר הוא אויב, אם וכאשר אותו אויב מסכן את קיומי שלי או קיומם של יהודים אחרים בעולם ואח"כ אם הוא מסכן בעלי ברית. אויב צריך להרוג ולשייכות הלאומית, הגזעית או הפוליטית אין משמעות בעיני.

יש שני שליש מיליארד ערבים בעולם. אין לי בעיה איתם. הם יכולים להמשיך לאמלל אירואפאים או אחד את השני בלי שום הפרעה ממני. אם אחד מהם ינסה לפגוע בי או ביהודים אחרים אז חייבים לפגוע בו. יש על זה וויכוח?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:16

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר