לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - לא לשכוח להוסיף תגיות ספויילר היכן שצריך! - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > קולנוע וטלוויזיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-07-2008, 09:29
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
ביקורת סרט: "באטמן - האביר האפל"

אתמול הלכתי להצגה של 17:00. חבר שהיה צריך לבוא איתי ערק בטענה שהוא לא מוכן לצפות בסרט על המסך "הקטן" ברב חן פ"ת וככה יצא שנשארתי לבד. קניתי פופקורן וקולה במחירים מופקעים והתיישבתי מול המסך לשעתיים וחצי (!) של תענוג.

בסרט ההמשך ל"באטמן מתחיל" אנחנו פוגשים גות'אהם סיטי אחרת. מאמציו של איש העטלף לנקות את העיר מצליחים לתסכל את פושעי גות'אהם ומגבירים את תחושת הביטחון של תושביה אך כשהכל טוב משהו רע צריך לקרות והמשהו הזה הוא הג'וקר אשר מזהה את הואקום המנהיגותי שנוצר בקרב פושעי גות'אהם שאף התחילו לחשוש להיפגש בלילות. בעוד שבסרט הראשון באטמן היה צריך לחפש את אוייביו ולהכות בהם, בסרט ההמשך הג'וקר לא מהסס, בטירופו האינסופי, לחתור למגע עם איש העטלף כאשר נראה לעיתים כי מטרתו העיקרית הינה להשחית את עמוד השידרה המוסרי של באטמן.

כל החברה הטובים מהסיבוב השני חוזרים (למעט קייטי הולמס שהוחלפה במגי ג'ילנהול בתפקיד לא מרשים של רייצ'ל, העוזרת לתובע המחוזי). בנוסף למפקח ג'ים גורדון, שקיבל בוסט של ביטחון עצמי מאז הסרט הקודם ופועל כעת בנחישות נגד פושעי העיר, החבר'ה הטובים מקבלים חיזוק משמעותי בדמותו של הרווי דנט, התובע המחוזי נטול הפחד של גות'האם סיטי אשר החליט לפעול במטרה לחסל את הפשע המאורגן בעיר אחת ולתמיד.

הסרט מכיל מספר תפניות כה בלתי צפויות בעלילה עד שזה הפתיע אותי שהדברים הצליחו שלא לדלוף החוצה.

ברובד סמוי, נראה שיוצרי הסרט משתמשים במוטיב חוזר של חביות נפט על מנת להעביר את המסר שהמדינות שעומדות מאחורי אותם חביות הינם הרשע בהתגלמותו ומשתמשים בדמויותיהם של הרווי דנט וברוס ווין כדי להעביר את הרעיון שכשקהילה (תרגום= אמריקה) עומדת מול רשע טהור (תרגום= טרוריסטים איסלאמיים קיצוניים) אפשר וצריך להגמיש את הדמוקרטיה על מנת להדביר אותם כי רק בדרכים לא דמוקרטיות (דרכים שכובלות ומגבילות את האמצעים הכשרים לפעול נגד אוייב) אפשר להביס אוייב שפועל ללא התחשבות בחוק, במוסר ובחיי אדם.

כמעט כל השחקנים נותנים מעצמם מעל ומעבר כאשר אין ספק שהית' לדג'ר הוא הכוכב הבלתי מעורער של הסרט. דמות הג'וקר שהוא מביא מעצמו הינה טירוף קסום. לאורך כל הסרט שפת הגוף שלו, המבטים שהוא נותן ואופן הדיבור שלו משדרים תסיסה פנימית סוערת ויוצרות תחושה שהדמות כה אמיתית עד שהיה לי קשה לזהות את לדג'ר מתחת לאיפור. כשיצאתי מהאולם מצאתי את עצמי במשך דקות ארוכות מחקה את תנועות הלשון של הג'וקר (צריך לראות) ומהרהר במסרים שהועברו.

מומלץ ביותר.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י צ'נדלר בינג בתאריך 25-07-2008 בשעה 09:34.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-07-2008, 23:35
צלמית המשתמש של Mithrandir21
  משתמש זכר Mithrandir21 Mithrandir21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.07
וואו וואו וואו וואו וואו וואו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "ביקורת סרט: "באטמן - האביר האפל""

אין מילים, באמת שאין מילים לתאר את יצירת המופת הזאת, עוד פנינה מבית היוצר של אולי הגאון הקולנועי החדש, כריסטופר נולאן (ולפושעים שלא ראו את "יוקרה" ו"ממנטו", רוצו רוצו מהר), שמוכיח שוב שהוא תסריטאי ענק ובמאי לא פחות ענק.
אני חייב לציין שאני אחד (הבודדים לדעתי) מאלו שלא אהבו כ"כ את "באטמן מתחיל", לא רלוונטי כרגע למה, כי הסרט הזה מוחק אצלי כול ספק שהיה לגבי סדרת החידושים הזאת.
אפילו עם כול הבאז וכול הדיבורים, ואפילו שקראתי את הביקורת של צ'נדי לפני שהלכתי לראות, עדיין היה איזה סוג של ספק בסגנון של: "איך כבר יכול להיראות שובר קופות אמריקאי על באטמן עם כ"כ הרבה שחקנים מפורסמים". אתה חושב לעצמך שזה חייב להיות "אמריקאי" שכזה, אווילי לעיתים, אבל כשאתה בא ורואה את הסרט אתה מקבל, כבר מהסצנה הראשונה בוקס מאוד מאוד "כואב" לפנים וכול מה שחשבת מקבל תפנית, ממש כמו העלילה. למרות שזה סרט מיינסטרים, יש לו אווירה וצבע שונים לגמרי מכול מה שנראה בעבר ב"סרט גדול" ממוצע - זה באמת משהו שעוד לא ראיתם.
למי שכבר שראה: זה לא מדהים לחשוב איך הסרט התחיל ואיך הוא נגמר? רכבת הרים זה אנדרסטייטמנט.
עוד עניין זה דחיסות הסיפור, זה דבר שקשה להתייחס אליו - מצד אחד יש לך כמות אדירה של בשר עלילתי ומרתק, ומצד שני לקלוט ולחבר את החלקים זה לא בדיוק פשוט. מעבר לזה, עניין הרבדים, יש פה כ"כ הרבה, שפשוט חייבים לראות את הסרט לפחות עוד פעם אחת. המוטיב של הנפט זה קטע כ"כ חכם ועמוק, לא רק הטוב מול הרע חסר הלב, אלא גם כול מה שלמעשה קורה להרווי - אפשר באמת להגיד ש"המציאות" מתפוצצת לו בפרצוף, תרתי משמע.
כול השחקנים, ללא יוצא מן הכלל, היו מצויינים, ומעל כולם ללא ספק הית' לדג'ר בהופעה היסטרית, תרתי משמע, סוחף את הסרט לטירוף חסר-מעצורים. אני דווקא חייב לומר שמגיעה לו לפחות מועמדות לאוסקר (אני לא אומר שהוא חייב לזכות לא בגלל שזה לא פייר שצריכה להיות פריבילגיה כי הוא מת, אלא בגלל שאני לא יודע מול מי הוא יתמודד). מה שבטוח זה שאפשר להבין איך תפקיד כזה מוציא אותך מהבלאנס.
וכמה נקודות/שאלות - זהירות ספויילר:
זהירות - ספויילר!

נ.ב. צ'נדלר, אתה יכול להגיד לחבר שלך שגם סינמה סיטי זה מקום בן-יונה.

ישן 26-07-2008, 08:17

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Mithrandir21 שמתחילה ב "וואו וואו וואו וואו וואו וואו"

שמח שנהנת

זהירות - ספויילר!

ישן 26-07-2008, 12:43
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
ספוילר
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Mithrandir21 שמתחילה ב "[spoiler]זה גם פחות או יותר..."

זהירות - ספויילר!

בקשר לסרט - סרט מעולה, ארוך מאוד אבל כל הזמן קורה משהו והעלילה ממש זורמת. אני לא יודע אם הית' לדג'ר תוכנן להיות מראש הדמות המרכזית או שערכו את כל הסרט שונה כדי להפוך אותו לכזה - אבל אין ספק שהוא הדמות המרכזית בסרט. בכל מקרה המשחק שלו אדיר! הוא הצליח ליצור את אחת הדמויות היותר פסיכופטיות שנראו בקולנוע.

נערך לאחרונה ע"י רומק בתאריך 26-07-2008 בשעה 18:15. סיבה: לבקשת המשתמש
ישן 30-07-2008, 08:45

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "אני לא בטוח שזה כל כך מדע בדיוני. זה לא נראה לי בלתי אפשרי לחלוטין."

גם נחיתה של חייזרים (בעיקר נקבות עם 3 ציצים) ב"אזור 51" בארה"ב לא נראת לי בלתי אפשרית לחלוטין אבל זה לא אומר שזה לא קשור למדע בדיוני.

פנטזיה זה הצגת תוכן שמכיל דברים בלתי אפשריים כמו כישופים, דרקונים מעופפים יורקי אש ויצורים שהם חצי סוס חצי בן אדם (אני שונא פנטזיה כשרק שר הטבעות יוצא מן כלל השינאה)

מדע בדיוני זה הצגת תוכן כאילו-מדעי שנראה לכאורה אפשרי אילו הייתה בידינו הטכנולוגיה.

לא אומרים:
"אני לא בטוח שזה כל כך מדע בדיוני. זה לא נראה לי בלתי אפשרי לחלוטין."

אומרים:
"אני לא בטוח שזה פנטזיה. זה לא נראה לי בלתי אפשרי לחלוטין."

(כשהייתי ילד אהבתי סדרות מדע בדיוני ומאז אני לוקח את זה קשה כשמישהו מבלבל בין הדברים. קצת מג'נון אני)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:43

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר