לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום תאוריות הקשר וחופש המידע קם לתחיה !!! - כ ו ל ם מוזמנים... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > תאוריות קשר וחופש המידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-07-2008, 12:59
צלמית המשתמש של CataliZe
  CataliZe CataliZe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.07
הכירו: גוגל, לרכז את כל המידע האנושי-ולשלוט בו.

גוגל מציגה: שליטה בלעדית בכל המידע

משהו מוזר מתרחש לנגד עינינו: מפלצת ענקית משתלטת אט-אט על מאגרי המידע שמייצר המין האנושי ואנחנו מביטים בהערצה, מתמסרים לרעיונות שלה ומשתפים פעולה. המפלצת זוללת כל מידע: תמונות, טקסטים, מפות, מכתבים אישיים, יומנים, מסמכים, ספרים. הכל הולך. ונראה שלעולם היא לא תשבע. היא רוצה להכיל בקרבה את כל המידע על התרבות האנושית ועל הד-נ-א האנושי ועל החלל. ואנחנו מתערטלים לעיניה מכל הסודות הכמוסים שלנו ומגישים לה אותם בסדר מופתי לפי הכללים שקבעה. מי שיעז לחרוג מהכללים ייענש כך שכל אזכור שלו או זכר ממנו יימחק לעולמים מספר דברי הימים של המין האנושי. היום כולם כבר יודעים שאם אתה לא בגוגל אתה לא קיים.

אתמול עשתה ענקית האינטרנט צעד נוסף בדרך לשליטה המוחלטת במידע הקולקטיווי כשהציגה את האנציקלופדיה המקוונת שלה - נול (Knol). נול, קיצור של המלה האנגלית knowledge, ידע, היא אנציקלופדיה מקוונת שתתחרה באנציקלופדיה האינטרנטית הוותיקה ויקיפדיה. כמו ויקיפדיה, מאפשרת נול לכל גולש לכתוב ערך או מסמך על כל נושא ולפרסמו במסגרת האתר שגוגל הקצתה בעבור הפרויקט (knol.google.com). כעת כבר ניתן למצוא באתר מאות מאמרים על סוכרת, "כיצד לפתוח סתימות בשירותים" ו"נקניקיות שיקגו", בין היתר. הקוראים יכולים להגיב למאמרים ולתת להם ציון וכך לטפח כותבים כמומחים. מחברי המאמרים יוכלו לבחור אם לאפשר פרסום בעמוד המציג את מאמרם ולחלוק עם גוגל את ההכנסות מהפרסום, במקרה שיסכימו.

גוגל פרצה לתודעה בזכות היכולת הטכנולוגית שלה לסנן ביעילות מידע רלוונטי מתוך מאגר כמעט אין סופי של חומר. עכשיו היא הופכת רשמית גם ליצרנית תוכן, באמצעות הגולשים. כיוון שהמומחיות של גוגל היא בדירוג יעיל של תוצאות החיפוש, אפשר לצפות שהערכים באנציקלופדיה יזכו למקום בולט ברשימת התוצאות של מנוע החיפוש, וידחקו את ויקיפדיה.

נול לא מבשרת מהפכה ואינה מציגה חידוש טכנולוגי מדהים, למעט פשטות הוספת הערכים וקלות הניווט. כמו רוב המוצרים שגוגל הציגה, גם כאן מדובר במינוף עוצמתה לטובת רעיון ותיק ומוצלח שעוד לא הצליח לייצר מזומנים. גוגל יודעת איך לייצר מזומנים מתכנים שאין לה בעלות עליהם: בעיקר באמצעות פרסום מקוון. כעת היא מעוניינת להניח את ידה על מכונה שפוטנציאל הייצור שלה שווה ל-250 מיליון גולשים בחודש - התעבורה שמייצרת ויקיפדיה.

בפעם הבאה שתחפשו בגוגל מידע על הסכסוך הישראלי-פלשתיני או מעלליה של בריטני ספירס תבדקו טוב מי בראש הרשימה. האם באמת התוצאה של נול היא הרלוונטית ביותר? אולי הביורוקרטים של ויקיפדיה עשו עבודה טובה יותר, למרות שהם בתחתית? או אולי האלגוריתם של גוגל בחר להפנותכם לדף של נול כדי שתיחשפו לפרסום של גוגל עצמה?

הארץ

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-07-2008, 13:23
צלמית המשתמש של Mithrandir21
  משתמש זכר Mithrandir21 Mithrandir21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי CataliZe שמתחילה ב "הכירו: גוגל, לרכז את כל המידע האנושי-ולשלוט בו."

נסחפת, אחי.
בוא נתחיל מזה שיש הבדל קטן בין רצון לשלוט בעולם לבין רצון לשלוט בשוק מסויים, שוק כלכלי זאת אומרת.
גוגל היא לא שונה מכול חברה אחרת שרוצה להשתלט על שוק כדי להשיג ממנו רווחים וכסף, וזהו, רק כסף.
אני לא מזלזל, זה לא הופך אותם לאנשים טובים וטהורים, אבל אני חושב שזה עניין של העולם הכלכלי, ובין גוגל לבין חברות כמו מייקרוסופט, יש תחרות על אנשים, וכול אחת מהם בשלב זה או אחר מנסה לרכוש איזושהיא חברה קטנה יותר שעוסקת בתחום מסויים בשביל לאותת על הכוונות שלי בניסיון להשתלט על שוק מסויים, מכאן ועד לרכז את כל המידע האנושי ולשלוט בו, נראה לי מעבר למוגזם.
חוץ מזה, לא שיש לי משהו נגד ויקיפדיה, מה גורם לך לחשוב שהם הטהורים והטובים בסיפור הזה?
מי אמר שהם לא מנסים לשלוט על המידע האנושי? מהם באמת ההוכחות שלך שעבור הערכים במילון באמת איזה גולש ערך אותם? אולי הם עורכים אותם בעצמם ופשוט מציגים לכול העולם שזאת אנציקלופדיה פתוחה?
שוב, לדעתי זה נסיון להתחרות בפופולריות מסיבות כלכליות בלבד.

ישן 25-07-2008, 14:10
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Mithrandir21 שמתחילה ב "נסחפת, אחי. בוא נתחיל מזה שיש..."

MITH, אתה פשוט לא רואה את התמונה הגדולה - אתה רואה את התמונה הקטנה של גוגל כחברה עסקית,
אתה צריך לראות את התמונה הגדולה שהיא גוגל ככלי חסר תקדים של תאגידי ענק לאיסוף מידע, שעל הדרך היא גם חברה עסקית.

כל דבר שאי פעם חיפשת בגוגל מקונדומים בטעמים ועד תרופות מדללות דם,
הכל הכל הכל נרשם ומתועד בצירוף ה IP ומידע נוסף שלך כמו המיקום של בעולם וסוג המחשב שלך,
אם במקרה עשית זאת כשאתה עדיין מחובר לחשבון שלך בגוגל מה רבה השמחה,
שכן אפשר להצליב את המידע הזה עם המידע מהאימיילים שאתה שולח וכותב.

ועכשיו עם פייסבוק, החגיגה רק הולכת וגדלה כשאנשים מזינים בהתנדבות את כל פרטי חייהם לשם,
ומה אתה חושב שקורה עם המידע הזה? הידעת שלא ניתן למחוק חשבון בפייסבוק?
ניתן רק "להקפיא" אותו. ואם חשבת לעצמך "טוב אני אשנה את כל הפרטים",
אז תחשוב שוב - כי כמו שאפשר לשחזר מידע שנערך בויקיפדיה, אפשר לשחזר אותו גם בפייסבוק.
לא משנה עד כמה תתחרט, ברגע שהזנת כל פיסת מידע שהיא בפייסבוק - היא רכוש תאגיד, קרא את האותיות הקטנות...
וכל המידע העצום הזה נשמר היטב היטב בצירוף כתובות IP שלך ושל מי שתקשר איתך,
המידע מוזרם לחברות שונות בשיתופי פעולה תאגידיים, ולפני שתשים לב - כל החיים שלך נמצאים בלחיצת כפתור אחת.

גוגל הפכה מזמן להיות מפלצת מידע ששומרת מידע על כולנו, מידע שאף פעם לא נמחק - אף פעם.

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 25-07-2008 בשעה 14:19.
ישן 25-07-2008, 23:43
צלמית המשתמש של Mithrandir21
  משתמש זכר Mithrandir21 Mithrandir21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "MITH, אתה פשוט לא רואה את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lance
אם במקרה עשית זאת כשאתה עדיין מחובר לחשבון שלך בגוגל מה רבה השמחה,
שכן אפשר להצליב את המידע הזה עם המידע מהאימיילים שאתה שולח וכותב.
ועכשיו עם פייסבוק, החגיגה רק הולכת וגדלה כשאנשים מזינים בהתנדבות את כל פרטי חייהם לשם,
ומה אתה חושב שקורה עם המידע הזה? הידעת שלא ניתן למחוק חשבון בפייסבוק?
ניתן רק "להקפיא" אותו.

אם כך, טוב שאין לי חשבון בגוגל או עמוד בפייסבוק (וגם לא בכול שאר המתחרים או מה שזה לא יהיה).
חוץ מלגגל פה ושם אני לא עושה יותר מדי.

ישן 25-07-2008, 15:07
צלמית המשתמש של CataliZe
  CataliZe CataliZe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "השירות החדש של גוגל לא מהווה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי VCPA
השירות החדש של גוגל לא מהווה השוואה לויקיפדיה בכלל.
ויקיפדיה זו אינציקלופדיה חופשית ושיתופית. האינציקלופדיה של גוגל אומנם שיתופית, אך היא אינה חופשית. מהסיבה הפשוטה שהיא תהיה מפוצצת בפירסומות (דבר שויקיפדיה משתדלים להימנע מימנו כבר במשך שנים). לכן אני חושב שאין מקום להשוואה.

חוץ מזה, אתה יכול לטעון שגם ויקיפדיה מנסים להשתלט על מאגרי המידע בעולם.
יכול להיות שגוגל זו קונספירציה אחת גדולה, אבל אתה לא מביא לנו סימוכין מספיק חזקים לכך. הבאת בסך הכל כתבה כלכלית מעיתון הארץ.

צודק לגמרי, אין בכתבה הזאת כלום אלא דיעה בסך הכל די אישית של הכותב, הבאתי נושא לדיון
שחשבתי שהוא די חשוב כדי שנדון בו. בחירה שלך.

סופשבוע כייפי שיהיה לכולם חבר'ה

ישן 26-07-2008, 12:42
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי CataliZe שמתחילה ב "הכירו: גוגל, לרכז את כל המידע האנושי-ולשלוט בו."

כבר כמה זמן לא ביקרתי בספרייה ציבורית או בחנות ספרים, אך בפעם האחרונה שהסתכלתי "גוגל" לא הייתה שם המוציא לאור של הספרים שאני קורא.
למען האמת, גוגל אולי מתעדת את החיפושים שלי אבל מה היא יכולה לעשות בקשר למידע שאני צורך? הם יכולים לפתע להעלים את "פאוסט"? את הערכים שנמצאים בוויקיפדיה?.
כן, הם יכולים לתת לי בהתחלה את ערכי האינציקלופדיה שלהם, אבל בשביל זה יש לי את עמוד הבית של ויקיפדיה במועדפים- הערך של גוגל לא מתאים? אוקי דוקי, נלך לוויקי ונחפש. אני חושב שכאשר גוגל תשלוט באינטרנט אז נוכל לדבר על "התוכנית המרושעת להשתלט על כל הידע האנושי".

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:26

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר