לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-07-2008, 13:54
צלמית המשתמש של wolf
  משתמש זכר wolf wolf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.02.02
שלח הודעה דרך ICQ אל wolf שלח הודעה דרך MSN אל wolf
מידע המלצה לגיבוי WD my book essential II

מנהלים אני יודע שזה יותר קשור אולי לחומרה אבל אני מניח שיש בפורום צילום אנשים שירצו להתעניין על גיבוי תמונות, שחלק לא הכי נכנסים לחומרה...

רובכם מצלמים המון תמונות, וגם תופס בטח נפח לא קטן
והאם בכלל יש לכם גיבוי של המידע במקרה חירום ?
אלו שיגידו שהם צורבים, לדעתי זה בכלל לא אמין, קצת שריטות ולכלוך לפעמים לא קורא נתקע וכו',

אני רוצה להמליץ על הדיסק החיצוני wd my book essential II 500GB USB 2.0
מגיע מוכן במערכת קבצים fat32, מומלץ לפרמט אותו ל NTFS, אחרת לא יהיה אפשר להעתיק קבצים שגודל קובץ בודד מעל 5 GB.
לי יש במחשב 50 גיגה תמונות של חברים, משפחה, סטודיו, נופים, טיולים, חיות, וכו'
ולצרוב אותם על דיסקים כמובן זה לא בא בחשבון, ולך תסתבך מה צרבת וכו'

מה שמאוד מיוחד שהדיסק החיצוני בא עם תוכנה בשם Memeo AutoSync
שהיא עושה בעקרון סינכרוניזציה בין 2 מקומות שאתה בוחר נגיד יש לי
d:\pictures ואתה בוחר יעד של הדיסק החיצוני, אז כל פעולה שאני יבצע ב d:\pictures
כמו למחוק תמונות, להוסיף, לשנות שמות, להעביר, אוטומטית התוכנה עושה את זה גם בדיסק החיצוני במקום, ככה אתה חוסך את כל ההעתק הדבק של וינדוס ולך תזכור מה העתקת ומה לא...
נגיד והדיסק עצמו לא היה במחשב חודשים ובתיקיה d:\pictures נעשו מלא שינויים, בלחיצת כפתור אחת הוא סורק ועושה את העבודה בישבילכם, בקלות וביעילות

מה שעוד יתרון שבימי החורף הקרים והסוערים, הדיסק החיצוני יכול לשבת בארון ולשמור בינתים על המידע באופן שקט ודיי בטוח, הוא מתחבר למחשב ב usb 2.0 ובמקור מתח של 12V
הוא קטן נוח ומעוצב יפה מאוד,

אז חברים מי שרוצה לגבות את המידע שלו בצורה טובה ואמינה אני אישית ממליץ על my essential book II של WD, יש גם בנפחים גדולים יותר ופחותים יותר

נערך לאחרונה ע"י wolf בתאריך 25-07-2008 בשעה 13:56.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-07-2008, 14:42
צלמית המשתמש של petia
  משתמש זכר petia petia אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל petia שלח הודעה דרך MSN אל petia Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי wolf שמתחילה ב "המלצה לגיבוי WD my book essential II"

לנמרוד ולי הייתה התלבטות לא קטנה בקשר לכונני גיבוי.
להתלבטות עלו דגמים של 3.5 וגם 2.5 אינטש של WD ושל Hitachi ולבסוף אני רכשתי את WD passport 2.5" 250GB
ונמרוד את הדגם הקודם לו גם של 2.5 אינטש מהסיבה שכוננים אלה ניידים יותר ולא מצריכים חיבור לחשמל כמו כל כונני 3.5 אינטש.
אגב בקשר לתוכנת גיבוי/סנכרון, אני לא אהבתי אותה בגלל שבמשך התהליך יש הצפנה לכל קובץ שמועבר לכונן אשר מצריך יותר זמן
ואת התמונות יהיה אפשר לראות רק דרך הסייר של התוכנה ולא בלעדיה. אבל זה כבר עניין של נוחיות

בכל אופן מומלץ ורצוי לגבות את הנתונים ולא רק בעזרת מדיות DVD/CD שעם הזמן יכולות להיעלם.

רכשת ציוד צילום ורוצה לשתף אותנו בחווית הקנייה? לחץ כאן!

ישן 25-07-2008, 15:04
צלמית המשתמש של genisher
  משתמש זכר genisher genisher אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי petia שמתחילה ב "לנמרוד ולי הייתה התלבטות לא..."

בהמשך לדבריו של אדי (איזה יופי שזכרת אותי ), אציין שברשותי כונן בנפח 120GB, מהדגם WD Elements Portable.

הוא מאוד מהיר ביחס למה ששערתי (אפילו יותר מהיר מאשר דיסק-און-קי, העתקה מ-CD/DVD, או אפילו בין מחיצה אחת לשניה במחשב!), וכל זה מופעל אך ורק ע"י חיבור ה- USB שלו (עם כבל).
הכונן של אדי הרבה יותר "רגיש" לשריטות ולכלוכים מבחינה חיצונית, ולכן הוא קנה לו נרתיק שיגן וישמור עליו. מבחינה זו, הכונן שלי דווקא נהנה מיתרון עיצובי ששומר עליו, אפילו כך לבדו.

בנוסף לשמירת התמונות על הכונן החיצוני הנ"ל, אני מגבה הכל על DVD. אני שופך אליו באופן תדיר תמונות חדשות שצילמתי, וכאשר נפחן מגיע ל- 4GB אני מגבה אותן גם על דיסק. כך אני שומר על המידע פעמיים, בשתי מדיות שונות.

"Take only Photographs, leave only Footprints"

ישן 27-07-2008, 00:13
צלמית המשתמש של -mAoz-
  משתמש זכר -mAoz- -mAoz- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.06
שלח הודעה דרך MSN אל -mAoz- Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי genisher שמתחילה ב "בהמשך לדבריו של אדי (איזה..."

בהחלט לא יזיק שיהיה גיבוי כפול.
בשנתיים האחרונות יצא שהתחלתי לאגור כונני HD מסוגים שונים..
הראשון היה כונן 160GB מדגם My Book essential edition שנקנה עבור הלימודים (ברשימת הציוד הומלץ על כונן של לפחות 80GB, אני הלכתי על פי 2 כדי לגלות מאוחר יותר עד כמה זה לא מספיק). זמן מועט לאחר הקניה התברר עד כמה הדבר לא נוח. הכונן נועד לשמור חומרים עליהם אני עובד במחשבי המכללה, מה שאומר להסחב איתו מידי פעם ללימודים, לנדוד איתו ממחשב למחשב, לחפש שקע חשמל קרוב וכו' וכו'..
מאוחר יותר התברר גם כי כל המעברים והטלטלות שהכונן עבר לא היטיבו עימו ולאחר פחות משנה של שימוש, הוא החל לעשות בעיות והתגלו בו סקטורים פגומים ובלתי ניתנים לשחזור. אז הגעתי למסקנה שהכונן הזה הוא אמנם חיצוני, אך לא ממש נועד להיות נייד.
לאחר שגיביתי את כל המידע מהכונן על המחשב (חלק קטן מהמידע אבד אך הרוב הגדול ניצל) מסרתי אותו ל"טרוניקס", שם הוא נקנה, לטיפול במסגרת האחריות. אז גם רכשתי כונן 2.5" בנפח 120GB מדגם Passport של WD, אשר מתאים יותר לניוד ולשמירה מהירה של מידע בנפחים גדולים ולמטרות אלה הוא משרת אותי נאמנה עד היום.
עם הזמן, אחרי שגם המחשב וגם הכונן החדש החלו להסתם, החלטתי שיש צורך מיידי בכונן בנפח רציני למטרות שמירה וגיבוי. אחרי שחבר בישר לי על מבצע ב"באג" של כונן מדגם Maxtor Basics, בנפח של 500GB ב-399 ש"ח, מיהרתי איתו לחנות באג הקרובה ומיהרתי לרכוש אחד.
לאחרונה, מצאתי סוף סוף זמן לאסוף מ"טרוניקס" את הכונן שנמסר לטיפול, אז גיליתי שהוא הוחלף בכונן חדש מאותו דגם, אך בנפח של 320GB, ללא תוספת תשלום.

עכשיו, עם המחשב, כונן 2.5" ועוד שני כונני 3.5", פתחתי במבצע גיבוי מקיף, מסודר ובטוח. כונן המחשב (גם הוא בנפח 120GB) והכונן הנייד משמשים לעבודה שוטפת. כונן ה-320GB יושב בבית ההורים, ה-500GB בדירה בירושלים ושניהם משמשים לגיבוי כפול, גם למקרה שאחד מהם יינזק וגם כדי שהגיבוי יהיה לי זמין היכן שלא אהיה, בירושלים או בבית.

עכשיו נותר רק למצוא תוכנת גיבוי טובה. (עד עכשיו השתמשתי בהעתקה רגילה וזה עשה את העבודה, אבל כשצריך רק לעדכן תיקיות ולסנכרן ביניהן, זה פחות נוח). המלצות יתקבלו בברכה.

מצטער על החפירה. שבוע טוב.

ישן 27-07-2008, 01:58
צלמית המשתמש של wolf
  משתמש זכר wolf wolf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.02.02
שלח הודעה דרך ICQ אל wolf שלח הודעה דרך MSN אל wolf
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי -mAoz- שמתחילה ב "בהחלט לא יזיק שיהיה גיבוי..."

היי מעוז,
דיסק חיצוני הוא אמנם דיסק קשיח רגיל רק בתוך קופסא, להסחב איתו ללימודים לא נראה לי כ"כ הגיוני
אני לא שופט אבל ברוב המקרים ללימודים הם שצריך איזה מסמך וכמה תמונות, או במקרה הגרוע כמה מגה או מאות
אני לא רואה שום בעיה לקנות דיסק אונקי קטן, היום 4 גיגה עולה איזה 200 שקל, קטן ונוח ונכנס לכיס

לגבי תוכנת סינכרון אני מאוד ממליץ על Memeo AutoSync שבאה עם הקניה של ה my book היא 30 יום
היא ממש מעולה, גם אם עשית מלא שינויים בתיקיה בזמן שהדיסק החיצוני היה בארון
בלחיצת כפתור אחת הוא עושה את כל העדכון שצריך בכדי להעתיק\למחוק\לשנות\ קבצים
http://www.memeo.com/autosync_user_guide.htm

שיהיה בהצלחה, אני בבוקר נוסע לצבא לשבועיים, ניהיה בקשר

ישן 28-07-2008, 08:27
צלמית המשתמש של Deneb
  משתמש זכר Deneb Deneb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
שלח הודעה דרך MSN אל Deneb
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי genisher שמתחילה ב "[QUOTE=Deneb]ושחזור המידע מהם..."

כיום, הסבירות שכונן קשיח ישרוד לך 3 שנים (תקופת אחריות סטנדרטית) נמוכה יותר מבעבר (גם כונן קשיח חיצוני). הכונן שלי סתם החליט שהוא מת חשמלית ולא מזדהה יותר (נרכש בפברואר 2007 - כונן תוצרת WD מדגם 320KS). כמובן שהוא יוחלף במסגרת האחריות בכונן חדש, וכל המידע עליו יילך קאפוט, אבל זה לא תענוג גדול. במידה והייתי צריך לשחזר ממנו את המידע בכל מחיר, הייתי צריך לפנות לאחת מחברות השחזור המוכרות בארץ (מיצי או טיק-טאק), אשר על אבחון ראשוני הם היו גובים משו כמו כמה עשרות דולרים והגיבוי עצמו היה כרוך בפתיחה פיסית של הכונן + איבוד אחריות + 60-70 אחוזי הצלחה לכל היותר + כאב כיס. מיותר.

ישן 28-07-2008, 17:48
צלמית המשתמש של Deneb
  משתמש זכר Deneb Deneb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
שלח הודעה דרך MSN אל Deneb
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי -mAoz- שמתחילה ב "מתי כבר יהיו כונני פלאש..."

כיום קיימים גם פתרונות SSD ו HYBRID.

SSD (הנקרא Solid State Drive/Disk) , אותו ניתן למצוא במחשבים ניידים, בהם מוקצה זכרון פלאש בנפח יחסית קטן (עד 10 ג'יגה בדרך כלל) בשביל ה O.S והתוכנות הנלוות. הוא מהיר יחסית, תורם לשקט ולצריכת החשמל הכללית של המערכת ונחשב לאמין.

כונני Hybrid... מכילים את חלקית הנפח בפלאש (בדומה ל SSD, הנפח הזה מוקצה לטעינת מערכת ההפעלה והתוכנות הנלוות לה) ואת שארית הנפח על גבי פלטות מכאניות כמו בדיסק קשיח רגיל. פתרון צולע ויקר בטירוף.

ייקח לפחות עוד חצי עשור עד שיימצאו לכך תחליף הולם ובמחיר נורמלי. לבינתיים פתרונות ה DISK ON KEY והפלאש ב USB אינם מוכיחים את עצמם כאמינים יותר מכוננים קשיחים סטנדרטיים. מספיק שמפילים אותם מס' פעמים או חושפים אותם למקורות לחות ו/או חום קיצוניים או סתם נוטים לנתק אותם מהמחשב בלי לבצע EJECT מסודר, הם מאבדים את יעילותם ואמינותם במהירות רבה.

העתיד צופן לנו אחסון מידע על גבי הרשת, עתיד בו מערכת הפעלה תיהיה קיימת ברמת האינטרנט בלבד, ללא התקנות וכאבי ראש (ROFLMAO MICROSOFT). עד אז... אני מעדיף לפנטז על ה D1200 של ניקון.

ישן 28-07-2008, 21:25
צלמית המשתמש של -mAoz-
  משתמש זכר -mAoz- -mAoz- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.06
שלח הודעה דרך MSN אל -mAoz- Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Deneb שמתחילה ב "כיום קיימים גם פתרונות SSD ו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Deneb
לבינתיים פתרונות ה DISK ON KEY והפלאש ב USB אינם מוכיחים את עצמם כאמינים יותר מכוננים קשיחים סטנדרטיים. מספיק שמפילים אותם מס' פעמים או חושפים אותם למקורות לחות ו/או חום קיצוניים או סתם נוטים לנתק אותם מהמחשב בלי לבצע EJECT מסודר, הם מאבדים את יעילותם ואמינותם במהירות רבה.

בינתיים לא נתקלתי בשום בעיה עם כרטיסי הזכרון ועם הדיסקונקי שלי (הבעיה היחידה היתה בעיית חיבורים בתקע ה-USB, מרוב נפילות, אבל זה לא קשור לכונן הפלאש). בכל מקרה, אין לי תוכניות להפיל, לחשוף למקורות חום ולחות קיצוניים או לנתק ללא התראה את הכוננים שלי, בין אם הם HDD או SSD.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:08

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר