לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-07-2008, 15:20
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
תודה רבה !.....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קליפס שמתחילה ב "אשכול תגובות ותמונות ממפגש הפורום ב'יד לשיריון' - לטרון"

הרגע הגעתי הביתה והחלטתי שדבר ראשון (אחרי מקלחת צוננת) מן הראוי שעלי להודות !
להודות על יום מעניין על הארגון והרצינות, על שזכיתי להכיר חלק מהאנשים שמאחורי הכינויים ולהודות הן למנהליםובעיקר בעיקר לדוד שמואל הוגה הרעיון המקורי והמבורך !
וכמובן למיכאל מס על ההשקעה והבקיאות המדהימה !!!

זה לא היה יום קל עבורי ( אני פשוט לא מסוגל לסבול חום) מה שאילץ אותי לקחת מדי פעם הפסקה לצורך התאוששות אך תמיד היה קל להתחבר מחדש להדרכה......

אז באמת, תודה רבה !

לבני.

למנהלים - תגובה זו היא העתק של התגובה המקורית שנכתבה באשכול קודם (בטרם נפתח האשכול הנוכחי) את התגובה "ההיא" ניתן למחוק.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-07-2008, 16:32
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קליפס שמתחילה ב "אשכול תגובות ותמונות ממפגש הפורום ב'יד לשיריון' - לטרון"

אני חושב שכמות האנשים שהגיעו הייתה שיא שעוד לא נראה בפורום - וזה טוב מאוד, היה מעניין מאוד לדבר עם אנשים ועוד יותר היה נחמד לראות שאנשים הרגישו מספיק בנוח להביא משפחות ולבוא למרות שהם עוד לא מכירים אף אחד - זה מראה הרבה על הפורום ועל איכות האנשים שבו.

מיכאל פשוט מדהים, הלוואי שלא היה כל כך חם כי פשוט הלכתי לאיבוד כל שנייה, אבל כל פעם שחזרתי להקשיב זה היה מרתק. מחמם את הלב ליראות אנשים שעובדים כל כך קשה בשביל מפעל הנצחה.

הנה תמונה אחת לסיפתח, או שלא, עוד לא עברתי על שאר התמונות.
פנורמה, מומלץ מאוד ללחוץ בשביל הגדלה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 26-07-2008, 08:06
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
אולי כדאי לטשטש את המדבקה...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "הבהרה חשובה"

היה נחחחחחחחחחחמד מאוד לראות מי "מסתתר" מתחת למדבקה.
אולי לעתיד כדאי לבחור תקופה אחרת של השנה, מזמן לא השתזפתי כך.
אין מילים וידע והאירגון. אם זה אפשרי אז אולי בגילגול הבא אבקש להיות טנקיסט...

"בול פגיעה מעמק הבכה" T-72 עם חור נוסף בקנה.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 26-07-2008 בשעה 08:24.
ישן 26-07-2008, 20:21
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
אכן היה מא(ע)לף

תודה למיכאל, לצוות המוזיאון, למנהלים, למשתתפים, למוצגים ולמזג האוויר על היום המיוחד הזה.
בהחלט היה מאד מעניין, מפרה ומשאיר טעם של עוד (ויהיו עוד)....
מיכאל הוא ללא ספק - אתר וויקיטנקדיה מהלך (מכיר כל בורג בכל כלי מכל שנה כמה ולמה, בררר...)
גם אני צילמתי הרבה, אבל מאחר ועידו העלה תמונות של כל כך הרבה כלים אז אני אתרכז באנשים.
(כפי שהמנהלים ביקשו, הפנים טושטשו אבל אם מישהו רוצה רוצה העתק מהתמונה שיעביר בפרטי)

הסיבה למפגש

מחכים למאחרים

מיכאל מאחור

ומיכאל מלפנים

מיכאל בלהט מסביר: "הטנק עשוי מ........." והרוב עומדים קרוב ומקשיבים (צולם מצריח המרכבה 4)

ויש כאלה שמקשיבים מרחוק

הנה פרט קטן לדוגמה שלמדנו: פלטות הבזוקה של המרכבה ניתמכות ע"י קפיצי עלה...

ישן 27-07-2008, 01:40
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
תודה!!
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ששון הסנאי שמתחילה ב "אני מוכרח לציין שמאוד מאוד..."

שבוע טוב...

מעז יצא מתוק..
מהקטלינה יצא ביקור שהיה (לדבריכם מוצלח).

גם לי יש על מה להודות...:
1. תודה ל"יד לשריון" ולמנכ"ל מנשה ענבר שהעביר דרכי את ברכתו, התנצלות על היעדרותו הבלתי צפויה, ועל הארוח של "יד לשריון", הכיבוד והמועדון המסודר לכבודכם.
2. תודה על ההיענות הרצינית והפורום המכובד. (פורום, תרתי משמע).
3. זכיתי להדריך קהל ידען אך סקרן, סקרן אך לא מציק. למרות הידענים הרבים, לא היתה תחרות של כל האומר, הרי זה יודע. נהפוך הוא, הידענים רמזו בעדינות והציגו ברמיזא את הטפח מהידע שלהם. (אפילו על "גשר אחד רחוק מידי").
4. תודה לפעטער שמיל על היוזמה, ליוסיפון וסירפד (אוףףףף הכינויים האלה) על הארגון, לעידו על הצילומים המשובחים ועל נוכחותכם, הקשבתכם ואהדתכם לאתר חשוב זה.

לא הספקנו הכל, ומובטח לכם המשך סיור בימים נעימים יותר.

שבוע טוב
מיכאל, בשם "יד לשריון"
ישן 27-07-2008, 10:35
  שריונר מרובע שריונר מרובע אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.05
מוזיאון השריון...

או כפי שהוא ניקרא "יד לשריון", הוא מוזיאון שאין שני לו בעולם.
המיגוון הרחב של הטנקים ושאר כלי השריון, הסדר, הניקיון, נותנים תחושה של גאווה על היותך חלק מהחיל הזה - החיל המרכזי של צה"ל - הוא חיל השריון.
תודה לכל העוסקים במלאכה.

ההליכה לאורך קיר הזיכרון מעלה דימעה בעין, במיוחד כשניתקלים בשם מוכר של אחד שהיה איתך בטנק, אחד שאיתו חילקת את קופסת הלוף, אחד שאיתו גירזת את המזקו"ם, מישהוא שאיתו נלחמת ושאיננו עוד.
לצערנו יש יותר מאחד. הרבה יותר מאחד.

הנה מספר הצעות לשיפור שעלו בדעתי:

1. מבחינה אוצרית-מוזאונית יש חשיבות שכל דיגמי הטנקים יהיו במוזיאון. אבל את המבקר הממוצע לא מענינת העובדה שיש פטון עם תותח 90 מ"מ או 105 מ"מ, או שהוא בעל מנוע בנזין או דיזל.
הוא רואה רק גרוטאות צבועות, ואחר זמן מה הוא הוא מתעייף, שהרי עבורו כל הטנקים דומים.
ואכן, מבקרים שהבאתי למוזיאון התעיפו אחרי שראו עשרה טנקים, ודרשו לראות הלאה 'משהו מענין'..
רצוי שיהיו מספר טנקים פתוחים שאפשר להכנס לתוכם, ולמרות שאני מכיר את הישראלי הוונדליסט, אני בטוח שהמראה של צריח הטנק יעורר ענין אצל כל אחד.

2. אני חושב שיש לעשות מאמץ ולהביא מספר טנקים למצב נסיעה - טנק אחד מכל סוג: שרמן, צנטוריון, פאטון, טירן ומרכבה. כמו כן אפשר להוסיף זחל"ם, נגמ"ש ורכבי שלל.
אני מכיר בקשיים הגדולים ובהוצאות המרובות של מבצע כזה, אבל אני בטוח שימצאו מתנדבים רבים שירצו להשתתף בשיקום של מספר טנקים, כולל הח"מ הקשיש...
ובימי החגים והחופשות, הטנקים יעשו סיבוב בחצר המוזיאון להנאתם של כל המבקרים.

3. אני מעיז לפנטז אפילו מעבר לכך: הצגת ירי טנקים.
אפשר להקים בעמק איילון, במרחק של 1000-1500 מ,' חומת מפגע, להציב לידה טנק-מטרה שעליו קופסאות ממולאות בסולר, וטנקים ירו על מטרה זו אפילו פיגזי גבס.
אין ספק שאטרקציה כזו, הפיצוץ והאש המתלקחת, תמשוך אלפי צופים בארועים ובימים מיוחדים כמו יום העצמאות וימיי חול המועד.
כך גם אפשר לעשות במסדר סיום קק"ש: עם סיום הטקס, הבוגרים - לפקודת "על הרכב עלה" - יעלו על הטנקים, ויבצעו ירי אל המטרה\ות שבעמק.

הנה חיל האויר לא מהסס לבזבז מיליונים פעמים בשנה על טקס סיום קורס טיס, עם טיסות ראווה ועם ירי ממטוסים למטרות קרקע, וכל פעם העיתונות והטלוויזיה מתעסקים בנושא בהרחבה, ויחסי הציבור הללו מביאים תקציבים נוספים לחיל, וכך יש להם כסף לבזבז על אלף ואחד שטויות....

כך גם הצנחנים: ביום העצמאות האחרון הם לא היססו לשכור צנחנים אזרחיים, אותם הם הלבישו במדי חיל הצנחנים, כדי לעשות "רוח" בפני קהל האלפים. למרות שההצגה הזאת הסתיימה באסון, אני מבטיחכם שבשנה הבאה יחזור המחזה הזה על עצמו, ושוב יהיו רוב אלופי המטכל צנחנים לשעבר..

כך גם חיל הים עשה "משט" לאורך חופי הארץ, מציג לראווה את ספינותיו, ומנסה לחפות על כשלונותיו במלחמה האחרונה.
מענין עם הסטי"ל "חנית" השתתף במשט הזה....

והשריון? מישהוא שמע על חיל השריון - הכח המרכזי של צה"ל - ביום העצמאות האחרון?

4. היה רצוי להציג בחדרים מיוחדים את מערכות הטנק: חדר בו יוצגו מערכות הכינון והבק"ש של הטנקים השונים, חדר אחר עם מערכות התותח והסדנים של הטנקים השונים, חדר מנועים, חדר מזקו"ם וכדומה.

5. כמו כן היה רצוי להכין חדר שיציג את מערכות השריון במלחמות השונות. חדר עם תרשימי קרב, שולחן חול, פקודות מבצע וכו', שיסבירו את הקרבות השונים בכל המלחמות: הקרב על מוצבי רפיח, אום קטף, חציית התעלה, קרב עמק הבכא, או את מבצע "רביב" - מבצע שלמרות שהוא עולה בנעזותו ובתוצאותיו (בנזקים שעלו לאויב) על כל הפשיטות של היחידות המיוחדות והחי"ר כולו גם יחד - הוא אינו ידוע כלל לציבור הרחב, ומעט מאד ממנו נימצא בכתובים.
לעומת מבצע נהדר זה ראו איזה טראסק עושים הצנחנים מגבעת התחמושת...

יש עוד רעיונות במוחי - אני טוב מאד בתור קיביצר.. - אבל נשאיר אותם לפעם אחרת.

---------------------------------------
חיל השריון: נלחמים בישיבה.

נערך לאחרונה ע"י שריונר מרובע בתאריך 27-07-2008 בשעה 10:38.
ישן 27-07-2008, 13:21
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
מוזיאון השריון הוא אכן פנינה

נראה שנהנתם מאוד בסיור, רציתי להגיע אבל לצערי לא יכלתי להגיע באותו תאריך.

אני בהחלט מסכים שיד לשריון הוא אנדרטה ומוזיאון ברמה עולמית וכשריונר הוא מסב לי גאווה רבה.
עד היום אני אוהב לקחת חברים לא שריונרים לאתר ומפעם לפעם להסתובב בו.
תמיד יש עוד מקום לשיפור אבל הכל מתחיל ונגמר בכסף, לאורך השנים אנשי העמותה בנו יצירה מופתית בעלת שם עולמי.

בקשר להצעות שלך:
ציטוט:
רצוי שיהיו מספר טנקים פתוחים שאפשר להכנס לתוכם, ולמרות שאני מכיר את הישראלי הוונדליסט, אני בטוח שהמראה של צריח הטנק יעורר ענין אצל כל אחד

יש את הפטון החצוי שמכוסה בפרספקס שדרכו ניתן לראות בפירוט רב את מערכות הטנק ואיך הוא נראה מבפנים.
הרעיון של טנקים פתוחים הוא רעיון מסוכן מאוד, כפי שתמיד אמרו לנו בסדיר, הטנק לא פחות מסוכן לצוות שלו מאשר לאויב. חלל צפוף בנוי מפלדה עם פינות רבות ובליטות, פציעות של מבקרים יהיו עניין שבשגרה וזה רק עניין של זמן עד שילד יפול פנימה או יפצע בצורה קשה בתוך הטנק
רעיון לא מעשי.

אני מסכים שראוי ביום העצמאות לפתוח בסיס בדרום לתצוגת אש חיה ולתצוגה סטטית

בקשר לשאר הרעיונות כמו כלים במצב נסיעה שיבצעו נסיעות מדי פעם באזור המוזיאון, תחזוקה טובה יותר וכד', אני בטוח שגם אנשי המוזיאון היו רוצים את הדברים הללו ויותר אבל מדובר בשיפוצים, שע"מ ותצוגות שמחירן יכול להגיע בקלות למיליוני דולרים!

ההצעה למתנדבים
ההצעה למתנדבים היא הצעה מעולה שכבר העלתי בעבר, בזמנו ראיתי איך בבריטניה ארגנו קבוצת מתנדבים (לא מקצועיים) לפרוייקט אחזקה של מפציץ ויקטור.
אפשר לארגן קבוצות מתנדבים לפרוייקט שיקום של טנקים שונים, כל קבוצה תעבוד על טנק ספציפי בהדרכתם והשגחתם של בעלי מקצוע, אני מבטיח שלא יהיה חוסר במתנדבים שיכולים לבצע עבודה רבה מאוד.

בקשר להערות שלך על חיל הים וגבעת התחמושת- לא לעניין וחסר טעם

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 27-07-2008, 20:46
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
אח, אך...
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי a_tell שמתחילה ב "תודה לכל מי שתכנן, טרח, הוציא לפועל ודפק נוכחות"

תמהתי לעצמי מתי יגיע סוף סוף תורו של הפרובוקטור המלעיז שכל אשר ידע הוא:
-להשמיץ
-להציג תמונות של כלים במצב עלוב.
-להשוות את יד לשריון למוזיאון של חצרים

ואפילו לדייק ולקרוא לצ'רצ'יל, מטילדה, הוא יודע.

בעיניי, ווינר, אתה לוזר.
פרובוקטור,נלעג ועלוב. הטקסטים שלך והגישה העלובה הינם בבחינת "איסטרא בלגינה, קיש קיש קריא"

מה-WINNER
"יכול לשפר בהרבה את חויית הביקור - רק שיימצא תקציב...
לגבי רמת האחזקה, כמה תמונות צורמות - מתאים אולי לחצר של טרנר בחצרים
וגם רואים את ההבדל בין מצב הרכבים הותיקים בתצוגה לבין המטילדה שחזרה משיפוץ וצביעה:"
ישן 28-07-2008, 02:37
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05

למיכאל

תודה ענקית.

הסיור בשישי היה משו משו (פיצוי על כך שבבתי האוסף שאלו אותי שאלות ולא איפשרו לי להקשיב לך).

תמיד כיף ללמוד עוד לדעת עוד כשהכי מעניין הם בעצם הפכים הקטנים ( הסיפור מאחורי הסיפור).

אכן קבלת פנים חמה (תרתי משמע - חברים חוץ מיולי אוגוסט יש עוד 10 חודשים בשנה למפגש הבא).

מי שעוד מעוניין לקרוא מעט על התפתחות המקצוענות ופיתוחים בחיל השריון - מומלץ הספר בין המור לזור של "עמית ליאור". (מיכאל לא דואגת האקזמפלר של אתה בדרך )

יסיפון ודוד שמואל תודה על היוזמה והארגון. (יוסי אתה יכול להתחיל לשלב קטעים מהספר)

ועתה השורות הבאות מוקדשות למיכאל.
(זהו מעין תרגום של חיים חפר - נראה מי מקוראינו יודע מהו המקור לשורות אלו ? )
{רמז כמו השיר יש לי חלום שהתבסס על דבריו של מרתין לותר קינג}

" אנו המניעם דברים,
מודרכים על ידי חסרי הידע...
עושים את הבלתי אפשרי,
לחסרי התודה.
עשינו כה הרבה, עם כה מעט,
במשך תקופה כה ארוכה.
אנו מאומנים לעשות הכל,
בעזרת לא כלום ! "

ושוב תודה ענקית ולהתראות
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:57

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר