לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-07-2008, 00:50
  משתמש זכר steaua rosie steaua rosie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "50 יום זה די גבולי, אבל בדר"כ..."

אין לי עריקויות ונפקדויות קודמות. התגייסתי במרץ להנדסה קרבית, ולאחר חודש של טירונות 02, הוציאו אותי משם על בעיות רפואיות ואחרות....סיפחו אותי לאחד מהגדודים כתומך לחימה, ומסיבות שידועות למפקד שלי, נפקדתי ועכשיו אני עריק 46 יום.....הבעייה היא, שהבנתי את חומרת מעשיי, ואת העובדה שהסיבות שלשמם נפקדתי היו שגויות....עכשיו אני רוצה לחזור לגדוד ולהתחיל מחדש את הטירונות ברביעי לאוגוסט....אתה חושב שיש סיכוי וזה הגיוני שהגדוד יסכים לכך? כי מצד שני, בזמן הנפקדות שלי, הגדוד רדף אחריי בכל דרך אפשרית, זה הגיעה אפילו לשלב שהוציאו עליי פקודת מעצר שחורה....
או שבמילים אחרות- האם יש סיכוי שיעריכו את הרצון שלי לתרום כמה שיותר ושייתנו לי משהו על תנאי, או שבעיניי היחידה, חזרה לקרבי היא רק בגדר צ'ופר?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-07-2008, 01:03
צלמית המשתמש של DeepSpace
  DeepSpace DeepSpace אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.03
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "אין לי עריקויות ונפקדויות..."

"פקודת מעצר שחורה"?

תראה, יש לך שתי אפשרויות:
1. אתה חוזר ביום ראשון ליחידה שלך ונשפט ע"י קש"ב (קצין שיפוט בכיר), בדר"כ מפקד היחידה, במקרים אחרים קצין אחר בדרגת סא"ל או אל"מ.

2. אתה מסגיר את עצמך ביום ראשון לבסיס מ"צ הקרוב ונשפט תוך 48 שעות ע"י קש"ב, ברוב המוחלט של המקרים יהיה קצין מ"צ במילואים בדרגת סא"ל או אל"מ. .

העונש המירבי: 28 ימי מחבוש, אבל יש גם סיכוי טוב מאוד לקבל תנאי בלבד או מחבוש קצר יותר + תנאי.

קטע קצר מתוך המאמר הזה:

ציטוט:
השופט בבית דין צבאי הנו משפטן דן-יחיד, או הרכב שופטים, אשר בראשו משפטן, ולצד המשפטן שני שופטים, קצינים, שאינם משפטנים ("שופטי צד"). השופט בדין המשמעתי, הנו קצין ובדרך-כלל אינו משפטן.

בבית- דין צבאי לא תתקיים, ככלל, היכרות מוקדמת בין השופט, או הרכב השופטים, לבין הנאשם, והיכרות כזאת היא עילה לפסילת ההרכב.

בדין המשמעתי בדרך-כלל תתקיים היכרות מוקדמת בין השופט לבין הנאשם. בהיכרות מוקדמת זו אין כל פסול. היות וכל מהותו של ההליך המשמעתי הינה מתן כלים למפקד להשליט משמעת על פקודיו, הרי שמטבע הדברים בדרך-כלל יכיר המפקד את פקודו הנשפט בפניו. כמו כן, לעתים יהיה השופט עד לעבירה או אפילו קורבן העבירה. במקרה האחרון, ישנו סייג לפיו בעבירות של אלימות או איומים כלפי מפקד (לרבות התחצפות) לא ישפוט אותו מפקד את החייל. בעתיד, יורחב הסייג באופן זה שבכל מצב בו הקצין הוא קורבן העבירה, הרי שאותו קצין לא ישפוט.

בבית דין צבאי, זכאי הנאשם לייצוג על ידי עורך-דין. הנאשם זכאי לקבל סניגור צבאי, בחינם, או לשכור עורך-דין אזרחי אשר ייצגו בהליך המשפטי.

בדין המשמעתי, הנאשם אינו זכאי לייצוג עורך-דין. יחד עם זאת, במקרים בהם מועמד חייל לדין משמעתי בעקבות חוות דעת פרקליט צבאי המורה להעמידו לדין משמעתי כאמור, זכאי החייל להביא בפני קצין השיפוט חוות דעת כתובה של עורך-דין מטעמו.
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning. -Rick Cook

נערך לאחרונה ע"י DeepSpace בתאריך 26-07-2008 בשעה 01:06.
ישן 26-07-2008, 04:10
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "שלחו לי מכתב מהצבא ובו כתוב..."

כלומר 47 ימי נפקדות נכון להיום. אם אכן הגדרת העריקות התעדכנה ל-49 כפי ששני החברים כותבים, אז יש לך עד יום שני להסגיר עצמך לפני מעבר עריקות.
אני מכיר שמדובר ב-45 ימים נכון ללפני כחודשיים-שלושה, ולא ראיתי הוראה כתובה חדשה בנושא אבל אני לא בשירות סדיר.

אם אכן השתנה,אז מצבך עדיין "טוב" כנפקד. אם לא השתנה - אתה כבר עריק וכדאי שתסגיר עצמך מיידית כדי לקבל הקלה יחסית בעונש וכנראה להימנע מרישום פלילי. בעריקות של 45-60 נוהגים לשפוט רק אצל קש"ב בכלא בדין משמעתי, לכן גם לא תסתכן ברישום פלילי (כמו שנאמר זה לא וחד וחלק - לפי החלטת פרקליט צבאי).

לגבי הרלוונטיות, מרגע שהוכרזת עריק נגרעת מהיחידה. לכן השיבוץ לאחר ריצוי העונש תלוי בסוג השיפוט, בכמות הימים ובהחלטות המפקדה הממונה. בד"כ תקבל צו חזרה ליחידה לאחר עריקות+עונש קצרים, אלא אם ממש לא רוצים אותך בחזרה.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 26-07-2008 בשעה 04:39.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:33

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר