לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-07-2008, 02:15
  יואב בן צוריה יואב בן צוריה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.08
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "החבר'ה האלה לא ניצחו אף מלחמת..."

אני הייתי מציע לך לקפוץ ולנהל שיחה עם כוכבי בנושא.
תרומתם של שאר בעלות הברית לניצחון שהושג במלחמת העולם השניה הייתה מזערית. האמריקאים סיפקו נשק ותחמושת לכל העולם כולל אמא רוסיה שקיבלה באמצעות תוכנית ההחכר והשאל שלהם החל בשנת 41 ועד סוף המלחמה 8,782 מטוסים מסוגים שונים, 63,734 טנקים מסוגים שונים מזון ועוד, הבריטים קיבלו סיוע הרבה יותר גדול מזה. מי שהכריע את המערכה בארופה היו חילות האוויר של האמריקאים, ובנושא הזה תרומתם המספרים של חילות האוויר האחרים הייתה שולית.
התרומה של שאר המדינות למחלמה באוקינוס השקט הייתה מזערית עד לא קיימת.
האמריקאים בהחלט ניצחו את מלחמת העולם השניה, כולל אילוף היפנים והפיכתם למה שהם היום. תן להם זמן אותו הדבר יהיה בעיראק.
בנוגע לעובדות שאתה מעלה:
1. מספר הפיגועים בעיראק נמצא בירידה מתמדת.
2. לא ראיתי שצה"ל הגדול מצליח להתמודד בהיותו מצויד באותם יתרונות טכנולוגיים עם הטרור שבא עלינו מרצועת עזה, ולהזכירך מדובר בשטח הרבה הרבה יותר קטן.
3. אני במקמומך לא הייתי מזלזל באף אחד לא באמריקאים ולא במחבלים שנראים כמו ילדים מפגרים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-07-2008, 19:00
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי יואב בן צוריה שמתחילה ב "תנסה בהתחלה, ואז אם תבוא עם..."

בוא נתחיל עם כמה חיילים אמריקאים נהרגו וכמה רוסים (נותן מושג על כמה חיילים נלחמו וכמה זמן), נמשיך בגודל השטח שהיה מוחזק ע"י צבא גרמני שכבשו יחידות אמריקאיות, וגודל השטח המוחזק שנכבש ע"י הרוסים (כולל מי הגיע ראשון לברלין).

אחרי זה תזכיר לי באיזו מלחמה ניצחו האמריקאים מאז, ומה בדיוק מוגדר אצלם כניצחון (לדעתי הם לא ניצחו בויאטנאם, או בסומליה, או אפילו במלחמת המפרץ הראשונה ..... ובגלל שהם לא ניצחו אז התרחשה מלחמת המפרץ השניה).

ולסיום, בלי לזלזל חלילה, ביקשתי שתזכיר לי נגד מי הם בעצם נלחמים עכשיו בעיראק - כי לדעתי גם הם לא ממש משוכנעים נגד מי המלחמה כרגע ומה יוגדר כניצחון.

ולסיכום, אין קשר בין יכולותיו של צה"ל במלחמתו בעזה לבין יכולות האמריקאים בעיראק, זה נראה דומה אולי אבל אנחנו ממש לא באותו מגרש.

ישן 30-07-2008, 09:33
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "בוא נתחיל עם כמה חיילים..."

אפעס, רקורד הנצחונות הרוסי פוסט-1945 הרבה יותר עלוב מזה האמריקאי.
ויאטנם ה"מנצחת" כרגע מארחת בשמחה משקיעים מערביים.

לארה"ב יש יתרון מיוחד - היא מוגנת ע"י שתי תעלות הנ"ט הטובות ביותר בעולם, ובניגוד למדינות מערב ומזרח אירופה היא לא אירחה פלישה וקרבות במאה האחרונה.

ארה"ב יצאה מויאטנם. מה קרה לארה"ב? כלום. האם ויאטנמים חמושים התרוצצו ברחובות טקסס? לא.
זה מצב נוח יותר מזה של רוסיה שרוב מלחמותיה היו בגבול שלה, בחצר האחורית שלה, בחצר הקדמית שלה, בסלון ובשירותים.

ארה"ב היא גם היחידה שמסוגלת לנהל מערכה ממושכת מעבר לים. היא מעצמה ימית ואווירית שעבורה שינוע כוחות צבא לצידו השני של הגלובוס הוא עניין של מה בכך, בעוד שכשרוסיה רצתה לעשות משהו דומה היא הייתה צריכה להעסיק את הקובנים כקבלני-משנה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:36

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר