לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה -- ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶ -- -- ברוכים הבאים לפורום גורמה -- -- אנא קיראו את דבר מנהלי הפורום -- -- שימו לב !!! רשימת הקישורים השימושיים של פורום גורמה מתעדכנת מפעם לפעם -- -- אשכול האירועים הקולינריים מחכה לעידכונים שלכם !!! -- חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > אוכל, מסעדות ומתכונים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-07-2008, 22:53
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
צילום מנפלאות ה"שייטל"... או, "תראו מה אכלנו ביום שישי שעבר"....

יום שישי שעבר, שעה 19:00, כולנו רחוצים וממורקים ועושים פעמינו אל משפחת אלטמן היקרה החוגגת יום הולדת....
אני אישית אחרי אימון לא קל בחד"כ וחש רעב מציק שאחד מהסימפטומים שלו אצלי הוא מן סוג של כאב בטן מציק....

עולים במדרגות (איזה מזל שמדובר ממש בבניין הסמוך) מקישים על הדלת ו..... מזל טוב !!!!!.......
איחולים , ברכות ושאר הגיגים כשמיד לאחר מכן אני מוזמן לחזות בפלא הנ"ל המונח על הרשת ממתין להכנס לתנור...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

למי שלא זיהה במה בדיוק מדובר כאן אזי זהו ה"שייטל" ולא סתם "שייטל" אלא 2 קילו של "שייטל" מעולה !

וקצת חומר רקע:

ה"שייטל" הנו נתח בשר המהווה את אחד החלקים האחוריים והעליונים של גב הפרה (פחות או יותר "לכוון" הזנב וכפי שנראה בציור הבא):

ה"שייטל" מכונה לעיתים גם בשמות נוספים כגון, "ראמפ סטייק" או "כנף העוקץ" הנו נתח בשר עסיסי ויפה לעיין אשר למרות היותו עסיסי נחשב יחסית כ"דל שומן".
ה"שייטל" משמש ומתאים בעיקר להכנת סטייקים, שניצלים, מאכלי קדירה וצלי.
במקרה שלנו מדובר כאמור בנתח אשר שוקל שני קילו שהונח על גבי רשת צלייה, על הנתח פוזר פלפל גרוס ועל גבי התבנית התחתונה פוזר מלח בישול.....

והנה ה"טקסטורה" של הנתח בצילום מקרוב, שימו לב למבנה ה"משויש" שלו...

לאחר סיום "התצוגה", הוכנס הנתח כלאחר כבוד לתנור למשך 20 דקות כשבינתיים הסבנו לשולחן ופתחנו (פרט לבקבוק היין) באכילה משלל המטעמים שהונחו לפנינו שהנה מדגם קטן שמתמקד במעניינים יותר...

נתחיל בקדירת חרס גדולה ובה שוקי עוף צעיר ברוטב המבוסס על קוקוס ותבלינים:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

רבותי - מדובר במעדן !
טעם גן עדן!
השוקיים נותרו עסיסיות ולא התייבשו והרוטב... פשוט אלוהי !

תערובת אורז:

מדובר כאן בתערובת קנוייה המרכבת מארבעה סוגים שונים של אורז המבושלת בתערובת מיוחדת לשם כך, האורז והתערובת לבישולו נרכשו בחוות התבלינים "תבלין" אשר הוזכרה כאן בעבר, מנה משביאה כשלעצמה ובעלת ערך תזונתי גבוה.

והנה חלפו להן 20 הדקות המיוחלות וה"שייטל" שהשתזף לו נוחת על השולחן:

והנה נתח "אישי" מקרוב יותר....

הבשר יצא עסיסי עם אליפסה ורדרדה במרכז וציפוי פריך וקריספי למדי בחלקו החיצוני... תאווה אמיתית !!!!

בנוסף למנות הבשר הוגשו תפוחי אדמה אפויים בתנור, מספר סוגי סלטים וצלחת עמוסת פרוסות באגט קלויות עליהן נמרחה בנדיבות שכבה של זעתר עם מעט שמן זית...
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נו חברים יקרים...
יכל להיות יותר טוב מארוחה שכזאת?...

אם יהיה מי שירצה מתכון כזה או אחר אשמח לתת.

לבני.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-07-2008, 00:00
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
חן חן...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "[list=1] [*]אני מקווה שאת..."

לגבי ה"רצפט" ומדוע רק 20 דקות, אני אברר בהקדם.

לגבי צ'ימיצ'ורי, היות ואני הייתי מהצד שהוזמן אינני יודע מה היו השיקולים...
עם זאת אוכל להבטיחך כי עקב העובדה שחלק ממשפחת אלטמן הנו בעל שורשים דרום אמריקאיים, ענייני בשר וצ'ימיצ'ורי אינם זרים להם....

כפי שציינתי, בחרתי לצלם את המנות המעניינות אך אין זה אומר חלילה שלא היו מנות נוספות....
לגבי המפגש הבא - לא קבענו עדיין אך ברור לי שמתי שהוא יתקיים מפגש על סיר של צ'עולנט/חמין ! מן הסתם זה יהיה בחורף...
חכה חכה, את החמין שלנו עוד לא ראיתם....

אגב - צילמתי את הפלאפון כדי לתת איזה שהוא קנה מידה לגדלו של הנתח (לצערי זה עדיין לא ממחיש את מה שרציתי)...

בתיאבון.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:44

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר