לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-08-2008, 11:34
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "מה רע? לפי הפרסומים הם עברו..."

בהשערה שהמצולמים הם אנשי פתח שישראל חפצה בחייהם (לא חשוב כרגע למה זה טוב),
מי שהוציא לפרסום תמונות כאלה, או ניהל את האירוע באופן שבו התקשורת נגישה לצלם אותן כך, הפסיד הרבה מהערך המוסף שניתן היה להפיק מן המהלך הזה.

מגוחך שרעיון מערכתי טוב מאוד מאבד גובה עקב אי הבנה של הדרג המבצע וחוסר חיבור למהות המהלך.

קציני צה"ל בדרגות רס"ן עד אלוף- מה אכפת לכם לנהל תהליך בידוק וקליטת חשודים\אנשי פתח לכאורה מחוץ לשדה ראיית התקשורת?
האם מתחם המעברים אינו "שלכם"?
האם לא ניתן להכריז שטח צבאי סגור (מתאים בול לפעילות כזו, אגב)?
אם החלטנו שאנו רוצים לעשות פעולה שכזו על מנת למצות ממנה תועלת בכל מיני כיוונים, למה לפרסם תמונות משפילות שכאלה? האם תמונות אלה מסייעות לסיבה שבשמה אתם מבצעים פעולה זו מלכתחילה?

וברמה המוסרית שלנו פנימה- מי היה רוצה לראות לוחם בן משפחתו בצורה כזו? ברוב המוחלט של המקרים פורסמו תמונות שבויינו במדינות ערב כשהם לבושים, גם אם מוכים, חבולים ומעונים.

לא מתאים, לא הגון ולדעתי גם לא מועיל.
אני מעדיף לראות עצמי כשייך לטובים. טובים בהכל, בלעשות מלחמה עד לניצחון וביחס לשבויים.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-08-2008, 13:05
  משתמש זכר Yanky Yanky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
שלח הודעה דרך ICQ אל Yanky שלח הודעה דרך MSN אל Yanky Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "ואם מחר משאית בכביש 6 תעשה..."

כנראה שלא הבנת אותי, ו/או לא הסברתי את עצמי טוב, אני אסביר למה התכוונתי:
אני בעד כל הרעיון של לחלץ אותם מהמון סיבות (שחלקן/רובן נכתבו מעלי ולכן אין צורך לפרט),
התגובה שלי הייתה אך ורק על החלק הזה:

ציטוט:
וברמה המוסרית שלנו פנימה- מי היה רוצה לראות לוחם בן משפחתו בצורה כזו? ברוב המוחלט של המקרים פורסמו תמונות שבויינו במדינות ערב כשהם לבושים, גם אם מוכים, חבולים ומעונים.

לא מתאים, לא הגון ולדעתי גם לא מועיל.
אני מעדיף לראות עצמי כשייך לטובים. טובים בהכל, בלעשות מלחמה עד לניצחון וביחס לשבויים.

(וכל ההקשר יובן עכשיו)
ציטוט:
ואם אחד מהם נוסף לכל, החליט מסיבות השמורות עמו, לבצע פיגוע תוך כדי שמחלצים אותו?
אם אחד מהם לבש חגורת נפץ והשליך עצמו ישר לעבר כוחות צה"ל?

ישן 03-08-2008, 13:39
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "בהשערה שהמצולמים הם אנשי פתח..."

ציטוט:
מי שהוציא לפרסום תמונות כאלה, או ניהל את האירוע באופן שבו התקשורת נגישה לצלם אותן כך, הפסיד הרבה מהערך המוסף שניתן היה להפיק מן המהלך הזה.

השאלה מהו הסיפור שאנו מנסים למכור דרך התקשורת.
סיפור "ישראל האמיצה והמוסרית שנלחמת במידת ההומניות המירבית שאויביה האכזריים מתירים לה" מופרך כל הזמן ע"י צילומי חייל יורה בפלסטיני עצור (כדורי גומי בבוהן, אבל לך תסביר) וטנק היורה בצלם (שנראה מאוד דומה לחוליית נ"ט- אבל את זה קשה להסביר). קל הרבה יותר להפיק תמונת דחפור ישראלי הורס בית (של משפחת מחבל) מלהשיג תמונה של אותו מחבל הורג יהודים בדחפור.

אז אולי כדאי באמת שנתרכז בסיפור "ישראל המתקדמת שרוצה שקט, אבל אין לה פרטנר- הפלסטינים עסוקים מדי במלחמת אחים", שהתמונה מעבירה? ככל שיותר אנשים בעולם יראו את התמונה ויבינו את המסר, מצבנו ישתפר.
ישן 03-08-2008, 15:55
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE]מי שהוציא לפרסום..."

המלכודת של "אבל לך תסביר" אורבת גם כאן.

שנית, לא מובן לי עדיין מה כל כך קשה לבצע פעולות פשוטות של הפשטת פלשתינים כאשר הם בשלב הבידוק, כשכל הסיפור מתרחש במתחם של מעבר גבול בשליטה ישראלית מלאה.
מה נפסיד מזה?
המעבר הזה בנוי לביצוע של התהליך הזה בדיוק. אם הלילה רוצים לעשות אחרת, נהדר, למה אנחנו רוצים לפרסם תמונות כאלה?
במה זה מקדם את העניינים שלנו?

וליאנקי- אני חסיד נלהב של בטחון כוחותינו ולא הייתי מעז להעלות רעיון של רווח הסברתי תמורת היפגעות של מישהו משלנו (כשאחזור לארץ אחזור לעשות מילואים, כך שאני דואג לעצמי בעצם).

הטענה שלי היא פשוטה ומעצבנת. אם עושים משהו טוב (טוב לנו) אז בואו נעשה את זה טוב בכל דרג שאפשר.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 03-08-2008, 15:50
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
צודק
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "בהשערה שהמצולמים הם אנשי פתח..."

גם אם לכאורה האקט הזה מחוייב המציאות, התמונה הזו בעייתית וניראית כצילום גלוי ולא סמוי.
כרגיל את התקשורת מעניינת רק התקשורת וסקופים מעוותים מהסוג הזה שבסופו של דבר רק הם ישארו בזיכרון הציבורי.

מתוך הכתבה ב Ynet
סגן מנהל בית החולים סורוקה, ד"ר ז'ילבר סבאג, סיפר על מצב הפצועים הפלסטינים: "אחד מהפצועים כבן 17 נמצא במצב בינוני עד קשה, סובל מפציעת ירי בחזה. הוא עובר כעת בדיקות ולא יהיה צורך לנתחו. הפצוע השני מצוי במצב בינוני עם פגיעת ירי בגפה ויצטרך לעבור ניתוח. אחר כך יאושפז במחלקה האורתופדית. הפצוע השלישי נמצא במצב קל עם פגיעת ירי באחת הגפיים והוא יאושפז במחלקה האורתופדית להשגחה". מאוחר יותר הגיעו עוד שני פצועים לסורוקה.
אחד הפצועים זחל פצוע 6 שעות (איבד הרבה דם מהרגל) עד לגבול ומשם חולץ והועבר לבי"ח סורוקה במצב קשה, במשך הלילה רופאי סורוקה התאמצו מאד להציל את חייו וגם את רגלו (יכלו לקצר לפחות חצי מהזמן ולקטוע אותה), לבסוף אחרי 12 שעות, 4 ניתוחים (מהם שניים מאד מורכבים) והרבה מאד מנות דם הם הצליחו.
כשהתאושש הבוקר סיפר שהחמאס השתלטו על בתי החולים ברצועה ומנעו מהפצועים טיפול רפואי.
את הסיפור הזה היה צריך לתקשר ולשדר בעולם, מדינת ישראל באמצעות צה"ל ומערכת הבריאות שלה עשתה מעשה הומני שיש לו ערך מוסף תקשורתי אשר הולך ומתמוסס לטובת תמונה שמציגה בדיוק את ההיפך אבל עשתה כותרות שכניראה גורמות לצלמים ולעורכים לחכך ידיים בהנאה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:55

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר