לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חדשות טיולים אפריל 2014 - הסתיימו עבודות הסדרת הדרך לדיר עזיז ע"י מועצה אזורית גולן. ניתן לשוב ולטייל באתר. הסגירה שהתקיימה באזור דרך בורמה מערב, הסתיימה וניתן לטייל באתרים כרגיל. עקב סיום עונת החורף שביל מספר 9363 (סימון שבילים כחול) שבשמורת נחל שורק נפתח חזרה למטיילים. נפתח מחדש מסלול נחל רקפת בכרמל שהיה סגור למטיילים. עקב פעילות צבא באזור אילת במהלך חודש אפריל אין להגיע לאתר "נ.ג. 292" מצפון לאילת. | חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מטיילים ותרמילאים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-08-2008, 11:47
  dan.b dan.b אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.08
כמה המלצות ואיזה שיחה קטנה על גאוטאגינג

שלום לכולם, אני טיפה חדש כאן, לא מזמן נחשפתי תחום חדש שנקרא Geotagging מושג שלפי דעתי רוב הישראלים לא מכירים במיוחד המטיילים שביננו. (ומי שמכיר מוזמן לרשום בפוסט מאיפה הוא מכיר ושיפנה לאיזה אלבום שלו).
אם נשארתם עד למשפט השלישי הזה כנראה שאתם לא יודעים במה מדובר ולכן אני אסביר,
המונח גאוטאגינג הוא מונח שנכנס בשנה וחצי האחרונות בצורה חזקה בעקבות הכניסה של גוגל לתחום המפות - אז מה זה ?
גאוטאגינג זה היכולת לקחת פריט מסויים, זה יכול להיות סרט וידאו, תמונה, מסלול וכו' ולשייך את זה למקום בעולם. כיום זה מתבצע על פי קורדינטות של GPS.
אז למה זה טוב? כבר היום אם תגלשו באתר של גוגל MAPS תוכלו לחפש מקומות ולראות סרטונים של מקומות שכבר מתוייגים : לואיזיאנה למשל בחרתי לחפש ארצות הברית לואיזיאנה אם תראו מצד ימין יש תמונות מתויגות כבר במפה שבחרתי ככה אתם יכולים לראות לא רק תצלום לוין של המקום אלא גם תמונות ולעיתים גם סרטונים שתויגו לאותו מקום.
כמובן שאתם יכולים לשער את השימושים הרבים שעוד יש לאפשרויות האלה אך אני אבחר להתמקד בעיקר במטיילים -
אז האבולציה הבאה היתה תוכנות שמאפשרות לכם לקחת את האלבום תמונות שלכם ולעשות לו תיוג כך שזה כבר לא אלבום תמונות רגיל מה שיש לכם על המחשב אלא אלבום שגם מזכיר לכם איפה צילמתם כל תמונה ותמונה.
תוך כדי יותר ויותר נכנסו לתודעה מכשירי GPS שלא נועדו לניווט אלא נועדו רק לתת לכם בסוף הטיול את המסלול שעשיתם בקובץ שאותו תוכלו להוריד למחשב ולהציג אותו. המאפיין של המכשירים הללו שהם זולים דוגמאות .
התוכנות התפתחו ואט אט הם ידעו לקחת את קיבצי ה GPX (קיבצי המסלול) ולתאם אותם עם זמן שבו צולמו התמונות (מידע הזה שמור על קובץ התמונה) ברגע שצילמתם אותה.
הבעיה העיקרית בתוכנות האלה הן שהן עולות כסף ולכן לא נזכיר אותם כאן (לא מספיק שה GPX עולה כ 400 שח) .
השלב הבא באבולציה, הם האתרים שמאפשרים לעשות את מה שהתוכנות עושות אבל בחינם...
כיום האתרים הגדולים

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן., webpicasa LOCAR ועוד מאפשרות תיוג לתמונות שלכם. צירפתי הסבר לגבי פליקר. זו טכנולוגיה שהיתה קיימת כבר לפני שנתיים מאז לא היו רעשים מיוחדים.
אך דוקא יוזמה ישראלית שכיום נמצאת בשלבי בטה שהרישום אליה חינמי רוצה לשנות משהו לפי המגזין הזה . מטרה שלהם בקצרה היא לקחת את אלבום התמונות שלכם ולאפשר לכם לתייג אותו להוסיף תמונות ומוסיקה ולשלוח לחברים אם תבקרו תוכלו לראות שיוצאים דברים די מרשימים.
אז לאן זה הולך?, הצעד הבא לפי דעתי זה מצלמות שמתחברות למקלטי GPS ואוטומטית כל תמונה תשמר עם מיקום הצילום המדויק שלה.
ומה אני מציע לכם, הפוטנציאל נראה דיי מבטיח לחובבי הטיולים לשתף טיולים ותמונות בצורה באמת שלא הכרנו כמוה, אני מציע לקחת את הפינה הישראלית האחרונה ולשחק איתה קצת להכין איזה אלבום פרטי (לא חייבים לשתף עם כל העולם) ולהכיר קצת את היכולות אולי זה ימצא חן בעינכם ויהיה לכם כלי חדש לשתף איתו טיולים שלמים שלכם.

מקווה שהחכמתם.
ומקווה לההההמוווון תגובות או אלבומים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-08-2008, 14:13
  dan.b dan.b אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "אמנם אני מכיר את זה מעבר לשנה..."

אלבום יפה,
ואתה צודק באמת היום זה מאד יקר, בגלל זה היום אנשים הולכים על תוכנות או במקרה האחרון שהזכרתי אתרים כמו Trekinu כי מה שצריך זה מצלמה שכבר אני מניח יש לך ולקנות ב 400 שקל איזה משדר GPS שיודע להוציא קובץ GPX, והרעיון הוא כזה:
כאשר אתה יוצא לטרק אתה מפעיל את ה GPS ומתחיל לצלם, בסוף הטרק שלך אתה מכבה את המקלט.
כשאתה מגיע הביתה אתה מוריד את הקובץ GPX של המסלול שה GPS נותן לך ... ומעלה את התמונות כולל הקובץ מה GPS לאתר ואוטומטית האתר יודע לקחת את התמונות ולמקם אותם. (אני מניח שגם תוכנות היום יודעות לעשות את זה פשוט לא יצא לי להשתמש בתוכנות כי הן עולות כסף).
וזה פתרון מעולה כי היום להרבה אנשים למשל כשהם יוצאים לטיול גיפים יש GPS מובנה שאפשר לקחת ממנו את הקובץ של המסלול ותוך כדי אתה ברכב יכול לצאת ולצלם ובסוף להגיע לאתר ורק להעלות את התמונות והקובץ והתוכנה עושה את כל העבודה הקשה.

* דרך אגב יצא לי לראות מקלט GPS כזה הוא בגודל של מחזיק מפתחות, זה מדהים.

נערך לאחרונה ע"י dan.b בתאריך 04-08-2008 בשעה 14:19.
ישן 04-08-2008, 14:28
  dan.b dan.b אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "נכון, אבל זה דורש ממך לסנכרן..."

מכיר את הסימפטום, יש פתרונות ממש פשוטים שאתה עושה כחלק מהכנת האלבום ...
יש באתר בצד שמאל בפינה העליונה בשלב החמישי, שלב התיוג תמונות מן שעון כזה לסנכרון של הזמן ידנית כלומר אם אתה יודע שיש הבדל של שעה בין הGPS למצלמה אז אתה מכניס שם שעה וזה מסתדר. וזה אפילו יותר מתוחכם מזה היום, מספיק תגרור את התמונה הראשונה למיקום המדויק הסנכון מול המצלמה יעבוד על הפרשי זמנים יחסיים לתמונה ואז זה לא משנה באיזה זמן זה צולם.
ולמי שאיבד אותי, זה פשוט יעשה את התיקון לבעיה בצורה אוטומטית.

ואני דיי בטוח שגם תוכנות נותנות לזה גם סוג של מענה - למרות שאני לא יודע אם כזה פשוט עם תוכנות...

* מילה בקשר לשלבים - זה חמישה שלבים שלא חייבים למלא את כולם...
1. בעיקר לתת שם לאלבום
2. להעלות תמונות (וקובץ GPX אם יש).
3. להעלות קובץ MP3 שיושמע.
4. לסדר את התמונות בסדר שאתם רוצים (אם אתם מעלים מתמונות מקוריות בדרך כלל התוכנות יודעות ללסדר את התמונות לפי הזמנים של התמונות ולכן זה בסדר שבו הן צולמו).
5. שלב התיוג של התמונות, או ידנית (לגרור את התמונות ידנית למפה) או במידה שיש לכם קובץ GPX אז זה כמו שתיארתי למעלה...
- > לשלוח לחברים
זה ממש על רגל אחת...

נערך לאחרונה ע"י dan.b בתאריך 04-08-2008 בשעה 14:44.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:56

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר