לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-08-2008, 16:44
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מיקי מאוס1 שמתחילה ב "קצינים מגמת נחשון"

במילה אחת-קייטנה.

ובכמה מילים:
קורס נמשך כחודשיים וחצי אאל"ט.
האווירה בקורס? קייטנה, אמרתי? יושבים הרבה במעגלים, מדברים המון ובשמנ"שים עושים 60 שניות על....במקום לשמן את הנשק.
בכמה ימים הראשונים שהם המכין של נחשון יש דיסטאנס מאוד מוגזם ומאוד מפוברק עם הסגל, שנמוג אח"כ.
אם עשית טירונות 02 והיה לך קשה מנטאלית, כנראה שיהיה לך קשה גם שם.

לא יודע לציין על שעות שינה וסדר יום-אבל מהצד נראה כי רוב הזמן עובר על צעקות "כן המ"פ!" ו"בוקר טוב המ"פ!", על ישיבה במעגלים ודיבור וביצוע פק"לים עם הברכיים על הריצפה.

עוד שאלות ממוקדות יותר?

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-08-2008, 18:56
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי מיקי מאוס1 שמתחילה ב "לא ממש ענית. אתה בכלל גולני..."

פשוט מדהים. עונים לך תשובה ולא טוב לך?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 07-08-2008, 16:57
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "מאיפה אני יודע? הייתי עכשיו..."

האמת שאני מאוד מעריך אותך כגולש ואתה עוזר המון לפורום אבל יש לך הרבה תגובות מזלזלות ולא לעניין.

בהודעה שלך אתה מזלזל בקציני נחשון(לא כל אדם מסוגל פיזית להיות בקרבי ולזה מותאם נחשון-קצינים עורפיים).

לא אמרתי שהקורס קשה...יש בו קושי מסוים כי בכל זאת זה קורס קצינים אבל קייטנה זה לא.
גם ללהב יוצאים הרבה חיילים לא מתאימים....זה הופך את זה לקייטנה??
חלאס עם הזלזול בג'ובניקים..שכל אחד יעשה את העבודה שלו הכי טוב שאפשר.
אגב-בתוך מגמת נחשון נמצאים גם הרבה חבר'ה ממודיעין..בפעם האחרונה שבדקתי(והיא לא הייתה מזמן) המודיעין שאנחנו מספקים מציל לכם את החיים.
לא כל אדם מסוגל פיזית(מגבלות למיניהם) להיות בקרבי ולעבור את מגמת להב..תדע לך שלפחות במודיעין רוב החבר'ה היו מעדיפים לעבור לקרבי אבל הם לא יכולים בגלל פרופיל נמוך.
תנסה להפסיק לזלזל בחבר'ה העורפיים..כל קורס הוא קשה וגם מגמת נחשון היא קשה..הכל יחסי בחיים.

נוב 07.

ישן 07-08-2008, 18:01
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי gixxer שמתחילה ב "האמת שאני מאוד מעריך אותך..."

1. נכון, הזלזול מופנה בעיקר כלפי תוכן הקורס (אבל אני חייב להודות, לא רק, לא מעט מופנה גם כלפי הסגל, למשל).

2. חלק גדול מהאנשים שעושים קק"צ נחשון יכולים להיות לוחמי על, פיזית לפחות, אבל זה לא הדיון כאן אז נעזוב את זה לרגע בצד.

3. בהודעה הנ"ל לא זלזלתי בתפקיד שה"ג'ובניקים" למיניהם מבצעים, זלזלתי בקק"צ שהם עושים, אז אין טעם להגיב לי על כך.
בכל מקרה, לתת את המודיעין כדוגמא כל פעם מחדש זה לא רלוונטי, כי:
א.בדיוק כמו שרצוי מאוד שיהיה לי מודיעין לפני מבצע, גם רצוי מאוד שיהיה נהג משאית שיביא לי את האספקה.
ב.כמות האנשים החובשים כומתה ירוקה בנחשון היא עצומה וחסרת כל פרופורציות. אם בה"ד 1 הוא מדד למשהו, הרי שחיל המודיעין מרכיב 95% מצה"ל.

4. אל תבין אותי לא נכון, יחסית לסטנדרט להב (ואגב, גם גפן) הם סוג של בדיחה לא מוצלחת.
מה שהופך את נחשון לבדיחה, זה, טוב, קשה לתאר את זה, בטח בכתובים. כל ההתמקדות בתפל (שזה בעצם כל מה שמתמקדים בו) כל הצעקות חסרות התכלית, כל התכנים ה"לוחמניים" שמנסים לדחוף לכם בכוח לגרון, אבל הם מבוצעים ע"י אנשים שאין להם טיפת מושג ועם כל הרבה מגבלות בטיחות שזה פשוט ברור לעין שעושים את זה כדי לסמן וי ולא לטובת משהו (נו באמת, תרגיל חוליה שכולו בעמידה? אסור לירות בהסתערות? אז למה? חוצמזה שלראות את הבנות הצנומות מתרוצצות במגרש כדורסל עם האפוד הקרוע והמלא שרכים מנסות לשנן פקודות, לא נכונות אגב, פשוט מוריד מתחושת הבטחון שלך בצבא, בהנחה שאתה מתבונן מהצד), כנ"ל לגבי התרג"ד שו"ח שמכריחים אותכם לבצע בלי פשר, למה לעזאזל לעשות שמנ"ש אם לא הולכים לבדוק כוננות ולשמן אמל"ח אלא להעביר 60 שניות על...."איך מכינים פסטה" וזה הכל דוגמאות אמיתיות כל ההתייחסות של הצוערים והסגל לקורס כאילו הוא קייטנה, כל השלטים המגוחכים שתולים במגורים ובחדר אוכל, כל השירים הילדותיים וכל ה...הווי הקייטנתי.

5. אין בכלל צל של ספק שמוציאים כמות עצומה של אנשים לא ראויים לקצינים וכמות גדולה מהם מסיימת ולבסוף מופקדת על חיים של אנשים, למרות שלא הייתי נותן להם אחריות להוביל טור נמלים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 07-08-2008 בשעה 18:07.
ישן 07-08-2008, 18:37
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "1. נכון, הזלזול מופנה בעיקר..."

קח בחשבון שנחשון הוא שריד לקורס הקצינות ושאר ירקות של בה"ד 12 הישן, ולא של קק"צ בסיסי הישן של בה"ד 1.
אם כבר מזכירים זאת, גם מעוז מרודד יחסית בהשוואה לבסיסי. לי יצא להיות באחד המחזורים האחרונים של בסיסי, וכשהגיע המחליף שלי ודיברנו על מה שעבר ומה שאני עברתי, הוא הסתכל עלי כמו משוגע. לא יודע אם זה קשור או לא לתכנים של המסלולים החדשים, שלא הכינו אותו להלם שקיבל מהגעה מאופי השירות העורפי שלו לגזרה בה שירתנו ואופי הפעילות בה, אך לא הרבה זמן אחר כך הוא יצא על 21 נפשי מהצבא
לצערי שכחו בצה"ל שגם קצין עורפי ובטח קצין תומך לחימה, הם קודם כל מפקדי מחלקה. כנראה שזה נשכח בעשור שבו חיילי צה"ל ברוב היחידות הפכו מחיילים לעובדים לבושי ירוק.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 07-08-2008 בשעה 18:41.
ישן 08-08-2008, 14:16
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני לא מכיר ולא יודע מה היה..."

אם לדייק, נשחון הוא שריד לקורס קצינות בסיסי, שכן גם בבה"ד12 היו שלוש מגמות - בסיסי (קצינות עורפיות במיוחד, עם פז"ם של במבה), פיקודי (קצינות הדרכה ותומכ"ל שאינן יוצאות נערך היח"ש) ויח"ש (קצינות הדרכה של מקצועות קרביים, קצינות חמ"ל וכו').

בעוד שקצינות יח"ש היו בדרך כלל בעלות נסיון קודם בהדרכת טירונים פעורים ומילואימניקים חרמנים, עשו סדרות שטח ונהנו מסרגל מאמצים שנראה כמו סרגל ולא כמו שפם של אוגר, הרי שקצינות בסיסי עברו הכשרה מינימליסטית למדי, שהתבססה בעיקר על הקניית חיילות מינימלית למדי, שכן מדובר היה בצוערות מאוד צעירות שאם לא היו במסלול יעודי שפירושו שהן הגיעו כמעט ישר מהבקו"ם, הגיעו מתפקידים צבאיים חצי-אזרחיים (מורות חיילות, משקיו"ת שלישות בבסיסים פתוחים וכו') ושעמדו לחזור לתפקידים החצי-אזרחיים הללו.

"להב" של היום מאחד בין מה שהיה פעם הקק"צ האגמ"י+קק"צ חי"ר בבה"ד 1. "מעוז" הוא שילוב בין מה שהיה פעם קק"צ בסיסי של בה"ד 1 + קק"צ יח"ש של בה"ד 12. "נחשון" הוא הקורס המדולדל של קצינות בסיסי מבה"ד 12 שבסה"כ החליף כתובת אבל לא ממש תכנים. למה תקעו אותו בבה"ד 1? כי זה יותר זול.

ישן 07-08-2008, 19:11
  gixxer gixxer אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "1. נכון, הזלזול מופנה בעיקר..."

אין טעם ללמד קצינים עורפיים(מגמת נחשון) איך להיות לוחם..זה כמו שניווט בנחשון הוא גם מיותר כי הם לא הולכים לנווט..הניווט הכי ארוך שלהם הוא מהמשרד לשק"ם.

זה ש95% ממגמת נחשון הם לובשי כומתות ירוקות רק מראה שהחיל הזה מאוד איכותי.
בכל מקום יש קצינים לא ראויים...אם הוא קצין לא ראוי אז מן הסתם שהוא גם היה חייל לא ראוי..ערכים לא מקבלים בבה"ד1,מביאים אותם מהבית.
איך הוא יתפקד כקצין תלוי כבר בסוג הבנאדם..אם יש לך שיטות סינון מוצלחות יותר אני אשמח לשמוע.

המטרה של מגמת נחשון היא להפוך אותם לקצינים הכי טובים בסביבה שלהם..אתה לוחם-התכנים שאתה תעבור מתאימים לך..הם צריכים ללמוד על פיקודיות ועל אחריות,על עבודה מול חיילים שאין להם משמעת של לוחם..אולי אתה שוכח אבל התפקיד שלהם הוא לא להוביל אחריהם אנשים לקרב ולכם התכנים מותאמים.
החבר'ה של להב באים אחרי קורס מ"כים ששם הם סופגים את כל הקטע של פיקודיות..במגמת נחשון סופגים את זה לראשונה ולכן התכנים מותאמים אחרת.
אגב-איך מעוז בהשוואה לנחשון??

נוב 07.

ישן 07-08-2008, 19:29
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי gixxer שמתחילה ב "אין טעם ללמד קצינים..."

1. אני חושב שאתה לא בהכרח צודק בנוגע לנק' הראשונה, אבל נניח שכן, אז למה לדחוף בכוח?

2. זה ממש לא מראה את זה, זה מראה שזה חייל עצום שיש בו המון חלקים שונים ושנושאים את משקלם בצורה שונה, או שיש המון ג'ובניקים שבוחרים לחבוש כומתה של מודיעין בשביל היוקרה או משהו (כי הרי ג'ובניקים לא חובשים כומתה לפי שיוך יחידתי אלא לפי מה שיותר יפה או "נחשב").
זה לא עובד ככה שיחידות עם יותר אנשים איכותיים שולחת יותר אנשים לקצינים, יש הקצאות, X אנשים מכל יחידה.

3. אם לא מקבלים ערכים בבה"ד 1, שלא יתיימרו לכך שם.
אי אפשר להצהיר משהו ואח"כ לברוח ממנו, או שאתה עומד מאחורי מה שאתה אומר, או שאתה לא אומר אותו.

יש לי הרבה שיטות יותר טובות להעביר קק"צ.

4. אני מסכים עם כל העניין שהן צריכים ללמוד תכנים אחרים, מן הסתם, על פיקוד ואחריות-הכל נכון. הבעיה היא שזה בדיוק מה שהם לא לומדים. אם אפשר להשתמש במושג לומדים כאן בכלל.

אם אתה חושב שבמ"כים סופגים פיקודיות אתה טועה טעות מרה, גם קורס מ"כים מאוד בעייתי.
את הפיקודיות סופגים אך ורק בתפקיד ועם הרבה ניסיון. בחי"ר זה עוד איכשהו עומד על מינימום הגיוני (אחרי תפקיד אחד) אבל בחיילות המתנייעים זה פשוט אבסורדי, מגיעים לשם אנשים בלי טיפת ניסיון פיקודי ולרוב ללא יותר מדי בגרות, אז מה אפשר להגיד על קצין בנחשון שיצא לקק"צ אחרי 4 חודש בצבא?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 07-08-2008, 19:55
  gixxer gixxer אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "1. אני חושב שאתה לא בהכרח..."

אני לא מאמין שבבה"ד1 מקבלים ערכים..אי אפשר לצאת לבה"ד1 ולצאת בנאדם אחר לגמרי..עם הערכים שאתה מגיע אתה מגיע מהבית ולא מקבל אותם בבה"ד1..מי שחושב ששם הוא יקבל ערכים אז לדעתי הוא טועה.(ערכים כמו תרומה,ציונות וכו' הכוונה).

אתה מדבר על ג'ובניקים מסוג שונה..הג'ובניקים שלובשים כומתות לפי מה שבא להם..יום אחד זה הנדסה ויום שני זה גולני..במודיעין אין כאלה דברים(לפחות לא איפה שאני נמצא)..החבר'ה שנמצאים ביחידות המודיעין המבצעיות(מבצעי מבחינתי זה אומר שאין כזה דבר שעות קבועות והכל משתנה לפי הצורך והפעילות) הם לא ג'ובניקים לדעתי אלא תומכי לחימה.
אני יודע שלא נהוג להוציא לקורס קצינים רק אחרי שנה בצבא במינימום..אפילו בקרבי(כמו בהנדסה וכו) ויש מסלולים מהירים שמוציאים ישר חבר'ה לקצונה(לא שאני תומך במסלולים כאלה).

איך מעוז בהשוואה לנחשון??

נוב 07.

ישן 08-08-2008, 08:19
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי gixxer שמתחילה ב "אני לא מאמין שבבה"ד1 מקבלים..."

ברור שצריך להגיע עם רמה מינימלית של ערכים מהבית, או משירותך הצבאי הקודם, ערכים כאלה לא צומחים בין לילה, אבל היית מצפה מביה"ס לקצינים, על אחת כמה וכמה הישראלי, לטפח ולהעלות על נס ערכים כאלה, כמו בתקופות שלביה"ס היה מפקדים אחרים (ולא מדובר פה על לפני עידנים...)

אולי במודיעין לא חובשים איזה כומתה שרוצים-לגיטימי, אבל ביחידות אחרות כן. שם בוחרים לחבוש כומתה של מודיעין לרוב (נניח) עכשיו לך תבדיל מי מביניהם הוא באמת מודיעין ומי לא.

אותו דבר עם מעוז, פתאום גיליתי שכומתה חומה היא אחת ה"מבוקשות" בקרב המש"קים/יות. למרות שאף אחד מהם, כמעט, לא הרוויח אותה ובטח לא זכאי לה.

אמרתי, יש מסלולים מהירים, תותחנים, שריון, נ"מ ועוד שם עושים מסלול, מיד קורס מפקדים ומיד אחריו קורס קצינים. זה נורא, מגיעים אנשים לא בוגרים וללא שום ניסיון פיקודי או אפילו כחיילים.
בהנדסה המצב יותר טוב, כרגעיש מגמה לא להוציא חבר'ה "מוקדם-מוקדם", ז"א שכולם או השתפשפו מחזור אחד כחיילים, או כמפקדים.
בחי"ר הכי אידאילי מתוך המצב המאוד לא אידאלי הזה, חובה לעשות לפחות מחזור אחד כמפקד כתנאי לצאת לקצונה (למרות שגם פה מעברים לפעמים) ואפילו שאותם חבר'ה לא משופשפים מספיק, רואים את ההבדל בין הרמה שלהם לבין נניח השריונר במסלול רחף.

אגב, בגדס"רים למשל, אין את התנאי לעשות מחזור פיקודי ותאמין או לא, גדס"רים שמס"רים, רואים את ההבדל ברמה ובגדול. במיוחד בגדס"רים מאוד מסוימים.

קח את כל הסיפור זוועה שפירטתי פה ותשווה אותו עכשיו לאיזה ילדה שהתגייסה לפני 4 חודשים, עשתה כולה איזה טירונות מסכנה, קורס מסכן וקצת חודשים בתפקיד עד שמישהו קבע שהיא מתאימה להיות קצינה ועדיף עכשיו כדי לנצל אותה כמה שיותר בסדיר ולחסוך עליה בקבע, היא צעירה, חסרת ניסיון והבנה בסיסית של הצבא, זורקים אותה למקום שקרי לחלוטין, מנפחים לה את השכל בשטויות לא רלוונטיות ואז היא תחזור לעולם חולת סג"מת מטורפת.

כמובן שאני מקצין קצת, אבל זה בדיוק התהליך שמתבצע היום ביחידות העורפיות.

מעוז בהשוואה לנחשון? יש שם יותר באלנס, מיני ומנטאלי, אבל בגדול-אותו דבר רק קצת פחות נורא.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 08-08-2008, 14:53
  פתי בר. פתי בר. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי gixxer שמתחילה ב "אין טעם ללמד קצינים..."

מצטער שאני מתערב בדיון.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gixxer
אין טעם ללמד קצינים עורפיים(מגמת נחשון) איך להיות לוחם..זה כמו שניווט בנחשון הוא גם מיותר כי הם לא הולכים לנווט..הניווט הכי ארוך שלהם הוא מהמשרד לשק"ם.

אתה טועה. לכל חייל, לפני מיומנותו המקצועית, צריכים להיות כישורי לחימה בסיסיים, על אחת כמה וכמה קצין. חלק גדול מהמערך העורפי עובר להמתנה במצב מלחמה וצריך לצאת לגזרות לחימה במידת הצורך, אין טעם שהמ"מ שלהם לא יוכל להוביל אותם? חיילים שיוצאים לאבט"ש, לא מן ההכרח שמפקדם יוכל לפקד עליהם במידה ויותקפו? אפילו ברמה של להתפרס בצורה מסודרת ולהחזיר אש? הרי על הנייר זה מצב שיתכן, בכל תדרוך לפני עליית כ"כ בבסיס עורפי מדובר על תגובה לאירוע תחת פיקוד הקצין התורן. ואילו יכולות יש לו בפועל לצורך העניין? מעבר לזה, מה זה אומר עלינו כצבא אם לקצין, עזוב מודיעין, לוגיסטיקה, לוחם, קצין לא יודע לנווט בצורה בסיסית, האם הוא ראוי לתואר, או שהוא מנהל שלובש מדים?

ציטוט:
זה ש95% ממגמת נחשון הם לובשי כומתות ירוקות רק מראה שהחיל הזה מאוד איכותי.

זה מאוד יהיר להגיד דבר כזה וגם שגוי. אם 95% ממגמה שמכשירה את כלל הקצינים שבעורף הם צוערים ממודיעין זה מעיד על הקצאות לא נכונות ולא פרמטר לאיכות החיל ששולח את הרוב. משתמע מדבריך שאתה ממודיעין, אל תדאג אין בי רגשות קנאה. גם אני.

ציטוט:
בכל מקום יש קצינים לא ראויים...אם הוא קצין לא ראוי אז מן הסתם שהוא גם היה חייל לא ראוי..ערכים לא מקבלים בבה"ד1,מביאים אותם מהבית.
איך הוא יתפקד כקצין תלוי כבר בסוג הבנאדם..אם יש לך שיטות סינון מוצלחות יותר אני אשמח לשמוע.

לא, כי קצינים אתה בוחר ולקצינים ראוי שתציב סטנדרטים גבוהים יותר מהחיילים מן השורה, שוודאי יהיו מהם טובים יותר ופחות. מפקדים זו כבר שכבה אחרת, אליה תוציא רק מי שראוי כדי שלשורה התחתונה יהיה לאן לשאוף מבחינת האידיאל הראוי לנהוג לפיו. שיטת סינון יותר מוצלחת? לפני זה אפשר להתחיל בהכשרה יותר מוצלחת. בייחוד לאור המצב הבעייתי שאתה מצייר- ערכים לא מקבלים בבה"ד 1, אלא מהבית? וכשהצבא בוחר להוציא לקצונה חייל שלא קיבל מהבית ערכים ראויים לקצין, לא כדאי שהוא ינחיל לו אותם?

ציטוט:
המטרה של מגמת נחשון היא להפוך אותם לקצינים הכי טובים בסביבה שלהם..אתה לוחם-התכנים שאתה תעבור מתאימים לך..הם צריכים ללמוד על פיקודיות ועל אחריות,על עבודה מול חיילים שאין להם משמעת של לוחם..אולי אתה שוכח אבל התפקיד שלהם הוא לא להוביל אחריהם אנשים לקרב ולכם התכנים מותאמים.

אז את אפילו זה היא לא עושה, אז מה הטעם? מילא עבודת מטה ראויה היו לומדים, אבל גם זה לא. נוצר לך פאזל של תכנים שבפועל אין להם משמעות והשפעה על דמות הקצין העתידי אלא רק לרעה- כי את סיכת המ"מ הוא יקבל על סמך תכנים אלו.
ישן 08-08-2008, 08:49
צלמית המשתמש של ZigZag
  ZigZag ZigZag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מיקי מאוס1 שמתחילה ב "קצינים מגמת נחשון"

תעשה חיפוש בפורום כבר נכתב על הביזיון שנקרא בה"ד 1 לא מעט...
מה שאני יכול להגיד לך בגדול - אל תבוא עם ציפיות,
הקורס יהיה מהנה בעיקר בהתאם לחבר'ה שאיתך (שבדר"כ טובים),
אבל מה לעשות - רוב הסגל בבה"ד 1 הם ההפך הגמור של דוגמא אישית.

והערה .. לגולנצ'יק שהצליח להשוות בין אמ"ן לנהגי משאיות. תודה וסליחה.
פעם הבאה שאתה יוצא ל"מבצע", תקדיש דקה לחשוב למה אתה יוצא למבצע הזה.
אולי תבין - מי ששלח אותך למבצע הזה היו אנשי מודיעין. אתה הזרוע המבצעת שלהם.
הם אומרים לך מה לעשות, לא הפוך. זה לא שאתה תצא ל"מבצע" ויהיה לך קשה בלי מודיעין - פשוט לא יהיה מלכתחילה "מבצע".

אז מצטער אם החנתי את המשאית שלי בדאבל פארקינג. בלי כוונה.
ישן 08-08-2008, 09:20
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ZigZag שמתחילה ב "..."

תפסיקו להיעלב מכל מילה שניה, מה זה הרגשי נחיתות האלה?

אני אומר דברים בתור הדגמה. לוחם לא יכול לצאת לפעילות בלי מודיעין, בדיוק כמו שהוא לא יכול לצתא לפעילות בלי תחמושת או אוכל או מים או ציוד (האמת, בלי מודיעין עוד אפשר להסתדר, בלי ציוד ותחמושת אי אפשר).

ההשוואה מתבקשת מאליה, בצה"ל המציאו דרגים חדשים, עורפי ותומך לחימה, היות וגם נהג תובלה וגם חוקר מודיעין, שניהם תומכ"ל, הרי שההשוואה במקום.

אגב, עם כל הכבוד, רחוק היום שבו איזה רב"ט חוקר מודיעין יישלח מבצע. הוא אוסף נתונים לטובת המבצע, אבל אין לו שום קביעה על הביצוע.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:46

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר