לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-08-2008, 22:06
  משתמש זכר Yanky Yanky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
שלח הודעה דרך ICQ אל Yanky שלח הודעה דרך MSN אל Yanky Facebook profile
בלחץ החרדים: הרב שרלו לא ינאם בכינוס

בהמשך לדיון באשכול על השכרת דירות לחילונים, ובהמשך למה שהתרחש עם הרב דרוקמן והגיורים לפני כמה חודשים, על האירוע עצמו שמצוין כאן, אין הרבה מה להרחיב, השאלה הגדולה (מבחינתי לפחות), שצריכה להישאל גם ובעיקר בימים אלו של בין המצרים ותשעת הימים, האם הציבור הדתי לאומי עושה בצדק בדרכו - התעלמות, שתיקה, ניסיון לא לגרור מלחמת אחים, או שצריכים להגיב, ואם כן מהן הדרכים שאתם מציעים?

ציטוט הכתבה מynet

תשעת הימים נכנסו ומלחמות היהודים מתחדשות: חבר ועדת סל התרופות, הרב יובל שרלו, קיבל הבוקר הודעה על ביטול הרצאה שאמור היה לשאת אחר הצהריים (א') בבית החולים "מעייני הישועה" בבני ברק. שרלו, שהתבקש לדבר בכינוס שמתקיים בבית החולים על שיקוליו בבחירת תרופות כרב וכחבר דתי יחיד בוועדה, התבשר על ביטול ההרצאה בהתראה קצרה ביותר, ול-ynet נודע כי ההחלטה נפלה בעקבות לחץ כבר שהפעילו החרדים על הנהלת "מעייני הישועה" נגד השתתפותו באירוע.

הרב שרלו הוזמן לכינוס שקיים ארגון "חברים לרפואה", המתווך בין אזרחים המחזיקים בבתיהם תרופות מצילות חיים לחולים מעוטים יכולת הזקוקים להן. אלא שגורמים חרדים לא אהבו את האכסניה שמעניק בית החולים לאירוע בהשתתפות הרב, ודרשו מההנהלה החרדית למנוע את הרצאתו. בעקבות כך הודיעו מנהלי המקום למארגנים כי קיום הכינוס מותנה בביטול השתתפותו של שרלו, וב"חברים לרפואה" נאלצו להיכנע לדרישה, שעות ספורות לפני פתיחת האירוע.

"ממש שנאת חינם"

גורם בארגון הגדיר את התקרית בשיחה עם ynet "בושה וחרפה" ואמר: "זה היה גועל נפש. ממש שנאת חינם בערב תשעה באב". לדבריו, הרב שרלו לא הוזמן למסור שיעור או כל הרצאה אחרת כרב, אלא רק לשתף את הקהל בשיקוליו כחבר ועדת סל התרופות. "אני לא יודע מה בדיוק הקפיץ את החרדים", אמר הגורם, "אני יכול רק להמליץ להם ללמוד קצת הליכות מהרב שרלו עצמו, שברוב ענוותו פשוט אמר שלא יבוא למקום בו איננו רצוי במקום להרים קול מחאה, כמתבקש".

בכינוס שיתקיים היום יציג ארגון "חברים לרפואה" מחקר שערך מכון "מאגר מוחות", המצביע על תרופות מצילות חיים בשווי מיליוני שקלים הנמצאות בבתים פרטיים שלא לצורך, כשמנגד ישנם חולים מעוטי יכולת הזקוקים להן. בארגון יבקשו לעורר את המודעות בקרב מפעילי הגמ"חים החרדים השונים לתופעה. בין המשתתפים באירוע: מנהל בית החולים "מעייני הישועה" פרופ' מוטי רביד, יו"ר הנהלת קופת החולים מאוחדת הרב ירחמיאל בויאר, שר הבריאות לשעבר נסים דהן, רב העיר מודיעין הרב דוד לאו ומנהל מכון "מאגר מוחות" פרופ' יצחק כץ.

ארגון "חברים לרפואה" והרב יובל שרלו סירבו להגיב לידיעה. מהנהלת בית החולים "מעייני הישועה" נמסר: "בית החולים סיפק לארגון 'חברים לרפואה' את אולם האירועים לאירוע פרטי ומעבר לכך בית החולים אינו מתערב".

חזרה לפורום
ישן 04-08-2008, 22:43
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Yanky שמתחילה ב "דעתי היא, שאנו צריכים לדבוק..."

אני מסכימה. אנחנו צריכים לחזק בתוכנו את האהבה, את יכולת ההכלה ואת האחדות, כי זה קצת קשה במציאות של ימינו.
אבל במקביל אנחנו חייבים להתחזק ולהצליח להעמיד מוסדות דתיים חזקים שלא יתקפלו בפני החרדים.
הכתבה הזו, כשהיא מצטרפת למה שקרה עם הרב דרוקמן, גורמת לי להרגיש שהציבור שלנו הוא כמו ילד שתמיד מחטיפים לו כאפות והוא מתקפל על הרצפה ואז בורח הביתה, כדי לחטוף שוב בפעם הבאה.

מה שכן, מעניין לראות שהתקשורת החילונית (באינטרנט ובעיתונים) תומכת בצד הדתי ובוויכוח, ומוציאה אותו לאור. מעניין אם זה כי אנחנו יותר קרובים אליהם, או סתם כי כיף להם לרקוד על הדם או משהו...
חזרה לפורום
ישן 05-08-2008, 12:34
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "דעתי בנושא:"

גאני!

זה ממחיש עד כמה אנחנו (או רק הם?) לא לומדים מהטעויות של העבר.. חוזרים שוב ושוב..

גם בתנ"ך הרי בנ"י יודעים שהם חוטאים הם מקבלים חרארא לפרצוף ואם הם לא חוטאים יש שכינה בתוכם והכל טוב ויפה.. - אז למה לעזאזאל לחטוא?

בכל מקרה - אפשר להיות מתוסכלים ולדבר איתם עד מחר.. בשורה התחתונה, הם (החרדים) צריכים להרגיש קצת לא נוח כדי שהם יוכלו להבין משהו..
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

חזרה לפורום
ישן 07-08-2008, 11:31
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
הצבעת על בעיה מאוד מעניינת
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי cookoorookie שמתחילה ב "זה מוזר"

והיא הייתה הנושא של אחד מהויכוחים הכי קולניים שהיו אצלנו בישיבה, אבל אנחנו לא דיברנו על החרדים, אלא על ה'קו'ניקים. התלבטנו איך קורה שהזרם המרכזניקי מקבל באהבה את החילוני, ומוחל לכל מנהגיו בסלחנות (שיש בה לא מעת התנשאות, אבל בכל זאת), ואילו אותנו, הגושניקים, הוא מסרב להכניס לביה"ד, אפילו בצורה של ספר.
אני חושב שגם אצל החרדים הכל נובע מאותו מקור: חוסר הרצון להתמודד עם השונה. כשהשונה נמצא בעמדת נחיתות יחסית אליך (גם אם רק אתה מדמיין לעצמך את הנחיתות הזו) אז לא אכפת לך לקיים איטרקציה, שהרי אין סיכוי שתפגע ממנה, או שחלילה יסודות עולמך יעברו טלטול ובירור.
כאשר אתה נפגש עם אנשים ששויים לך, ומציגים לך תמונת עולם שונה מזו שאתה מכיר, האינסטינקט הראשוני שלך הוא לדחות אותם.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 07-08-2008, 13:18
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "הצבעת על בעיה מאוד מעניינת"

אני מסכימה איתך בזה לגבי ה"קו"ניקים, איך שקראת לזה (רגע רגע, אז זה בעצם "הקו"? הגוש וזה? כי חברות שלי ממש ניסו להסביר לי, ואפילו הבנדוד הדוס שלי, וכולם נכשלו). אבל לגבי החרדים אני לא חושבת שזה נכון.
יש דתיים שמפחדים לפגוש את העולם החרדי מחשש שאולי יגלו שיש שם דברים נכונים, אבל הם מאוד מעטים. רוב הדתיים שמתרחקים בכוח מחרדים, או מדברים עליהם רעות, פשוט חשים מהם דחייה, לצערנו. כמו החילונים.
ולמה? זו שאלה טובה. למה להידחות מהחרדים ולא מהחילונים? הרי דרכם של אלה כמו של אלה שונה בעליל משלנו, ובכל מקרה זו לא סיבה לדחייה.
אני חושבת שהחילונים מסמלים אצל חלק מהדתיים קידמה, וחיים שהיו רוצים לטעום מהם לו יכלו (או שטועמים עד כמה שהגבולות האישיים של כל אחד מהם מתירים), ואילו החרדים מסמלים חושך, היסגרות ומנהגים מיושנים (כן כן, אפילו אצל דתיים). מתוך כך נובע איזה כעס כלפיהם, חוסר אפשרות לסלוח. בניגוד לחילונים, שכלפיהם הכל נסלח, או לפחות הרוב.

אישית, אני לא מרגישה כמו שתיארתי לעיל. אני כועסת על החילונים, על התקשורת ועל הפוליטיקה בכל פעם שהם עושים משהו שיש בו כדי להכעיס, ואני כועסת באותה מידה על החרדים כשהם עושים משהו כזה. לפעמים אני דווקא יותר כועסת על החילונים, כי ב"חזית" () שלנו מול החילונים אנחנו במצב הרבה יותר גרוע. כל צעד שהפוליטיקה החילונית (שמבחינתי שווה לשמאל, כמעט בכל המקרים) עושה מדרדר אותנו לתהום קשה מאוד, וכל פרסום כוזב של התקשורת השמאלנית מגביר את השנאה בתוך העם, שגם ככה כבר מאוד עמוקה. איכשהו, ההרגשה שלי היא שבינינו לבין הציבור החרדי המצב פחות גרוע.
וגם מצד האהבה, כבר יצא לי להיות בבית של משפחה חרדית שהכרתי רק כי צילמתי את הילדים שלהם באוטובוס והם הזמינו אותי לבקר, ונשים חרדיות דיברו איתי כבר כמה פעמים באוטובוס (אחת שפכה בפני את כל צרותיה וגם הביעה תקוה שניפגש שוב על אותו האוטובוס...). ואני לא היחידה. יש אולפנות שעושות שבתות ב-100 שערים (כשברור לכל שבשכונה חילונית זה לא יקרה. אבל שם עושים, מן הסתם, מפגשים ביום חול), או מצטרפות לטיש חסידי כשהן בשבת בירושלים. אני מניחה שזה ככה גם אצל בנים.
אישית שמעתי שבשבתות ב-100 שערים רוב המשפחות שולחות את הילדים הגדולים (גם בנות) מחוץ לבית, ונראה כאילו המטרה היא באמת לא להיפתח לציבור הדתי. אבל הציבור שלנו, בעצם זה שהוא שולח לשם את ילדיו, כן נפתח לציבור החילוני, לא מפחד מהמפגש.

בכלל, אני חושבת שמבין שלושת הציבורים המדוברים, הציבור שלנו בכללותו הכי פתוח להידברות ומפגשים.
אבל צריך עוד לעבוד על זה. מזל שיש עמותות וקבוצות שעובדות על זה.
חזרה לפורום
ישן 06-08-2008, 15:37
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Yanky שמתחילה ב "בלחץ החרדים: הרב שרלו לא ינאם בכינוס"

כמו שאורתאר בצורה פשוטה ואלגנטית (אחלה קריקטורה) -

אנחנו עומדים, כמה ימים לפני תשעה באב, שבית המקדש נחרב בו בגלל שנאת חינם..

ואנחנו (כן, זה כולל אותנו. כולנו.) לא לומדים מטעויות..

רוצים להבין למה נותנים אדמות לגויים? רוצים לדעת למה המדינה איבדה כל הרתעה ולמה הממשלה כלכך חלשה? למה יש פיגועים שלוקחים לנו את מיטב הבנים? צריך להפסיק לחפש איפה שלא צריך.

הכל עומד מתחת לאף שלנו ואנחנו לא עושים עם זה כלום.
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:59

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר