לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-08-2008, 16:09
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
תשעה באב

ציטוט:
ותשעה באב, חמישה דברים אירעו בו--נגזר על ישראל במדבר שלא ייכנסו לארץ; וחרב הבית בראשונה, ובשנייה; ונלכדה עיר גדולה ובית תור היה שמה והיו בה אלפים ורבבות מישראל, והיה להם מלך גדול ודימו כל ישראל וגדולי החכמים שהוא המלך המשיח, ונפל ביד גויים ונהרגו כולם, והייתה צרה גדולה כמו חורבן המקדש; ובו ביום המוכן לפורענות, חרש טורנוסרופוס הרשע ממלכי אדום את ההיכל ואת סביביו, לקיים "ציון שדה תיחרש" (משנה תורה הלכות תענית פרק ה' הלכה ג')

בתשעה באב קרו אסונות גדולים לעם ישראל,אך אסונות אלו נקבעו מראש עוד בתקופת המרגלים כשעם ישראל חטאו ובכו לחינם והקב"ה קבע לנו בכיה לדורות
אתמול הייתי בשיעור של רב מסוים (הרב חננאל זיני למי שמעוניין) והבנתי דבר כזה:
למה אנחנו צמים? על זה שלפני 2000 שנה נחרב לנו בית מקדש? ישאל השואל "אז מה? זה היה לפני שנולדתי" אלא בכל דור ודור שבית המקדש לא נבנה כאילו שאותו הדור החריב אותו! הצום הזה הוא צום לימינו,עוד לא תיקנו את מה שנפגם בחורבן!
בואו נראה מה קרה בתשעה באב:
חטא המרגלים-בנ"י חטאו והוציאו דיבת הארץ,אבל זה לא רק זה-הרעיון הכללי הוא שבנ"י מוותרים על ארץ ישראל ו"נתנה ראש ונשובה מצרימה" ומה קורה בימינו? אנחנו ממשיכים לוותר על א"י (גוש קטיף תבנה ותכונן)
נחרבו 2 בתי המקדש-למה הם נחרבו? שנאת חינם!
ציטוט:
"מקדש ראשון מפני מה חרב? מפני שלשה דברים שהיו בו: עבודה זרה, וגלוי עריות, ושפיכות דמים. אבל מקדש שני, שהיו עוסקין בתורה ובמצות וגמילות חסדים מפני מה חרב? מפני שהיתה בו שנאת חנם. ללמדך ששקולה שנאת חנם כנגד שלש עבירות; עבודה זרה, גלוי עריות, ושפיכות דמים"(יומא ט,ב)

אבל רק רגע,מה זה שנאת חינם? כתוב שהיו עוסקים בגמילות חסדים! איך זה יושב ביחד? אלא צריך לפרש לפי הגמרא שמדובר על "כי תראה חמור שונאך" ששואלת שם האם בכלל מותר לשנוא יהודי? והתשובה כן,כשאתה רואה אותו עושה מעשה אסור.
פה מתחילה הבעיה בבית שני-הם ראו אחרים עושים דברים אסורים ולא דיברו! במקום לגשת לבנאדם ולהגיד לו "כך וכך שעשית לא בסדר" הם פשוט שנאו אותו בלב.
בואו נראה כמה הדברים נכונים לימינו-אנשים צבועים,הם כלפי חוץ אוהבים את החבר אבל בפנים שונאים אותו....הם יכולים ללכלך עליו לכל העולם על מה שהוא עשה אבל בפרצוף הם לא יגידו לו,למה? "כי לא נעים",וככה בדיוק חרב בית שני.
נלכדה ביתר-זה פשוט שצריך להתאבל עד ימינו,כי זה שנלכדה ביתר זה מראה על סוף מרד בר כוכבא והגלות! אמנם בבית שני חרב בית המקדש אבל היהודים היו עדיין רובם בארץ,אחרי מרד בר כוכבא כבר היתה גלות....שהיא עד ימינו והייתי רוצה לעורר פה נקודה קטנה: בר כוכבא שיצא למלחמה אמר לקב"ה אל תהיה איתנו וגם אל תהיה נגדנו....אולי עד היום אנחנו צריכים לשנות את זה מרוב שאנחנו בטוחים שאנחנו חזקים
נחרשה ירושלים-כשטורנוסרופוס הרשע חרש את ירושלים הוא לא השאיר בה אבן.
בימינו-אחד המסגדים הגדולים ביותר באיסלאם אחרי מכה הוא בירושלים בהר הבית! וכשהם בנו אותו הם הרסו לגמרי שרידים מבית ראשון ומבית שני....כשבאו שני בחורי ישיבה לזבל אחרי שהקבלן זרק שם את הפסולת מהבניה עצרו אותם על זה שהם "שודדי עתיקות"
"על זה היה דוה ליבנו....על הר ציון ששמם שועלים הלכו בו"

צום תשעה באב כמו שראינו הוא רלוונטי לימינו לגמרי,שאם לא כן אז בית המקדש כבר היה נבנה....זה נקודה למחשבה לכל אלה שעל המחשב/ישנים רוב הצום כדי להעביר את הזמן,זה לא תענית.

"אחינו, לא נאמר באנשי נינווה, וירא האלוהים את שקם ואת תעניתם, אלא "וירא האלוהים את מעשיהם, כי שבו מדרכם הרעה"" (משנה תענית,ב,א)

יהי רצון שנזכה לשפר את כל האמור לעיל ושיבנה בית המקדש במהרה בימינו אמן!

חזרה לפורום
ישן 07-08-2008, 14:01
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "שינוי בחשיבה....אם מסתכלים על..."

אבל לא חייבים לתקן את מעשינו בתשעה באב עצמו. ליתר דיוק, כדאי שלא נעשה את זה דווקא בתשעה באב, כי אם נתחיל בשינויים גדולים מדי בתשעה באב, בטח נתעלף. צריך לעשות את זה במשך כל השנה, ותשעה באב אמור לעורר אותנו לזה.

אישית הלכתי כבר פעמיים בליל תשעה באב לירושלים. זו חוויה מיוחדת מאוד, למרות שבפעם הראשונה היה לי קשה כי הכותל היה מפוצץ בשבבניקים כמו מרכז העיר במוצ"ש, וזה עשה לי עצוב. מצד שני - תשעה באב, צריך להיות עצובים...
בכל מקרה, אני חושבת שזה מעורר, לנסוע לירושלים בצום. במיוחד אם לוקחים את איכה, או כל מקור אחר, כדי ללמוד (לא תורה, לא תורה...). ועדיף גם משקפי שמש כדי לא לראות את הערס שמנסה להכריח אותך לאכול מגנום עסיסי...

ביום עצמו אני ישנה עד מאוחר ואח"כ קוראת כדי להעביר את הצום. אין מה לעשות, המצווה היא לצום. אם עשיית דברים אחרים תגרום לי לקושי כ"כ גדול עד שאני אאלץ לשבור את הצום - אני פשוט לא אעשה את הדברים האלה.
חזרה לפורום
ישן 07-08-2008, 14:43
  משתמש זכר Yanky Yanky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
שלח הודעה דרך ICQ אל Yanky שלח הודעה דרך MSN אל Yanky Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "אבל לא חייבים לתקן את מעשינו..."

אין חוויה יותר גדולה מזו, שנה שעברה הייתי בקריאת מגילה "המונית" בכיכר ספרא, ומשם הלכנו רגלית לכותל, קצת עצבן שבמהלך הדרך היו נאומים, ושרבבו לתוכם פוליטיקה, אבל ניחא..
נשארתי בכותל (ברחבה הפנימית אין שבבניקים) עד הבוקר, תוך כדי לימוד מגילת איכה וקינות ( יש מה ללמוד! ) הלכתי לישון עד אחה"צ, ואז עבר לי יותר בקלות, ככה אתם יכולים למלא את תשעה באב, וגם לגרום שהוא לא יהיה קשה מידי, מומלץ בחום!

ובתגובה לmaorhag עזבו אתכם תשעה באב דווקא, כל יום מיוחד יש בו הזדמנות, ויש שתי אופציות
לנצל את ההזדמנות או לחפש "איך אפשר להעביר אותו", זה כולל שבתות (והמחמירים יגידו שזה נכון לכל יום שהוא ) אני אומר, היום בכל מקרה יעבור, למה שלא ננצל אותו וניקח את הדברים הטובים שהוא מציע?

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:32

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר