לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-08-2008, 12:15
  סמל ראשון סמל ראשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.03
בהחלט צעד הגיוני
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorratz שמתחילה ב "צה"ל מפתח את הרובוט-לוחם הראשון מסוגו בעולם שיוכל לירות לעבר האויב"

אחרי שפיתחנו את הטנק "הטוב בעולם" ואת התמ"ק "הטוב בעולם" .
אחרי הכל מה ההבדל בין הפיתוח הנוכחי לרובוט חבלה חמוש שקימם עשרות שנים?
ארה"ב מפתחת רובוטים שכאלה כבר שנים ומי שצפה לאחרונה בערוץ ההסטוריה יכל להתרשם מכמה מודלים שכבר נמצאים אפילו בפריסה מבצעית מוגבלת.
אז אפשר כמובן לעשות את זה יותר טוב יותר חכם יותר קל ויותר קטן ואני בהחלט מאמין שלישראל יש את
היכולת לעשות כן .
אבל מפה ל"ראשון מסוגו בעולם".....
בקיצור קצת צניעות לא תזיק לנו !

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-08-2008, 00:53
  dorratz dorratz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.03
כתבה מעניינת על רובוטים חמושים שכבר נמצאים בשימוש +מפותחים
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "בהחלט צעד הגיוני"

http://www.elec.co.il/Articles/Item...&ArticleID=4328

אני אצטט רק את הפסקה הזאת:

"כבר כיום מפעיל הצבא האמריקני מספר רובוטים. הרובוט Crusher שוקל 6.5 טונות מצויד בשישה גלגלים ומסוגל לנוע בתנאי שטח קשים במיוחד. בראשית אוגוסט הציבו האמריקנים בעיראק את הרובוט היבשתי המחומש הראשון: SwordsSpecial Weapons)Observation Reconnaissance Detection Systems). מדובר ברובוט נושא נשק המשתתף בלחימה פעילה. מחירו מסתכם בכ-200 אלף דולר בלבד והוא מסוגל לסלק פצצות, לפרוץ למבנים, לנטרל מטענים, לירות בעזרת מפעיל הממוקם במקום מוגן ולהשמיד את עצמו במקרה שהוא יוצא משליטה.

הרובוטמגיע למהירות תנועה של 6 קמ"ש. הוא מופעל באמצעות סוללות ליתיום ויכול לפעול עד ארבע שעות ברציפות. הוא יודע לחצות גדרות תיל, לעלות במדרגות ולטפס על סלעים. בוב קווין, מנכ"ל חברת Talon Robots שפיתחה את הרובוט (בבעלות מלאה של Foster-Miller), אמר ש-Swords הוא צלף מעולה ומסוגל לפגוע במטרה בגודל מטבע ממרחק של 300 מטר. "כל תנועה או לחיצה על ההדק מתבצעות בעזרת שלט רחוק על-ידי מפעיל המתבונן מבעד למצלמות וידאו המותקנות ברובוט ומכוון אותו . ההבדל היחידי בינו לחייל האנושי, הוא שהנשק לא צמוד לכתף, אלא נמצא במרחק של עד 800 מטר מהלוחם".

רובוט Swords מצוייד במקלע מסוג M249 בקוטר 5.56 מ"מ או במאג בקוטר 7.62 מ"מ. הוא נושא 4 מצלמות המאפשרות התמקדות (Zoom-in) וראיית לילה. בין השאר נוסה בהפעלת מקלעי 0.5 אינץ' (12.7 מ"מ), מטולי רימונים ורקטות ואפילו את הנשק הניסיוני Metal Storm, המשמש כמטול רימונים מסוג חדש המשגר רימונים מתפוצצים ברצף, בקצב של עד 6,000 רימונים בדקה. קצין אמריקני שבדק את הרובוט העריך כי הירי שהוא מבצע מדוייק יותר מזה של חיילממוצע, שכן הנשק מופעל ממשטח יציב ומכוון למטרה באופן אלקטרוני."
ישן 07-08-2008, 22:13
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
הכל תלוי בחינוך
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "היו שני רובוטים שעבדו לפי חוק..."

אני התכוונתי לרובוטים של אורורה למשל
להם היתה הגדרה מאוד מצומצמת לגבי מהו "אדם"
(בין היתר צריך שיהיה לו המבטא הנכון)

המקרה של שני הרובוטים הנ"ל, שגם הרס את אחד מהם, הוא חריג משום שהם פיתחו את הכלל בעצמם.
אם תייצר רובוטים עם כלל 0 (כדי להמנע מהסקת מסקנה עצמאית כזו) ותתן להם את התוכן האידיאולוגי שלך
אתה יכול לקבל רובוטי לחימה מפחידים שגם יעשו ביביסיטר לילדים בערב.
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 07-08-2008, 22:48
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "הכל תלוי בחינוך"

הדיון הזה הוא פילוסופי ברמה שמעט פילוסופים ירגישו בנוח לעסוק בו מעבר לשיחת סלון של שישי אחר צהריים.

חוק ה-0 מחייב רמה של בינה מלאכותית שהיא בעיני לפחות גבוה כמו הרמה של בינה אנושית (למעשה גבוהה בהרבה). שהלא כיצד תקבע מהיא טובת האנושות? מלבד במקרי קיצון גמורים (מחבל עם אצבע על נשק יום הדין או משהו דומה) הרי שקשה מאד להצדיק הרג כלשהו למען טובת האנושות שכן תמיד אפשר שאי עשיית דבר דווקא תוביל לתוצאה טובה יותר עבור המן האנושי בטווח הארוך.

למעשה מדובר כאן ברוב המקרים על יכולת לחזות מתוך פעולות מסוימות כיצד תשפיע התוצאה על עתיד המין האנושי. ברוב המקרים (הייתי אומר כמעט בכולם) אין בני אדם המסוגלים לענות באופן מוחלט על שאלות אלו (ולמעשה אם נשאלנו סביר שחלק גדול מהזמן היינו טועים) ולפיכך מדובר ביכולת שאיננה רלוונטית לשום עתיד נראה לעין בתחום הבינה המלאכותית ובטח לא לדיון הנוכחי במערכת המפותחת כיום אשר סביר שהיא נשלטת מרחוק (או בעלת יכולת עצמאית מינימאלית למדי).

בכל מקרה כמי שמכיר את התחום לא רע (ואף מתרשם לא פעם מהישגים יפים למדי כמו נהיגה רובוטית עצמאית בתוואי שטח עירוני מורכב כמו שנראה בתחרות האחרונה של DARPA לא מזמן) אני יכול לומר שבינה מלאכותית חזקה אמיתית רחוקה מאיתנו עוד שנים רבות (אלא אם נגיע לפריצת דרך מפתיעה ובלתי צפויה כלשהי).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 07-08-2008 בשעה 22:51.
ישן 07-08-2008, 22:43
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "חוק 0 מאפשר את זה"

אלה היו רובוטים שנועדו לעבוד בכורים גרעניים. קרינה גרעינית גורמת הרבה יותר נזק למוח פוזיטרוני מאשר לגוף אנושי, אבל לפי החוק הראשון, המקורי, רובוטים הקריבו עצמם כדי ל"הציל" פועלים על דברים של מה בכך, בגלל ההוצאה המאמירה על רובוטים חדשים, תיקנו את נושא ה"מחדל" בחוק הראשון עבור מהדורה מסויימת של רובוטים. אלא שזו פעולה המנוגדת לחוק המדינה.

מדען חם מזג אמר לרובוט ברגע של כעס "עוף ממני ושאני לא אראה אותך!" והרובוט התחבא בתוך משלוח של רובוטים זהים, שאין להם את התיקון בחוק. על המהנדסת הראשית של יו.אס. רובוטיקס סוזן קלוין, נדרש למצוא את הרובוט החסר (שמעמיד פנים שהוא מציית לגירסא המלאה של החוק הראשון).

"אנוכי, רובוט" - האסימוב הראשון שלי! הייתי בן 10, ולעולם לא אשכח אותו ! (ספר המד"ב הראשון שלי היה הקיבריאדה של לם - הייתי בן 7 כשקראתי אותו, אבל היה לי קשה עם מחר כפול 9 אותו קראתי בהנאה עצומה שלוש שנים אח"כ).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:10

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר