לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-08-2008, 14:05
  מנגינת החליל מנגינת החליל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.07
החיילת שגירשה בגוש קטיף,מבקשת סליחה

3 שנים לגירוש גוש קטיף וצפון השומרון
החיילת שגירשה מבקשת סליחה

בראיון שהעניקה לתכנית 'התעוררות' עם ידידיה מאיר, פונה חיילת מקיבוצי השמאל שהשתתפה בגירוש בכפר דרום אל עקורי הגוש בבקשת סליחה.
ערוץ 7
if (sLinkData != "") document.write("עריכה - סקופ
");
היא היתה בת קיבוץ, פעילה נלהבת באחת מתנועות הנוער של השמאל. מעולם לא פגשה מתנחלים ומעולם לא ביקרה ביישוב מעבר לקו הירוק. היא סיימה טירונות חי"ר קרבית במיוחד, והשתייכה לגרעין נח"ל שהורכב מבני קיבוצים, מדריכים לשעבר בתנועות נוער.

למשימת הגירוש שהוטלה על הפלוגה שלה היא התייחסה תחילה בשוויון נפש. המפגינים בכפר מימון, מולם נשלחה עם שאר חברי פלוגתה, לא עוררו בה שמץ אהדה. למחוות שלהם היא הגיבה בציניות. אבל בהמשך היא נשלחה אל בתי המשפחות בכפר דרום, למעגל הראשון, וחומת הציניות נסדקה. שלוש שנים אחרי, זעקות השבר של הילד בן ה-11 אותו ראתה מוצא מהבית, לא עוזבות אותה.

בראיון נוקב שהעניקה השבוע החיילת מעיין (שם בדוי, הפרטים שמורים במערכת) לידידיה מאיר ברדיו 'קול חי', היא משחזרת את מעשה הגירוש לו היתה שותפה, ובעיקר מספרת על הצלקות העמוקות שנחרתו בנפשה ולא הגלידו עד היום, ומבקשת את סליחת המשפחות שעולמן חרב עליהן באחת.

"זה התחיל כששלחו אותנו לבדולח, לעזור לארוז בגן הילדים. הדהים אותי לראות את הגן עומד, עם כל הצעצועים וכל המשחקים, למרות שעוד שלושה ימים צריך להתפנות משם. אף אחד לא ארז. תוך כדי שאנחנו אורזים, הגיעה אישה אחת וצעקה עלינו: 'תעזבו, אל תארזו פה, מי נותן לכם רשות?'. רציתי לדבר איתה, לשאול למה היא כועסת עליי. פתאום היא שאלה אותי: 'את יודעת מה יעשו איתנו? לאן לוקחים אותנו?'. לא היו לי תשובות אבל הייתי בטוחה שלמישהו יש תשובות. אמרתי לה: 'אני אדאג לך. ברור שהמדינה תדאג לך איפה לגור'. היה לי ברור שאם הם לא יהיו מיושבים אחר כך, אנחנו נצא כתנועה, כגרעין וכאזרחים למחות על הדבר הזה.

"שלוש שנים אחרי זה זמן לא מבוטל, והדברים כבר היו צריכים להיות מטופלים. שנה אחרי שנה רואים שהדברים לא מטופלים. אני מאוד מתביישת להסתכל לאנשים האלה בעיניים. אני מתביישת שייצגתי את הערכים של המדינה והמדינה שכחה את הערכים שלה".

"הזיכרון חי ובועט"

"נכנסנו לכפר דרום. זו פעם ראשונה שהייתי בגוש. אני בת קיבוץ והגוש מאוד דומה לקיבוץ - משטחים גדולים של דשא, בתי קרקע מאוד יפים. תמיד כשחשבתי על מתנחלים חשבתי על קרוונים ועוני, ופתאום ראיתי את היופי של המקום הזה.

"הגענו לבתים של המשפחות, ושם היה מאוד מאוד קשה. הכאב שהיה שם, גם אנחנו הרגשנו אותו. היה זמן ארוך שחיכינו מחוץ לבתים. צפינו מהצד בזמן שהקצינים נכנסו וניסו להידבר עם המשפחות. היתה משפחה שהחליטה להתפנות לבד, אבל היה להם ילד בן 11 שלא הסכים להתפנות, והוא פשוט צרח וצרח וצעק ובכה. באיזשהו שלב אבא שלו ואח שלו אמרו שהם לא מוכנים שחיילים ייכנסו לבית, והם מפנים את הילד שלהם לבד. כשהם הוציאו את הילד, הוא פשוט צרח ובכה ובעט. ראית שזו לא הצגה. בידיים של ההורים שלו הוא עשה את זה. הוא בכה ושאל 'למה אתם עושים את זה? איך אתם יכולים לעזוב את הבית? למה אתם מקשיבים להם?' זו היתה חוויה מזעזעת. חברות שלי התחילו לבכות. זו הפעם הראשונה שהן בכו. מישהי לידי אמרה לי 'את תשמעי את הצעקות האלו שלו בחדר הלידה שלך'. זה היה ממש מזעזע. הצעקות של הילד הזה נמצאות איתי כל יום. ממש.

"היתה משפחה אתיופית שפינינו, זה ממש קרע את הלב שלי. אני זוכרת ששמה אפילו אני בכיתי. אבי המשפחה כל הזמן חילק לילדה הקטנה שלו סוכריות שתיתן לנו, המפנים, רק כדי שלא תפחד מחיילים. הוא ביקש לדבר עם כולנו והסביר לנו שמאז שעלה מאתיופיה ברגל במבצע שלמה הוא נודד בארץ בין שכונות קרוואנים ורק פה, בכפר דרום, הצליח סוף-סוף להקים את ביתו. הוא ביקש שלא נפנה אותו בכוח, שהוא רוצה לצאת בעצמו. הוא לקח בידיים את הילדה הקטנה ואת המזוודה, וכשהגיע למפתן הדלת נשבר בבכי ובדמעות, אחז במשקוף ופשוט מיאן להיפרד. איפה הוא היום? האם התאושש ממה שעוללנו לו? האם מצא עצמו שוב נודד בין קרוואנים? אינני יודעת. אבל הרגע הזה היה מזעזע. זה דבר שאתה זוכר אותו כל יום. זה דבר שאתה קם איתו בבוקר. אם אתה מתעלם ושם את זה בצד - הכל בסדר, אבל כשבאמת חושבים על זה והתמונות חוזרות חזרה - זה מזעזע. זה חי ובועט וכואב ובוער.

"על מה שקרה בפינוי אנשים לא מדברים. יש מין עניין כזה שאנשים לא מדברים על ההתנתקות. באנו הביתה וסיפרנו קצת חוויות, אבל גם אצל ההורים, משפחה וחברים - זה משהו שאף אחד לא רוצה לדבר עליו. אף אחד ממי שהיה שם לא גאה בזה, ואף אחד לא רוצה לחזור לשם שוב. לכולם זו היתה חוויה מאוד קשה".

"בגדתי במפונים"

"אני מקווה שהמשפחות והתושבים יסלחו לי, קודם כל כאדם פרטי שביצע את הדבר הנורא הזה, וגם כאזרחית המדינה. שיסלחו לי כחיילת, כי ביצעתי תפקיד בשם המדינה והזרוע המחוקקת של המדינה, מתוך אמונה בערכים של המדינה. ואני מרגישה שכמדינה בגדתי בהם. בגדתי גם כאדם פרטי וגם כמדינה, ואני רוצה קודם כל שהתושבים יסלחו לי.

"אני שומעת הרבה דיבורים על פינויים וויתורים כאלה ואחרים. נראה לי שכל בר דעת רואה מה קורה באזור שפינינו אותו. אני זוכרת שיו"ר תנועת הנוער שלי דיבר בסוף סמינר ההכנה שעשו לנו לקראת ההתנתקות, ואמר: 'אנחנו לא שמחים לאיד על הפינוי, אנחנו רוצים לעשות דבר טוב. אם זה לא יהיה טוב, נהיה מספיק אמיצים כדי להודות שנכשלנו'. אני לא שמעתי שהוא ביקש סליחה. אבל אם צריך להיות מספיק אמיצים כדי להודות שנכשלנו, אז אני מרגישה שהמהלך הזה נכשל. הוא היה לא נכון.

"לא ניסיתי עדיין ליצור קשר עם המשפחות. לקח לי הרבה זמן להגיע למקום שבו אני חשה צורך להגיד סליחה, בלי שאני מנסה לחפש הסברים לזה. מבחינתי, אין שום הסבר למה שקרה בגוש קטיף, ואני פשוט מתחרטת על זה מאוד. אני לא נכנסת לוויכוח אידיאולוגי, אני בטוחה שיש אנשים חכמים ונבונים ממני שבדקו את זה. אבל אני, מהחוויה הרגשית שלי, מרגישה שהייתי חלק מתוך עוול נוראי שנעשה לתושבים האלה. עוול שבמבט לאחור היה לדעתי לא נצרך ולא נדרש, ללא כל תוצאות אמיתיות וממשיות. רק להיפך, לצערנו הרב.

"אני יוצאת עם הסיפור שלי כי אני רוצה לבקש סליחה אמיתית מהמשפחות ולחזק את ידיהן. אבל אני מקווה שגם חיילים נוספים יבואו בעקבותיי, שזה יביא אנשים נוספים להיחשף. אני יודעת שאין אף אחד שיכול לומר 'עשינו יופי של עבודה בהתנתקות', כולם היו שבורים מזה".

מכתבה של מעיין, שפורסם השבוע באתרי האינטרנט, כבר עורר הדים, ואף החל למלא את ייעודו. כמה מגיבים לידיעה, שהעידו על עצמם כמי שהשתתפו בגירוש, הצטרפו להבעת צער וחרטה על המעשה.

ששון מפתח תקווה כותב בתגובתו: "סליחה מכל אותם אנשים נפלאים שפינינו אותם מבתיהם, מהזכרונות שלהם ומהעתיד שלהם. אני כאיש קבע לשעבר השתתפתי בפינוי בנצר חזני (מקום מדהים) וניסנית. אני מכה על חטא כל פעם שאני רואה את אותם אנשים שנהרסו להם החיים ורואה את אותן משפחות גרות באריאל בקרוואנים בדוחק (אני בתור סטודנט גם גר בקרוואן וזה לא תענוג). סליחה".

חייל נוסף שמזדהה כמי שהשתתף בעקירה, כותב: "גם אני הייתי שם, וקשה לי במיוחד עם העיניים של ילד בן חמש או שש שיצא בוכה מהבית ואז הסתובב והסתכל עלי, עמד ככה במקום והסתכל עלי, בוכה ומסתכל. הילד הזה בטח כבר בן תשע, אבל גם אם אראה אותו בעוד 30 שנה בניו יורק ברחוב אני אזהה את העיניים האלה. אני מתבייש, אבל אין לי אומץ להגיד סליחה. לפעמים בלילה אני עוד שומע את הצריחות של האמא שחיבקה את התינוקת ונצמדה לדלת. זה באמת לא כבוד וזה יושב חזק על המצפון".

לא סולחים על חורבן א"י

בדיקה של 'בשבע' השבוע, איתרה את משפחת העולים מאתיופיה שמעיין השתתפה בפינויה ותיארה בסיפורה האישי. אבי המשפחה, סימון אברהם, גר כיום עם משפחתו באתר הזמני בשומריה. הילדה הקטנה שחילקה סוכריות לחיילים כיום בת חמש. בשיחה עם 'בשבע' מגיב אברהם לבקשת הסליחה של החיילת שגירשה אותו מביתו: "אנחנו עוד לא נמצאים ביישוב קבע, עוד לא הגענו למנוחה ולנחלה. לבוא ולהגיד לנו 'מצטערים' בלי לעשות משהו שמתקן את מה שהם עשו, אין לזה משמעות. התיקון הוא שאותם חיילים שמתחרטים יילכו למפקדים שלהם בתוך אותה מכונה משומנת, ויודיעו שהם לא ייטלו חלק בעוד גירוש. התיקון הנוסף שעליהם לעשות הוא ללכת לאותם אנשים שגירשו מבתיהם, לדאוג להם, לראות מה ניתן לעשות למענם".

אברהם מוסיף שהוא אינו מתייחס לחיילת הספציפית שהיתה בביתו, גם משום שלא עמד על עומק כוונותיה וגם משום שהוא אינו רואה את העניין כבעייה פרטית בינו לבין החיילת: "בקשת הסליחה לא פוטרת את החיילים מאחריות. מדובר פה על תיקון כללי, לאומי, שצריך להתבצע. עם ישראל צריך לדעת שאם מישהו החריב חלקה בא"י, זה לא דבר שנגמר בסליחה. על חורבן א"י אין סליחה ומחילה!", הוא קובע. אברהם מציע לחיילת שכחלק מהתיקון תקבל על עצמה ואף תחנך את ילדיה בעתיד לא ליטול חלק במעשה כזה. "לא ייתכן שיהודים חלמו על א"י כל כך הרבה שנים, ופתאום יבואו מתוך עמנו ויחריבו אותה".

בוקסה: "איך העזתי להרוס חיים שלמים?"
קטעים מתוך מכתבה של החיילת למגורשי גוש קטיף

"אני זוכרת כל תמונה שהורדתי מקירות הבתים בגוש קטיף. אני זוכרת כל ילדה, בחורה ואימא שהוריתי לה לצאת מביתה לנצח. שלוש שנים אחרי ואני, חיילת מכוחות הפינוי, השתחררתי מזמן מצה"ל, אבל עדיין לא השתחררתי מההתנתקות. רציתי לבקש את סליחתן של המשפחות המפונות, את סליחתן של הנשים היקרות שאני הוצאתי בידיים שלי "בנחישות וברגישות" מביתן, את סליחתה של האדמה שבניה ובנותיה, שדותיה הפורחים, הדשאים המוריקים והבתים שוקקי החיים נקרעו ממנה באחת.

מאיפה העזתי בכלל, אני הקטנה שלא בנתה מימיה שום דבר, לבוא ולהרוס במו ידי חיים שלמים שאנשים בנו בעמל כל כך רב? אני שואלת את עצמי הרבה פעמים איך יכולנו לעשות דבר כזה? איך אפשר היה להוציא מהבית נשים וילדים, גברים ונוער, בכזו אטימות? איך פיזית הידיים נשמעו למוח?

אז סליחה. היום כאזרחית אני רואה זאת כחובה לעזור לכם בכל דרך שאוכל לצאת מהמצוקה אליה אני (כנציגת המדינה) הכנסתי אתכם. אני רוצה לחזק אתכם בשיקום הארוך והכואב שנכפה עליכם. אני כותבת כדי שאף חייל לא יסכים לבצע בעתיד פקודה כזו, פקודה לא ערכית בעליל. מדברים אצלנו תמיד על הומאניות כלפי שכנינו הערבים, מה עם שכנינו היהודים?"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-08-2008, 15:13
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
וואי, "כרגיל" כאורך הגלות..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מנגינת החליל שמתחילה ב "החיילת שגירשה בגוש קטיף,מבקשת סליחה"

לגופו של ענין.
מקסים שישנם עוד אנשים בארץ הזאת ולא משנה אופן השקפתם האידיאולוגית, שמכים על חטא ויודעים לכאוב את כאב הזולת.

יתכן ומדובר באחת הסנוניות הראשונות ויתכן גם כי במהלך הזמן שיחלוף, נתבשר על חיילים-מפנים אחרים שכואבים עדיין את גרוש המשפחות מגוש קטיף.
פוסט טראומה כבר אמרנו?

זה רק טבעי לזכור את הבכי והצער של המגורשים ואת התחינות המהדהדות באזני כל מי שהיה שם, בבקשה שיניחו אותם לנפשם.

אני מודה שהגרוש טילטל אותי טלטלה עזה. ניסיתי למרות נסיוני וגילי להיות פתי ולהאמין עד הדקה האחרונה שהמהלך לא יתבצע והתבדתי.

לי היה קשה מאוד להכיל ארוע בסדר גודל שכזה, במיוחד שהוא נגד את האידיאולוגיה שאני מאמין בה.
לפיכך, אני יכול להכנס ל"עורה" של אותה חיילת ולהבין את המצוקה הנפשית שאליה היא נקלעה שלא באשמתה ואולי למגינת ליבנו, היא גם תמשיך ותישא את הזכרונות הקשים לעד, מה שבטוח יעיב על ההמשך התקין של מהלך חייה.

נערך לאחרונה ע"י looopy בתאריך 07-08-2008 בשעה 15:34.
ישן 08-08-2008, 13:31
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי מנגינת החליל שמתחילה ב "לי עצמי היה טילטול רציני מהגירוש"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מנגינת החליל
פשוט אסון שיהודים מושחתים גרמו לבני עמם.

לא נכון לנכס את ההתנתקות ליהודים מושחתים.
תנועה רחבה של השמאל, גם השפוי המתון הרגוע והלא מושחת ביקש לצאת מעזה לפני הרבה שנים.
הכיבוש וחוסר המינוף שלו ב 67 הולידו רעה חולה.
המתנחלים מעזה אכן סבלו בפינוי, אכן נפגעו אחריו, אכן די נזרקו לכלבים ולא קיבלו את כספם המובטח בזמן ואף יותר מכך.

אבל הפינוי היה מתבקש עוד לפני ששרון הקים את קדימה.
הפינוי היה מתבקש עוד לפני שפרצה האינתיפאדה הראשונה.
בצורת ההתישבות שהיתה בעזה זו היתה רק שאלה של זמן מתי יגיע הפינוי המיוחל.

המפונים אכן סבלו, אבל אין הם טלית שכולה תכלת.
לאורך כל השנים הם ידעו לנצל היטב את מעמדם וגם להנות מכמה פירות (תרתי משמע) הודות לכך.
ברור שההתנתקות לא נועדה לקחת בחזרה את כל הרווחים שהם עשו לאורך תקופת התגוררותם וגם לענות אותם.

אבל להפוך את זה לפשע כלפי האנושות זה לא פייר כלפי האנושות. הפלשתינאים (במיוחד הנחמדים שבהם) הם גם חלק מאותה אנושות.........
ישן 12-08-2008, 10:24
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
לא מעניין אותך מה הביא ל"כיבוש"
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לא. ולא מעניין אותי יותר מה..."

כשזה נוגע ליהודים, לעולם אין סיבות, לעולם אין היסטוריה, לעולם אין "מה קרה לפני" ו"מה הביא ל-".
יהודים לעולם פועלים בחלל ריק.
לערבים, לעומת זאת, יש שפע סיבות, תירוצים והצדקות לכל דבר, שרובן, אגב, מסופקות להם ע"י סייעניהם (אתה וחבריך). לכל מעשה שלהם יש סיבה, יש צידוק, כל מעשה שלהם נגרם ע"י מעשה או פעולה קודמת, וכל מעשה טבח או זוועה שלהם מקבל הסבר וצידוק מוסרי מכם.

אם אתה לא יודע מה הביא ל"כיבוש" (ואתה יודע היטב, רק שזה לא נוח לך), אל תקרא להפסקתו, ואל תפזר האשמות מופרכות על "דיכוי" או "שליטה בעם אחר". אם אין לך מושג, אם אתה בור לפי הצהרתך, מוטב שלא תביע את דעתך בנושאים שבהם אתה לא מבין דבר וחצי דבר (שוב, לפי הצהרתך).
לאחר הצהרותיך על בערותך, אולי כדאי שתיקח כמה ימים של פסק זמן ותברר לעצמך את העובדות?

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 12-08-2008, 10:35
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "לא מעניין אותך מה הביא ל"כיבוש""

אין שום קשר בין הסיבות שהביאו לכיבוש לסיבות להמשכתו.
זו חשיבה מעוותת, אתה מדבר פה על ענישה לדורות ולא משנה בכלל מה הסיבה הראשונית.
מבחינתך אנחנו צריכים להשאר בשטחים האלה לנצח ולהעניש את כל הדורות הבאים, מאחר ויש סיבה שהובילה לאותו כיבוש (שאתה יודע אותה וגם אני)

ההקדמה שלך מיותרת (לערבים יש סיבה וליהודים אין סיבה)
בור אני לא, אני פשוט לא מוכן לדבר איתך כאשר אתה מתנשא.

האשמות מופרכות על כיבוש ודיכוי - הן מופרכות רק בראשם של אלו האכזריים שאין להם בעייה לשלוט באנשים אחרים ולשלול מהם זכויות יסוד לאורך שנים.

זה קצת דוחה איך אנחנו עם שעבר רדיפה כל כך קשה, יודעים להתעמר בעמים אחרים וגם עם עצמנו, לשלול זכויות חיים יסודיות מאנשים אחרים, כאשר בידנו היו הכוחות והיכולות לעצור את התופעה הזו אבל בחרנו להמשיכה ולהעמיק את הדיכוי.

אז עכשיו פטריוט, מה היו הסיבות לכיבוש שבגינן אנחנו צריכים להמשיך ולשלוט FOREVER בתושבי השטחים הפלשתינאים ? חטאי אבות היו כל כך קשים ששיני נינים עדיין תקהנה ?
ישן 12-08-2008, 10:47
צלמית המשתמש של הפטריוט

אין לך מושג, לפי הצהרתך, מה הביא ל"כיבוש"...
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אין שום קשר בין הסיבות שהביאו..."

אז כיצד זה שיש לך מושג מהן הסיבות להמשכתו?
עד שאתה לא מבין מה הביא ל-X, אתה לא יכול להבין את X או מדוע הוא נמשך, או מדוע יש להפסיק אותו - או אסור להפסיק אותו. אירועים לא קורים בחלל ריק (אפילו אצל היהודים). לכל אירוע יש סיבה.
ואם אתה כ"כ שש לחזור לימים לפני ה"כיבוש", אולי כדאי שתברר דבר או שניים על התקופה ההיא?

אבל אתה, אין לך מושג, אתה לא מעוניין ללמוד שום דבר, וכל מה שיש לך אלה רק סיסמאות שחוקות וחלולות...

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 12-08-2008, 12:01
צלמית המשתמש של הפטריוט

עד כמה שידוע לי...
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "שאלה אחת בלבד אליך? אתה רוצה..."

ה"פלסטינים" אינם אזרחי ישראל, אינם מחזיקים בתעודות זהות ישראליות ואינם בעלי זכות בחירה לכנסת. אם נברח משם, ונגרש אגב כך 300000 יהודים מבתיהם, המאזן הדמוגרפי לא ישתמנה כהוא זה - מכיוון שהבעיה היא ערביי ישראל, שמחזיקים תעודות זהות ישראליות, ובעלי זכות בחירה לכנסת.
הם מהווים כיום כ-16% מהאוכלוסיה, ומספרם רק הולך וגדל.

כל עוד נשלוט עליהם, ערביי יש"ע אינם מסוגלים לקחת מאיתנו את המדינה (אם נסיר את שלטוננו מהם, כמו שעשינו בטיפשותנו מאז 1993, הם בהחלט מסוגלים לכך). מי שיכול לקחת מאיתנו את המדינה, בהליך מאוד דמוקרטי, ובלי לירות אפילו כדור אחד, הם ערביי ישראל.
בפורום המקביל(פוליטיקה) טרם קיבלתי תשובה לשאלה הזו, אז אפנה אותה אליך:
איך בריחה מאיו"ש, וגירוש 300000 יהודים משם, ישנו את המאזן הדמוגרפי בתוך הקו הירוק?

ויליאם ראלף אינג'

ישן 13-08-2008, 12:13
צלמית המשתמש של הפטריוט

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אני משתמש בתשובות שלך ובמילים..."

אני לא מצדיק מעשים מלפני 41 שנה במונחים של היום - אני פשוט מנסה למנוע את הטעויות והמשגים, שמחר נצטער עליהם, במילים של היום.
לבכות ולהתבכיין על כך ש"ישראל חיזקה את החמאס" לא ישנה את העובדה שהיום הם חזקים, ואם נברח מאיו"ש לגבולות 1967, נקבל את החמאס 5 דקות מכפר סבא.
ומה אתה חושב יקרה אז? שלום? אהבה? אחוות עמים?

אם אתה לא מבין את הסיבות ל"כיבוש" (לפי הצהרתך על בורותך) לא תוכל להבין את הטיעונים נגד סיומו.
מבחינתך, ההיסטוריה התחילה ב-10.6.1967, וכל מה שקרה לפני כן לא רלוונטי (אם בכלל קרה...).

ויליאם ראלף אינג'

ישן 13-08-2008, 13:07
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אני לא מצדיק מעשים מלפני 41..."

אני לא בוכה ומתבכיין אני מציין עובדות, את ההתבכיינות אני משאיר לך ולחבריך.
אתה לגמרי מפרש מהלכים בני 41 שנה על ידי עובדות של היום.
אני אחזור שוב, וצא מהקטע של הבורות, מתחיל לשעמם כבר.
ישראל כבשה שטחים רבים במלחמת ששת הימים.
את סיני החזרנו.
את עזה נתנו לפלשתינאים.
את הגולן נחזיר ברובו או חלקו בבא היום כנראה.
וגם את יהודה ושומרון היינו צריכים להחזיר, למכור, להחכיר, לתת, לשים על שולחן הדיונים - ורק לא להקים ממשל צבאי בראשות מפקד צבאי שישלוט על מיליוני אנשים שכתוצאה מכך הם שלולי לא מעט זכויות שלך ולי הן בסיסיות וטריויאליות, עבורם הם פשוט לא קיימות.
אז מה באמת היתה הסיבה לכיבוש שמאלצת אותנו עד היום לשלוט בשטחי יהודה ושומרון AKA הגדה המערבית ?
ישן 12-08-2008, 15:45
צלמית המשתמש של הפטריוט

אני? מסלף את העובדות?
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אחרי שגמרת עם ההשמצות,..."

אין לך חצי מושג מהן העובדות, כך שאתה לא בדיוק הסמכות לקבוע מה מסולף ומה לא...
גם אתה וגם el rool לא יודעים את העובדות, ולא מחוברים למציאות.
אתה יכול לדקלם את הסיסמאות השחוקות שלך על "הכיבוש" ו-el rool יכול לשפוך כמה שקרים שהוא רוצה על ה"תוקפנות" הישראלית, אבל כנראה שלשניכם ביחד אין צל צילו של מושג מה הביא לאותה "תוקפנות", כביכול.
כמו שכבר כתבתי, בעיניכם, יהודים תמיד פועלים בחלל הריק. לעולם אין סיבה למעשיהם (למעט, אולי, "תוקפנות", "אימפיראליזם", "אפרטהייד" ושאר סיסמאות). אם אתה לא מבין מה גרם ל-X, אתה לא מבין את X (ומכאן גם השטויות שאתה פולט על "דיכוי עם אחר" ו"עונש קולקטיבי").

ויליאם ראלף אינג'

ישן 12-08-2008, 14:20
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
יש להבהיר את העובדות כי אתה לא מדייק
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי El Rool שמתחילה ב "תם ונשלם"

חד משמעית, ישראל פתחה בקרב נגד מצרים.
חד משמעית, ירדן הוזהרה לבל תצטרף למלחמה. ישראל לא הייתה מעוניינת בחזית נוספת והכוחות הישראליים בחזית מול ירדן היו דלילים ביותר. רק לאחר שירדן פתחה בהפגזת ירושליים וכבשה את ארמון הנציב צה"ל העביר כוחות לאיזור (כולל חטיבת הצנחנים שבכלל הייתה אמורה לצנוח בסיני) וכבש את הגדה המערבית.
גם הסורים תקפו ראשונים על הקרקע.
על עובדות אלו יש הסכמה רחבה, לדוגמא,
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E....97.D7.9E.D7.94
בזה צודק ה"פטריוט". "מצפון" לעומת זאת צודק בכך שאכן מדובר בעובדות לא רלבנטיות. אקט הכיבוש היה מוצדק לחלוטין וגם הזכויות ההיסטוריות של עם ישראל על יהודה ושומרון אינן ניתנות לעירעור. זה לא משנה את העובדה שכבר 40 שנה ויותר שתושביהם הערביים של חבלי ארץ אלו הם בגדר אוכלוסיה נטולת זכויות. זה גם לא משנה את העובדה ששליטה על האוכלוסיה הזאת מנוגדת לאינטרס הישראלי-ציוני . ככל ששיעור הערבים תחת שלטון ישראלי (בין אם מדובר באזרחים או לא) יגדל כך יגדל הלחץ לפיתרונות נוסח "כל אזרחיה" וכאלה. יכול להיות שישראל תוכל לעמוד בלחצים כאלה ויכול מאוד להיות שלא בהינתן תנאים בינלאומיים מסויימים.
ישן 12-08-2008, 15:01
צלמית המשתמש של הפטריוט

עובדות מאוד רלבנטיות
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "יש להבהיר את העובדות כי אתה לא מדייק"

אם נחזור ל"גבולות אושוויץ" נעמיד את קיומה של מדינת ישראל בסכנה קיומית.
ומכיוון שלא ה"כיבוש" הוא הסיבה לפרוץ הסכסוך, הרי סיומו לא יביא לסוף הסכסוך.
גם אם נברח מאיו"ש (ותקום שם מדינה חמאסית-אירנית, לפי המודל העזתי, 5 דקות מכפר סבא), הרי המצב הדמוגרפי בתוך גבולות 1949 לא ישתנה. ערביי איו"ש לא יכולים לקחת מאיתנו את המדינה - אבל ערביי ישראל יכולים גם יכולים, והבעיה הדמוגרפית הזו לא תיפתר אם נזיז 300000 יהודים ממקום אחד למשנהו.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 12-08-2008, 17:31
מנהל

רלבנטיות מאיזו בחינה?
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "עובדות מאוד רלבנטיות"

האם אתה מתכוון לכך שהאיבה הערבית לישראל קדמה ל-67 ולכן מסוכן לוותר על השטחים?
זה כמובן נכון ועם זה גם "מצפון" לא יתווכח (נראה לי...אתם טובים ודי משעשעים בויכוח).
אני לא חושב שמישהו רוצה לראות נסיגה ישראלית משטחים כלשהם שלא בתנאים שיבטיחו את ביטחונה של מדינת ישראל לאורך ימים. מבחינתי לפחות, טרם הגיעה השעה.
ברגע שהדבר ניתן ביטחונית, חשוב מאוד להיפטר מהאוכלוסיה הפלסטינית. ההפרדה בין האזרחים שבהם ובין התושבים שבשטחים היא עניין שחוששני שלא יחזיק מעמד לאורך ימים. יש בהחלט מצב שיגדל הלחץ (שכבר קיים בשוליים) על ישראל להעניק אזרחות שווה לכל הערבים שבשליטתה וכאמור, לא בטוח שישראל תוכל לעמוד בלחץ הזה בעתיד, וגם אם תוכל, היא עלולה להינזק קשות.
שיעור הילודה של הערבים בתוך ישראל (כולל המוסלמים) נימצא במגמת ירידה ואילו זה של היהודים דווקא במגמת עליה. לכן, לא צפוי בעתיד הנראה לעין שינוי משמעותי במאזן הדמוגרפי בתוך תחומי הקו הירוק. ולא דיברנו עדיין על עלייה.
ישן 13-08-2008, 08:50
צלמית המשתמש של הפטריוט

רלבנטיות מכל בחינה
בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "רלבנטיות מאיזו בחינה?"

עובדות היסוד לא השתנו: הערבים עדיין אינם מוכנים לקבל את זכותנו למדינה, ולא משנה לאיזה קו ניסוג (סגול, ירוק, אדום - אולי אם ניסוג לקו הכחול...). נסיגה מאיו"ש תביא את הטרור החמאסי 5 דקות מכפר סבא ודקה וחצי ממרכז ירושלים (ועוד נתגעגע לפיגועי הדחפורים...), מה גם שנסיגה כזו תתפרש, ובצדק, כניצחון של הטרור (בדיוק כמו שהתפרשה הבריחה מגוש קטיף) ותדרבן את ערביי ישראל לפתוח באינתיפדה משלהם אל מול ישראל החלשה - מה עוד שנסיגה כזאת לא מבטיחה, בשום מקרה ובשום מצב, את סיומו של הסכסוך (גם מפני שהוא לא החל בגלל ה"כיבוש" וגם מפני שכשצד אחד בסכסוך מפגין חולשה, הצד השני מנצל את החולשה הזו להמשך הלחימה).
הפיתרון ההומאני וההגיוני היחידי הוא הפרדת אוכלוסיות מוחלטת - מדינה יהודית, ללא ערבים, ממערב לירדן, ומדינה ערבית, ללא יהודים, ממזרח לו. כך אתה מקבל מחד מדינה יהודית בגבולות ריאליים, ניתנים להגנה, ומאידך התושבים הערבים כבר לא חיים תחת "כיבוש" או "דיכוי" או "אפליה".

שיעור הילודה במגזר הערבי יורד - אבל הוא עדיין כפול מזה שבמגזר היהודי.
עלייה? מאיפה? מאגרי העלייה הגדולים של הגוש המזרחי "התייבשו", יהודי ארה"ב לא ממהרים לעלות בהמוניהם על המטוסים לארץ, וכך גם יהודי אירופה. טפטוף העלייה נמשך מדרום אפריקה (היהודים, כמו שאר הלבנים, עוזבים את המדינה שהופקרה לחסדי השחורים) ומצרפת (עם העלייה באנטישמיות המוסלמית שם). העלייה ממדינות חבר העמים אומנם נתנה לנו "פור" רציני, אבל זמני בלבד. לאורך זמן, אנחנו עתידים לאבד את הרוב בתוך גבולות 1949. אבל את המדינה נאבד הרבה לפני - כשהמיעוט הערבי יגיע ל-30%, המשחק נגמר: כי אז הם יוכלו לדרוש זכויות של מיעוט לאומי. מה נעשה אז? לאיזה קו ניסוג?

ויליאם ראלף אינג'

ישן 13-08-2008, 16:50
מנהל

אתעלם באלגנטיות מרעיון הורנספר שלא מקובל עלי משום בחינה
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "רלבנטיות מכל בחינה"

הפיסקה הראשונה בהודעתך היא בזבוז אנרגיה מצידך-הרי אינני חולק עלייך מבחינת תיאור הבעיה.
לגבי ילודה-הרשה לי לתקן אותך. לא מכבר היה פה אשכול בנושא: לערבים נוצרים שיעור ילודה נמוך מזה שבמגזר היהודי. שיעור הילודה בקרב המוסלמים איננו פי 2 מזה במגזר היהודי אלא 4 מול 3 ילדים לאישה, והמוסלמים במגמת ירידה.
http://www.cbs.gov.il/shnaton58/diag/03_03.pdf

מעבר לכך, אירופה (ובעיקר צרפת) היא עדיין מקור עשיר לעליה יהודית שעשויה להתרחש על רקע עליית כוחם של המוסלמים שם (בצרפת כבר היה גל עליה לא קטן לפני סרקוזי). אפילו מארה"ב יש זרם מתמיד של עולים ולכך אני עד.
לא, אני לא חושב שיש סכנה דמוגרפית ממשית בתוך שטח ישראל. יחד עם זאת, במסגרת הסכם שלום, אין לי שום בעיה לבצע חילופי שטחים שיותירו כמה שיותר פלסטינים-דובר עברית-כשפה שניה מחוץ לתחומי מדינת ישראל.
ישן 14-08-2008, 08:03
צלמית המשתמש של הפטריוט

אתה פוסל את רעיון הטרנספר...
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתעלם באלגנטיות מרעיון הורנספר שלא מקובל עלי משום בחינה"

אבל אין לך בעיה לטרנספר חצי מיליון יהודים... מה ההבדל? מה הופך את הערבים חסינים מפני גירוש?

שיעור הילודה הערבי עדיין גבוה מזה היהודי. אנחנו עדיין בסכנה של איבוד הרוב היהודי בתוך גבולות 1967 - ושוב, הערבים לא חייבים להגיע לרוב מוחלט (51%) כדי לקחת מאיתנו את המדינה. כשהם יגיעו ל-30%, המשחק נגמר.
וגם עם זה לא צריכה להיות בעייה אילולא היה מדובר במיעוט עויין, בעל נטיות אירידנטיות ברורות ומוצהרות. אם נברח מאיו"ש, ונעניק אגב כך רוח גבית אדירה (שוב) לטרור הערבי, הבעיה הדמוגרפית, שלא לדבר על הבעיה הביטחונית, לא תיפתר. חילופי שטחים זה נחמד - אבל מה תעשה אם ערביי הארץ יסרבו לפיתרון הזה? תשלול מהם את האזרחות בכפיה (בג"צ, הריבון האמיתי, לא יאשר...)? אם תזיז את הגבול כדי שכפר קאסם, לדוגמה, יעבור לידי המדינה הפלסטינית - וכל תושבי כפר קאסם קמים ועוברים לתחום מדינת ישראל.... מה הרווחת?
אגב, אתה מתכוון למסור למדינה הפלסטינית חלקים מהגליל? חלקים מהנגב? את יפו, רמלה ולוד? חילופי שטחים יעבדו רק לאורך הגבול. במקומות שיש אוכלוסיה ערבית עמוק בתוך שטח הקו הירוק, חילופי שטחים הם לא רלוונטיים - מה שמשאיר בתוך מדינת ישראל, בכל תסריט ללא "טרנספר" את רוב ערביי ישראל. ושוב אנחנו בבעיה דמוגרפית וביטחונית...

מאגרי העלייה הגדולים "התייבשו". מה שנשאר זה יהדות צרפת (המגיעה לארץ כתוצאה מלחץ אנטישמי שם). מארה"ב יש טפטוף, לא יותר, וכך גם ממקורות אחרים. גלי עלייה מאסיביים, כמו שהיו בתחילת שנות ה-90, כבר לא נראה - כי פשוט אין מאיפה (אני לא רואה תסריט שבו המצב בארה"ב נהיה כ"כ קשה ליהודים שהם עולים בהמוניהם לארץ...). תוסיף לזה את המוכנות של אולמרט להכניס לארץ "פליטים" פלסטיניים (לינק ), ותתחיל להבין את הבעיה...

הפיתרון ההומאני היחידי, לשני הצדדים, הוא השלמת תהליכי חילופי האוכלוסין וחלוקת הארץ. תקרא לזה "טרנספר" אם בא לך. מדינה יהודית, ללא ערבים, ממערב לירדן, מדינה ערבית, ללא יהודים, ממזרח לו. אין יותר "כיבוש", אין יותר "דיכוי", אין יותר "אפליה", אין יותר "אפרטהייד".
ממערב לירדן אין מקום לשתי מדינות. הקמת מדינה ערבית ממערב לירדן תנציח את הסכסוך ותיצור איום קיומי מתמיד על ישראל.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 14-08-2008, 17:05
מנהל

אתה נודניק אמיתי ווכחן סידרתי
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אתה פוסל את רעיון הטרנספר..."

1. איפה ראית שכתבתי שאני בעד טרנספר של יהודים? תתוכח עם מה שאני כותב ולא עם הדיעות שאתה חושב שיש לי.
2. זה שתמחזר שוב ושוב את תיאור הבעיה לא ישנה דבר. אכתוב בפעם המאה ואחת שאני מדבר על הסכם שיהיה בו כדי להבטיח במאה אחוז את ביטחונה של ישראל. לא מדובר בהסכם שיכול לקרות מחר או בעוד שנתיים אלא בכזה שיצריך שינוי אסטרטגי בזירה בין ישראל לפלסטינים. שינוי כזה ידרוש מהלכים מסויימים שלא אכנס אליהם פה.
2. הבאתי נתונים ברורים על כך שפער הילודה בין ערבים ליהודים מצטמצם. למעשה, זה של הערבים הנוצרים פחות נזה של היהודים. המשמעות היא שהיהודים ישמרו על פער ניכר בעתיד הנראה לעין, וכל הסיכויים שהפער בסופו של דבר יתקבע כאשר שיעור הילודה יושווה. ואגב, את המספר 30% אתה קבעת וללא הצדקה. כל זאת, אפילו ללא השיקלול של עליה ושל חילופי שטחים שישאירו מאות אלפי ערבים מחוץ לתחומי ישראל. ולא הכוונה לא לגליל כי אם בעיקר למשולש ואיזורים אחרים שגובלים עם הקו הירוק. יש מי שכבר יצר מפות ואלו סבירות לחלוטין. הערבים הישראלים לא יסכימו? שלא יסכימו. כשהמדינה רוצה, אגב, בג"ץ לא מהווה בעיה. אל תטעה בכך שתכליל מהמקרים שבהם המדינה הממשלה השתמשה בבג"ץ כעלה תאנה-הממשלה חוששת לעשות צעדים מסויימים אז יש בג"ץ שאפשר להאשים בכך...
3. טרנספר, קרי העברת אנשים מבתיהם, הוא פסול בלי קשר לזהות המעוברים.
כבר שנו חכמינו: "מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך-זו התורה כולה ואתה צא ולמד!"
צ'או
3.
ישן 12-08-2008, 15:02
  משתמש זכר El Rool El Rool אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.08
נו באמת?!
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "יש להבהיר את העובדות כי אתה לא מדייק"

תקרא טוב טוב את הכתוב.

"המלחמה נפתחה ב-5 ביוני 1967 בשעה 7:45 בבוקר במהלומה אווירית מקיפה, לאחר ימי ההמתנה מורטי העצבים בעקבות חסימת נתיבים בים סוף למעבר ספינות מישראל עליה החליט גמאל עבד אל-נאצר, שליט מצרים. בשעות הראשונות של המלחמה תקפו כ-185 מטוסי חיל האוויר הישראלי, בפיקודו של מרדכי הוד, בסיסים צבאיים ושדות תעופה במצרים, סוריה, ירדן ועיראק במבצע שנקרא "מבצע מוקד" (מערך מטוסי הקרב של חיל האוויר דאז מנה כ-203 מטוסים, שישה מהם מקורקעים, ו-12 מטוסים בלבד נשארו בכוננות יירוט על הקרקע, להגנת שמי המדינה בשעת המבצע). תקיפות אלה היוו הפתעה מוחלטת ולמעשה הכריעו את המלחמה מראשיתה בהשמידם את עיקר חילות האוויר של צבאות ערב. חיל האוויר הישראלי הנחית מכה אווירית, בו זמנית כמעט, על כל שדות התעופה המצריים. שדות התעופה הותקפו פעמים אחדות באותו יום וחיל האוויר המצרי שותק כמעט לגמרי למשך שארית המלחמה. (הרמטכ"ל המצרי מוחמד פאוזי טען לפני מותו ב-1997 כי לנשיא עבד אל-נאצר הייתה התרעה מוקדמת על המתקפה האווירית הישראלית, אך שר ההגנה עאמר, שפיקד על הצבא, התעלם ממנה‏‏[2])."

ישן 12-08-2008, 15:06
צלמית המשתמש של הפטריוט

נו, באמת....
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי El Rool שמתחילה ב "נו באמת?!"

מבצע מוקד

ציטוט:
על חיל האוויר הוטלו שתי משימות: חיסולו של חיל האוויר המצרי ביום הראשון ללחימה, והגנה על שמי המדינה מפני מטוסיהן של מדינות ערב אחרות. הרעיון מאחורי המבצע היה תקיפה בגלים בהשתתפות כל מטוסי חיל האוויר.
...
הגל הראשון: ב-5 ביוני 1967, נפתח המבצע. תזמון ההמראות תוכנן כך שכל המטוסים התוקפים יגיעו בדיוק באותה שעה אל יעדם. לשמירת הפתעה טסו המטוסים בגובה נמוך, מתחת ליכולת הגילוי של המכ"ם, ושמרו על דממת אלחוט. בשעה 07:45 הגיעו מטוסי חיל האוויר, בו זמנית, אל 11 שדות תעופה מצריים. המטוסים תקפו את שדות התעופה באמצעות פצצות פיצוח מסלול שפותחו בישראל. המטוסים המצריים שלא יכלו להמריא הושמדו על הקרקע. בגל הראשון הושמדו 197 מטוסים, (מתוכם 8 בקרבות אוויר), ושדות התעופה הקדמיים שותקו.
הגל השני החל לתקוף בשעה 09:34. בוצעו 164 גיחות והותקפו 16 שדות תעופה וכן תחנות מכ"ם ואמצעי לחימה אלקטרונית. בגל זה הושמדו 94 מטוסים. בשעה 12:00 החלו מטוסים סוריים, ירדנים ועיראקיים לתקוף מטרות בצפון הארץ, וגרמו נזקים מועטים.
הגל השלישי החל לתקוף בשעה 12:45. חיל האוויר הירדני הושמד כולו (ב-51 גיחות). כמחצית מחיל האוויר הסורי הושמד (ב-82 גיחות) והיתר ברחו לשדות מרוחקים. כמו כן הותקפו שדות תעופה בעיראק ושדות נוספים במצרים.

(ההדגשות שלי)

ויליאם ראלף אינג'

ישן 12-08-2008, 17:23
מנהל

קרא שוב את הודעתי המקורית
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי El Rool שמתחילה ב "נו באמת?!"

כתבתי "על הקרקע". על כל פנים, באתר חיל האוויר יש פירוט מדוקדק של המערכה באוויר ולפיו תקיפת שדות התעופה בירדן ובסוריה באה רק לאחר שהללו ניסו להפציץ ולהפגיז בשטח ישראל
http://www.iaf.org.il/Templates/Fli...6&docType=EVENT
על כל פנים, לפחות בחזית הירדנית יכלה המערכה להסתכם בכך אלמלא הירדנים התעקשו לנסות ולהוסיף גם תקיפות קרקעיות. דע לך, שמטרתם של לפחות מחלק כוחות הקרקע הישראליים (למשל, חטיבה 45) שפעלו בגיזרה לא הייתה כיבוש שטח כי אם נטרול הארטילריה הירדנית ארוכת הטווח שאיימה על תל אביב.
מלחמת ששת הימים הייתה מוצדקת מהבחינה הישראלית. האם היה אפשר להימנע ממנה? ייתכן. נאצר לא באמת היה מעוניין במלחמה. האם היה עדיף לישראל להימנע ולסכן את כושר ההרתעה שלה?
על זה קשה לענות אבל נראה שלא.
ישן 12-08-2008, 20:47
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אכן ראוי וחשוב להכיר את ההסטוריה. חשוב גם לזכור למה הוליכו משכתבי היסטוריה למיניהם.
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי El Rool שמתחילה ב "אין בכוונתי להתנצח"

לתפישתך הנחת סכין על צווארו של אדם אינה בגדר תקיפה ובאם יפגע המאויים בבעל הסכין הרי שיחשב לתוקף. כל זאת, כמובן, מתוך הנחה שאתה לא צד בעינין.

שאלתו של פטריוט הייתה ברורה ולגיטימית כחלק לוגי מן הדיון. לאמור, במה יהיה המצב שלאחר הכיבוש שונה מן המצב שלפניו. חמקתם, ולא באלגנטיות אבל ניחא.

המדהים הינו מימד היהירות בדבריך. דעותיך הופכות אותך לצד בויכוח, לא לבעל טאבו על הידע או האמת.
אז תתווכח בבקשה לגופו של נושא ולא לגופו של אדם. לעיתים סגנונו של פטריוט בפורום השכן אינו נעים, פחות לא נעים אגב מדברי החלקות של אלו הממקמים עצמם בצד הערבי של אותם ימים על שלל כוונותיו הרצחניות [מצפון - הכוונה אינה אליך]. בכל אופן לא נראה לי שפטריוט סובל מחסר בידע אודות ההסטוריה של הסכסוך הישראלי-ערבי.

הקע"מ פורק בתחילת שנות ה60 אך אם נכונים רמזיך כי היה פיקוד משותף לשתי המדינות - הרי שהדבר הופך את הסורים לצד בתוכניות המצריות. הסורים ניהלו מדיניות תוקפנית ממושכת כלפי ישראל בנושא המים במטרת הזק וללא תועלת ברורה להם. המצרים הכניסו צבא לחצי האי סיני, חסמו את המיצרים ושירת האטבח-אטבח יחד עם קול הרעם מקהיר הבהירו את כוונותיהם. אני מניח כי לשיטתך גם הבריטים היו הצד התוקפן שפתח במלחמת העולם השניה [להזכירך - הגרמנים התקיפו את פולין והאנגלים והצרפתים מימשו הצהרתית את חוזה ההגנה].
ישן 12-08-2008, 21:14
  משתמש זכר El Rool El Rool אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.08
נו...
בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אכן ראוי וחשוב להכיר את ההסטוריה. חשוב גם לזכור למה הוליכו משכתבי היסטוריה למיניהם."

האמת שיהרותך מעפילה על שלי. לא, אני לא נדהם כמוך.

עוד לא השמעתי את דעותי אבל... זה ממש לא מנע ממך לקטלג אותי ובאותה אביחת מחשבה להחזיק באמת הצרופה.

אחד עשרה שנה לפני ישראל בצעד "הגנתי מובהק" פתחה במבצע סיני, האומנם?
תרשה למצרים ולסובבים אותנו לפחות ליישם את הפיתגם "הנכווה ברותחין נזהר בצוננים".

דעתי בעניין,
מי שהביא את המלחמה אלהם שכיננו, ואנחנו ברוב טיפשותנו הבנו את הכיבוש.

ישן 12-08-2008, 20:53
מנהל

גם אני לא, אבל חשוב להבהיר את העובדות
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי El Rool שמתחילה ב "אין בכוונתי להתנצח"

אתה צודק לגבי הפיקוד המשותף אך בעיני זה רק מחזק את העובדה שישראל הייתה נתונה באיום קשה.
ההחלטה הירדנית להכנס תחת פיקוד משותף עם מצרים שהטילה מצור ימי על ישראל וקירבה כוחות לגבולה הייתה החלטה תוקפנית לכל דבר. בוודאי כאשר ידוע היה לירדנים היטב כי חסימת מצרי טיראן היא קאזוס בלי מבחינת ישראל (מאז 56) וכי תפיסת הביטחון הישראלית גורסת כי אין מסיבות ברורות אין להשאר במצב סף מלחמה ארוך (בשל התלות בכוחות מילואים) ואין לחכות למתקפה אל תוך שטח ישראל.
הירדנים התפתו להמר על צעדים תוקפנים וחטפו.
הנקודה שלי היא שמלחמת ששת הימים הייתה תגובה ישראלית לתוקפנות שכנותיה. התגובה הזו הייתה לגיטימית וגם הכרחית בראיית הימים ההם. היום יודעים/טוענים שבעצם נאצר לא רצה במלחמה אבל זו חוכמה שבדיעבד.
ישן 08-08-2008, 19:42
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
את ה"התנתקות" אין לייחס לאיש מלבד לכמה יחצ"נים שהגו שם קליט לגירוש-למניעת-חקירות...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "[QUOTE=מנגינת החליל] פשוט..."

הגירוש היה לא מוסרי כיוזמה של פורום החווה, שנועדה למנוע את עקירתו ממקומו של ראש ממשלה מושחת
ורקוב, וידעה שברגע שתציע ליטרת בשר מתנחלים - השמאל יצהל בחדווה וישכח לגמרי מכל ענייני
השחיתות המשעממים, שכן מן המפורסמות הוא ש"הכיבוש הוא השחיתות אמיתית" (השלומיסט האמיתי
יגיד בפשטות ש"הכיבוש משחית", ויסמן לעצמו וי על אמירת עוד מנטרה במהלך ויכוח - אם גם יוסיף משהו
על התלהמות, הוא כבר יכפיל את מס' הנקודות שצבר...).
כמעט כל היישובים ברצועת עזה נבנו ב-ד-י-ו-ק לפי מה שהשמאל המתון היה רוצה לראות: יישובים שבנויים
בגושים באזור שלא גרים בו ערבים. שני וחצי יישובים בדיוק (מתוך 21) לא נבנו כך, ועליהם ניתן היה
להתווכח (נצרים, כפר דרום ומורג). גוש קטיף על 16 וחצי יישוביו (מורג הוא חלק מהגוש אבל למעשה הוא
מחובר אליו רק ברצועה ברוחב כביש) ועוד יותר ממנו, התוחמת הצפונית, היו "גושי התיישבות" פר-אקסלנס.
מי שמפרק גושי התיישבות כאלה (בעיקר את התוחמת הצפונית שלא הייתה מובלעת, ולמעשה עד לרגע זה
לא ברור מהו הנימוק הבטחוני ששימש את המושחתים להגות את הריסת שלושת יישוביה) לעולם לא יוכל
לשכנע מישהו שיש הצדקה לקיים כל יישוב שהוא מעבר לקווי ההבטחה השלומיסטית שניתנה לנו ברודוס
ב1949...

גירוש רבבת בני אדם, התעמרות בהם והפיכת לפליטים בארצם, והכל במטרה לגאול פושע אחד ממיצוי
הדין עימו, היא פשע נגד האנושות (מה לעשות - ככה מוגדרים פשעים נגד המוני בני אדם - תיכף תטען
שרצח הטוטסי בידי הוא לא פשע נגד אנושות כי גם ההוטו הם חלק מהאנושות, בייחוד הנחמדים
שבהם...). כמובן שבעיני השלומיזם, המתנחלים אינם בדיוק חלק מהאנושות ("לא טלית שכולה תכלת"),
ולכן מותר להגיב בצקצוק שפתיים למעשי נבלה שבוצעו בהם בזמן הגירוש, קצת אחריו, והרבה אחריו...

לו היו עושים לבדווים בנגב (שרבבות מהם חיים במבנים לא חוקיים, בניגוד משווע למעמדם של תושבי גוש
קטיף, שכולם כולם ישבו בבתיהם באופן חוקי) אלפית ממה שעשעו למתיישבי גוש קטיף, כמות הרוק
שהייתה משתחררת כתוצאה מחרחורי הזעם הקדוש שאתה וחבריך הייתם מפגינים, הייתה יכולה להעלות
לבדה את מפלס הכינרת בשניים-שלושה מטרים...

אגב, השמאל השפוי, המתון, הרגוע והלא מושחת (אני לא כולל בתוך אלה את החבר'ה שעשו יופי של
ביזנס מה"שלום", וכתוצאה מכך, מעט שכחו את האינטרס הישראלי, תוך שהם יושבים ומנהלים מו"מ
מטעמנו עם שותפיהם העסקיים - גינוסרים שכאלה, אתה יודע...) לא רק שרצה לצאת מעזה, אלא גם
הוביל מהלך שכתוצאה ממנו יצאנו מעזה במאי 1994. מאז מאי 1994 לא דרכה כף רגל של "כובש
ישראלי" בעזה. 86 אחוזים מן הרצועה היו מושחררים להפליא מן הכיבוש הרשע, וחוש התנועה ברצועה
היה סביר למדי - עד לרגע מסויים בסוף ספטמבר 2000 שבו החליטו החמודים לרצוח את דוד בירי
ובכך פתחו את מלחמת אוסלו (אכן, מלחמת אוסלו לא החלה עם עליית האתרוג להר הבית כמו שמלמדים
אותנו בטלוויזיה, אלא שלושה ימים קודם לכן...). מאז אותו יום החלו הגבלות תנועה, בצירים שהובילו
ליישובים ישראליים, מהסיבה המוזרה שפלסטינים רצו (אל תזדעזע) לפגוע ברכבים שנסעו על צירים
אלה. ככה זה הכיבוש המשחית - חושב שמותר לאנשים לנסוע לבתיהם, ו-ג-ם להיות יהודים! אין גבול,
אני אומר לך - מחר הכיבוש המשחית גם יטען שלפלסטינים המסכנים אסור לביים סרטוני טלוויזיה
שבהם נראה ילד נהרג ומוכרז כמת עוד לפני שחדל מלזוז, והאמבלונס מגיע פחות מחמש שניות מרגע
ה"פגיעה"...
אין מה לומר, "מצפון", מזל ש"פינו" את המתנחלים - אחרת עוד היו ממשיכים לירות עלינו מרצועת עזה,
ולא היינו זוכים לשנות השקט הנפלאות בנגב המערבי...
ישן 08-08-2008, 20:03
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 113 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "את ה"התנתקות" אין לייחס לאיש מלבד לכמה יחצ"נים שהגו שם קליט לגירוש-למניעת-חקירות..."

אחלה.
דברים כדורבנות.

אבל צא רגע מהטייס האוטומטי ותקרא את ההודעה שלי.
אני מדבר על מדינה פלשתינאית ופינוי השטחים קצת אחרי הבר מצווה שלי וגם קצת לפני האינתיפאדה הראשונה שלצערי הספקתי להנות ממנה עד תחילת יישום הסכמי אוסלו. (אוסלו המקורי כמובן).

אמנם את המהלך ביצע לבסוף שרון תחת לחץ של חקירה משפטית ואותרג כתוצאה מכך למרות שהיה מושחת גדול, אחד הגדולים אם תרצה, מעולם לא תמכתי באריק שרון לאורך כל זגזוגיו הפוליטים.

אז אולי התפרצתי לדלת פתוחה, אבל ההתנתקות מוצגת כפשע נגד האנושות פה, והחיילת הצעירה מקבלת חיבוק על חזרתה בתשובה והפיכתה מכחול לכתום.
מרגש. באמת מרגש לראות אדם שמבכא על חטא שהוא מאמין שעשה.

כוונתי היתה שההתנתקות (AKA גירוש בפיך) אינה המצאה של אריק שרון ויועציו.
הם הוציאו לפועל תוכנית שקיימת במגירות או לפחות רעיונית כבר מספיק שנים.
אני מגן על בעלי הרעיון ולא על המוציא לפועל שהוא אכן מושחת.
אדגיש שוב, בעלי הרעיון שאינם אנשי פרסום, יועצים או חברי קדימה והעבודה של שנות ה 2000.
ישן 08-08-2008, 20:30
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
תנוח דעתך, גם לולא בוצע המהלך מתוך רצון להושיע עבריין, עדיין מדובר בטיהור אתני...
בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אחלה. דברים כדורבנות. אבל צא..."

האנשים שגורשו מבתיהם, גורשו מהם בגלל היותם יהודים. כבר ציינתי שלו בוצע מהלך דומה נגד בדווים
בנגב (העתקתם הכפוייה לקרטוניות מתפוררות שזכו לשם היפה "קראוילות" - ומכונות בפי יושביהן
האומללים בשם המדוייק יותר "חראוילות"), אתה וחבריך הייתם מקימים קול צעקה גדול, ונציגיכם בגוף
השופט, המחוקק והמבצע, הלא הוא ביה"מ העליון - היה מוצא לנכון להתערב (לא כמו בגירוש היהודים, שם
היה צדיק אחד מתוך 11 שמצא טעם לפגם בעקירה, בעוד שהשאר לא ידעו נפשם מרוב אושר...).

העובדה שהגירוש בוצע בנסיבות שבוצע (הושעת פושע פלילי), ושתומכי המנטרה "הכיבוש משחית" עמדו
ומחאו כפיים למהלך המושחת ביותר שידעה ישראל מעודה, רק מוציפה לגועל הנפש. מי שטוען שהכיבוש
משחית, ואח"כ עומד ומוחא כפיים למהלך שאין כיום עוררין שבוצע מטעמים מושחתים נטו, לא אמור להיות
מסוגל להסתכל לעצמו בראי ולדבר יותר על דברים משחיתים כלשהם, מבלי להרגיש טיפה צבוע.
לא היה מהלך מושחת ומשחית יותר מאשר הרעיון שבמסגרתו אדם מושחת בעליל קנה תמיכה פשל מחנה
פוליטי באמצעות השלכת ליטרת בשר של יריבים פוליטיים של אותו מחנה.

אפשר להאמין שגירוש מתנחלים הוא צעד ראשון וחשוב בדרך לחומוס בדמשק, בדיוק כפי שאפשר להאמין
שאם תסתכל על דף נייר במבט נוקב במיוחד, בסופו של דבר הוא יעלה באש. אין בעייה עם עצם האמונה,
אלא עם המעשים שהיא מביאה אנשים לעשות. פנאטים מהימין האולטרה קיצוני שחושבים שצריך לכפות
כאן מדינת הלכה עפ"י גבולות ההבטחה מברית בין הבתרים, ופנאטים מהשמאל שחושבים להקים כאן מדינת הלכה עפ"י גבולות ההבטחה מהסכמי רודוס. בין שתי הקבוצות הללו (זו מהשמאל גדולה
בהרבה, אגב) נגמרו הרבה מאוד מעשי עוול, כפי שרק קיצונות דתית יכולה לגרום. אנשים נרצחו, אנשים
נפצעו, אנשים נעקרו מבתיהם.

כיום אין יותר מדי רומנטיקה באגדות השלום, שכן נביאי דת השקר הזו מוכרים לכולנו - חלקם שרלטנים
שעושים ביזנס טוב מכל סיפורי החומוס בדמשק, וחלקם פשוט הוזים נטולי גבולות שכדי להגשים את
האוטופיה שלהם, מוכנים לחצות כל גבול של הגיון.

תמיכת השלומיסטים בפושע לצורך הגשמת האידיאה שלהם, אינה בדיוק עיטור כבוד לדת שמדברת
גבוהה על דו-קיום בין יהודים וערבים, בשעה ששנאת חלק מהיהודים היא כמעט בגדר מצווה בתוך דת זו...
ישן 11-08-2008, 11:50
  lets_go_to_dance lets_go_to_dance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.06.08
בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אדם לא יכול להיות..."

מצפון-לפי שיטתך שבה לא חשוב היום שלפני אלא רק היום שאחרי
ברור למה במדינה שמים בכלא אנשים שהתגוננו מפני שוד=כי לא חשוב מה היה לפנ(כיוונו להם אקדח לרקה -חשוב רק מה היה אחרי(הם היו חזקים יותר משודד והצליחו לחסל אותו)

וכעת אחאי שהבהרת את הרלוונטיות של השאלה
מצפון השאלה הבאה מיועדת אליך - למה היה כיבוש?

עוד לא הבנת למה השאלה רלוונטית?-אני אסביר לך ברב טובי-אם הקרטריון הנכון הוא לא חשוב מה יה לפני אלא חשוב רק מה היה אחרי אז לצערי ישנם כמה מקומות שחורים משחור במדינת ישראל -האכזריות שם לא אנושית-קומץ אנשים לבושי כחול בהיר מחזיקים קומץ אנשים בחדרים קטנים ומסורגים-

אבל אם שואלים מה היה לפני מסתבר שזה לגיטימי מאוד לשלול זכויות יסוד מרוצחים אנסים וגנבים

-אני רק מחכה ליום שבו השמאל יטען שישראל שדדה ורצחה באופן שיטטתי את תושבי עזה לפני 67 ולכן הם יצאו ללחמץ מגן מול הפדאיון הישראלי

ישן 11-08-2008, 12:59
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "השרשור לא היה נכון אבל למזלך..."

)))))))))))))))))))

העבר משפיע על הווה ועל עתיד.יש ללמוד את סיבות פרוץ המלחמה,כדי לעשות הכל,בכדי שהמצב לא יחזור על עצמו.מדובר על סיכויים,כמובן,כי הרי שום מעצמה לא יכולה להבטיח לעצמה שקט מוחלט לאורך דורות רבים.
שטח,שממנו התנהלה לחימה,ברגע שנכבש,הופך לנכס של הכובש והכובש כבר יעמיד את התנאים למפסיד,לפיהם יוחזר חלק מהשטח,או כולו,או כלום.אני המנצח-אני הוא המכתיב את הכללים.
רוסיה כבר 63 שנה לא מחזירה את קלינינגרד-מקום הולדתו של עמנואל קאנט- לגרמניה ומי שלא רצה לחיות תחת שלטון סובייטי דאז,אף החוצה.יש עוד שטחים,שהיא לא מחזירה כבר כחצי מאה ויותר.מובן שכל הדוגמאות האלה לא מעניינות אותך,אותך גם לא מענין,מה היה לפני,אתה לא מקשר בין הדברים,או שלא רוצה לקשר בניהם.
השלטון הצבעי בשטחים אמור להימשך,כל עוד יש סכנה להסתננות המחבלים לשטחי ישראל.ברגע(ואני לא אופטימי לגבי המועד הזה) שהשלטון הערבי המקומי יקבל על עצמו את הריבונות הישראלית!!,בלי כל מני שטויות על חלוקת ירושלים,החזרת הפליטים,שכמותם גדולה מזו של ערביי ארץ ישראל השלמה,וכמובן,ברגע שיסתיימו הניסיונות לבצע פיגועים,רק אז ניתן יהיה לדבר על כינון שלטון אזרחי רגיל בשטחים אלה,שלאמיתו של דבר הם בדיוק אותם שטחים,כמו חיפה,תל אביב או קרית גת.
אני מאשים את ממשלותינו בזה,שאין לה קו התנהגות ברור(כך זה נראה) והאידאולוגיה היחידה היא לאגור כמה שיותר כסף.אם היתה היא פועלת בנחישות,ביד ברזל,זה היה טוב גם לנו,וגם לערבים.
אישית אני לא מתנגד לאוטונומיה,ושתיקרא פלסטינה,פלשתינה או ערב הקטנה,אבל רק תחת ריבונות ישראלית.איננו יכולים כל פעם לסלוח להם על טעויות שהם עשו במשך השנים.
כיום ערבים מדברים על מדינת כל אזרחיה-למה דיברתם על פלסטינה לערבים בשנות ה-30?למה התנגדתם לעלית יהודים משיטחי הכיבוש הפאשיסטי-זה היה כיבוש אמיתי,בניגוד לשלנו-?הרי ידוע,שהיו רדיפות נגד יהודים,ובכל זאת,למרות כמות האוכלוסיה הנמוכה בארץ,התנגדתם לעליה??
התשובה היא,שערבים פחדו להפוך פה למיעוט,והדבר האחרון שעניין אותם,זה גורלם של יהודים.(כמובן שהיו ערבים ומוסלמים אחרים,שהסתירו את היהודים מהנאצים.)
ערביי הארץ לא רצו להיות גמישים,לכן נשברו.אבל לא עד הסוף-הם לא איבדו את התקווה להפוך את המדינה למדינת כל אזרחיה עם כל ההשלכות לכך.לי הפרספקטיבה הזאת לא נראית טוב ולכן אני אתנגד לה,בין אם מדובר ע"י אפליה פוליטית או צבאית="כיבוש".
כאשר\אם,יתגשמו ויתעקמו לפי רצונו של השלטון שישראלי,ניתן יהיה להפוך את כל ערביי ארץ ישראל השלמה לאזרחים שווי חובות וזכויות.

ישן 11-08-2008, 13:01

נו באמת
בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "השרשור לא היה נכון אבל למזלך..."

זה פתטי ל"ברוח" לאורך האשכול מלתת תשובה ל"איך התחיל ה"כיבוש".

אם אינך רוצה/יכול לתת תשובה המגובה בעובדות היסטוריות,אל תטען נגד ישראל ש"פתאום" היא במצב כיבוש.
א-אין כאן כיבוש אלא תוצאה של התקפת מלחמה-עלינו.
ב-חזרנו אל מקומות הולדת האומה שלנו שניגזלה בזמנו.
ג-רוב השטח הוחזר או מתבצעת בו אוטונומיה,השארנו בידינו רק את המקומות הכי קדושים/ביטחוניים וכו'.
ד-לאומה הערבית שכוללת בתוכה את הערבים הפלשתינאים יש אין סוף שטח וארצות.
ה-ליהודים יש רק ארץ אחת והיא חלוקה וקטנה וסגורה
ו-וגם אותה רוצים הערבים והשמאל לחלק ולהרוס.

ישן 11-08-2008, 18:15

להבדיל ממך-אני עונה לשאלות
בתגובה להודעה מספר 129 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "[QUOTE=מנגינת החליל] ב-חזרנו..."

לפני 2000 שנה הוגלה עמנו לכל רוחות השמים עקב הרצון הרומאי לקולוניות בעולם ועקב אי הרצון של היהודים להיטמע ולעזוב את ההגדרה כעם ייחודי בן חורין.

ולמרות זאת-לאורך כל הדורות,המשיך להיות בארץ יישוב יהודי=חברון,עזה,צפת,יבנה,ירושלים,יפו,גליל,עכו וכו'.
במהלך הדורות הללו הגיעו משפחות ערביות שגרו בכפרים /חמולות והיו ,כמו היישוב היהודי,תחת שילטון מתחלף של הנוצרים ושל הטורקים ושל הממלוכים ושל הירדנים,הבריטים והמצרים.

התושבים הערביים חיו ללא יישות רשמית,ללא דת ייחודית וללא שילטון מייצג ראשי.

הם פעלו כחמולות והקשר עם השלטונות המתחלפים היו כחמולות ניפרדות.

כאשר החלו גלי העליה לפני קום המדינה,החמולות התקשרו בניהן כדי לצאת נגד ה"כופרים" תחת עידוד ותמיכה של האומות הערביות ואו אומות אחרות שרצו כמו היום-את הנפט וכוח העבודה הערבי.כמו גם השינאה העתיקה ליהודים.

כאשר קמה המדינה ,שהיתה עובדה קיימת כבר כ-20 שנה קודם-מי שיצא נגדה היו מדינות ערב מסביב-לא יישות מקומית !!!!!
כנ"ל כל שאר המלחמות שהיו נגדנו.
לא כבשנו דבר שהיה בעל קיום עצמאי מקודם.
הערבים שחיו כאן מעולם לא ראו עצמם כ"עם" והם גם אינם עונים על ההגדרה של עם.
הם התעוררו לראות עצמם כעם רק לפני 35 שנים,כרעיון פוליטי נגדנו.

לכן,כאשר שואלים אותך מתי ואת מי ולמה "כבשנו" תדע מיד לענות שלא היה שום כיבוש-פשוט החזרנו לעצמנו את שהיה שלנו.

ישן 11-08-2008, 18:57
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
לא
בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "ראית מה זה ? במקום לכבוש את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
ראית מה זה ?
במקום לכבוש את סוריה וירדן ועירק ולבנון, אנחנו עוד מחזירים שטחים כמו סיני וגוש קטיף.

יא-אללה, ממש דפוק העם סגולה הזה, לא ?

יש פה פעולה של עקרון המכונה:
"הקליפה קודמת לפרי"
עם ישראל הוא בעל ייעוד אוניברסלי (ממלכת כוהנים וגוי קדוש) כלומר ייעודו להיטיב לכלל האנושות.
יש חלקים מהעם הרוצים לקפוץ קדימה (תרתי משמע) ולהתחבר אל האומות בדמות קוסמופוליטיות והומניזם שלא במקומו.

גירוש יהודים מגוש קטיף הוא פשע נגד האנושות גם במובן הזה (אך לא רק) שנמנעת מהאנושות (ובכללה גם בני דודינו) ההטבה שיכולה להגיעה לה כאשר היהודים ישלטו בכל ארץ ישראל.

ישן 11-08-2008, 16:03
  magad magad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.03.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מנגינת החליל שמתחילה ב "החיילת שגירשה בגוש קטיף,מבקשת סליחה"

עם כול הכבוד אני חושב שתוכנית ההתנתקות היתה מיסודה תוכנית טובה. המטרה להיתנתק באופן מוחלט מהפלשתינאים שישבו בצמוד לשטחים האלה ובעזרת יציאה מהשטחים האלה וההתנתקות אנו הינו מתנתקים מהאחריות העצומה שלנו כלפי הערבים שיושבים במקום.
כלומר אם הם היו יורים פצמר או קאסם . כמובן שברגע כזה דינם יהיה כדין מדינה שתוקפת את מדינת ישראל (פעולה נרחבת וכדומה לדוג' מלחמת לבנון) . ברגע שאנחנו יושבים בצמוד אליהם , מזרימים להם חשמל ומיים יש לנו אחריות כלפיהם.
אבל רצה הגורל (ואולי יותר מזה) ושרון לא הספיק לסיים את התוכנית שלו אולמרט עלה לשלטון וזה נתקע באמצע לא התנתקנו וויתרנו על שטחים וכמובן שקיבלנו קאסמים שיגיע בקרוב עד קריית גת.
אני אישית בזמנו היתי בעד התוכנית לא הגיוני שאזרחים ילכו ויתישבו בשטחים וירצו עוד שצהל יגן עליהם ויסכן חיילים כי כמה אנשים רוצים לגור בשטחים - אם הם היו מגינים על עצמם זה כבר סיפור אחר..
ישן 11-08-2008, 16:47
  roeis01 roeis01 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.06
כמה נקודות:

לדעתי -ואני אומר את זה לא כדי להתווכח אלא כדי להבין נקודות חשובות:

1. ערבי לא מבחין בין אף אחד ואף שטח.
2. אין כזה דבר "כיבוש" מבחינת הערבי (זו המצאה אירופית)
הוא מכבד דבר אחד: כבוד. ולמי שאין כבוד- אז הוא אוכל אותו,בלי צלחת.
הערבי כרגע ובכל רגע במלחמה.מתי הוא לא? ע"ע אסד ימ"ש בחמה.

3. ערבי-נוצרי פשוט מהשוק מבין יותר טוב
מראש המוסד היהודי את המנטליות הערבית.
הוא מבין שהערבי נלחם כל הזמן כדי לשלוט כאן.
אז הוא אומר לנו : "תכנסו בהם".
4.מותר להוא מ-3 להגיד את זה ---לעומת זאת :
אני יהודי ,אני צריך להדרס,וליילל.וגם לטפל ברוצחים שברחו מעזה.
וגם לספק דלק ,חשמל, מים- 5 מיליון קוב שגונבים ממני וממך
מהמוביל ואח"כ אני אשלם פי 2 מים בארנונה.
אה,כן - גם לשלם למחבלים מהביטוח הלאומי
5. הקונספציה השגויה היא:
לא הצלחנו לנצח, אז עכשיו הוא לא אויב שלי- אלא ידיד שלי .....

הבעיה היא שהערבי לא חושב כמוך..אופס.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:08

הדף נוצר ב 0.24 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר