לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-08-2008, 22:33
  tec tec אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.07
האם היו ארועים מלחמתיים בימים שלפני מלחמת יום כיפור?

שאלה ראשונה : להלן עדות אישית המפורסמת באינטרנט ע"י אדם בשם מאיר גטר (לפי הבנתי מהחתימה בתחתית הדף, ייתכן שאני טועה) הטוען שהיה עד כבר ביום 5.10.1973 לתקיפה קשה של המצרים שהיו בה כנראה הרוגים. הפרסומים הרשמיים מאותה מלחמה מעולם לא אזכרו את הארוע להלן, מדוע? ההסטוריה הרשמית מדברת על פתיחת הלחימה ב-6.10.1973 ,אבל האם למישהו ידוע על אירועים מלחמתיים בימים שלפני מלחמת יום הכיפורים מה-1.10.1973 ועד לא כולל ה-6.10.1973 ?

http://my.area.co.il/view.php?siteid=120992

הנס משמיים של מילחמת יום כיפורים 05/10/1973

כימי בוקר בבוקרו בשעה 6:30 היתי מקבל עבודה בבסיס כנהג תובלה והייתי מספק הספקה לבסיסי צפון הארץ.
בבוקר ערב יום כיפור נשלחתי לספק הספקה למוצבים ברמת הגולן ובהיותי שם שוחחתי עם החיילים באזור הגבול, אל לא שמעתי מאף חייל כי יש כוננות בגבול.
הכל התנהל כיום ביומו ללא סימני מתיחות בגבול וראיתי את החיילים יוצאים לחופשת החג.

לאחר גמר העבודה סיימתי לשטוף את הרכב והתחלתי בהכנות לקראת יום הכיפורים,
איך שהגעתי להזדכות על הרכב מפקד המחלקה נתן לי צו מהפיקוד,
בראותי כי זהו צו 13 וכתוב בו כפי שאני זוכר שאי מילוי אחר הצו יגרור שיפוט
ושעליי לנסוע לבסיס תחמושת בסביבות חיפה.
לאחר ויכוח עם המפקד,כי אנחנו לפני כניסת החג, ענה המפקד שזאת רק כוננות בלבד,
יצאתי לדרך והגעתי לבסיס התחמושת בכניסת החג.
לאחר בירור קטן הבנתי שעוד שתי משאיות הגיעו עם אותו צו לבסיס התחמושת,
לקחו אותנו והעמיסו על שלושת המשאיות פגזים של תותח, כל המשאיות הועמסו באותה תחמושת.
לאחר שסיימנו להעמיס הלכנו למשרד בסיס התחמושת בתוך החג,
מפקד בסיס התחמושת החזיר לשלושה נהגים את כרטיס הנהג ועל הכרטיס היה כתוב שעלינו לנסוע לתעלת סואץ בסיני עם התחמושת וכך גם לשני הנהגים הנוספים, שלושתנו שרתנו בסיני ולכן פקדו דווקא בנו.

התקיים ויכוח עם מפקד הבסיס על כך מפני ש...

א. שזהו יום כיפור שזה חג רציני מאוד.

ב. אנחנו עייפים מהעבודה ועדיין לא נחנו.

ג. זה מסוכן לנסוע עם תחמושת רצוף 24 שעות עד לסיני.

ד. נאמר לנו בבסיס שמדובר רק בכוננות בבסיס בלבד ולא לקחנו ציוד אישי וציוד לשינה.

ה. טענו שיש בבסיס תחמושת בסיני את אותה תחמושת ועל כן למה לנו לנסוע לשם,
שהרי יש שם את אותה התחמושת.

המפקד ענה שזאת פקודה מהפיקוד ושאם נסרב לה נישפט על סירוב פקודה ולא רצינו להישפט על כך,
ועוד אמר "אני רק ממלא פקודות בלבד".

עד אשקלון נסענו בשיירה וכל הדרך אני רואה מספר מכוניות פרטיות קטן בלבד.

באשקלון עצרנו לנוח ושני הנהגים אמרו שהם נרדמים מעיפות ושהם הולכים לישון במשאית באשקלון, אני אמרתי שאני ממשיך בנסיעה, והם אמרו תודיע בבסיס שאנחנו נמשיך לתעלת סואץ בבוקר,
אני המשכתי בנסיעה כמו שהיה כתוב בפקודה.

המשכתי מאשקלון דרך עזה עברתי ליד בסיסים שלא ניראה כלל לכוננות בהם, ממש ללא שום סימן
ומאשקלון עד לצומת רפידים לא ראיתי רכב אחד נוסע.

הגעתי לצומת רפידים ונחתי בצומת רפידים, ותוך כדי הסתכלתי על כל הבסיסים ברפידים ולא נראה שום סימן לכוננות כל שהיא, הכל היה שקט כפי שצריך להיות ביום כיפור ללא שום תזוזת כלי רכב.

המשכתי מצומת רפידים לכיוון התעלה עד קרוב לצומת טסה, צומת ראשית בסיני, כל הדרך לא ראיתי ולו רכב אחד.

כל הדרך היה חשוך ונסעתי באורות דולקים, לפני צומת טסה,הצומת שמקשרת בתעלת סואץ הבחנתי כי יש לפניי ברקים וזוהר של אור מכיוון צומת טסה, ככל שהתקרבתי התחזק האור.

הגעתי לצומת טסה וראיתי את בסיס הטילים של חיל האוויר שהכרתי משירותי בסיני מרוסק כולו ועולה בלהבות ושכל מיני דברים בבסיס מתפוצצים ורעש חזק וגדול מאוד, העמדתי את הרכב עם התחמושת במרחק בטוח מבסיס הטילים, והתקרבתי בשפיפה לכיוון הבסיס על מנת לעזור לנפגעים ולא ראיתי במה אוכל לעזור

כשהכל מתפוצץ בבסיס ולא ראיתי שום אדם בבסיס לא מקרוב ולא מרחוק לבסיס.

ואז, ורק אז התברר לי כי רק אני יודע מה קרה לבסיס הטילים של צה"ל ושרק אני יכול לעזור להזעיק עזרה לבסיס כשקילומטרים של מדבר מפרידים בין הבסיס לעזרה ועדין היה חושך.

תיארתי לעצמי כי הייתה תקלה באחד הטילים ולכן כל הבסיס התפוצץ כיוון שלא הייתה שום כוננות ולא מלחמה ולא הייתה שום הזהרה כל שהיא או איזה סימן לכך.

כיוון שהדרך לרפידים הייתה ארוכה יותר מאשר לתעלה ובתעלה ישנם בסיסים ומוצבים וגם מפני שהייתי צריך להגיע לתעלת סואץ, החלטתי להזעיק עזרה דרך הבסיסים בתעלה הקרובה ביותר..

המשכתי לנסוע לתעלה כשכל הזמן מתפוצצים לידי דברים מבסיסי הטילים.

לאחר כמה קילומטרים ראיתי רכב משגר טילים מרוסק עולה בלהבות בצד הדרך ואז הבנתי כי משהו מבסיס הטילים פגע ברכב והוא מרוסק, המשכתי לתעלה באורות גבוהים כאשר הדמדומים באופק לאחר כמה קילומטרים בצורה שיכולתי לראות את התעלה וסביבה למרחק.

בנקודה זאת עמד תותח של צה"ל עם הקנה לתעלה ושלושה חיילים יושבים לידו בחוסר מעש וכן אז ורק אז ראיתי שיש מלחמה בתעלה.

כשראו החיילים שרכב של צה"ל מגיע אליהם קפצו משמחה,במיוחד כשראו את התחמושת שמתאימה לתותח שלהם. הבנתי מהחיילים שאם אני לא הייתי מגיע הם היו נוטשים את התותח ובורחים כי לא הייתה להם תחמושת לתותח ושהתותח הנח הוא לבדו עצר כל כלי רכב מצרי שניסה לעלות לכיוון רפידים והיה התותח מפוצץ אותם וככה עמד התותח ועצר את המצרים מלכבוש את רפידים ועוד...כיוון שראיתי שיש מלחמה נתתי להם את התחמושת שהתאימה להם.

את הרכב הצמדתי לדיונה ליד התותח ומשכנו את הפגזים הכבדים והפלנו אותם על הקרקע וככה היינו פורקים מהמשאית והחיילים היו מטעינים את התותח ויורים על כלי רכב שמנסים לעלות ללפידים.

עזרתי בכל מה שיכולתי וחיפשתי את מטוסי חיל האוויר שיגנו עלינו אך לא ראיתי אף מטוס של צה"ל ,

וכל הזמן העוזי, נשקי האישי לידי כשמתפוצצים פגזים סביבנו. כך עד השעה 10:20 בבוקר לאחר שרוקנתי את המשאית אמרתי לחיילים שאני חוזר לרפידים להגיד לאחראים שם שישלחו עוד תחמושת.

לא סיפרתי לחיילים כי הם היחידים שעוצרים את המצרים מלהיכנס ולכבוש את רפידים, ושאף אחד מרפידים לא שלח אותי אליהם, הם האמינו כך שהצבא עומד מאחוריהם, לא סיפרתי בכדי שלא יפחדו והאמנתי שברפידים כבר יודעים על המלחמה.

יצאתי בשעה 10:20 לכיוון רפידים מהתותח שהגן על הכביש, כל הדרך לא ראיתי אף רכב אחד ולא מטוס אחד שיגן עליי בנסיעה לרפידים והתפלאתי על כך, כיוון שבשעת מלחמה כל הדרך היו צריכים להיות כלי רכב מלחמתיים שבאים לעזרה... אך לא כך היה.

כשעברתי בצומת טסה לא ראיתי אך אחד שבא להציל את החיילים בבסיס הטילים שיתפוצץ...וכן צעקתי לראות עם משהו חי ע"י צעקות וצפירות וסרקתי את השטח בעיניי.

הגעתי לצומת רפידים, כ- 100 מטר מהצומת עמד ג'יפ של צהל באמצע הכביש וכיוון אלי את התת מקלע שהיה על הג'יפ ומגן על הצומת מפני המצריים שעומדים לכבוש את הצומת,כשעל הג'יפ בעלי דרגות גבוהים ועל ידם הייתה מפה של סיני .

סימנו לי שאם אני לא עוצר יורים בי מכיוון שחשבו שהמצריים במשאית, עצרתי וירדתי מהרכב והמפקדים ניגשו אליי.

שאלתי את המפקדים איפה הצבא (צה"ל), איפה המטוסים, איפה החיילים ואיפה העזרה לפצועים ?

הם אמרו לי כי רק לפני 25 דקות נודע להם כי המצרים לפני כניסה לרפידים, כך הבנתי ושכל הבסיסים ברפידים היו ישנים עד לפני 25 דקות והם מכינים קו הגנה על הצומת .אז הבנתי שהייתה כאן פאשלה וכי מכשירי הקשר היו סגורים בגלל החג ושאינם מבינים מה הם עושים וכי כבר עברו 8 שעות מתחילת המלחמה (מ-03:00 לפנות בוקר) ושברפידים לא ידעו שמתנהלת מלחמה על תעלת סואץ.

לקחתי את המפה שהייתה בידם והסברתי למפקדים שעליהם לנסוע עד התותח שסיפקתי להם את התחמושת וכי בסיס הטילים הושמד כליל ושיש לנהל את המלחמה מעל יד התותח וסימנתי להם את המקום המדויק של התותח .

אמרתי להם שיודיעו לפיקוד לשלוח תחמושת לתותח וכן הסברתי להם את המצב בתעלה כפי שראיתי וידעתי.

ושיש להיזהר מהמטוסים המצריים כיוון שלחיל האוויר אין מטוסים שיגנו עליהם ויש להודיע כל זאת במכשיר הקשר שעל הג'יפ...

נכנסתי לרפידים, כל החיילים ברפידים היו מבוהלים ומבולבלים בכל הבסיסים והכל התנהל ברפידים בצעקות ובבלגאן גדול כולל בחיל האוויר , הבנתי מהחיילים שהמטוסים לא ממריאים כי הטייסים יצאו לחופש וכי אין להם פקודות מה לעשות ואיך לעשות ואין פקודות כיצד להגן על הצבא בסיני , ראיתי שאין עם מי לדבר ברפידים וכי כולם מבולבלים ולא יודעים מי מימינם ומשמאלם ומה עליהם לעשות, החלטתי לנסוע לבסיס תובלה בנגב ומשם להתקשר לבסיס תובלה בחיפה ומשם לקבל הוראות המשך...

מרפידים עד קרוב ל-5 ק"מ לאל עריש לא ראיתי ולו כלי רכב אחד, לא צבאי ולא אזרחי.

משם התחלתי לראות טנקים וכלי רכב שנסעו ממולי לכיוון סיני עד שנהיה צפוף בתחבורה כשכל הדרך אני נשאל שאלות מנהגים מבולבלים...

הערות

לפי העדות בועדת אגרנט – ביום ה- 6/10/1973 בצוהריים בשעה 14:00 ביום הכיפורים,
התכנסה צמרת השלטון וצמרת צה"ל כדי לעשות הערכה, האם תיפרץ מלחמה
ומתי תיפרץ?

הערכה הייתה כי המלחמה תיפרץ בשעה 18:00 בערב.

11 שעות לאחר שכבר עברו המצריים את תעלת סואץ ושהמוצבים כבר היו בידי האויב, וכל צהל קרס.

בזכות ורק בזכות התפילות של עם ישראל בבתי הכנסת, בוטלה הגזירה משמיים וניצלו חיי צה"ל מידי האויב.

17 נעדרים

2656 הרוגים

7251 פצועים

301 שבויים

סיפור זה הינו הסיפור המתומצת ביותר.
סיפור זה נכתב ע"י חייל ששירת במילחמת יום כיפור
וחווה את כל הדברים האלה,
סיפור זה הינו חלק מההיסטוריה של העם היהודי שאין להתעלם ממנה.

כותב נס משמיים מציין כי אין בידו אמצעים להשיב לכותבים באתר,
על כן כיתבו לכתובת הנ"ל בצירוף פרטים מלאים + פרטים ליצירת קשר.

לכבוד מאיר, ת"ד 5677 חיפה, מיקוד 31057 .

כותב נס משמיים מעוניין להפיץ את ההיסטוריה ,
על כן מבקש עזרה מכל גורם שאוהב את העם היהודי.

כותב נס משמיים מציין בזאת כי לא קיבל עזרה עד היום בהפצת סיפורו למרות שביקש מתן תגובה זה שנה וחצי בערך :

מדובר צה"ל.

מחלקת ההיסטוריה של צה"ל.

מהתקשורת למיניהם.

ומגורמים נוספים...

שאלה שנייה על ה"מכה המקדימה" שלא היתה של חיל האוויר: לפי הידוע לאחר ההתרעה מהסוכן "בבל", החליטו הרמטכ"ל והגורמים המדיניים כבר ביום שבת ב-4:30 בבוקר כי יש מלחמה. דדו הרמטכ"ל נתן פקודה למפקד חיל האוויר להיות מוכן למכה מקדימה באם יינתן אישור מהגורמים המדיניים. מפקד חיל האוויר הבטיח שעד בערך 12:00 יהיה ניתן לתת מכה מקדימה, והמטוסים חומשו בהתאם. דיין וגולדה לא נתנו אישור למכה מקדימה של חיל האוויר בסופו של דבר. השאלה שלי היא: האם כחלק מההתכוננות הועלו עשרות מטוסים באוויר מחומשים לצורך המכה המקדימה, או שהם חומשו אבל נשארו בבסיסם?

אם אכן הועלו מטוסים לאוויר האם זה יכול להיות ההסבר מדוע המצרים הקדימו ופתחו את המתקפה שלהם ב-14:00, ולא ב-18:00 או יותר מאוחר בערב כפי שחשבו לפי ההתרעה שהעביר "בבל" (אני מודע לכך שהוא לא העביר התרעה עם שעה, אבל עדיין היה מדובר לפנות ערב לפי ההתרעה). האם ההסבר לכך שהוא שהמצרים פשוט הבינו מעליית עשרות מטוסים לאוויר שכוונותיהם נחשפו?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-08-2008, 22:55
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
הבחור הזה כל שנה כותב למחלקת היסטוריה בצה"ל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tec שמתחילה ב "האם היו ארועים מלחמתיים בימים שלפני מלחמת יום כיפור?"

בדרישה לשנות את ההיסטוריה הרשמית ולתקן את התאריכים. העובדה שחוץ ממנו אין שום מקור לסיפור הזה מקשה קצת, מטבע הדברים, על קבלת העניין, כמו גם הבעיה הגיאוגרפית הקטנה בסיפור, ובעיית הזמנים.

ובמילים אחרות: הפרסומים הרשמיים לא אזכרו את האירוע מפני שהוא לא קרה. בסיס טסה, אגב, הותקף ביום כיפור בצהריים.

ולגבי שאלתך על המכה המקדימה - לא ידוע לי על העלאת מטוסים לאויר, וזה גם מאוד מאוד לא הגיוני - מטוסים צורכים דלק כשהם באויר, ואם אתה מעלה אותם לחכות אתה מבזבז אנרגיה ומקטין את הטווח שלהם. מה גם שלא ידוע לי שלמצרים הייתה יכולת לגלות מטוסים מעל שטח ישראל לפני שבכלל טסו לסיני.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 08-08-2008, 08:49
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אם הוא יתמיד - בסוף הם יאמצו את הספור שלו בתור 'הנרטיב של האחר'
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "הבחור הזה כל שנה כותב למחלקת היסטוריה בצה"ל"

כתבה ב'סופשבוע' של מעריב בשנת 2073 עם ה'נין של', תגובה קטנה ומגומגמת במסגרת למטה מצד שמאל של הנכד של דדו שיוצג כעילג ולוחמני ו..הופ: "עפ"י פרסומים רשמיים פרצה מלחמת יוה"כ בין התאריכים ה5 עד ל6 באוקטובר. בשלבים הראשונים התמקדו המצרים בתקיפת תותח מרכזי בטסה. מאמץ עיקרי זה סוכל בהגיע תגבורת בלתי צפויה ממרכז הרכב של פקוד צפון. גלגול הפגזים על החול יצר אובך אשר הקשה על האוייב לפרוץ את קו המגע ובכך איבדו המצרים את תנופת המתקפה וכל שנותר להם הוא לנהל קרב מאסף החל מה6/10/1973".
ישן 09-08-2008, 08:42
  tec tec אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.07
לא הוא (מאיר גטר) פתח את האשכול ברוטר
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "לדני קריאף: מסתבר שהוא לא היחיד"

אלא מאוריסיו קופרמן, שגם הוא מעיד מידיעה אישית (ע"פ מה שנאמר לו ע"י קצין תורן) שהיו אירועים מלחמתיים לפני פרוץ המלחמה.
כלומר ישנם שני אנשים שמעידים על אירועים כבר לפני מועד פרוץ הלחימה הרשמי, לא אחד.

בהודעה 126 הוא כותב שנאמר לו בזמן התגייסותו בשבת 6.10.1973 בשעה 8:45 בבוקר, שהם מותקפים כבר 11 שעות :
"אני מדבר איתך על יום שבת ה6.10.1973 שעה 8.30 בבקר !
הגעתי לבסא 18 בשעה 8:45 היתי בהלם שאי אפשר לתאר
(אני כותב לך כאילו אנחנו ברגע זה ביום שבת 6.10.1973 בשעה 9:00 )
10 עד 20 משאיות אזרחיות עמוסות ציוד נמ" ולא"עומדות בטור לנסיעה לסיני
וזאת לאחר ששחררו כמויות דמיוניות של משאיות עמוסות ציוד לכיון סיני
ניגשתי לקצין תורן ואני מצטט לך מדבריו
אנחנו במצב מלחמה כבר 12 שעות קיבלנו קריאות נואשות מסיני !"

ישן 09-08-2008, 09:52
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
עיינתי ארוכות באשכול אליו הפנית. דרך ההתנסחות של מוביל האשכול
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי tec שמתחילה ב "לא הוא (מאיר גטר) פתח את האשכול ברוטר"

וחיבוקו הנלהב של איש האשכולות פילוביץ שחף, מיעוט הפרטים הממשיים,ערבוב פרטים גלויים או שוליים תוך הלבשת תאוריות פומפוזיות עליהם, העדר כל סימוכין או מענה ישיר לשאלות, רבוי 'אם הייתם יודעים את מה שאני יודע' ו'האדמה תרעד - אבל רק אחר כך כי עכשיו אני עסוק' וכן הלאה - מאלצים אותי להצטרף לחוות הדעת של ביג-ג'ו שבאותו אשכול.

ההסבר שלי: חלקי עדויות [אינטרנטים כמובן שספק אם לא יצאו מאותה מקלדת] של נפגעי תגובת קרב שלילות ללא שינה ערבבו את לוחות הזמנים שלהם + מרקחה זדונית של מגלומנים ופראנואידים נוצרו בכדי להוליד קונספירציה חדשה.

התוצאה החיובית היחידה לעיוני באותו אשכול הינה התובנה אודות מה שעלול לקרות לפורום כשלא שומרים על ניהול מוקפד. מי שזקוק לתמיכה ולסיוע - צריך לקבל עזרה מקצועית. הנושא לכשעצמו אינו לכבודו של פרש.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 09-08-2008 בשעה 09:54.
ישן 10-08-2008, 12:34
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי tec שמתחילה ב "לא צריך מטוסים חמושים, והם לא צריכים לטוס נמוך"

האשכול הזה ברוטר לא כולל ולו ראיה אחת של ממש ל"עובדות" המפורטות בו.נכון שהייתה כוננות ערב יום כיפור. מספר יחידות הועלו לרמה"ג וביניהן כ-5 סוללות חת"ם, חטיבה 7 ועוד מספר גורמים. בסיני תוגבר הכח בחטיבה סדירה (460
) ושתי סוללות חת"ם. אני לא זוכר פעילות חריגה של חיל האויר, אבל בוודאי יש אנשי ח"א, כגון יערי שיוכלו לספר לנו אילו פעולות נעשו שם. זכרוני קצם עומעם עם השנים, אך נראה לי כי ביום שישי, ערב החג, אף נשלחו השלמות תחמושת ליחידות בקו, ומכאן אולי זכרונו של נהג התובלה אשר הציל את רפידים. צריך גם לזכור כי עם פתיחת הקרבות, הפציצו המצרים את רפידים והיב"א שמעליה.
כעולה מספרו של שזאלי, הוחדרו אנשי מודיעין לסיני, וכן כח שנועד לנטרל את מתקני ההצתה באיזור דוייר סואר. אף הייתה התקלות יחידה בגזרה הצפונית בין כח של שקד לבין חולית מודיעין מצרית

ישן 13-09-2008, 16:18
  קופרמן מאוריסיו קופרמן מאוריסיו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.08
תחילתה של מלחמת יום כיפור
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי double_o שמתחילה ב "המטוסים שימשו כאמצעי להזעקת..."

לdouble שלום
אני מבקש ברשותך
להעמיד את הדברים על דיוקם ואני מחזיר את כולנו אחורנית בזמן
אנחנו עכשיו ביום שישי ה5.10.1973 השעה 13:00
יצאה הוראה פיקודית להעלות את רמת הכוננות ל ג !!
ברמת כוננות ג בחיל האויר המשמעות
שאין יוצא ואין בא
כולם בלי יוצא מהכלל בכנפות
ממפקד הבסיס ועד אחרון הטרשים
אין חופשות ואין אסירים כולם בטייסות בהיכון
במהלך הלילה השתנה לרמת הכוננות ד !
שלב אחד לפני ה שזו מלחמה !
במהלך הלילה חומשו המטוסים
בשעה 9:00 התרוממו המטוסים מתוך מטרה לדפוק להם בפנים בשעה 9:15 בבקר
בדיוק כמו ב1967 הם כמובן טסו מתחת לקו המכמ המיצרי והסורי
לצערי הכל השתבש !!
לא הרימו מטוסים בכדי לקרוא לכוחות זה שטויות במיץ עגבניות
האיכפתי מrotter הוא כזה אדיוט שאי אפשר להאמין !!
זה כרגע על קצה המזלג
בברכה
קופרמן
ישן 13-09-2008, 14:38

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "למען הסר ספק: כשקצין תורן..."

לקרן אור שלום
אני מודה לך על התערבותך
על פי תגובתך אני מבין שאתה איש חיל האויר !!
אנחנו ידענו בודאות שהמלחמה תתחיל ביום שישי כבר בשעה 13:00 מבחינתו המלחמה החלה בשעה 17:00 מבחינת סיירת מטכל" וסיירת שקד המלחמה החלה ב3.10.1973 !!
תאמין לי שהחל מ5.10.1973 שעה 17:00 עבדנו בקצב רצחני
סביב השעון 24 שעות ללא הפסק למיטב זכרוני כחודש לפחות
מי שעבר את המלחמה הזאת יודע על מה אני מדבר !!
סיוט אחד ענק

לידיעתך
חיל האויר ספג מהלומות כבדות
מירי טילים בעיקר בחא" 3
הפצצות אויר בעיקר יחידות יבא"
התקפות קומנדו בעיקר יחידות לא" יחידות הוקים וכו"
זהו הפרק האפל ביותר בתולדות מדינת ישראל
במידה ולא נצונזר (כפי שקרה בrotter)
אשמח לפרט בהמשך
אני חוזר שוב אנחנו זקוקים לעזרת הציבור בנוגע ל5.10.1973

נ.ב
אספק סקופ נוסף
כהרגלי בקודש
בגלל עמוס לוינברג
שינו את כל המיספרים בצהל"
בברכה
קופרמן
ישן 10-08-2008, 09:53
צלמית המשתמש של winner
  winner winner אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.03
כוננות בגולן - ערב המלחמה
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Pshahar שמתחילה ב "בבוקר פריצת המלחמה נתגלו עקבות ע"י סיור הבוקר"

ממרחק הזמן לא זוכר את כל הפרטים אבל...

אחרי המלחמה שמעתי סיפורים מחברים שאבות\אחים שלהם השתתפו במלחמה בסדיר ומילואים.

אחד הסיפורים של חבר שאחיו היה נחלאי (דתי - גרעין של בני עקיבא כנראה)ושירת ברמת הגולן וערב יום כיפור ביטלו להם את היציאות בגלל כוננות. אחרי שפרצו הקרבות, מצאו את עצמם מנותקים ומוקפים כוחות סוריים והצליחו להסתנן ולחבור לכוחות צה"ל. מסקנה - כנראה שהיתה כוננות ברמת הגולן (לפחות ביטול יציאות) ולא כמו שסופר.

מה שאני עוד זוכר זו התכונה הבלתי רגילה שהיתה ביום שישי - ערב יום כיפור כשראינו מכוניות נוסעות בערב, ובשבת - יום כיפור בבוקר שמענו בבית הכנסת על אנשים שגוייסו למילואים. רק בשבת בצהריים היתה אזעקה ובמקלט מישהו העז להדליק רדיו ושמענו את ההודעה על פרוץ המלחמה.
ישן 10-08-2008, 16:10
  משתמש זכר kufxh kufxh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.05
כוננות - ערב המלחמה - גם בחיל הים
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Pshahar שמתחילה ב "כוננות הייתה גם בסיני"

עוד ביום ו' ערב יום כיפור נאסרו היציאות הביתה, הסטי"לים מולאו בתחמושת, דלק ומזון ויצאו לפריסה בים ביום שבת, יום כיפור, לקראת הצהריים... לפני התחלת התקיפה של המצרים והסורים, לפני שפרצה המלחמה.
מתוך אתר מורשת חיל הים: בבוקר שבת ה- 6 לאוקטובר (ביום הכיפורים, עוד לפני "ההפתעה"!) עוד לפני פרוץ פעולות האיבה נשלחו זוגות סטי"לים לנקודות הערכות בהתאם לתוכנית המגננה – מצפון מערב לראש הנקרה כנגד אויב אפשרי מצפון (סוריה) ובחוף סיני מול אויב אפשרי ממערב (מצרים).
מתוך אני נשבע לך (אביגדור קהלני) ע"מ 211 " .....כמה שעות לפני המלחמה קיבלנו הוראה לצאת דרומה, לצפון סיני....."
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י kufxh בתאריך 10-08-2008 בשעה 16:25.
ישן 13-09-2008, 15:11

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Pshahar שמתחילה ב "בבוקר פריצת המלחמה נתגלו עקבות ע"י סיור הבוקר"

לpshahar שלום !!
העדות שלך מדהימה !
ישנם מעטים שיודעים שהיו תתקים " מצריים בסיני
כל הכבוד !
ברשותך תרשה לי לעדכנך במדויק
בצפון סיני נתפסו 2 אנשי מודיעין מצריים שהתחפשו לבדואים
נתפסו עלידי סיירת שקד"
המקום היחידי שפורסם הוא בספר הסיירת שפורסם על ידם.
במכתב שכתבתי לפורום המטה הכללי המורחב ב6.4.2008
ציינתי במכתב כי לאחרונה נלקחה עדות חתומה מסרן שלמה לוין (מפ" חרמש,פלוגת סיור
184 חטיבה 14 אשר מודה לראשונה כי הגדוד שלו תפס חיילים תתקי"ם מצריים ביום שישי
ה5.10.1973 בשעות אחר הצהריים באזור טסה
החיילים הללו נמסרו אישית למחט" אמנון רשף
מיותר לציין שבספר המלחמה של צהל" לא מוזכר ולו במילה אחת !

הנני פונה אליך בשתי שאלות :
א. האם ידועים לך עובדות נוספות במדויק .נודה לעזרתך!!
ב.איך לדעתך חדרו אותם כוחות מצריים ?

נ.ב.
המרדף נמשך יומיים
כאשר בסופו של דבר נתפסו 2 החיילים מוסוים היטב
בברכה
ואודה לתגובתך בחוזר
קופרמן
ישן 10-09-2008, 21:16

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tec שמתחילה ב "האם היו ארועים מלחמתיים בימים שלפני מלחמת יום כיפור?"

לtec שלום

תבורך על יוזמתך !!
אני תקוה כי שמת לב שהבלוג ברוטר נסגר,כצפוי !
נדהמנו מהעובדה שהם החזיקו מעמד שבועיים
החבל נמתח יותר מדי ! הם לא יכלו להרשות זאת על עצמם יותר !!
כאמור מסמך 6 צונזר ובטח שלא עלידי
הספיק לנו כרגע שבגוגל קראו את זה כ100000 איש
זה מעיד על תהודה עצומה !! והתענינות מצידם
לקראת 10 2009 תתכונן להפתעה !
אני מודה לכם מקרב לב על ההתעניינות מצידכם
ועל האמון

כהרגלי בקודש אספק לך סקופ נוסף !
מתברר ולתדהמתנו העצומה ולאחרונה
כי המגע הראשוני בין כוחותנו (סיירת מטכל") לבין כוחות מצריים
היה בעומק סיני (מרכז סיני) כ200 קמ"מזרחית לתעלה
ולא כפי שחשבנו כל הזמן בגבל ליבני ובגבל הלל
תת אלוף זורע הוא המפתח לפתיחתה של תיבת הפנדורה !
ישן 13-09-2008, 14:02

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי שקדי 1 שמתחילה ב "מאוריציו היקר"

קבל נא את התנצלותי
התפרצתי לדלת פתוחה ,שכחתי לחלוטין שנכנסתי לאתר אינטרנט אחר לגמרי
ושכחתי לפתוח בדברי פתיחה מתאימיםבנוגע לנושא זה
תיכנס בבקשה לאתר rotter פורום פוליטיקה
אני אודה לך באים תקרא היטב את שכתבתי
עד לסגירתו !
מה שאני כותב לtec ולציבור הגולשים באתר זה הוא כרובד נוסף
במידה ויהיו לך הערות אשמח לענות לך בפרוטרוט ומדויק
תאמין לי שאנחנו יודעים במדויק מה קרה מ1.10.1973 ועד6.10.1973

תמיד תזכרו שבגלל המחקר הזה
פרצו לביתו של תת אלוף בן פורת יואל
וגנבו את מחקר של חיל מודיעין
בברכה
קופרמן
ישן 13-09-2008, 15:50

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי מאצו פיצו שמתחילה ב "אם "אתם" יודעים בפירוט מה..."

למאצו" פיצו" היקר
אני מבין את ספקנותך ואני מבין אותך היטב
בידי דר" י.א. יש עדויות חתומות של אנשי סיירת מטכל" וסיירת שקד"
אשר נלקחו מיד לאחר המלחמה !!
התנהלו קרבות בגבל ליבני ובגבל הלל ב3.10.1973 וב 4.10.1973
היו שם אנשי קומנדו ומודיעין מצריים
בקרבות אלו היו לנו 2 הרוגים מסיירת מטכל"
ו11 פצועים משתי הסיירות

גולת הכותרת מקרבות אלו
תפיסת שבויים מצריים
ובראשם אלוף משנה מחיל המודיעין שם הדרגה בערבית מגיד.
בידיו נתפסה מפת הקודים של צהל" מתורגמת לערבית
זו אותה מפת סיריוס המפורסמת
זה גרם לזעזוע אדיר בקרב אותם כוחות
מי שניהל את הקרבות הוא סגן אלוף זורע מפקד סיירת מטכל" הוא אישית היה שם
א.קיבלתי אישור מחייל ששירת במחלקת הנפגעים של צהל" כי אכן הם קיבלו 2 חיילים הרוגים
ב.קיבלתי אישור מקצין בכיר ממוצב המזח ש הקרבות דווחו בשידור חי בקשר המרחבי בסיני !

משרד ראש הממשלה לא רק שלא אישפז אותי אלא שיש לי אישור רשמי מהם
להכנס לארכיון צהל" ולהמשיך ולהעמיק במחקר !!
במידה ויש לך ספקות אשמח לפקסס לך את המסמך במידה ותמציא לי את המספר

הכל יפורסם בספרו של דר" י .א. בקרוב !!
תסיר דאגה מליבך קצת סבלנות
תהיה עניני תשאל כל שאלה ואשמח לענות לך בצורה מכובדת
בברכה
קופרמן
ישן 14-09-2008, 20:20

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי צנחן77 שמתחילה ב "תן שם של אחד מההרוגים של..."

לצנחן 77 שלום
בקשתך לגיטימית ואתה צודק !!
מעולם לא ביקשתי מדר" י. א. אינפורמציה שכזאת
אני מבטיח לך שאפנה אליו בקרוב שיתן לפחות שם אחד
ואחזור אליך עם תשובה
וזה מגיע לך לאור התענינותך !!

מה שאני הצלחתי לדלות במאמץ אדיר
שממתקפת הטילים על אום חשיבא ב5.10.1973
בשעה 17:00 בערך
נהרג מפגיעה ישירה חייל מודיעין מיחידת 8200
בשם אבינועם הגי"נג"י
מי שמסר לי את הידיעה לא זכר את שם משפחתו
בכל זאת עברו 35 שנה וקשה לזכור

ממתקפה זו היו לנו עוד 5 פצועים קשה
ועוד 5 פצועי הלומי קרב
מיותר לציין שבחיל מודיעין הוכו בתדהמה מאירוע זה
ובאום חשיבא בפרט
למען הגילוי הנאות
היו לי חילוקי דעות קשים ביני לבין דר" י. א. אשר עמד בתוקף שאני טועה בסוגיה זאת
ודרשתי ממנו שיבדוק לעומקם של דברים אני כמובן שנתתי לו את מקורותיי
לפני כחודשיים הוא התקשר אלי והודיע לי חגיגית כי אכן צדקתי לחלוטין
מקורותיו אישרו כי אכן קרה הדבר
ברשותו כל השמות !!
גם זה יפורסם בספרו !

אני פונה בקריאה נרגשת לאנשי יחידת 8200 אשר שרתו באום חשיבא
תכתבו באתר ותספרו בדיוק מה קרה בהר !
ב6.10.1973 בשעה 8:00 הגיע אליכם חיילת מחיל האויר מבחא 3
בשם לאה גולברג אשר נפגעה מירי טילים על בחא 3 גם ב5.10.1973
אני פונה בקריאה נרגשת לציבור הגולשים
אם משהוא יודע מי זאת לאה גולברג ומה עלה בגורלה
גם בבחא 3 נפגעו יותר אולם אין לי את השמות
זאת סיבת פניתנו לעזרתכם
ונודה לכל אחד שיתרום את חלקו
בברכה
קופרמן מאוריסיו
ישן 14-09-2008, 19:35

למאצ"ו פיצ"ו שלום
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי מאצו פיצו שמתחילה ב "למה אני לא מתפלא שבאתר יזכור..."

המלחמה הזאת מטויחת מא ועד ת
מ ה3.10.1973. ועד ה24.10.1973
לאור המחדלים הקשים שהיו במטכל
ומלחמת עולם שהיה בממשלה בעיקר בין מצדדי יציאה למלחמה בכל מחיר לבין מתנגדיה
שבסופו של דבר הם גם זכו בויכוח זה
ככלל שתדעו, מה שקרה (לדעתי) מ5.10.1973 מהשעה 16:00 ועד 6.10.1973 השעה 14:00
זהו הפרק המרתק ביותר בתולדות מדינת ישראל בהבט הפילוסופי הפוליטי והצבאי
שרק על היומיים הללו אפשר לכתוב ספר!!
ארבע שנים אני מתחנן ופונה שוב ושוב לכבוד נשיא המדינה מר פרס שמעון
שיפתח את סגור ליבו ויספר לעם את האמת ומה קרה בדיוק ובעיקר בממשלה !!
הוא מסרב בכל תוקף !! מילה הוא לא מוציא !
הוא יודע היטב שאנחנו צודקים ועד כמה הנושא חמור וזאת סיבת שתיקתו !
התשובה היחידה שקיבלנו מלישכתו הוא ממזכירו הצבאי תתאלוף חפץ שמעון מ17.9.2007
שצהל אינו עוסק בהשמדת ראיות
אנו עומדים בתוקף שמאז גניבת המחקר מתתאלוף בן פורת
נכנס מי שנכנס להיסטריה מוחלטת וניתנה הוראה לארכיון צהל להשמיד את הראיות
מחקר חיל מודיעין זאת תיבת הפנדורה של מדינת ישראל וזה חייב להחשף בכל מחיר !!
כל ההרוגים שהיו לנו עד 6.10.1973 הוכנסו בצורה אלגנטית לסהכ" של ההרוגים
תסמוך על צהל הם אלופים בזה
אני מודה לך על ההתענינות מצידך
ותמשיך לעקוב אחרי מה שאני כותב !
בקרוב אכתוב מה שספקטור כתב בסיפרו
תוכלו להבין עד כמה שהצנזור הצבאי נפל בפח
וכמובן מה שכתב בני פלד ואז התמונה תתחיל להתבהר
בברכה
ובכבוד רב
קופרמן מאוריסיו
ישן 15-09-2008, 02:30
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי קופרמן מאוריסיו שמתחילה ב "למאצו פיצו שלום"

האשכול נחסם עד שתחליט להציג עדויות כלשהן.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:17

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר