לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-08-2008, 23:38
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
רשימת הישגיו ארוכה, ומתגמדת רק בהשוואה לרשימת הקטסטרופות שגרם להן...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "קנאי. הלוואי היית עושה 10%..."

לו פרש פרס מתפקידו יום אחרי מבצע אנטבה, היה ניתן לסכם את הקריירה שלו כחיובית בסה"כ.
למרבה הצער, הוא נשאר 32 שנה אח"כ, ובמהלך תקופה זו הוא:
1. ניסה למנוע את תקיפת הכור של צדאם ב1981 (המבצע אשכרה נדחה בגללו...).
2. היה ראש הממשלה המבריק שחתם על עסקת ג'יבריל.
3. ניסה להתנער מקיום הסכם הרוטציה (אחרי שאולץ לקיימו, הוא אפילו טפח לעצמו על השכם על יושרתו
המופלאה...).
4. ניסה כשר חוץ לחתום על הסכם מדיני ללא אישור ודיווח לראש הממשלה, שקיבל עדכון על מגעי שימון
עם הירדנים בלונדון, מראשי קהיליית המודיעין...
5. ניסה להפיל ממשלה באמצעות מהלך מושחת בתיאום עם ש"ס, שמס' 2 שלו הגדיר בשם "התרגיל
המסריח"....
6. הסכם אוסלו א'.
7. הסכם אוסלו ב'.
8. המשפט המבריק "ללא ספק, מטרתה הבאה של ישראל היא הצטרפות לליגה הערבית".
9. המשפט המבריק "תנו לי שלום ואוותר על הגרעין".
10. המשפט המבריק "אמרתי לעראפת, אתה אקס-טרוריסט".
11. משפט שנאמר בשדרות "קסאם שמאסם".

בקיצור, עם ישראל בורך בעילוי דגול שהביא לנו המון המון הישגים. למרבה השמחה, הוא לא שירת בצבא
כך שלפחות שם נחסך מאיתנו הצורך לעמוד מול השוקת השבורה שהשאיר כמעט בכל מקום אחר שבו
היה עסוק בלבחוש ולחתור.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-08-2008, 19:49
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

"הוא הביא לנו את האטום" - במו ידיו ובעשר אצבעותיו הוא הביא לנו אותו...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "נכון - הנזק הגדול שגרם לחזק את כח ההרתעה של מדינת ישראל"

אני מניח שלחברים בוועדה לאנרגיה גרעינית לא היה קשר ל"הבאה", וגם לא לב"ג ולצרפתים. הכל זה שימון,
מהעשרת האורניום, ועד להנחת הלבנים במפעל הטקסטיל...
מובן מאליו שלא רק לנו הוא "הביא את האטום" - הוא כמעט הביא אותו גם לצדאם, כאשר ניסה למנוע
את הפצצת הכור שבנו הצרפתים (חבריו של שימון שתמיד עוזרים לו להביא את האטום למזה"ת..) ליד
בגדאד...

הוא דאג מאוד לרכש בטחוני - לנו ולפלסטינים...

אם היו שומעים בקולו היה פוטש שבמסגרתו שר חוץ חתם על הסכם ללא דיווח לראש ממשלה...

לזכותו, הוא בעבר היה דמות חיובית. כבר ציינתי שלו פרש ב1976 ניתן היה לסכם את הקריירה שלו
כחיובית בעיקרה (למרות נטייתו ההיסטורית לחתור, מאז שנות החמישים...).
ישן 13-08-2008, 20:28
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

כן, לתקוף מתקן שנועד לפתח כלי נשק שמיועד להשמידנו, זה הימור. שוכנעתי...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "הפצצת הכור היתה הימור בדיוק..."

אתה יכול לקבוע שההימור הוא בשאלה האם זה יצליח. אין שום הימור בשאלה העקרונית האם עלינו לפעול
בעצמנו כדי למנוע מצדאם חסין נשק גרעיני. שמעון פרס הדגול חשב שעדיף לפעול בשתדלנות אצל הצרפתים
שבאותה עת חגגו עשור וחצי של עויינות מובהקת, והיו אלה שבנו את הכור עבור צדאם.
בגין חשב שצריך למנוע מהם בכוח. הסיבה היחידה שלא עמדנו מול עראק גרעינית היא ה"הימור" של
מנחם בגין. רק בשביל המעשה הזה היה טוב שישב על כס ראש הממשלה. לו הפסיד ב1977 - פצצה
עראקית הייתה מופעלת נגדנו, בין אם בפועל ובין אם באמצעות סחיטה גרעינית (ושמעון היה חלש מאוד בכל
הנוגע לעמידה מול אוייב בעל דרישות...).
ישן 17-08-2008, 17:40
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אין ספק שלו פלסטיני היה כותב את הרשימה שלך, היה בה בדל של הגיון...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Baloop שמתחילה ב "אני דווקא חושב שיש לו השגים נוספים"

כאשר היא נכתבת בידי יהודי - היא נראית "קצת" תלושה מהמציאות...
להגדיר מהלכים שאירעו אחרי תבוסות שלו, כהצלחות שלו, זה בערך כמו להגיד שבכך שהפסיד את
הנשיאות ב1980, הביא קארטר את ארה"ב לתקופת ההתעצמות הגדולה ביותר שלה במאה העשרים...
אין ספק שתבוסות פרס היו טובות לעם ישראל, בכך שהרחיקו אותו ממוקד קבלת ההחלטות, ולו לזמן
קצר - אבל ודאי וודאי שלא מדובר בהישגים שלו...
אגב, ה"החזרה" של חברון לפלסטינים (אשמח אם תספר לי מתי בעבר שלטו הפלסטינים בחברון, שהיה
צריך "להחזיר" להם אותה...) בוצעה ע"י ביבי במהלך מביש - אבל הייתה מימוש סעיף של הסכם אוסלו
ב', מסוף ספטמבר 1995, שנדחה באופן זמני לפני בחירות 1996, כי פרס חשב שלא יצליח להעבירו
בציבור.

הסכמי אוסלו א' ו-ב' הם הישגים בערך כמו שההפתעה המלחמת יוה"כ היא הישג, וכמו שמלחמת לבנון
השנייה היא הישג.
ה"התנתקות" היא הישג רק בעיני מי שעבורו כל הרעיון היה לראות מתנחלים סובלים. עבור אותם אנשים
אין ספק שמדובר בהישג. עבור תושבי הנגב המערבי, ושאר אזרחי ישראל, מדובר בקטסטרופה,
שהביאה לנצחון חמא"ס בבחירות בתחילת 2006, להשתלטות מלאה שלו על הרצועה ב2007, ולהפיכת
מלחמה עתידית בהיקף גדול ברצועה, שבה יהיו לנו הרבה יותר נפגעים מכפי שהיו לנו בימי ה"כיבוש",
לעובדץ חיים מעציבה, בדיוק כפי שהבריחה מלבנון ב2000 הבטיחה שבעתיד תהיה שם מלחמה עם
יותר הרוגים מכפי שהיו בזמן הישיבה שם - וכפי שסיום מלחמת לבנון השנייה הבטיח שתהיה מלחמת
לבנון שלישית, שגם בה יהיו יותר הרוגים.

אין מה לעשות, מי שבכל מחיר מחפש לפייס תוקפנים בשם ה"שלום" - בסוף מוצא עצמו נלחם יותר
מאשר כל "שוחרי הכיבוש", וסופג הרבה יותר אבדות. הסיבה לכך היא פשוטה: כשמאפשרים לתוקפן
להתחמק ולהתחזק (ועל אחת כמה וכמה כאשר מחמשים אותו בעצמנו), הוא מבין שהתקופנות
משתלמת.
התפיסה השלומיסטית שסבורה שהערבים הם בעלי אותה תפיסת עולם נאיבית וחסרת לוגיקה (שתגרום
להם לקבל את הויתורים הישראליים כסוף פסוק שאחריו לא יהיו תביעות נוספות), הוכחה בכל פעם
כשגוייה. להגדיר בשנת 2008 את הסכמי אוסלו כהישג, זה אפילו לא מצחיק.
ישן 18-08-2008, 20:50
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אז ככה אתה טוען, נו טוף...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי TUB שמתחילה ב "לשם הדיון אנסה להציג זוית..."

עובדתית, יועצי שרון הגו את התכנית במטרה להושיע אותו משלל החקירות הפליליות, מתוך ידיעה שעצם
האפשרות של עקירת יישובים ביש"ע, תהפוך אותו בעיני השמאל לאתרוג חסין-חקירות-ואישומים.
זה הצליח להם בענק - השמאל היה כ"כ עסוק בלשמוח עלהעקירה, ששכח לגמרי מהחקירות...

כל שאר המטרות המוצהרות של העקירה (דמוגרפיה, הוצאת צה"ל מעזה, ניתוק בין יהודים לפלסטינים)
היו שקר שכ"כ קל להפריכו, שפשוט עצוב לראות שיש אנשים שגם כיום עוד נתלים בו...

1. העניין הדמוגרפי היה שקר פתטי: רצועת עזה מוקפת גדר מאז 1994, ואין כניסה ויציאה חופשית של
ערבים מהרצועה לתוך הקו הירוק, עוד לפני כן.

2. צה"ל יצא מהשטחים המאוכלסים ברצועה כבר ב1994, ונותר מרוכז בגוש התיישבות בדרום הרצועה
(גוש קטיף), בשני יישובים הסמוכים לו (מורג וכפר דרום), ביישוב מבודד במרכז הרצועה (נצרים),
ובגוש התיישבות בצפון הרצועה - שגובל במלואו בקו הירוק.

3. השטות על הניתוק הופרכה מהרגע שבו הוחלט על פהריסת יישובי צפון הרצועה. לו הסיפור היה
הוצאת הצבא והמתיישבים מלב הרצועה, לא היה כל צורך בהחרבת גוש היישובים הצפוני.

כאמור, האמת פשוטה: התכנית נהגתה כדי לקנות את תמיכת השמאל בראש ממשלה שחשוד
בפלילים, יחד עם שני בניו. הוגי התכנית ידעו שעצם הרעיון של גירוש מתיישבים והריסת בתיהם,
יספיק כדי להבטיח תמיכה מוצקה של השמאל בשרון. זה כל מטרת התכנית, ומבחינה זו היא הצלחה
כבירה.
בכל הנוגע לתועלת שהביאה לעם ישראל בכלל, ולתושבי מערב הנגב ומישור החוף הדרומי בפרט,
הרי שניתן להגדירה כתועלת שלילית למדי - חייהם קשים בהרבה מאז הגירוש.
ישן 21-08-2008, 19:24
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני מחבר?:) אני חושב שדי מרשים שאחרי שלוש שנים אתה עדיין טוען שאין קשר...
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "איך אתה מנסה לחבר בין ענינים..."

בין ה"התנתקות" לבין חקירות שרון.
הקביעה ההזוייה שאם היו ראיות אז היה כתב אישום, היא כשלעצמה דבר מטריד, שכן מתבר שאנו חיים
במדינה מתוקנת, וכלל לא ידענו זאת...

מסתבר שהעובדה שהוגש כתב אישום נגד דודי אפל על שוחד לשרון, ובה בעת ל-א הוגש כתב אישום נגד
שרון על קבלת שוחד מדודי אפל, לא בלבלה אותך בכלל...

המתנחלים לא "נשלחו" ע"י איש, כשם שאתה לא נשלחת לגור בבית שלך - ובכ"ז יהיה מ-א-ו-ד חמור אם
יום אחד יהיה ראש ממשלה חשוד בפלילים שיגלה שהדרך לחמוק מכתב אישום, היא באמצעות זריקתך
מהבית שלך, והעתקתך בכפייה למגורים מקרטון. אני מבטיח לך שלמרות שאתה נורא שמחת לאידם של
המתיישבים, אני מתחייב בפניך לתמוך בך, אם תחשוב שההחלטה לגרשך מביתך היא שערורייה...
ישן 22-08-2008, 20:39
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הקונספירציה היחידה בנוגע להתקפלות היא זו שטוענת ששרון בגיל 75 פתאום ראה את האור..
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Baloop שמתחילה ב "באמת מרשים בהתחשב בעובדה שאתה..."

והבין שהכיבוש משחית...

"תיאוריית הקונספירציה" שלי הופיעה בלא מעט מאמרים שעסקו בנושא, כולל של אנשים שתמכו בתכנית
העקירה (למשל, יואל מרקוס), ובספרים שעסקו בנושא (למשל, ספרם של שלח ודורקר).

העובדה שבשמאל יש אנשים שעדיין מנסים להתנער מהעובדה שתמכו בשרון כיוון שה"צדיק" ידע את
נפשם, והבין שברגע שינפנף מולם בגזר של גירוש מתנחלים (ולעזאזל ההשלכות הבטחוניות של המהלך...),
הם ישכחו לו את כל מעשיו. זה, כמובן, בדיוק מה שקרה - והעובדה שהמהלך ההוא גרם לכ"כ הרבה סבל
(ולא רק למתיישבים, שהסבל שלהם אשכרה גורם לאנשים מסוגך להנאה, והופך את כל הסבל של תושבי
מערב הנגב ומישור החוף לדרומי, לדבר שניתן להתעלם ממנו...), לא ממש טורדת את מנוחתם של תומכיו,
שכן עבורם, מרגע שגורשו מתנחלים מבתיהם - המטרה הראשית הושגה.

אני מחכה לרגע שבו מישהו מהמחנה שלך (אפילו אתה, אם תצליח פעם אחת לבנות טיעון שיש מאחוריו גם
נימוקים, מעבר לסיסמאות המחנה...) יסביר לי מה הייתה התועלת במהלך ההוא, מעבר לכיף האדיר
שבלראות מתנחלים מגורשים מבתיהם, ואת מפעל חייהם מושמד (אני לא לרגע לא מזלזל בכך שהדבר
הסב לך ולחבריך הנאה עצומה - אדרבא, טענתי היא שרק בשביל הרגע ההוא, הכל היה שווה עבורכם -
אבל אני סקרן לראות מישהו מכם מנסה לבנות טיעון מנומק, לגבי הסיבות להריסת 3 היישובים הצפוניים,
למשל...).
ישן 10-08-2008, 23:42
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אין אדם אחר ששמע מישהו אומר על פרס שיש לו אמא ערביה...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי TUB שמתחילה ב "מה אתם רוצים ממנו?"

יש המוני אנשים ששמעו את פרס משקר וטוען שאומרים עליו שיש לו אמא ערביה...
אגב, פרס גם סיפר בכנס בחירות בטבריה שהדבר שהכי ציער אותו בביקורו במרוקו, זה שלא נזדמן לו
לבקר בקברו של הרמב"ם - הרמב"ם קבור בטבריה, 30 מטר מהמקום שבו עמד השקרן ונאם את נאומו
המרגש...

באשר ל"טענה השקרית" שהוא יחלק את י-ם - מסתבר שבשמאל עדיין מתכחשים לכך שישנה כוונה לחלק
את י-ם. אני הייתי בטוח שהשלומיסטים האדוקים דווקא יצהלו על כך שמנסים לחלק את י-ם (זה בסדר, אחרי
שזה יתפרסם באופן רשמי, וההנהגה הרוחנית של השלומיסטים תודיע על המהלך באופן רשמי, אני משוכנע
שכל המחנה יגיד אמן - ויברך על החלוקה...).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:46

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר