לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-08-2008, 22:44
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
לקחים ממלחמת רוסיה-ג'ורג'יה.

אני רוצה לפתוח אשכול על הלקחים שאפשר להפיק כבר מהעימות האחרון.
א. אם תגמר מתישהו התהאדה עם חמאס בעזה, לחכות מייד בכל העוצמה ועד שיתעוררו כל מליצי היושר ורודפי השלום, יהיו כבר עובדות בשטח.
ב. אותו הדבר צריך לשדר לחיזבולים בצפון, שהפעם זה משחק אחר וישראל תהיה שונה.
אין יותר התחשבות במטרות אזרחיות ו"מה יגידו האחרים"

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-08-2008, 23:47
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
לדעתי המסקנה המתבקשת היא: אם אתה שועל אל תגש לאחורי הליש, תרים את זנבו ותבעט באשכיו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "לקחים ממלחמת רוסיה-ג'ורג'יה."

מעבר לשיקולים טקטיים שאתה מדבר עליהם, המסקנה היותר חשובה היא לדעת מי אתה, עם מה אתה מתמודד, ומה יש לך לתת.

להערכתי, הגאורגים קיוו כי פוטין ששהה במשחקים האולימפים וכך גם בוש ושאר גדולי תבל לא ירצו להרוס לידידהם הסינים את השקעת הענק במשחקים האולימפיים ויעלימו עין עד אשר תקבענה עובדות בשטח.

התגובה הרוסית נראית בעיני כמו ליש שקפץ באחת על רגליו ונושך מבלי להבין את מי הוא נושך, קודם נמית ואח"כ נשאל שאלות.

כנראה שהפעולה הגאורגית הכאיבה לרוסים יותר משהגאורגים צפו.

עם כל הכבוד לגאורגים להבנתי אין הם מסוגלים להביס את הצבא הרוסי שרק בגיזרת הקווקז גדול בסדר גודל בסד"כ ביחס למה שיש לגאורגים לתת.
מלחמה חזיתית משחקת לידי הרוסים.

האופציה היחידה שלהם הוא משחקי חתול עכבר, מטעני צד, ירי צלפים מרחוק, ירי טילים מרחוק, תירא והחבא בין אוכלוסיה אזרחית. עד שלליש הרוסי ימאס והוא יבחר ללכת למקום אחר (אלא אם הנפט משול לבריכת המים באפריקה הצחיחה בה יודע הליש כי במוקדם או במאוחר יגיע נתח הארי מרצונו הטוב והצמא) ולכן ישב וימתין עד אחרית הימים או עד שתיבש בריכת המים והבשר הקל יחדל מלפקוד.

לעניין שהעלת, בניגוד לרוסיה אין לנו מושב קבוע וזכות וטו במועצת הבטחון ולכן אל לנו למהר ולגרום לטבח בעזה כשכל העולם ואשתו יצקצק בלשונו על המעשה.

יש שיטות יותר אפקטיביות מאשר הרג שלא מצטלם טוב והוא ניתוק מגע מוחלט, לא להעברת סחורה, לא להעברת מים, חשמל, דלק, גז בישול ובמקביל יצר "קיר ברזל" אל מול עזה שידחוק את האוכלוסיה שהיא במקורה מצרית אל המצרים שיספקו צרכיהם.

לא תמכתי בטיהור האתני ששרון ביצע בחבל עזה אבל משהדבר בוצע יש להבין כי עזה משולה לבלון מלא גז שהלחץ בו עולה, לכל ברור כי זה יתפוצץ יום אחד והמטרה לגרום לגז באותו הבלון לא לנוע לעברינו.

בטפשותינו אנו מתערבים במלחמות הערבים בערבים, מנסים להציג את הערבי הטוב אל מול הערבי הרע מבלי להבין במה מדובר, ראה את המקרה בו הכנסנו לכאן את החמולה שברחה מעזה (הדווחים אומרים כי לא מעטים מהם ירו על ישובי הנגב המערבי רקטות המכונות קסאם), גם הוכנו על הטיפול בהם, וגם שמשנו להם שירות מוניות ליריחו. וכל זה בתמורה לכך שהם ירו עלינו משך שנים. מעניין מה חושב לעצמו זה שאישר את ההוראה (עכשיו הם יהיו חייבים לנו? עכשיו הם לצידינו? נו באמת.)

וזה לקח שהיה ניתן ללמוד כבר במלחמת לבנון הראשונה, אבל לא, הכנסו לכאן את כנופיית טוניס על מנת לטפל בחמאס בלי בג"צ ובלי בצלם, לאחר מכן נאלצנו להלחם בהם משך כמה שנים קשות עם פגיעה קשה בכלכלה, עלייה בחוב הצבורי, מט"ח שעוזב את המדינה במיליארדים, אלפי הרוגים ופצועים קשה, הסבת צה"ל מצבא לוחם למג"ב ב' - אפילו שלא נתנו לו הכלים שיש לכל לוחם מג"ב.

אני מקווה שהלקח נלמד הפעם.
ישן 10-08-2008, 01:06
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "לדעתי המסקנה המתבקשת היא: אם אתה שועל אל תגש לאחורי הליש, תרים את זנבו ותבעט באשכיו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jsphs7
לא להעברת סחורה, לא להעברת מים, חשמל, דלק, גז בישול ובמקביל יצר "קיר ברזל" אל מול
עזה שידחוק את האוכלוסיה שהיא במקורה מצרית אל המצרים שיספקו צרכיהם.
עזה משולה לבלון מלא גז שהלחץ בו עולה, לכל ברור כי זה יתפוצץ יום אחד והמטרה לגרום לגז
באותו הבלון לא לנוע לעברינו.
בטפשותינו אנו מתערבים במלחמות הערבים בערבים, מנסים להציג את הערבי הטוב אל מול
הערבי הרע מבלי להבין במה מדובר, ראה את המקרה בו הכנסנו לכאן את החמולה שברחה מעזה
(הדווחים אומרים כי לא מעטים מהם ירו על ישובי הנגב המערבי רקטות המכונות קסאם), גם הוכנו
על הטיפול בהם, וגם שמשנו להם שירות מוניות ליריחו. וכל זה בתמורה לכך שהם ירו עלינו משך
שנים. מעניין מה חושב לעצמו זה שאישר את ההוראה (עכשיו הם יהיו חייבים לנו? עכשיו הם
לצידינו? נו באמת.)
וזה לקח שהיה ניתן ללמוד כבר במלחמת לבנון הראשונה, אבל לא, הכנסו לכאן את כנופיית טוניס
על מנת לטפל בחמאס בלי בג"צ ובלי בצלם, לאחר מכן נאלצנו להלחם בהם משך כמה שנים קשות
עם פגיעה קשה בכלכלה, עלייה בחוב הצבורי, מט"ח שעוזב את המדינה במיליארדים, אלפי הרוגים
ופצועים קשה, הסבת צה"ל מצבא לוחם למג"ב ב' - אפילו שלא נתנו לו הכלים שיש לכל לוחם
מג"ב.

מילים כדורבנות, מחזק
ישן 11-08-2008, 10:18
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "לדעתי המסקנה המתבקשת היא: אם אתה שועל אל תגש לאחורי הליש, תרים את זנבו ותבעט באשכיו"

ראשית, הודעה מצויינת ואני מסכים לכל מילה!

תוספת:
הערבים המציאו טריק חדש, לנצח מלחמה בצורה תעמולתית-פוליטית. אפילו שהיו לנו נצחונות בכל אחת ממלחמות ישראל (אחרת לא היינו פה), מהם נצחונות ברורים ומהם נצחונות מוחצים פחות, למעט ששת הימים, הערבים נצחו פוליטית בכל המלחמות בכך שהניעו את המעצמות הגדולות להכתיב לנו ולאחרים את תוצאות המלחמה.
  • מלחמת השחרור הסתיימה בנסיגה ישראלית ממזרח ירושליים, חברון וסיני.
  • מבצע קדש, נגמר בנסיגה ישראלית מסיני, בלחץ המעצמות.
  • תוצאות מלחמת ששת הימים, נחשבו ל"ניצחון לא חוקי" על ידי בריה"מ וגוש המדינות הבלתי מזדהות (זה היה חוקי לגמרי עם הערבים היו הכובשים המנצחים...).
  • ביום כיפור, הכריחו אותנו לאפשר נסיגה של הארמיה השלישית המצרית, ולסגת מהגדה המערבית ואח"כ (1976) הגדה המזרחית של התעלה.
  • במלחמת לבנון, לחץ המעצמות איפשר את הבריחה של ערפאת לטוניס ושיקום אש"ף.
  • לחץ המעצמות אילץ את ישראל (עם שותפים מבפנים) לשקם את אש"ף שהתרסק עקב תמיכתו בסדאם חוסיין במלחמת המפרץ הראשונה תוך שהוא נושך את היד המאכילה אותו בנסיכויות המפרץ). גיוויעת האנטיפאדה הראשונה
יכול להיות, שהגיאורגים מעדיפים לשחק את החלש המסכן מול המעצמות. לגייס לחץ אירופאי-אמריקאי לטובתם שבסוף התהליך יכתיב תנאים לרוסיה.
לגיאורגיה פרו-מערבית יש חשיבות אסטראטגית ממדרגה ראשונה. מדינה נוצרית בקוקז, קרובה (יחסית) לאיראן, אזור חייץ בין רוסיה לבין האיסלאם... חוף בים השחור ובים הכספי... לא רע!

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 11-08-2008 בשעה 10:22.
ישן 11-08-2008, 11:09
צלמית המשתמש של האזרח

לחץ על רוסיה...???
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "ראשית, הודעה מצויינת ואני..."

kj
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gilgamesh
ראשית, הודעה מצויינת ואני מסכים לכל מילה!
יכול להיות, שהגיאורגים מעדיפים לשחק את החלש המסכן מול המעצמות. לגייס לחץ אירופאי-אמריקאי לטובתם שבסוף התהליך יכתיב תנאים לרוסיה.
לגיאורגיה פרו-מערבית יש חשיבות אסטראטגית ממדרגה ראשונה. מדינה נוצרית בקוקז, קרובה (יחסית) לאיראן, אזור חייץ בין רוסיה לבין האיסלאם... חוף בים השחור ובים הכספי... לא רע!

רוסיה זה לא ישראל, תראה איך הם כותשים את ג'ורג'יה ועושים צחוק מכולם. אתה באמת חושב שהם יפסיקו עד שישיגו את מטרתם (אני מוכן, כבר לנחש מה יהיה)
אף אחד לא יאיים אפילו בסנקציות נגד רוסיה. העולם יחרוק שינים וישתוק.

ישן 11-08-2008, 15:02

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "לחץ על רוסיה...???"

ראשית, לרוסיה יש דברים לדאוג מהם. המלחמה הקרה חיסלה את בריה"מ, והיא יכולה להפסיד את כל ההישיגים שיש לה עד היום, בעצם זה שהמערב יגדיר מחדש את רוסיה כאיום.

נכון שכל ממשלות המערב חלשות, אבל זה לא יכול להישאר ככה כל הזמן. אנחנו מדברים על חיילים אירופאים במדינות הבלטיות, ריכוזי צבא בגבולות פולין רוסיה, גרמניה קלינגראד, אוקראינה, רומניה... זה לא יהיה כיף לרוסים אם יחזרו למלחמה הקרה מינוס הרפובליקות שלהם.

גיאורגיה איננה צ'צ'ניה. זוהי מדינה נוצרית, גם אם מפגרת, בעלת חשיבות אסטרטגית למעצמות.

לראיה, רוסיה עוד לא הגיע (או לא ניסתה להגיע) לטיביליסי, למרות שהיא יכולה לעשות זאת תוך שעות. לגיאורגים אין צבא משמעותי יחסית לרוסים.

ישן 11-08-2008, 20:46
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

ישראל נצחה רק ב- 2 מלחמות והפסידה את כל שאר אם כי לא הובסה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "ראשית, הודעה מצויינת ואני..."

המלחמה היא המשך המדיניות באמצעים אחרים.

ישראל נצחה במלחמת העצמאות כי ממעמד של כלום היא קיבלה חלק.

ישראל הביסה את מדינות ערב במלחמת ששת הימים, ישראל הפכה באחת ממדינה בגבולות אושוויץ למדינה עם עומק אסטרטגי.

ישראל מסמסה את הצלחותיה בששת הימים החל במסירת מפתחות הר הבית לוואקף ע"י משה דיין שעד היום הורס כל זכר יהודי לקיומינו על ההר.
דרך הוראתו לא לתת לתושבי יו"ש לחצות לכוון ממלכת ירדן.
משה דיין בעקבות הפניקה שאחזה בו במלחמת יומה"כ אנס יחד עם ויצמן את בגין לוותר על כל סיני.

ישראל ע"פ דבריך נוצחה במלחמת יומה"כ (אם כי לא הובסה), הסורים החזירו לעצמם שטחים עד קו התילים, מצרים במלחמתה זו יצרה פחד מעימות נוסף בישראל ואילצה אותה בהמשך לסגת מכל סיני על חופיה ובארות הנפט.

הסיבות רבות, חרם הנפט, לחץ בינלאומי, מחבלים ממבית (ואינני מתכוון ללא יהודים) אני מדבר על קבוצה מצומצמת שאוחזת את המדינה היהודית בגרונה ומאלצת אותה לפעול ע"פ דרכה, הקבוצה הזאת אוחזת במדיה ובמערכת המשפט ויחדיו הן מאלצות כל ממשלה לפעול ע"פ הדרך שהיא לא אחת לא הדרך שבחר הבוחר (מאחר וזה פורום בעניני צבא אני לא ארחיב אבל לכל ברור על מה אני מדבר).

מלחמת לבנון 2 היתה הדוגמא המובהקת ביותר כיצד מדינה שיש לה יתרון אדיר ביחס למדינת לבנון \ חיזבאללה לנד לא מנצלת את עומצתה הצבאית ומתירה כי מעבר לגדר משך כחודש עריה וישוביה יופגזו ברקטות, עיר תעשיה ונמל ראשית תפגע קשה, שישית מאוכלוסית המדינה עברה דרומה וכל אותו הזמן הממשלה בירושלים והפיקוד הצבאי "שחקו ב-2 קדימה, 1 אחורה, סבוב.

דוגמא: חבר מהעבודה סיפר לי שהוא היה בלבנון, הם שכבו וראו רקטות יוצאות מאתר מסוים ובקשו להכווין לשם ארטילריה, משך כמה ימים הם לא קבלו אישור כי אולי יש אזרחים באותו הכפר, מה שמעניין הוא שמי שלא אישר להם לא שאל את עצמו מה לגבי תושבי נהריה ושלומי שחוטפים את אותן רקטות. הממשלה והצבא הישראלים מוכנים לספוג אבדות בקרב אזרחים וחיילים, להשבית את הכלכלה ולספוג נזקים חומריים אך יותר מכך מוראלים על מנת לא לפגוע באזרחי אויב שהם תומכיו.

האם כי הממשלות והבראנזה השלטת ראו כי רק למעצמות דוגמאת סין, ארה"ב, הודו, רוסיה, פאקיסטאן מותר להפעיל אלימות על מנת לכפות את שאיפותיהן? האם מישהו יעז להתערב פיזית כנגד רוסיה או ארה"ב?
האם מועצת הבטחון יכולה לכפות החלטה?

בניגוד לכך, מדינות דוגמאת יגוסלביה פורקו לגורמיהן האתניים תוך מתן העדפה לגורם מסוים על פני האחרים ויתכן וגם גאורגיה תפורק כפי שקרה ליגוסלביה.

בקיצור, צבא מאומן ומצוי הוא תנאי הכרחי אך לא מספיק.
ישן 11-08-2008, 21:34

אנו קורבנות מערכת תעמולה עויינת
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "ישראל נצחה רק ב- 2 מלחמות והפסידה את כל שאר אם כי לא הובסה"

אני מסכים עם כל מה שכתבת.

הסיני הזקן והחכם אמר, שיש לעורר בחיילך חימה על האויב. על החיילים להאמין בטיעון הצודק של איש המעלה ביוצאם למלחמה. אחרת לא ילחמו טוב.

עידן ה"תקינות הפוליטית" הוציא את הזעם על האויב כפשע מחשבה. אותה קובצה הורתה להטיל דופי אוטומטי בכל טיעון בעד צידקת דרכינו (אבל לעולם לא להטיל ספק בצדקת דרכו של האויב, הערבים הם מחוץ לביקורת, וכמו מפגרים בכלל לא אחראים למעשיהם).

כך עובדת תעמולה ומלחמה פסיכולוגית רבת שנים נגדינו.
הציבור למד להתרגל לאבדותיו ככוח עליון ובלבד שלא יחשב כמי שהפוגע באזרחי אויב.
אף קריירה של אף קצין מעולם לא עוקבה בגלל שאזרחינו נפגעו במחדל שלו. לעומת זאת, מבחינת הממשלה הפחדנית קצין מעולה עלול להגיע לביהמ"ש הבינ"ל בהאג על פגיעה לכאורה באזרחי אויב (אף קצין אירופאי לא הובא לדין על הפצצה מכוונת של אזרחים סרבים למשל... ב-1999).

פלא, שכמו בסיפור שלך, כל קצין פועל למען עצמו?

סיפור שאני שמעתי מהמלחמה, בין היתר, שטייסים שיצאו לגיחות קיבלו הוראות להפציץ שטחים ריקים או לחזור לבסיס עם חימוש מלא מבלי שפגעו במטרה כלשהי. וזה לא היה אירוע יוצא דופן במיוחד.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 11-08-2008 בשעה 21:36.
ישן 11-08-2008, 23:38
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

אנחנו הקורבנות של עצמינו (או אולי של סוכנים זרים בקירבינו)
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "אנו קורבנות מערכת תעמולה עויינת"

אקדים, הדו שיח הזה יש בו גוון פוליטי, אך הואיל והדיון של כל האשכול הוא בעניין מסקנות הרי לא יכול שלא יהיה לו היבט מדיני - פוליטי.

תראה, במלחמת לבנון הראשונה נזרע זרע הפורענות, ערבים הרגו ערבים במה שמכונה סברא ושתילא. רוה"מ בגין נכנע ללחץ התקשורתי והקים את וועדת כהאן וועדה זו הדיחה שר בטחון במהלך מלחמה לא כי בגד בישראל, קיים מגע עם גורם זר, הפקיר חיילים למותם, אלא כי ערבים הרגו ערבים והוא אחראי לתפיסתם. לאחר מכן בפרעות המכונות האינתפיאדה הראשונה (שים לב: המדיה מדברת במושגים של האויב) קצינים וחיילים קבלו הוראה: יש לדכא את ההתפרעויות, ואם למשהו לא ברור: "תשברו להם את העצמות" - לאחר שכמה חיילים בטפשותם ישמו את ההוראה כלשונה (אדם שמרסקים לו את הגפים מצטלם רע מאוד) נוהל כאן מופע אימיים של אינקביזיטורים, כל עם ישראל הבין: זרקו עליך אבן? בקבוק תבערה? או טיטול מלא צואה? מדינת ישראל מתירה לפורעים לבזות את כבודך, מדינת ישראל מוכנה כי אתה החייל (לא שוטר האמון על הסדר הצבורי) תפגע ובלבד שלא תפגע בפורע שמולך.

שום צבא אל לו להתיר לבזות את חייליו, דבר שהנהגת המדינה מתירה לאויב.

אני רוצה לראות חייל אמריקאי שחוטף טיטול מלא צואה בעירק האם מי שזרק זאת עליו יחיה לספר על כך? האם לובש מדים רוסי בגאורגיה? אולי צנחן בריטי בבצרה?

סביר כי לא, כבוד כלפי חיילך הוא תנאי מינימלי שיתפקדו בשליחותך.

בסתיו 2000, ישראל מוצאת עצמה במלחמה עם אויב החמוש בעשרות אלפי נושאי נשק 5 ד"ק מכפ"ס, אוטובוסים מתפוצצים בערי ישראל, במסעדות, פיצריות ועוד.

תוך כדי מלחמה צבור הנושא תעודות ישראליות, נהנה מכל מה שיש למדינת ישראל להצע מצטרף למהומות, מדווחים ארועים על קבוצות של רעולי פנים שמנסות לעלות על מצפים בגליל, ישנם מראות של השמדת רמזורים בכביש 65 ליד אום-אל פאחם, סקילה וניסיון להרוג נהגים ישראלים בכבישי הגליל. תהלוכות בהן רעולי פנים נושאים את דגל האויב שנמצא במלחמה עם ישראל, תהלוכות אלו משליכות אבנים (שזה נשק קר), בקבוקי תבעירה, ואף שמוש בנשק חם.

שוטרים נשלחים לטפל בפורעים, לאחר הפרעות אנו מדווחים כי 13 מהפורעים נהרגו.

מה עושה ממשלת ישראל בראשות ברק? היא ממנה את וועדת אור - וועדה זו גורמת לפרישה של צמרת הפקוד במחוז הצפוני, וגורמת לענוי דין למי שסיכן את חייו אל מול המון מתפרע וכעת מוצא עצמו מול האינקביזיטורים. והמסקנה: היא מטילה את עיקר האחריות על המשטרה ולא על הפורעים.

כל נפגע מצד האויב מדווח מיד בכלי התקשורת דוברי העברית (לא רציתי לכתוב ישראלים כי לא ברור לי את מי הם מייצגים), כל דווח שלא אחת הוא מפוברק או מוצא מהקשרו מדווח כאמת לאמיתה עד כדי הצגת חיילי צה"ל כקאניבלים הנהנים לשפוך דם של ילדים.

דוגמא מהימים האחרונים: בגלובס מדווח כי: גורמים בירושלים חוששים כי רוסיה תזעם על מכירות הנשק שישראל סיפקה לגאורגיה או האם ישראל לא מחרחרת מלחמה בגאורגיה?

כל הדוגמאות הללו הם המציאות בה חייה ההנהגה הישראלית עד מלחמת לבנון 2, האם העודף זהירות לחיי האויב, כבודו ורכושו אינם תוצאה של 25 שנות משטר האינקביזיטורים בישראל? האם רוה"מ, שר בטחון, רמטכ"ל יודע כי לא יעבור מסכת השפלות עד יום מותו? האם לא ימצא עצמו בוועדת כהאן חדשה?
אפשר לבוא בטענות לאולמרט, ליבני, פרץ וחלוץ על התנהלותם בקיץ 2006, אבל ברור כי התנהלותם נבעה לא מעט בזכות מה שהם ראו וחוו כשרים זוטרים וח"כ משך 25 שנים.

אני יכול עוד, אבל השעה ..... ויש לי דברים שאני צריך לטפל בהם מחר (וגם הבטחתי לאישתי שאדיח כלים לפני שאבוא לישון), אז כנראה זה הזמן לומר: די לכרגע.
ישן 12-08-2008, 18:43
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

האם לא לדמת לקרוא? הראה לי איפה הלנתי כנגד כנגד מעשי האויב?
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "זה כל כך "אוי אוי אוי, הערבים..."

הבא צטוט בודד בו אני מלין לגבי התנהגות הערבים?

כל דברי הם כנגד מעשינו ובעיקר מחדלינו.

הערבים עושים את אשר הם רואים כטובתם.

הערבים הם עם שהוא סוחר בנשמתו, עוד מימי הרומאים הם התפרנסו מתווך בין מזרח למערב. אלפי שנים של מסחר טבעו בהם תכונות של פוליטיקאים מיומנים, הם גם התפרנסו משוד - לא אחת הרומאים היו רודפים אותם כל אימת שהגדישו את הסאה והללו היו נמוגים אל המדבר - אבל זה לא נושא הדיון.

דברי היו מכוונים אל יצר ההשמדה העצמית הטבוע בנו. הצדקנות, חוסר בצדקת הדרך, ההתרפסות אל הפריץ (אוהה מה יעשו לנו).

הבאתי דוגמאות כיצד משך 25 שנים ממשל האינקביזיטורים (האם עברו הדרכה אצל מקבילהם בספרד של 1492 כיצד יש לטפל ביהודים?) משבית כל חלקה טובה בעשיה הבטחונית הישראלית.

אתה רוצה דוגמא נוספת? גדר ההפרדה, ממשלת ישראל החליטה כי היא בונה את מה שכנראה יהיה גבולה במזרח - החלטה מדינית מובהקת בדיוק כמו החלטה האם להפציץ את הדחיה או האם לגרש את היהודים מחבל עזה.
בא לו בית המשפט העליון והחליט כי הוא שיקבע את התוואי.
משראו כל הערבים כי בית המשפט אונס את הממשלה בישראל להעביר את התוואי מערבה - מהרו והציפו אותו בתביעותיהם.

עובדה שיצרה מצב בו הממשלה הוכרחה "לישר קו" עם מדיניות בית המשפט או שהקו ישאר פרוץ (ובוא לא נשכח כי כאשר יקרה מקרה האחריות טיפול על כתפי הממשלה).

אז, בוא והבא תימוכין לדבריך - השמצות ללא בסיס עובדתי הם דברים בעלמא.
ישן 10-08-2008, 08:45
צלמית המשתמש של האזרח

רק רגע...ידידי היקר.
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "החיפזון מן השטן"

לא משנה מה יהיו תוצאות המלחמה בקאוקז. אני העלתי כאן רעיון, כי אם אתה רוצה להשיג מטרות במלחמה שלך, אז לעשות אותו "כמלחמת בזק" ועד שכל העולם "הנאור" יתעורר יהיו כבר העובדות בשטח. האם מישהו משלה את עצמו שרוסיה תיסוג או תפסיד.
התוצאה היתה ברורה מראש. רוסיה לא יכולה להרשות לעצמה לסגת. אמנם היא מעצמה עולמית וישראל לא, אך השיטה צריכה להיות זהה ולא לסחוב את המלחמה, כפי שעשינו לפני שנתיים שלאחר 34 ימי לחימה נשארנו באותו מקום.
כאן ועכשיו צריך להחליט מי שעדיין מסוגל להחליט אצלנו ולא לרוץ לתקשורת ולתדרך כתבים מה הוא מתכנן לעשות באם....

ישן 10-08-2008, 19:30
צלמית המשתמש של האזרח

פן חדש במלחמה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "לקחים ממלחמת רוסיה-ג'ורג'יה."

מישהו גזר אצלנו קופון שמן בגין העזרה לג'ורג'יה. עכשיו הרוסים כועסים.
מה לעשות, בגלל כמה מיליוני דולרים שזרמו לכיסים שונים , הסתבכנו ללא צורך
עם מעצמה שקצת זילזלו בה. עכשיו לך ותקן את כל הבלגן הזה.

רוסיה הפציצה מפעל ישראלי

מאת: עומר כרמון |
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.nfc.co.il/img/envelop.gif]
| Nfc.co.il/blog/Omerc
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nfc.co.il/img/imgArrowPH.gif]
מלחמת רוסיה-גאורגיה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nfc.co.il/Thumbs/200/NEW-362706482410431.jpg]

רוסיה הפציצה מפעל ישראלי [AP]

"המלחמה בגאורגיה - בגלל ישראל"

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nfc.co.il/Thumbs/200/NFC-845211207866669.jpg]

נשק לגאורגיה תמורת מידע על רון ארד

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nfc.co.il/Thumbs/200/NEW-299068629741669.jpg]

אין נפגעים
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nfc.co.il/img/midBull.jpg]
רוסיה איימה להעניש את מי שסייע לחימוש ואימון הצבא הגאורגי
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nfc.co.il/img/midBull.jpg]
צבא רוסיה ממשיך במתקפת הנגד
נשיא גאורגיה הכריז על הפסקת אש חד-צדדית
▪ ▪ ▪
רוסיה העבירה אחה"צ (א', 10.8.08) מסר חד לישראל כשמטוס שלה הפציץ מפעל שבו משדרגים מומחים ישראלים מטוסי קרב עבור הצבא הגאורגי. לא היו נפגעים.

המטוס הרוסי הפציץ מסלולים בתוך שטח המפעל, הסמוך לבירת גאורגיה טיביליסי. במפעל מתנהל פרויקט השבחת מטוסי ה-SU-25 עבור הצבא הגאורגי. חברת אלביט אחראית על שדרוג המטוסים וציודם במערכות ניווט ושיגור של נשק.

רוסיה מאיימת להעניש

ישראל הודיעה היום על כוונתה להפסיק את הסיוע הצבאי לגאורגיה. שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, איים בשבת, כי ארצו תעניש את כל מי שסייע לחימוש ואימון הכוחות הגאורגים.

ישראל חוששת כי סוריה הזועמת תמכור מערכות נ"מ מתקדמות לסוריה ולאירן.

הרוסים ממשיכים במתקפת הנגד

נשיא גרוזיה, מיכאיל סאאקשווילי, הודיע על נסיגת כל כוחות צבא גאורגיה שפלשו לפני ימים אחדים למחוז דרום אוסטיה. הוא הכריז כי הורה לכוחות הצבא לנצור את האש.

הרוסים טוענים כי חלק מכוחות צבא גאורגיה עדיין נלחמים ולכן הם ממשיכים במתקפת הנגד שלהם שגורמת אבדות כבדות לחיילים הגאורגים.

כוחות שריון רוסיים החלו להתקדם מדרום אוסטיה לעבר העיר גורי. כוחות צי ונחתים רוסיים הוצבו בים השחור מול חופי גאורגיה ואבחזיה, והטילו עליהם מצור ימי.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nfc.co.il/img/imgArrowPH.gif]

ישן 10-08-2008, 20:02
  legend-skyline legend-skyline אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.05
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "1. זה לא ישנה דבר במדיניות..."

בקשר למצפון הכי קטן אתה צודק .. אבל אני מדבר על תהליכים שקורים מתחת לפני השטח משחקי הכוחות של אני ימכור לאויב שלך אם תמכור לאויב שלי .
והכל הכנה למלחמה הגדולה הבאה באזור אם זה יהיה אנחנו ואירן אירן והאמריקאים אנחנו וחיזבאללה או אנחנו והסורים או שילוב..הכל אחרי המלחמה הזאת יסבוב סביב זה מה רוסיה תיתן לאירן ולסוריה? מה אנחנו ניתן לגאורגים מה האמריקאים יעשו? בכל זאת גאורגיה זה המדינה היחידה שמחברת בין אסיה לאירופיה שהיא לא רוסיה או אירן היא חשובה מאוד מבחינת אנרגיה לכל המערב. כולל לנו לאירופה ולטורקיה.
מדינות הגוש המזרחי לשעבר מראות התנגדות כמו אוקרינה ופולין .הכל מורכב מאוד ומאוד מאוד משפיע עלינו בלי שנרצה אנחנו דיי שחקני מפתח בזירה
ישן 10-08-2008, 20:54
  legend-skyline legend-skyline אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.05
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[QUOTE=legend-skyline].הכל..."

אני לא ראיתי פרשנות האמת אני ממעיט בצפיה בחדשות בטלויזיה.. ואנחנו שחקנו מפתח לא בזה שיש לנו השפעה על משהו בזה שהכל בסוף איכשהו משפיע עלינו. כמה כבר קשור אלינו חבל קווקז מזרחי אירופה? ואתה רואה עדיין בעקיפין זה קשור אלינו אם בנפט אם באספקת נשק אם בעידוד לספק לאויבנו נשק.
והכל הכנה לדבר הגדול באזור המלחמה הגדולה הבאה....
תחשוב על זה אם נתקוף את אירן אנחנו צריכים את גאורגיה שתאפשר לנו לטוס במרחב האווירי שלה..
אז כן אין לנו השפעה בכלל על שום דבר גם לא על מכירת נשק אפשר לעשות את זה גם דרך צד שלילי אבל כל מה שהולך בסוף ישפיעו עלינו כי אנחנו אלה שכנראה ניהי שותפים בעימות הגדול הבא שיקרא באזור .
וגם בו היו אינטרסים אמריקאים רוסים אירופאים ערבים וכו'
ישן 10-08-2008, 22:48
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי legend-skyline שמתחילה ב "[font=Arial]אני לא ראיתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי legend-skyline
אני לא ראיתי פרשנות האמת אני ממעיט בצפיה בחדשות בטלויזיה.. ואנחנו שחקנו מפתח לא בזה שיש לנו השפעה על משהו בזה שהכל בסוף איכשהו משפיע עלינו. כמה כבר קשור אלינו חבל קווקז מזרחי אירופה? ואתה רואה עדיין בעקיפין זה קשור אלינו אם בנפט אם באספקת נשק אם בעידוד לספק לאויבנו נשק.

בוא נעשה רגע סדר, שחקן מפתח הוא אחד שמשפיע על האירועים, לא זה שהאירועים משפיעים עליו (אחרת ניתן לומר שאני שחקן מפתח בחקר החלל כי השמש משפיעה עלי).

והכל הכנה לדבר הגדול באזור המלחמה הגדולה הבאה....

המלחמה בקווקאז היא לא הכנה למלחמה באירן, היא הכנה למלחמה הבאה בקווקאז, ולזו שאחריה, כבר מאות שנים.

תחשוב על זה אם נתקוף את אירן אנחנו צריכים את גאורגיה שתאפשר לנו לטוס במרחב האווירי שלה..

אם אנחנו נתקוף באיראן, וזה חתיכת "אם", אנחנו יכולים להשתמש גם במרחב האווירי של מדינות נוספות. לא בגלל המרחב האווירי מכרנו לגאורגיה נשק.

אז כן אין לנו השפעה בכלל על שום דבר גם לא על מכירת נשק אפשר לעשות את זה גם דרך צד שלילי אבל כל מה שהולך בסוף ישפיעו עלינו כי אנחנו אלה שכנראה ניהי שותפים בעימות הגדול הבא שיקרא באזור .וגם בו היו אינטרסים אמריקאים רוסים אירופאים ערבים וכו

כלומר הסיכום שלך הוא שאין כאן שום לקח עבורנו, אז למה התחלת להגיב לאשכול שכותרתו "לקחים ממלחמת רוסיה-גאורגיה" ?
'

ישן 10-08-2008, 20:50
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

הבדלי סדר גודל, אנחנו לא המעצמה הגדולה בתבל
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי legend-skyline שמתחילה ב "[font=Arial]בקשר למצפון הכי..."

אתה לא תופס.

לישראל יש אינטרסים ברוסיה, ישראל לא רוצה לגרום לעצמה נזק עם מדינה שמתחילה מגבול יפן ועד מרכז אירופה. מדובר במדינה עם אוצרות טבעיים גדולים, מדינה אשר סוחרת עם ישראל בהיקף נכבד.
מדינה שלחלק לא קטן מהאזרחים שלה אזרחות מקבילה של הרוסים.

אין לך אינטרס להפוך את הרוסים לאויב מדינת ישראל כפי שהיה בעת המלחמה הקרה.

הסחר עם גאורגיה הוא לגיטימי כשם שישראל מכרה נשק לבריטניה, אך אם בריטניה היתה נניח במלחמה עם ארגנטינה אספקת נשק תוך כדי או לקראת סבוב שני יש בו משום אמירה כלפי הצד השני.

יש לישראל מה להציע שיכול לגרום לנפגעים בכמות גדולה בקרב הרוסים, האם זה אינטרס ישראלי להתערב? לדעתי לא. האם יש לישראל מה לתת שימנע כבוש מוחלט של גאורגיה אם פוטין יחליט כי הוא שולח את כל צבאה של רוסיה ומוכן לספוג אבדות באלפים או רבבות? לדעתי לא.

ולכן, לפני ששולפים מהשרוול ומתלהמים ראוי לשקול את ההצעה.
ישן 10-08-2008, 21:01
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "1. זה לא ישנה דבר במדיניות..."

ציטוט:
לצערי הלקח היחיד מ"המלחמה" בחבל הקווקאז הוא שכרגיל הרוסים תמיד מנצחים בסוף כי יש להם את הפטיש הכי כבד, ואת המצפון הכי קטן.

שים לב למשהו:
הגיאורגים תקפו בהפתעה את אוסטיה (בחסות האולימפיאדה) וקיוו לקבוע עובדות בשטח.
הרוסים, שלא בדיוק ידועים בכוננות התמידית או בתגובות המהירות שלהם, מגיבים ומכניעים את גיאורגיה תוך יומיים.
ברור שרוסיה ידעה על התוכניות הגיאורגיות ןהצליחה להיות מוכנה אליהן בלי שהגיאורגים ישימו לב.

נראה לי שגיאורגיה, שבנתה צבא על סמך תפיסה מערבית של עליונות במידע (ראה תמונות המל"ט הישראלי), נחדרה לחלוטין ע"י המודיעין הרוסי- ולא הצליחה לאתר את ההכנות הרוסיות.
אני חושב שבהחלט יש כאן סיכוי לדאגה בישראל.
ישן 12-08-2008, 16:04
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1

4. זה לא ישנה דבר במלחמתנו בחיזבאללה ובחמאס, כי אנחנו יותר מדי הומנים/פחדנים/דמוקרטים/מתחשבים (מחק את המיותר) ולכן נמשיך בשיטת "בוא נזהיר אותם ממש ממש חזק, ואז הם בטח ישתכנעו ... ובוא נשחרר עוד כמה מחבלים על הדרך לאות רצון טוב".

זה הפך לספורט לאומי - להאשים בכל פאשלה את זה שהיינו "הומאניים" מידי. יש מעט מאוד הומאניות בשיטות העבודה של צה"ל, ומול החיזבאללה הוא קיבל גם יד חופשית מהעולם (היו כמה אירועי "כפר קאנא"-סטייל שאף אחד לא זוכר ולאף אחד לא איכפת מהם שהתרחשו אז).

צה"ל לא נכשל בגלל שההומניסטים ויפי הנפש תקעו לו סכין בגב (למעשה, אביב גפן היה עסוק בלנגן לתושבי הצפון ולצעוק "דנ'חה תחנוק אותו"). צה"ל נכשל בגלל שהוא לא התאמן ולא היה מאורגן, וכי הדרג הביטחוני לא ידע מהחיים שלו.

אבל היי - מצאתי את האשמים האמיתיים - שמעתי שבצפון ת"א נצפו שני היפים מעשנים חשיש, הם אלו שהכשילו את צבאנו האדיר בהומיניזם שלהם אילו התגייסו, ובהשתמטות שלהם כי בעצם לא!

ישן 11-08-2008, 14:56
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
חברים, ארה"ב מכרה לגיאורגיה הרבה יותר נשק מישראל,
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "פן חדש במלחמה..."

והייתה מעורבת בתכניות אימון הרבה יותר גדולות בגיאורגיה (ה-GETP וה-Georgia SSOP) מאשר ישראל. בקיצור, אם רוסיה תתחיל להעניש את כל מי שסייע לגיאורגים, היא תצטרך להעניש קודם כל את נאט"ו.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 11-08-2008, 15:25
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "חברים, ארה"ב מכרה לגיאורגיה הרבה יותר נשק מישראל,"

סביר יותר שהם יתחילו "להעניש" את מי שקל להם להעניש מבלי להסתכן יותר מדי.
ואלו יהיו אנחנו.

אתה לא תוקף את האויב הכי קשה שלך בשביל "להבהיר את הנקודה" שלך.
אתה תוקף את המטרה שתאפשר לך מקסימום תועלת במינימום מאמץ ומינימום הסתבכות עתידית.

לתקוף את ארה"ב לא עונה על הדוגמא הזו. למכור אמצעי נ"מ מתקדמים לסוריה ולתת אישור לסוריה להזרים אמל"ח סובייטי לחיזבאללה דווקא כן.

ישן 11-08-2008, 16:09
  YGH YGH אינו מחובר  

ולפי הדיווחים האחרונים,
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "סביר יותר שהם יתחילו "להעניש"..."

הם *כבר* מכרו מערכות נ"מ מתקדמות לאיראן, ובאשר לנשק רוסי וחיזבאללה - גם הוכחת תפיסת הקורנטים בע'נדוריה לא הפריעה לשר רוסי אחד להכחיש בפומבי שהצגנו לו איזהשהן הוכחות.

אם הכל שאלה של אינטרסים, כדאי באמת לעשות חישוב שלהם - אבל גם חישוב בשבילנו, בהתחשב על ההנחה שגם אצל הרוסים אינטרסים קיימים. אני לא יודע מה יהיו התוצאות, אבל אני לא בטוח שהמסקנה מכורה מראש לכאן או לכאן.

גלריית התמונות שלי

ישן 11-08-2008, 16:27
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "ולפי הדיווחים האחרונים,"

הרוסים לא יענישו אותנו, ולא יענישו את האמריקאים. מבחינתם זה מאד פשוט, בפעם הבאה שמישהו (ישראל או ארה"ב) יעלה את הטענה של מכירת נשק מתוחכם רוסי לאירן/סוריה הרוסים יזכירו לו "בעדינות" שמישהו מכר נשק מערבי לגאורגים ובנשק הזה השתמשו כנגד הרוסים.

הרוסים יקחו לעצמם עוד יום-יומיים לכתוש את גאורגיה עד שהגאורגים לא יצליחו להרים את הראש, ואח"כ הם יכתיבו לגאורגים הסכם שישנה את הסטאטוס של האוטונומיה הניתנת לחבלים המתבדלים, וכמובן שתינתן לרוסים דריסת רגל בכיוון צינור הנפט (זה לא חייב להיות מפורסם, אבל זה ברור).

הגאורגים שיחקו כאן לידיים של הרוסים, שאותתו כבר מזמן על כוונתם להראות לעולם שהם עדיין מעצמה, אחרי הכתישה הנוכחית לא כל-כך מהר ירים איזשהו מיעוט את ראשו בשטח USSR לשעבר.

מעניין עד כמה גל הירש וחבריו אחראים על התחושה שהיתה בפרלמנט הגאורגי על כך שביכולתם להנחית מכה צבאית באוסטיה ולנצח. אני לא חושב שמישהו יעריך את היעוץ שלנו אחרי הפיאסקו הזה.

ישן 11-08-2008, 22:14
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "הרוסים לא יענישו אותנו, ולא..."

עסקאות הנשק של מכירת נ"מ לאירן וסוריה מעוכבות כבר כמה שנים.
חלק טוענים שבגלל לחץ בינ"ל, חלק טוענים שבגלל חילוקי דעות פנימיים, וכמו בכל תחום אפור אחר סביר להניח שכתוצאה משילוב של שניהם.

העימות הזה יתן לפדרציה הרוסית צידוק "אידאולוגי" לאשר את כל עסקאות הנשק שעוקבו/בוטלו לאורך השנים האחרונות עם מדינות כגון אירן, סוריה, וונצואלה, אנגולה, זימבאבואה ואחרות, ובעקיפין גם ארגונים לא ממשלתיים כמו חיזבאללה ופארק.

את הלחץ החיצוני הם יחסמו עם הטענה שישראל וארה"ב חימשו את גאורגיה נגדם, ואת חילוקי הדעות הפנימיים הם ישתיקו עם אותו טיעון בדיוק.

כל פעם שמישהו יתנגד לפעולה שלהם באו"ם הם יזכירו מחדש את גאורגיה, כדי שאירופה תקבל "תזכורת" כמה השלכות כואבות יש ל"תמיכה" במדינה העויינת את רוסיה.

זו לפחות דעתי האישית הלא מלומדת על הנושא. אתה לא רוצה לקרוא לזה "עונש" אלא "תגמול" או "תגובה" - שיבושם לך. אני לא מתכוון להתווכח על הסמנטיקה. אבל זה יהיה המהלך שהפדרציה הרוסית תפתח כלפינו בשנים הקרובות (אלא אם כן נשלם מס שפתיים כלשהו, ונמצא דרך "לסגור את התיק" מחוץ לטווח המצלמות).

ישן 12-08-2008, 13:42
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "הרוסים לא יענישו אותנו, ולא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
הרוסים יקחו לעצמם עוד יום-יומיים לכתוש את גאורגיה עד שהגאורגים לא יצליחו להרים את הראש, ואח"כ הם יכתיבו לגאורגים הסכם שישנה את הסטאטוס של האוטונומיה הניתנת לחבלים המתבדלים, וכמובן שתינתן לרוסים דריסת רגל בכיוון צינור הנפט (זה לא חייב להיות מפורסם, אבל זה ברור).

כמו שחשבנו :

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/images/whitespace.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/images/whitespace.gif]
ציטוט:

נשיא רוסיה: התוקף הגאורגי הוענש, המבצע תם

הקרמלין הודיע בצהריים (יום ג') כי נשיא רוסיה דמיטרי מדבדב הורה לסיים את הפעילות הצבאית הרוסית בגאורגיה. זאת, לאחר שהעימות בין שתי השכנות - שהחל לאחר שגאורגיה פלשה למחוז הבדלני דרום אוסטיה - הידרדר לכדי מלחמה כוללת בין שתי המדינות ולפלישה רוסית לתוך שטחה של השכנה מדרום.

"הביטחון של משקיפי השלום הרוסים והאזרחים שב על כנו", אמר מדבדב. "התוקף הוענש וספג אבדות קשות. צבאו נותר בלתי מאורגן". "בהסתמך על הדו"ח שהגשת", אמר הנשיא הרוסי לשר ההגנה שלו אנטולי סרדיוקוב, "קיבלתי החלטה לשים סוף למבצע שנועד לאלץ את השלטונות הגאורגיים לפעול בדרך השלום

ישן 10-08-2008, 21:06
  nec_000 nec_000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.05.07
אם אפשר ללמוד מההיסטוריה כמה דברים

זה:

1. אל תבחש בקדירה בה הגורמים גדולים עליך במספר מידות.

2. כמסקנה מכך, לנתק מגע ולא להתערב - רק התקשורת אצלנו כבר תורמת את שלה לשלילה
"ישראל מעורבת, או לא מעורבת, ישראל מכרה נשק או לא מכרה ומה..."

3. לתת לרוסים לאיים כמה שהם רוצים. מאיומים לא מתים ובטח שלא מאיומים שבאים מהבטן כשמישהו עצבני.

4. היה והאיומים חלילה יתממשו ויווצר מצב בו הרוסים בפועל ישחררו מכירת נשק מתקדם שעד כה הם עצרו
את מכירתו לאויבנו, או אז לנסות בדרך עדינה (הדגש על עדינה) לרמוז להם" שמשחק כזה לא משחק לטובתם לטווח הארוך ושישקלו שנית." (שוב, לא לאיים כי זה לא באמת משפיע על הרוסים).

5. if you want to shoot - shoot! dont talk

6. בחיים היה חכם, ואל תהיה צודק.
ישן 10-08-2008, 21:35
צלמית המשתמש של האזרח

הוצאת לי ממש את המילים מפה...
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי nec_000 שמתחילה ב "אם אפשר ללמוד מההיסטוריה כמה דברים"

כולנו זוכרים עדיין את פרשת "פלקון" לסין. נחתמה עיסקה מכובדת עם ידידה חדשה
אך מישהו במשרד הבטחון ובממשלה "שכח" את הידידה השניה ארה"ב.
האם מישהו האמין (או עד כדי כך נמצאים שם אנשים אטומים או איך אמר דוד גרוסמן חלולים). לא צריך היה להיות חכם גדול ולהבין שארה"ב תעמוד על רגליים האחוריות לבטל את העיסקה.
הסוף ידוע, התקלקלו היחסים עם סין ועם ארה"ב. עם ישראל שילם פיצויים ומישהו גרף קופה

ישן 11-08-2008, 06:59
צלמית המשתמש של האזרח

נושאת מטוסים בצי הרוסי.

האם הרוסים מתחילים מחדש לבנות לאחר שהחליטו לזנוח את הפרויקט היקר.
היו דיעות ברוסיה לכאן ולכאן של כדאיות או נמלי הבית בימים סגורים (ים השחור או נמלי הבית קפואים כמה חודשים בשנה)

A Tale Of Russian Aircraft Carriers

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.spacewar.com/images/admiral-gorshkov-aircraft-carrier-bg.jpg]

In 1993 the Baku was renamed Admiral Gorshkov (pictured) and sold to India. It is currently being refitted as a standard aircraft carrier at Severodvinsk, Russia. by Ilya Kramnik
RIA Novosti military commentator
Moscow (RIA Novosti) Aug 11, 2008
Sealed and decided: Russia will build aircraft carriers. After years of debate the naval command and the national leadership seem to have agreed that the navy should have such ships. But this has not always been the case. To understand current thinking, it is necessary to take a look at the history of aircraft carrier building in Russia. The Russian navy first used seaplanes in World War I, when its Black Sea Fleet used them to bombard enemy ports.

The possibility of building full-scale aircraft carriers was first mooted in Russia after the Civil War. Plans were drawn up to convert some ships - the training ship Komsomolets, the battleship Poltava and uncompleted battle cruisers of the Izmail class - into a new type of vessels.

However, the economy and industry were at such low ebb that the programs had to be postponed until better times.

The next step was taken in the late 1930s, when Soviet naval architects came up with two new projects: Project 71 (a light aircraft carrier with 45 planes) and Project 72 (a heavy aircraft carrier with 62 planes).

The work got under way, but World War II intervened. After the war the naval chiefs again raised the issue, but Soviet leaders did not share the admirals' enthusiasm for this class of vessels. Nonetheless, the shipbuilding program the country adopted in the 1950s provided for the construction of two light aircraft carriers, to gain operating experience and test their capabilities.

But when Stalin died, construction of large surface ships practically ground to a halt: the new leadership did not believe in traditional fighting services and opted for missile and nuclear weapons. The question was shelved for 10 more years.

In the late 1960s, the navy got its first helicopter cruisers, Moskva and Leningrad. But they were specialist craft intended for very specific missions, and could not operate as regular carriers. Meanwhile the Nevsky PKB, the country's largest producer of surface ships, was pondering plans for a carrier of 45,000 to 50,000 tons.

Intended to provide air cover for groups of surface ships and submarines, it was to carry a complement of 35 to 40 planes, including of deck-based MiG-23 fighters, early warning aircraft, and helicopters. The ship's own armaments were meant to deal with aircraft and submarines.

But instead of a fully operational carrier, the navy again got a dud - the Nikolayev shipyard began building a series of Project 1143 ships. These so-called "heavy aircraft carrying cruisers" were to be equipped with hunter-killer helicopters and Yak-38 vertical take-off and landing (VTOL) planes. Bazalt anti-ship missiles provided an additional capability.

Still, the idea of a full-blooded aircraft carrier was slowly but surely forcing its way into the open. It had high-placed patrons: Minister of Shipbuilding Boris Butoma, who was interested in big orders from the navy, and Defense Minister Andrei Grechko, who quite undiplomatically requested that industry build aircraft carriers like the USS Nimitz.

It was decided that with completion of the two Project 1143 heavy aircraft carriers Kiev and Minsk, the first carrier of Project 1160, with a displacement of 80,000 tons, would be laid down.

But the anti-carrier lobby prevailed, and instead of starting a new series a third Project 1143 ship, Novorossiisk, was laid down. The good work, however, was continued - by 1967 the Nevsky PKB had completed plans for a Project 1153 ship, which, though smaller than the previous 1160 project, was still a true carrier and, importantly, had a nuclear power plant.

But the deaths of Grechko and Butoma put paid to the undertaking. After the Novorossiisk was launched in 1978, Nikolayev started construction of a fourth Project 1143 carrier. The new vessel was named the Baku and was to be fitted out with then non-existent Yak-141 fighter planes.

But the lame philosophy of Project 1143 was clear to everyone - twice as large as British Invincible class light carriers equipped with Sea Harriers, the Russian vessels little differed from them in capability.

The missiles they carried, while increasing displacement and adding to costs, did not redeem them - the ships proved cumbrous and under-armed either as missile cruisers or light aircraft carriers. Normally-configured aircraft, moreover, required a total redesign of Project 1143 ships.

The upshot was that, in 1982, when the Baku hit the water, the Nikolayev yard laid the keel of a vessel capable of carrying a full-bodied air wing of MiG-29 and Su-27 jets. Yet the ship, initially christened the Riga, proved another messy compromise: it had a ramp instead of a catapult and 12 Granit anti-ship missiles in vertical launch silos to complement the organic aircraft.

Even before she was launched, the first full-blown Soviet aircraft carrier changed her name from the Riga to Leonid Brezhnev. In 1987, she was renamed the Tbilisi and in 1990, Admiral Kuznetsov.

The Kuznetsov has remained the only Soviet-built carrier. Its sister-ship Varyag, which was laid down two years after the Kuznetsov, was launched but remained unfitted, while the Ulyanovsk, a larger vessel with catapults and a nuclear power plant, was cut up on the blocks.

The Kiev, Minsk and Novorossiisk also suffered a sad fate. In 1993, they were decommissioned and sold to China as floating entertainment centers, while the Baku, renamed Admiral Gorshkov and sold to India, is currently being refitted as a standard aircraft carrier at Severodvinsk, Russia.

In the 1990s, few if any debated the subject. The theme re-emerged in the mid-2000s, when it was declared that Russia needed several aircraft-carrying ships in its Northern and Pacific fleets.

The numbers mooted ranged from two or three to six or eight. Now plans envisage building five to six carriers over the next 20 years. Construction proper is expected to start after 2012.

Much as we might wish to believe in the feasibility of these plans, there remain several unanswered questions. What missions will the aircraft carriers and their escort groups fulfill? When and with what funds will Russia re-engineer (or build from scratch) the infrastructure of its naval bases for new ships? What types of planes will be based on them? How are their crews to be staffed? And lastly, how long will it take to build these vessels and their escorts, especially with the current personnel squeeze in the shipbuilding industry?

It is my fond hope that the navy's command and national leaders know the answers to these questions. Otherwise, we will get at best a couple of unprovided-for ships, which will have to be sold after 10 to 15 years of service, or at worst, nothing.

The opinions expressed in this article are the author's and do not necessarily represent those of RIA Novosti.

Source: RIA Novosti

ישן 11-08-2008, 08:07
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
Seeing is Believing
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "נושאת מטוסים בצי הרוסי."

פיסקת המפתח בסקירה הזו היא:
Much as we might wish to believe in the feasibility of these plans, there remain several unanswered questions. What missions will the aircraft carriers and their escort groups fulfill? When and with what funds will Russia re-engineer (or build from scratch) the infrastructure of its naval bases for new ships? What types of planes will be based on them? How are their crews to be staffed? And lastly, how long will it take to build these vessels and their escorts, especially with the current personnel squeeze in the shipbuilding industry?

הפרוייקט יתחיל להתגלגל (אם בכלל) ב- 2012, לא ברור כל אם יהיה מימון לבניית האניות ואם כן - לכמה, לא ברור אם יהיה מימון לציודן, אימון הצוותים, בניית צי הליווי שלהן, תחזוקה שוטפת לטווח ארוך וכו'.
לרוסים אין ניסיון משמעותי בהפעלת נושאות מטוסים גדולות, אם כי מבחינה טכנולוגית (בניית אניות, מטוסי קרב, מסוקים, טילים ומערכות שו"ב) אין להם בעיה מיוחדת. הגורם המגביל היחידי הוא מימון. גם אם הפרוייקט ימריא ב- 2012, עד שהאניה הראשונה תהיה מבצעית יקח עוד 5-6 שנים, ועד שכל הצי יהיה למבצעי נגיע ל- 2022-2027 . ומה אז? הכל יהיה די מיושן.........
ישן 11-08-2008, 09:36
צלמית המשתמש של האזרח

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "Seeing is Believing"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DZZ
פיסקת המפתח בסקירה הזו היא:
הפרוייקט יתחיל להתגלגל (אם בכלל) ב- 2012, לא ברור כל אם יהיה מימון לבניית האניות ואם כן - לכמה, לא ברור אם יהיה מימון לציודן, אימון הצוותים, בניית צי הליווי שלהן, תחזוקה שוטפת לטווח ארוך וכו'.
לרוסים אין ניסיון משמעותי בהפעלת נושאות מטוסים גדולות, אם כי מבחינה טכנולוגית (בניית אניות, מטוסי קרב, מסוקים, טילים ומערכות שו"ב) אין להם בעיה מיוחדת. הגורם המגביל היחידי הוא מימון. גם אם הפרוייקט ימריא ב- 2012, עד שהאניה הראשונה תהיה מבצעית יקח עוד 5-6 שנים, ועד שכל הצי יהיה למבצעי נגיע ל- 2022-2027 . ומה אז? הכל יהיה די מיושן.........

אתה באמת חושב שרוסים לא חושבים על זה. למה צריך לזלזל בהם. עד היום מה שהם בנו או עשו יש להם קבלות. משום מה אנו מפחיתים כל הזמן מיכולות שלהם, עד שבאה הפתעה וטופחת לנו בפרצוף.
אני מתאר לעצמי שהם בנו איזה מודל בים והטייסים שלהם מתאמנים כבר מזמן, הזמן יגיד.
נ.ב.
אני לא "מת" על הרוסים, אך מאוד מעריך אותם ואת הפיתוחים המקוריים שלהם ובאילתורים הם ממש אשפים.

ישן 11-08-2008, 12:24
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית

חבר מתאריך: 23.03.06
מצטרף לספקנותו של DZZ
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "[QUOTE=DZZ]פיסקת המפתח בסקירה..."

1) נסיון העבר. כאמור, עד היום הסובייטים/רוסים לא עשו גדולות ונצורות בתחום הנושאות. אין כאן זלזול ביכולות התעשייתיות והטכנולוגיות שלהם, אבל בגוף המאמר עצמו מוזכר הכשלון החרוץ שהיוו הסיירות-נושאות מדגם 1143. כשלון זה רק גדל אם לוקחים בחשבון את כשלונו המוחלט של המטוס שנבנה במיוחד עבור אותן נושאות. כאמור, גם ה"גורשקוב" לא היתה פאר היצירה.
2) ייצור והפעלת נושאת מטוסים בסדר הגודל שרוסיה מעוניינת בה מהווים אתגר אדיר. אלה אינם דברים שמתפתחים בין-לילה והם נשענים על נסיון מצטבר ועל תהליך ארוך ולעיתים כואב של לימוד וטעיה. כיום יש רק שתי מדינות עם "מסורת" של ייצור והפעלת נושאת מודרנית: ארה"ב ורחוק מאחוריה צרפת. לאנגליה היו היכולות האלו עד שהיא איבדה אותן עם ביטול פרוייקט ה-CVA-01 ב-1966. כיום האנגלים נאלצים להתחיל כמעט מאפס עם פרוייקט ה-CVF, ונקודת ההתחלה שלהם עדיין טובה מזאת של הרוסים.
ישן 11-08-2008, 16:57
  YGH YGH אינו מחובר  

ככה:
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי pptu1 שמתחילה ב "שר יהודי דובר עברית בממשלת גאורגיה"

ארמיה 58 הרוסית מוצבת בקווקז דרך קבע. לטעון שהיא הושמדה, כפי שהוא עשה - הגזמה פרועה ביותר.
השמדת שישים טנקים? זה דווקא ייתכן. אמנם זה לא גרוזני פה, אבל בתקופה של שישים שעות שם הושמדו יותר ממאה טנקים רוסיים, בידי כוחות קטנים יותר, חמושים פחות ועם פחות טנקים. אנחנו לא יודעים כמה באמת הושמדו, אבל טכנית זה לא עד כדי כך לא סביר.
והאחד-עשר (שמעתי אותו. הוא לא אמר שבעה) מטוסים שהופלו? למיטב הבנתי נתון נכון.

גלריית התמונות שלי

ישן 11-08-2008, 17:30
  קבוצת_אידאה קבוצת_אידאה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
הלקח הגדול ביותר..

ראשית אין לי צד בסיכסוך.
וללקח:
אני יושב ורואה איך הצבא הרוסי פשוט טוחן את גאורגיה לאבק וכל זאת משום שהם עשו צעד/מעשה הנוגד את השלטון בקרמלין.
כל הכבוד לתגובה המהירה! ללא מילים! בלי התפלספויות !

לצבא ההגנה לישראל ולשלטון המקומי יש הרבה מה ללמוד!
7 שנים של קאסמים......

הלקח הגדול ביותר..

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.inoutstar.com/thumbs/90/Imperator-Gaius-Julius-Caesar-Divus-378.jpg]

כל מה שאפשרי, כבר נעשה. כל מה שבלתי אפשרי - ייעשה!-גאיוס יוליוס קיסר.

נערך לאחרונה ע"י קבוצת_אידאה בתאריך 11-08-2008 בשעה 17:32.
ישן 13-08-2008, 00:08
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

כל המעז מנצח
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "בשבוע הראשון של מלחמת לבנון..."

אני לא בא להתווכח האם נכון או לא, לכל אורך האשכול הבאתי את הסיבות אשר לדעתי הביאו את הפיקוד \ ההנהגה המדינית לכדי מדיניות של ידים בכיסים \ עשיה לשם לצאת כדי חובה \ עשיה שהיא בגדר עשיה כלפי הצבור בבית.

ראה את מקרה כפר כנה, במקום לומר: עשינו, זה חלק מהמלחמה כל המדיה הישראלית שאלה שאלות בנוסח: איך לא בדקתם (לך תסביר להם שכשמבוצעת 2000 פעולות במקביל ביום איפשהו יהיה כשל מבלי להזכיר אפשרות ל- setup ע"י החיזבאללה), אתה ראית או שמעת את הרוסים מצטדקים כי פגעו בכתב ידיעות שנדחף למלחמה לא לו?

לדעתי, הרוסים, הודים, אמריקאים יודעים כי אף אחד לא יתעסק איתם, הם קובעים את הכללים.

הישראלים? תלוי בהמון משתנים, ובמיוחד בצדקנים מבית שדורשים: מלחמה עם 0 אבדות, 0 אבדות בקרב האוכלוסיה שבקרבה פועל האויב והוא פועל בשמה, כללי מלחמה שחלים רק על היהודים, דחיפה של האף של גורמים שלא נושאים באחריות,. .......

ולכן, יתכן ואל לנו להלין על מנהיגינו, יתכן כי אחרים היו נוהגים כמותם.

אנחנו הבינו את ההנהגה הצבאית ומדינית למצב שבו יעשו? יחטפו על ראשיהם ולכן עדיפה מבחינתם מדיניות של שב ואל תעשה (מי שלא עושה לא טועה).

וכל זאת מבלי להכניס משתנים כמו מידת החופש שנותן הבית הלבן, השחרת פני ישראל בעולם ע"י המדיה העולמית, בחישה של גורמים זרים,.....
ישן 13-08-2008, 10:26
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

סולידריות חברתית במזרח אירופה בעידן הפוסט-סובייטי?

לקח מאוד מעניין מהנאום של נשיא גאורגיה אתמול בלילה:

הנשיאים של אוקראינה, פולין, ליטא, לטביה ואסטוניה עמדו שם מאחורי גבו, וחלקם אפילו אמרו כמה מילים.
לך קצ'נסקי, נשיא פולין, השתמש בביטוי שתורגם כ"We came to fight". לא "להביע תמיכה", לא "להראות סולידריות". "השכנה שלנו מצפון באה להלחם בנו, אנחנו אומרים לה לא. אנחנו באנו להחלחם בה".
וויקטור יושנקו, נשיא אוקראינה (שהפדרציה הרוסית האשימה במתן סיוע צבאי לגאורגיה) טען בנאום שלו שאם גאורגיה תיפול (במובן של "תקבל תכתיבים מרוסיה"), "מדינות אחרות בסביבה יהיו מאוימות", כשהוא רומז בבוטות לעצמו וליתר הנציגים שם.
ליטואניה הוציאה הודעה רשמית שמטרת העצרת בגרוזיה היא להצהיר על תמיכתה ב"גרוזיה הכבושה ע"י הרוסים" ("to support Georgia amid the occupation of its territory by the Russian army").

אני לא חושב שבמלחמה כוללת, כל המדינות האלו ביחד יכולות לנצח את הפדרציה הרוסית.
אני כן חושב שהן יכולות לגרום לה לדמם מספיק בכדי שתוותר על הרעיון...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:47

הדף נוצר ב 0.25 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר