לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-08-2008, 07:35
צלמית המשתמש של genisher
  משתמש זכר genisher genisher אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nanak_k שמתחילה ב "who said ypu can't spread the stars?"

לשאלתך, התמונה השנייה מעניינת יותר ודרמטית יותר בעיני.
מה שכן, חבל לי על כל האזור של החורבה הנמצא בקו האופק, אשר מואר ע"י פנס חזק בתאורה ישירה. כך גם לגבי הסלע הקטן בשמאל הפריים.
אני חושב שאם היתה לך אפשרות לבטל/להסתיר את אותו אור, היתה מתקבלת תמונה הרבה יותר מרשימה, בה כל החלק התחתון (=הקרקע) כהה, ואילו החלק העליון (=השמים) כאילו מתפרץ ממנה.

שאלה שאלתית:
מה גרם לכוכבים להמרח בצורה המזכירה את התמונה הזו? - http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/ap071208.html
אם זה קשור במשהו למיקום שלך / לזווית שלך, אשמח לדעת. אם זה יצא כך במקרה, גם טוב

תודה על כל ההסברים,
נמרוד

"Take only Photographs, leave only Footprints"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-08-2008, 09:13
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
תשובה ל genisher לגבי מסלולי הכוכבים
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי genisher שמתחילה ב "לשאלתך, התמונה השנייה מעניינת..."

זה מה שקורה כאשר מצלמים באיזור "קו המשווה" השמימי (האיזור בשמים הנמצא מול קו המשווה של כדה"א). ככל שאתה "עולה" משם צפונה, מסלולי הצילום של הכוכבים יותר ויותר מעגליים סביב כוכב הצפון (בכוון תנועה הפוך לסיבוב כדה"א), וככל שאתה "יורד" משם דרומה המסלולים מעגליים סביב הנקודה בשמיים הנמצאת מול הקוטב הדרומי.
כיוון שישראל נמצאת באיזור קו רוחב סביב ה 32 מעלות צפון, כוכב הצפון תמיד ימצא באותה נקודה בסביבות 32 מעלות מעל האופק. לכן, אם אתה מסתכל בדיוק בכוון דרום, אתה יכול לראות את קו המשווה השמימי ואף עד כ 32 מעלות "מתחתיו". לפי הצילום נראה שהוא בוצע בכיוון דרום דרום מערב.

נערך לאחרונה ע"י yaari בתאריך 10-08-2008 בשעה 09:15.
ישן 10-08-2008, 18:50
  yaari yaari אינו מחובר  

בצרפת כוכב הצפון "גבוה" יותר מאשר אצלנו (46 מעלות מעל האופק)
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי genisher שמתחילה ב "התמונה שבקישור צולמה מצרפת,..."

ולכן גם קו המשווה השמימי שמעל צרפת גבוה יותר (באותה מידה).
ניתן לראות שכוכב הצפון בתמונה מצרפת מצוי בצד שמאל למעלה (מחוץ לתמונה), קו המשווה השמימי עובר 90 מעלות מכוכב הצפון "כלפי מעלה" כלומר 46 מעלות מהצד השני של האנך (44 מעלות מעל האופק בצד דרום). הזווית אצלנו בסביבות ה 32 מעלות (ולכן קו המשווה השמימי יהיה יותר גבוה בשמים, 32 מעלות בצד השני של האנך. כלומר, 58 מעלות מעל האופק, בצד דרום) . אני מקווה שניתחתי לך את הנתונים בצורה מובנת.
ראה את הבדלי הזוית של קו המשוה השמימי בצרפת (ברמת דיוק חובבנית של הסימון):

https://2008-uploaded.fresh.co.il/2...10/69205784.jpg

לעומת המצב אצלנו (יישרתי את האופק בצילום של פותח האשכול. כאן רמת הדיוק אף נמוכה יותר אך ניתן לראות בקלות שהזווית גבוהה יותר):

https://2008-uploaded.fresh.co.il/2...10/66445220.jpg
ישן 10-08-2008, 19:35
צלמית המשתמש של genisher
  משתמש זכר genisher genisher אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "בצרפת כוכב הצפון "גבוה" יותר מאשר אצלנו (46 מעלות מעל האופק)"

את כוכב הצפון אני יודע למצוא בשמים (ללא קשר לקו המשווה השמימי או למעלות)...

צילומי כוכבים מרוחים כבר ביצעתי בעבר, והם אכן יוצאים מאוד יפה כאשר כוכב הצפון מצוי בתוך הפריים, מה שיוצר שורה של "קשתות מקבילות", אחת-בתוך-השניה

עם זאת, טרם הבנתי כיצד אני בוחר "קומפוזיציה שמימית" אשר תיתן לי פריים כדוגמת הפריים מצרפת (בלינק) או כדוגמת הפריים שצילם ננק באשכול זה?

במילים אחרות - אחרי שמצאתי את כוכב הצפון, לאן עלי לכוון את המצלמה?

תודה,
נמרוד

"Take only Photographs, leave only Footprints"

נערך לאחרונה ע"י genisher בתאריך 10-08-2008 בשעה 19:45.
ישן 11-08-2008, 08:52
  yaari yaari אינו מחובר  

ראשית, אתה צריך עדשה רחבת זווית מאוד
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי genisher שמתחילה ב "את כוכב הצפון אני יודע למצוא..."

כדי שתוכל לצלם בזויות מספיק רחבות משני צידי קו המשווה השמימי ולהרגיש בהתקערות של מסלולי הכוכבים לשני הצדדים (לשני הקטבים השמימיים) שאם לא כן, אתה תתפוס רק את הפסים הישרים הנוצרים באיזור קו המשוה השמימי.
כעת, אם אתה יודע את מיקומו של כוכב הצפון, דמיין בשמיים כדור שהכוכב הוא הקצה הצפוני שלו.
בגדול (לא לגמרי מדוייק), תחשוב על המסלול של השמש בשמיים, איזור מסלול ה"מזלות", הירח וכוכבי הלכת באותה תקופה בשנה שבה אתה מצלם (ראיתה את הפס החזק של נגה בתמונה מצרפת. הפס באיזור המשווה השמימי) זהו המסלול של קו המשווה השמימי.
בימים ובשבועות הקרובים ניתן בקלות לראות בערב את כוכב הלכת "צדק" העולה מהמזרח. הוא כבר די גבוה בשעות הערב אבל כללית עדיין במזרח (הוא נמצא כעת בתוך קונסטלציית הכוכבים המייצגת את מזל "קשת"). המסלול שהוא עושה מאוד צמוד לקו המשווה השמימי.
ישן 12-08-2008, 08:21
צלמית המשתמש של nanak_k
  nanak_k nanak_k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nanak_k שמתחילה ב "who said ypu can't spread the stars?"

חברים יקרים תודה על התגובות שמח לראות שאהבתם.

יערי ונמרוד - התמונה צולמה לכיוון מערב עקב כמה סיבות
1. לכיוון צפון היה את הישוב שלי והאורות שלו היו גורעים ומפריעים לכוכבים להיראות יותר טוב ומן הסתם הייתה גם הילה חזקה סביבו.
2. קראתי בדי ספוט שיותר מעניין לצלם לכיוון מערב / מזרח מאשר צפון ועכשיו ברור לי למה בעקבות ההסבר של יערי. תודה!

איתמר - איפה שמעת שזה מסוכן לחשוף 40 דקות, כי לי זכור גם ששמעתי שזה לא מסוכן, מה המקור שלך או ע"פי מה אתה אומר זאת?

המבנה שמואר הוא ביכנ"ס עתיק וחשבתי להאיר אותו עם אורות הרכב מכמה סיבות:
1. שיהיה קל לפקס
2. כדי שהוא יהי מואר יחד עם הכוכבים, לכן צילמתי ובמשך שלךושים שניות האורות היו דלוקים ואז ביקשתי מאחי לכבות אותם. להבא או שנאיר בצורה אחידה או שלא נאיר בכלל.

שוב תודה על התגובות,
ננק

My gallery at flickr: http://www.flickr.com/photos/nanak__khadya/ enjoy

נוספו תמונות לגלריה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:22

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר