לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-08-2008, 10:12
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "אני מבין שמיקרוסופט היא זו..."

מיקרוסופט לא כותבת את החוק בארץ, היא כותבת את תנאי הרשיון של המוצר שהיא מוכרת (שהוא רשיון), ועל כן זכותה להחליט מה שבא לה להחליט לגבי מה היא מתירה לך להתקין בתמורה לרשיון שרכשת (זכויות הקניין הרוחני שמורות לה, והיא רשאית לאפשר שימוש בקניינה הרוחני בהתאם לרצונה). את החוק, היא לא קובעת. החוק הוא כלי שבו מיקרוסופט יכולה להשתמש, באמצעות משהו שנקרא "תביעה" במוסד שנקרא "בית משפט", כדי לאכוף את חוזה הרשיון שהיא כורתת איתך, ולקבל תרופות (לא של בית מרקחת) באם השתמשת במוצר שלה ללא רכישת רשיון תואם...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-08-2008, 14:47
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אתה אמרת ש"לא חוקי" זו אמירה..."

לא ממש (ואודה לך באם לא תרמוז שאני מכוון לעבריינות).

חוקי לחלוטין, אם כי מיקרוסופט לא יוצאת מגדרה בכדי לסייע לך בתהליך.

גם יצרן המחשב הנייד שלי, למשל, לא יכול לקבוע לי מה יותקן עליו ומה לא. הוא יכול (לכל היותר) לסרב לתת לי שירות אחריות ותחזוקה אם הפרתי את אחד מתנאי-השימוש (וגם זה נתון לדיון משפטי). הוא בוודאי לא יכול להחתים אותי על התחייבות שלא להתקין Fifa 2000 (דוגמא).

אנשים חושבים שמיקרוסופט יכולה לקבוע את המציאות: אם יהיה כתוב ברישיון שהשמש תזרח מדרום, זה גם יקרה. למרבה המזל, זה לא.

הנה דוגמא: פעם, כשהיית קונה גרסאות מוקדמות של XP, היתה מדבקה שסוגרת את העטיפה (כך שפיזית לא ניתן לפתוח אותה מבלי לקרוע את המדבקה). על המדבקה היתה אזהרה - אין לפתוח את העטיפה מבלי שמקבלים את רישיון השימוש בתוכנה. לשון אחרת, מי שפותח - מקבל.

ואיפה היה הרישיון? בתוך העטיפה. לאמור - בכדי לקבל את הרישיון, יש להפר אותו. כשל לוגי.

אני מניח שלו *אתה* היית רוצה להתקין את התוכנה (אותה רכשת) - ואני לא רומז שאדם בשיעור קומתך היה מתקין מוצר של מיקרוסופט, חלילה וחס - היית נכנס ללולאה אין-סופית ונתקע.
ישן 21-08-2008, 17:19
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "לא ממש (ואודה לך באם לא תרמוז..."

אולי לא ממש, אבל כשאתה אומר ש"קצת קשה להגיד X" על משהו, משתמע מכך שאינך מסכים ב 100% עם הטענה שהמשהו הזה הוא X - וכשמדברים על חוקים - שהנושא הוא "קצת אפור"...

בשום שלב לא טענתי שמיקרוסופט אוסרת להתקין XP על גבי הויסטה שמגיעה עם המחשב (וזה היה די אווילי מצידה לו הייתה עושה זאת) - אני רק אמרתי שהרשיון של ויסטה (בגירסא המסויימת הזו) שנרכש, ושולם עליו כסף, אינו מקנה שום זכות חוקית להתקין XP. זה הכל... אם אתה ממשיך להתעקש שאני טוען שמיקרוסופט אוסרת להתקין על המחשב הזה שום דבר שהוא לא ויסטה... תהנה, אבל אני לא...

אני לא חושב שמיקרוסופט יכולה לקבוע את המציאות (לפחות - לא כל מציאות... ידועה הבדיחה המפורסמת: כמה מתכנתים של מיקרוסופט צריך כדי להחליף נורה? תשובה: "אפס. הם יגדירו את החושך כסטנדרט...")

העסק עם הרשיון שהיה צריך להסכים לו כדי לקרוא אותו הוא בהחלט סוג של אבסורד, ועובדה שהוא הופסק...

אני מניח שמי שרכש תוכנה מסויימת, יתקין אותה, בלי לקרוא יותר מדי את הרשיון, ככה שזה לא כל כך יעניין אותו אם הוא היה צריך לפתוח את הקופסא בשביל היכולת לקרוא את הרשיון או לא. הוא הרי רוצה את התוכנה, בכל מחיר, בייחוד אם זו תוכנה של מיקרוסופט, ובייחוד אם זו הגירסא האחרונה (שווה! יש אלפי באגים חדשים ומהנים לגלות!)

ישן 21-08-2008, 18:21

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אולי לא ממש, אבל כשאתה אומר..."

שנינו מסכימים - ..."אינו מקנה שום זכות חוקית להתקין XP".

אני לא זקוק להקניית זכויות חוקיות מצד מיקרוסופט. זו כל הטענה שלי. העובדה ש-X אינו מקנה זכות מסוימת, אינה אומרת שהוא שולל אותה, או שהיא לא יכולה להתקבל מטעמים שאינם X.

מיקרוסופט אומרת: קנית גרסאות מסיומות של Vista (ויש *שלוש* כאלה, לא שתיים) - אתה רשאי מצידנו לשנמך ל-XP. מעבר לכך, אין לה שום אמירה בנושא. אדם יכול לרכוש רישיון ל-XP ולהתקין אותו (שנינו מסכימים כי זו דרך חוקית וכשרה). זו דרך אפשרית אחת. יש עוד דרכים חוקיות וכשרות לשנמך, אם כי אלה אינן זוכות לעידוד רשמי של מיקרוסופט. וזו הטענה שלי. בחירה בדרכים אלה אינה בלתי-חוקית.

עכשיו אני מניח שתשאל מהן אותן דרכים. הנקודה היא שזה לא רלוונטי, כל עוד הן קיימות, ולמיקרוסופט אין אפשרות חוקית למנוע אותן. היא יכולה, מקסימום, לא לסייע בצורה רשמית לדבר.

ולכן כתבתי ""לא חוקי" היא אמירה קצת קשה". חוקי, אבל לא נתמך רשמית. קיימנו דיון שלם, ואני עדיין מחזיק בדעתי שזו היתה אמירה קצת קשה... מיקרוסופט לא קובעת את החוק.
ישן 23-08-2008, 09:55

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "תראה יש הגיון במה שאתה אומר, מבחינה משפטית מייקרסופט לא קובעת(עדיין) אתה החוק בארץ."

לשם מה? שימי קבע שזה לא חוקי, ופה נסתיים העניין.

ככה זה בפרש - ברגע שמישהו קובע משהו (גם מבלי לבסס אותו), הוא הופך לתורה מסיני.

גם שכולם מסכימים איתו (למשל, קרמריקה) ולועגים למי שלא מסכים, זה לא מפריע להם לבקש את הפתרון שהוצע. לי זה נראה מגוחך - אם אתה מבקש פתרון מסוים, אתה מניח שהוא קיים, ואם אתה מניח שהוא קיים, מטופש ללעוג למי שטוען שהוא קיים (ומכיר פתרון זה).

למרבה המזל, עברתי את גיל 6, ואני לא חושב שלחץ חברתי או פסיכולוגיה בגרוש תגרום לי לרוץ ולהשוויץ בזה שלמדתי משהו חדש. אני מרצה לתכנות, בימים אלה, ואני אומר לסטודנטים שלי: אני מלמד רק את מי שרוצה ללמוד (וגם אז לא תמיד זה מספיק).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:27

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר