לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה -- ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶ -- -- ברוכים הבאים לפורום גורמה -- -- אנא קיראו את דבר מנהלי הפורום -- -- שימו לב !!! רשימת הקישורים השימושיים של פורום גורמה מתעדכנת מפעם לפעם -- -- אשכול האירועים הקולינריים מחכה לעידכונים שלכם !!! -- חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > אוכל, מסעדות ומתכונים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-08-2008, 23:53
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
המלצה "אוכלים בשוק" אוכל ביתי מבושל לאט לאט על פתיליות בשוק מחנה יהודה ירושליים.....

לא ! זו לא הולכת להיות ממש סקירה !
זו רק המלצה.....

לפני כשבוע וחצי לקחתי לי יום חופש ונסעתי לי עם דודי וחבר נוסף לסיבוב רגלי באיזור שוק מחנה יהודה, (מעניין שגם בימי החופש שלי אני איכשהוא מוצא את עצמי שם) .....

לאחר סיור בשוק על דוכניו (וטיפוסיו) הגיע הזמן לסעוד את ארוחת הצהריים...

כידוע, בשוק מחנה יהודה יש כמה וכמה בתי אוכל נפלאים אשר רובם ככולם מתמחים במאכלים ירושלמיים אותנטיים ובבישול על גבי פתיליות...
היה לא קל להחליט לאן בדיוק נלך כשלבסוף הוחלט שהיות ואנחנו הכי קרובים למסעדה הפצפונת שנקראת "אוכלים בשוק" לשם גם נלך !

"אוכלים בשוק" היא מסעדה המתמחה במאכלים ירושלמיים עם אוריינטציה למטבח הפרסי, העיצוב פשוט פשוט פשוט וענייני !
למעשה "התפאורה" של המקום היא אותם סירים גדולים המונחים על הפתיליות ובהם מתחממים להם אוצרות .....

ובגדול - בלי יותר מדי קשקושים, פשוט שבו תאכלו ותהנו !

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עם הכניסה למסעדונת (שתבינו - מדובר בחלל ישיבה בגודל של כ 5X5 מטר) אי אפשר להתעלם מהניחוח המשכר של ריחות התבשילים יחד עם ריחו של הנפט המזין את הפתיליות... אין לי דרך לתאר את הניחוח הזה אלא פשוט להגיד לכם שתצטרכו להגיע לשם כדי להבין....
עם זאת אל דאגה, הריח הוא לא מהריח הדביק והמגעיל של טיגון או צלייה על הגריל שנדבק לבגדים ולשיער, עובדתית, לאחר שיצאנו מהמקום לא הורגש איזה שהוא ניחוח לא רצוי סביבינו....

מגיעים, אומרים שלום ומתקבלים בברכה ובלבביות ומתיישבים, תוך פחות מדקה מגיעים התפריטים (אמרנו שמדובר במקום ענייני לא?) ומיד העין נתקלת בכמה וכמה שמות שלתל אביבי הממוצע לא אומרים הרבה...

"סופריטו"?....
"חמוסטה"?...
בחלק מהתמונות הביטו על המפית נייר שעל השולחן ותראו עוד כמה שמות "מוזרים"....

נו באמת?.. מה זה הדברים האלו?...

קראנו לבעל המקום והצגנו בפניו את השאלות המתבקשות והוא בחיוך ואדיבות הסביר לנו כל דבר ודבר כשניתן להבין מיד שהוא מורגל כבר לטיפוסים שכמונו....

סלק !
מי אוהב סלק?

מן ירק/שורש שלא ממש החליט מה הוא רוצה מעצמו...
הוא צנון?
לפת?
אישית אני לא אוהב סלק, פשוט לא מסתדר לי היצור הזה....
עם זאת החלטתי כנגד כל הסיכויים (גם לא אוהב במיוחד וגם בטמפרטורה סביבתית של כ 30 מעלות) להזמין לי מנת מרק קובה סלק !
איזו תעוזה....

שאר החברים הסתפקו במנות של חומוס עם פול ועל כך לא ארחיב פרט לציון העובדה שמדובר בחומוס מצויין (מהסוג היותר גס וקשיח)....
כמו כן נחתו על השולחן מספר צלוחיות ובהן מטבלים וסלטים כגון טחינה שהיתה מצויינת, "קרמית" וחלקה כשלדעתי היתה בה גם "נגיעה קלה" של טעם מנטה, חציל מטוגן בעגבניות, זיתים מתובלים ועוד....

תוך מספר דקות בודדות (שהרי כמה זמן כבר לוקח לבזוק מרק מן הסיר שממוקם ממש מולכם) נחתה על השולחן ממש תחתי קערה (מן הסוג היותר עמוק) ובה מרק קובה סלק שצבעואדום בגוון כל כך עז.....
בחייכם, תראו כמה שהוא יפה המרק הזה:

למרק ריח חמצמץ ועדין (בדיוק כמו טעמו) ומבלי לטעום אותו כבר אפשר היה לקבוע בוודאות כי מדובר במנה טרייה עם מרכיבים טריים לגמרי....

הקובות עצמם (או עצמן?) היו רכים במידה הנכונה ולא היה צריך להלחם או סכין כדי לבצוע אותם (דבר שכבר קרה לי בעבר במקום אחר והסתיים בכתם על החולצה)
בתוך כל קובה הסתתרה לה מנת בשר קטנה אך טעימה להפליא !
הרטבה קלה של התכולה עם מעט מהמרק ו... הופה לפה.

שגעון.. איזו חגיגה....

המרק כלל גם רצועות של סלק וכנראה של ירק נוסף, הבישול האיטי גרם לכך שהירקות איבדו את פריכותם והפכו לרכים ונעימים לחך....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

המנה חוסלה על ידי למרות היותה חמימה תוך מספר דקות, פרט אליה נשנשתי קצת מהחומוס ומהמטבלים שהגיעו לשולחן ממש לא הרבה...
אמרתי לעצמי "כולה מנת מרק וקצת חומוס, מה כבר יכל להיות"?...

מה כבר יכל להיות?..
אני אספר לכם מה יכל להיות...

יכל להיות שלא תצליחו לקום !
לא יודע מה יש בו באוכל הירושלמי הזה אבל הוא פשוט כל כך ....ממלא !

אמאל'ה.....

היה לי חם, היה לי כבד אבל היה לי כל כך טוב.....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חשבון:

קראתי איפה שהוא שסעודה משביעה במסעדה הזו לא תעלה לכם יותר מ 50 ש"ח לסועד, עכשיו אני יכל גם להעיד על כך באופן אישי ובאחריות .

סיבוב נוסף ברחבי השוק ותחושת הכבדות ירדה משמעותית....

לסיכום:

אם הגעתם לשוק מחנה יהודה, הגיעה לה שעת הצהריים ואתם רעבים, לא בא לכם ללכת רחוק ולא בא לכם עכשיו להוציא מאה חמישים שקל על ארוחה?.... זה המקום בשבילכם !

במסעדה יש שירותים (נקיים בהחלט) ויש מקום ליטול ידיים.

כשרות?..
נו באמת חבר'ה, אנחנו מדברים על שוק מחנה יהודה וירושלים לא?...

ורק הערה קטנה למען ההגינות, כפי שציינתי בתחילת ההודעה, ברחבי השוק קיימים עוד מספר בתי אוכל/מסעדות דומות שלפחות בחלק התנסיתי והן היו לא רעות בכלל שלא לומר מצויינות גם הן !
כמו כן המלצה שלי, תגיעו לשם יום חורפי.....

"אוכלים בשוק" פתוח מ 08:00 ועד 22:00
רח' התפוח 8 , שוק מחנה יהודה ירושלים (תגיעו לשוק ותשאלו, כל אחד ידע להכוין אתכם)...

אז יאללה, שיהיה בתיאבון.

לבני.

נערך לאחרונה ע"י The Cheff בתאריך 11-08-2008 בשעה 09:26.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-08-2008, 23:50
צלמית המשתמש של The Cheff
  The Cheff The Cheff אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב ""אוכלים בשוק" אוכל ביתי מבושל לאט לאט על פתיליות בשוק מחנה יהודה ירושליים....."

אחלה ביקורת ! (כרגיל אתה שומר על הרמה )
קובה סלק זו בחירה מצוינת, אני אוכל בדרך כלל רק אצל אמא שלי קובה סלק אלא שפעם אחת, גם כן בשוק מחנה יהודה, אצל רחמו החלטתי לנסות את הקובה סלק והיה להפתעתי לא רע בכלל !
מעודד מההצלחה ניסיתי לטעום את הקובה סלק ביריד האוכל בדיזינגוף סנטר ופשוט... נפילה !
בכל אופן, כמבקר תדיר בירושלים (זוגתי שתחיה ירושלמית במקור) תמיד טוב להכיר מקום חדש.

(בתמונה קובה סלק ואורז עם מרק שעועית אצל רחמו)

אגב, שאני בירושלים עם זוגתי אז כמעט ואין מצב לאכול בחוץ כי אנו ממשיכים לארוח"צ אצל הוריה, באותו יום ביקרתי בירושלים עם חבר שחי ב NY והגיע לארץ לביקור מולדת וניצלתי את ההזדמנות כדי לאכול בחוץ. התמונה צולמה במצלמה של הסלולר ולכן האיכות הנמוכה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:41

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר