לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-08-2008, 11:27
  haahoo haahoo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.12.04
שאלה שלום לכולם - מחפש עצה לקראת פתיחת חשבון משותף

היי...
אני ובת זוגתי מתחתנים בחודש אוקטובר.
הסכמנו כי כדאי לפתוח חשבון בנק משותף אך בפנינו מספר אתגרים, ולהלן הפרטים:
שנינו סטודנטים, בעלי הלוואות סטודנטים שנועדו למימון הלימודים שלנו (בהלוואה שלי נותר לי לי לשלם 16,000 ש"ח ולבת זוגתי נותרו לשלם 19,000 ש"ח)
אני נמצא בבנק דיסקונט, בנק בו אני זוכה ליחס יחיסית טוב עקב שיוך כל המשפחה שלי אליו.
בת סוגתי נמצאת בבנק הבינלאומי, ויש לה שם תנאים לא רעים בכלל בגלל שהיא בת קיבוץ - אך בעתיד הקרוב (חצי שנה-שנה) היא תפסיק להיות חברת קיבוץ.
אנו משערים (ומקווים) שאחרי החתונה תישאר יתרה קטנה מהמתנות...

מה עושים בשביל לפתוח חשבון ואיפה כדאי?
מה עושים עם הלוואות הקיימות?
מה עם כרטיסי האשראי?

אשמח לעצתכם.
אסף.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-08-2008, 16:20
  rollo rollo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.04
קצת ניסיון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי haahoo שמתחילה ב "שלום לכולם - מחפש עצה לקראת פתיחת חשבון משותף"

קודם כל - שיהיה במזל טוב !

דבר שני , מאחר ולשניכם יש הלוואות - סביר להניח שתצטרכו למחזר והלחזיר אחת מהן .
הצעה שלי - תעשו סקר בנקים לגבי הלוואות ותראו באיזה מקום הריבית שמציעים לכם נמוכה יותר עבור החזר לפחות אחת מההלוואות .
אם זה במסגרת של אחד מ-2 הבנקים שיש לכם חשבון - עדיף להשאיר את החשבון שם פתוח ולהעביר את כל הפעילות לשם מאחר ואין סיבה לשלם כפל הלוואות.

יש בנקים שמציעים במסגרת פתיחת חשבון חדש , הלוואות ללא ריבית או עם ריבית נמוכה יותר , דבר שיכול לסייע לכם משמעותית בהמרת ההלוואות , אני למשל זוכר שכשלקחתי הלוואת סטודנט בבנק פועלים לפני כשנתיים שילמתי פריים+חצי אחוז , לעומת זאת , כשפתחתי חשבון בבנק מזרחי (בעקבות מעבר דירה עם בת זוגתי לשעבר) קיבלתי הלוואה של כ-10K ש"ח ללא ריבית , כך שלפחות חלק מהסכום יהיה ללא ריבית והשאר עם ריבית של חשבון סטודנט.

לגבי כרטיסי אשראי , ככל הידוע לי - בעקבות רפורמה שנעשתה לא מזמן בנושא העמלות של מחזיקי כרטיסי האשראי , אם לא מספיק לכם כרטיס אחד - עדיף ששני הכרטיסים יהיו תחת אותו מנפיק (נניח ויזה או ישראכרט ) כך שלא יקחו מכם כפל עמלות על הכרטיסים.

העצה הכי חשובה שלי אליכם היא לעשות סקר שוק מקיף בנוגע למחזור ההלוואות - מדובר בסכומים ובעמלות משמעותיות לחשבון .

במיוחד אם שניכם סטודנטים - רצוי וכדאי להתמקח כיוון ששניכם בעלי פוטנציאל רב .

שיהיה בהצלחה !

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:59

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר