לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום מוזיקה כללי ! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > מוזיקה וזיהוי שירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-08-2008, 17:18
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
אשכול נבחר כוכב נולד, התופעה - המשך דיון

טוב - הרמתם להנחתה.....

דעתי - ככלל, תופעת כוכב נולד בעייתית מאד בעיני. כל נושא הכוכבות ברגע הוא מלאכותי מדי. בעצם ערוץ 2 מכתיב מי יהיה הכוכב הבא....
אני מאמינה גדולה בצמיחה מלמטה, וגם בשנים האחרונות (שנות "כוכב נולד") אנחנו עדים ללא מעט יוצרים ומבצעים שצמחו מהמקומות הנכונים - קרן פלס, עידן רייכל, יוני בלוך, מירי מסיקה, קרולינה, עלמה זהר - והרשימה ארוכה.

עם זאת, היו מתי מעט משתתפים בכוכב נולד שאשכרה הצדיקו את המעמד - הראל סקעת, מרינה מקסימיליאן ושירי מימון הן הדוגמאות שאני מצליחה לחשוב עליהן. מה שכן - הם עדיין כ"כ צעירים! סביר להניח שהיו מצליחים גם ללא כוכב נולד, רק בשלב מאוחר יותר בחיים......

טוב. יריתי יריית פתיחה - לבני ושומר סוד - המסדר ערוך ומוכן לפקודתכם!

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-08-2008, 18:22
  שומר סוד שומר סוד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.05
נתחיל מדבר מאד בסיסי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "כוכב נולד, התופעה - המשך דיון"

ערוץ 2 לא מכתיב מאומה. ערוץ 2 מספק סחורה, שיש לה דורש. מדובר בערוץ מסחרי הפועל למטרת רווח.
אנחנו, בצורה הכי כוללנית שיש, אנחנו הם הדורשים, אנחנו מכתיבים. אנחנו מסמסים, אנחנו צופים, אנחנו קונים או מורידים את השירים, אנחנו רצים להופעות וכל מה שעושים עבור התוכנית.
העדר נע והערוץ מספק סחורה. נקודה.
שורה תחתונה - האחריות היא עלינו.

אני תמיד שומע הערות בסגנון, רק ילדים נוהים אחרי התוכנית וכדומה. האמת היא שהתוכנית פונה ומגיעה למרבית שכבות האוכלוסיה. אנשים יצאו מעט מפרופורציה. סה"כ תוכנית בידור!
אני מבודר כבר מכל התגובות כלפי התוכנית.
והיה והטענה כי ערוץ 2 קובע, איפה הם בדיוק כל הקביעות שלהם?
מי שלא עובד קשה, גם תרבות האינסטנט, אשר אינה אהובה עלי, לא תעזור לו. אז יקבל כמה תמונות, איזו הצצה לעולמו המופלא, 2 דקות תהילה והעלמות אל תוך תהום הנשיה.

ומה זה בדיוק הסיסמא המלומדת בה גם חברי נוהגים לבקר את התוכנית, "מקומות נכונים"?
כל אחד והמקום הנכון לו.
או שכעת גם קובעים "מקום נכון" אחד, שהוא נקודת התחלה? (אם כן, חבל שקרן פלס גילתה אותה )
ואולי בין המשתתפים יש כאלו, שכבר התחילו את צעדיהם בעולם המוזיקאלי לפני התוכנית, עמלו, יצרו, ניסו והופ קפצו על העגלה?
ועם יד על הלב, יצא זמר מוצלח מהתוכנית, שנאהב להאזין לו שר - לא נאזין לו כי בא "ממקום לא נכון"?

לצערי, העולם נע ופועל בקצב מהיר, הכל כאן ועכשיו. רוצים את כל העולם בחיבוק אחד גדול.
תגידו שזה יוצר סוג של חוסר שיוויון הזדמנויות? אלו החיים, לנצל הזדמנויות.

אם התוכנית מצליחה לתת לאמן יוצר או לא יוצר אחד להגיע להכרה ואח"כ יש לאחד המשכיות יצירה ועשיה - דיינו.
אז נתנו לו פוש והוא ממשיך. לא ממשיך? אז? סה"כ תוכנית בידור. לא טוב? נא לא לצפות ולחסוך את המירמור..

ערוץ 2 משקף את פני החברה. החברה מקבלת את הרמה שהיא רוצה. לטעמי, זה מעט רדוד. הייתי מעדיף תוכנית בסגנון כוכב נולד, כשהמטרה היא לא ביצוע גירסאות כיסוי, אלא ביצוע יצירות עצמאיות, תוכנית שתעודד כתיבה והלחנה,שירת משוררים, יצירות מקור וכו'. תוכנית נוספת, שתספק צורך של עוד קהלים.
ומי אמר שזמרים חייבים להיות גם יוצרים? אני מכיר ואוהב כמה שמעולם לא נגעו לא בהלחנה, לא בכתיבה וגם לא בעיבוד. פשוט שרים ושרים היטב.

זה מזכיר לי את הוויכוח השנתי על תחרות האירוויזיון

גילוי נאות: בפעם המי יודע, אני מדגיש שמעולם לא צפיתי בתוכנית. ראיתי בזמנו את ה"כוכב נולד" הבריטי ויצא לי לראות מספר פעמים את אמריקן איידול.

וטלינק'ה, ככה מקפלים קיפול שמונה?

ישן 12-08-2008, 02:09

מפקדת טירונים בדימוס יקרה,
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "אני אלופה בקיפול 8!!! אתה..."

עוד לא שחררתי אותך!

כמה דקות לשלוש לפנות בוקר ואני ברכב..."יורד אל העם" ומאזין לרדיו. מה אני שומע?
מיקי גבריאלוב שובר דיסטנס ושר:

טלי, טלי, טלי

ביצוע: מיקי גבריאלוב
מילים: רוני סומק
לחן: לא ידוע

טלי טלי טלי היא ציפור טרופה
על תחבוש ברחמים את שברי גופה
נתקעו כנפיה בענן חולף
השמיים מספרים לי עוד סיפור כואב

אל תרימי את ראשך למה
מי הבטיח לצייר לך קשת בענן
שם הזמן רוקד לו וואלס פרוע
את חולפת עם הרוח הקרה

טלי טלי טלי...

אל תצאי לדרך המוכרת
אש בוערת בשדות העמק הירוק
שם הזמן הוא כמו לוליין ברוח
הנופל לו מחבל העולם

טלי טלי טלי...

שלא אחייך?

לילה טוב

משוחררת!

נערך לאחרונה ע"י שומר סוד בתאריך 12-08-2008 בשעה 02:13.
ישן 13-08-2008, 12:45
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
"כוכב נולד"... בהחלט תופעה !.. או יותר נכון מראה !....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "כוכב נולד, התופעה - המשך דיון"

מראה שממנה ניבטת החברה הישראלית על כל שטחיותה והתמסחרותה !

התכנית הזאת החלה למי שכבר הספיק לשכוח בפורמט אחר (והרבה יותר מוצלח לטעמי) שנקרא "לא נפסיק לשיר" , מעין חידון / שעשועון שכל עניינו היה מוזיקה ישראלית וידע כללי הקשור לנושא, מכאן החלה ההתדרדרות כנראה כשבהפקה הבינו את הפוטנציאל המסחרי של העניין (ותקנו אותי אם אני טועה אבל לצדי צרפתי היה יד בנושא כבר אז).....

מה שקורה היום מבחינתי הוא לא יותר משוק במסווה של אמנות !
התכנית הזאת הפכה לתעשייה ששולטים בה החל מחברות הסלולאר דרך חברות למשקאות ומי לא...
לא מוזיקה ישראלית ולא בטיח !
לוקחים בני נוער שכל מה שמניע אותם זה דחף לפרסום (שהרי להיות "סלב" היום זה הרבה יותר נחשב מלהיות לדוגמא.... חוקר/מדען לא?)....
ומנצלים את התאווה שלהם (ושל בני משפחותיהם) לטובת עשייה כלכלית ורווח אישי !
למה נראה לכם שאת מר צביקה הדר מעניינים כל כך שיריו של שלמה ארצי או מוזיקה ישראלית בכלל יותר מהסכום שנכנס לכיסו שלו בתום כל עונה של הפארסה הזאת?...
כסף כסף כסף !

ועוד לא דיברנו בכלל על השחיטה של נכסי צאן ברזל בעבור הקופה הרושמת הזאת...

תופעת העדר בהתגלמותה.

והצעה לי למפיקי התכנית - למה לא לערוך את הגמר בהיכל "נוקיה"?...
זה יכל להיות מאוד מאוד סימבולי ומתאים להוויה הכללית לא?....

גועל נפש.

ועכשיו נתחיל את הדיון.....
ישן 13-08-2008, 17:28

למה תמיד שואלים "מעניין מה היה קורה בארה"ב אם..."?
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אני בכוונה ציינתי את היכל נוקיה כסמל וסימפטום !..."

עיניכם כל הזמן נישאות מערבה ואח"כ מגיעות התמיהות על כך שנהינו אמריקה.
כוכב נולד מגיע משם.

אשר ליד אליהו - אני לא אכנס לזה, כי זו פשוט סוג של דמגוגיה בהקשר של הנושא המדובר, שאני לא אוהב. בלי קשר למה דעתי על המעבר מ"יד אליהו" ל"נוקיה".
אני אוהב ויכוחים/דיונים בסגנון מעט יותר נקי, אבל אני חייב לציין בפניך, שהאמריקאים בלא מעט נקודות הרבה יותר לאומנים מהישראלים ואהבים מאד לטפח את הסמלים שלהם.
רציתי לכתוב שהם גם לא היו משנים שם של מקום, כדי להעניק לסמל אחר שלהם כמו שעשו אצלנו, אבל כבר נתקלתי בשינויים תמורת חופן דולרים ברמה המקומית, אז אני כבר לא בטוח גם לגבי האמריקאים.

ישן 13-08-2008, 21:44

רק תראי איך התקדמתי,
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "לא, אני לא צופה. העונה היחידה..."

אני כבר לא צריך פרשנות לממ"ב

סה"כ שלושתינו פה אומרים את אותו הדבר לגבי החברה. ואם תקראי היטב את הודעתי הראשונה, תראי שאין ביננו שום חילוקי דעות.

אבל האחריות עדיין היא שלנו, והתוכנית היא תוצר של החברה ולא להפך.
תעלימי את התוכנית, לא תשני מאומה בחברה.

אני בטוח שיש בתוכנית גם טוב, לראיה חביבתך ממ"ב. כלומר, יוצא משם גם דברים טובים.

אני יודע מדוע אני לא אוהב תוכניות כאלו, אבל כל מה שאני מקבל פה זה סיסמאות.
איש לא הסביר מה פסול מלבד שהיא סמל לחברה שהפכנו, לא הבנתי מה הפגיעה במוזיקה הישראלית, כשיוצרים נחשבים (אלו שאני קראתי ושמעתי ואין לחשוד בהם שיש להם יד או רגל בתוכנית או בקשר אליה), כלל וכלל אינם פוסלים את התוכנית.
לא הבנתי מה רע בה בתור תוכנית בידור פרופר, כמו בכל מקום אחר בו הפורמט הזה פועל בעולם.
לא הבנתי מדוע אנשים מתחילים להתבייש להודות, שהם צופים בתוכנית בידור, כי הטרנד זה לפסול אותה.
ויותר מזה, לא הבנתי מדוע הסקר שהוביל לדיון הזה, הוא "מעידה".

ישן 13-08-2008, 22:02
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי שומר סוד שמתחילה ב "רק תראי איך התקדמתי,"

שוב אין לנו חילוקי דעות בכלל!
מער לעובדה שחלק מהמתמודדים "שוחטים" שירים נפלאים, התוכנית גרמה להחייאה של לא מעט שירים עבריים ישנים יותר.
כבידור - אין לי בעיה עם התכנית, רק שזה בעיני בידור נמוך (כמו כל ז'אנר הריאליטי). לא אומר שאי אפשר להנות ממנו. אני עצמי לא נהנית מכוכב נולד, שוב, להוציא את העונה הקודמת....
אין כל בושה בלצפות בתכנית, היא בידור ככל ריאליטי אחר.
הסקר איננו מעידה בעיני.

הבעיה, אם אפשר לקרוא לזה ככה, שלי עם התכנית, זה שהיאמהווה פלטפורמה לאנשים להיות סלבס ללא שום קשר לכישרון שלהם (שוב דוגמה מהעונה היחידה שצפיתי בה - שלומי בראל) ונותן לצעירים תחושה שזה מה שחשוב בחיים....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 14-08-2008, 18:30
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

אז אני אנסה לבודד את הנושא המוזיקאלי משאר "תסמיני/חוליי החברה"....
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי שומר סוד שמתחילה ב "רק תראי איך התקדמתי,"

בואו נדבר מוזיקה !

ואם כבר מדברים מוזיקה, לדעתי מה שנעשה כאן במסגרת אותה תכנית הוא פגיעה בלא מעט מנכסי צאן הברזל של המוזיקה הישראלית במהמתלה של "אמנות ועשיית חסד עם הביצועים/מבצעים המקוריים" !

וכן, כדי שזה לא יישאר בגדר "סיסמא" אני גם אפרט:

רבותי,שאיש לא ישלה את עצמו, בודדים (אם בכלל) מבני הנוער (שהרי בסופו של דבר זהו הצרכן העיקרי של התכנית הזו) שמודעים לביצועים ולמבצעים המקוריים של השירים !
בהתחלה עוד אכלתי את האמירה הזו שטענה שהתכנית "עושה רק טוב" לשירים ישנים ולמבצעים שלהם... הכל שטויות !

כפי שכתבתי ואמרתי לא פעם - בודדים יודעים ששיר הנושא של הסרט "עפולה אקספרס" (זה מקרי שגם שם צביקה הדר מופיע?...) הוא של להקת "בנזין " במקור ולא "הומצא" על ידי מר לוזון אלי, בדיוק כמו ש "זה היה ביתי" בוצע במקור על ידי מני בגר !
ואלו רק שתי דוגמאות מני רבות....

ואגב - הנה רק בתכנית האחרונה נראה שלמה ארצי (זמר עבר נהדר מבחינתי וזמר הווה של "פול גאז בניוטרל")... מארח את "הטוענים לכתר הכוכבות", ממציא את עצמו מבחינת שאלות בכל פעם מחדש ואפילו מגלה לאחת הטוענות לכתר שבחרה לשיר/לבצע את השיר "מלך העולם" (שהוא מבחינתי אחד הביצועים היותר הזויים של ארצי) שאת השיר הזה בכלל לא הוא ביצע במקור אלא "להקה בריטית"......
אוי כמה אהבתי את תגובתה של "הטוענת לכתר" שהסתכמה בחיוך מבויש והגיית המילה...... "באמת"?......

נו?... אם זמר צריך להסביר/לגלות למי שמבצעת גרסאת כיסוי לגרסאת כיסוי שהשיר הוא בכלל "יד שלישית" זה לא אומר משהו?...
מבחינתי זה אומר שהיא בכלל לא יודעת מה המקור של השיר הזה ואפילו לא טרחה לברר ! ולמה?... כי זה לא מה שחשוב בכלל !..
מה שכן חשוב זה שהיא תצטלם עם שלמה ארצי, תופיע בפריים טיים עם מניירות של כוכבת אמיתית ותהיה מקור גאווה להורים /לחברים/שכנים וכו'...
(ואני מצטער שאני נאחז רק בה אבל זו הדוגמא ההכי טרייה ומוחשית שיש לי כרגע).
אגב - שלא אחשד כמי שצפה בתכנית אני אציין שהטלויזיה היתה פתוחה ואני ישבתי מול המחשב בחדר סמוך (נשמע תירוץ עלוב אבל תאמינו לי שכך היה)....

לדעתי, מבחינת לא מעט אנשים/בני נוער השירים הללו הופכים להיות מזוהים עם כל מני נינטים וג'קואים כשהביצוע המקורי לא ממש מעניין איש !
עם זאת יש כאן בעייה גדולה מאוד והיא שהמבצעים המקוריים נותנים את ידם לכך !
אני לא יכל לחשוב על שום סיבה נראית לעין פרט לאינטרס הכלכלי מה ששוב מחזיר אותנו לאחת הטוענות הראשונות שמדובר כאן בסופו של דבר במכונת כסף ותו לא ...

מעניין.....

בסופו של דבר גם המבצעים המקוריים גוזרים כאן קופון נאה ולו רק בזכות כמות ה"רינגטונים" שמיוצרת בעקבות זאת.
ואם המבצעים המקוריים נותנים יד לשחיטה הזאת מי אני או מי אנו כי נלין???....

ואם אני אנסה לרגע לענות על השאלה הזו תשובתי תהייה לא יותר מ: "אני"/"אנחנו" מהבודדים שעדיין אוהבים ביצועים מקוריים של שירים ישנים שאולי מזכירים לנו ימים אחרים כשכל אחד עם זכרונותיו שלו....

אין לי בעייה עם התכנית הזו כ"תכנית בידור פרופר" כדברי "שומר הסוד" אבל לצערי התכנית הזאת כאן בארץ חרגה מזמן ממה שנחשב כ"בידור פרופר" והפכה למעין "עגל זהב" שכולם סוגדים לו !
כל ינוקא שקיבל כמה דקות צילום שם כבר נחשב כאן לגיבור תרבות !
מה קורה כאן לעזאזל?...

ואתם יודעים מה?..
אני אישית לא רואה את עצמי אי פעם רוכש דיסק של מי שהחל את דרכו בתכנית מעין זו !
לא ממ"ב ולא טייב (שאם ביצועי השירה שלה היו מסוקרים בעתונות לפחות כמו ביצועי החנייה שלה המצב היה הרבה יותר טוב).......

תקראו לי ארכאי, תקראו לי "דון קישוט " שנלחם בתחנות רוח ואפילו.... יהיר !
אין לי שום בעייה עם זה !

כך אני חושב וזו דעתי בנושא.

ואני חייב להגיד לכם ידידי שבכל פעם שהנושא הזה מעסיק אותי אני לא יכל שלא לחשוב על שיר ישן ויפהיפה שמילותיו כל כך פוגעות עד כדי שיש לי חשק לצעוק אותם בקול רם באזני כל משתתפי "הכוכב נולד" ומר הדר בראשם !!!!!

מילים: יענקל'ה רוטבליט
לחן: יזהר אשדות

החיוך שלך מרוח על כל העיר
כמו הבטחה גדולה
ויש לך עדת מעריצים
שרים איתך במקהלה
מה יש לומר
כל הכרטיסים נמכרו מראש
מה יש לומר
אל תתן לזה לעלות לך לראש

כי אחרי ככלות הכל והתמונה
מישהו יכול לשאול בלי כוונה
מתי בפעם האחרונה
עשית משהו בשביל מישהו

זה נראה כמו קלף בטוח
אתה דוהר, אתה על גב הסוס
פותחים לך דלתות כולם
ומדברים בנימוס
אתה יושב ומצטלם
ממש כמו סמל הצלחה
אתה חושב
שהעולם כולו מונח כבר בכיסך

מישהו יכול לשאול בלי
כוונה
מתי בפעם האחרונה
עשית משהו בשביל מישהו

אתה חי כמו בסרט
אתה כוכב עליון בהפקת
חלום
תזהר שלא ידליקו אור
ותתעורר פתאום
ואז תראה מלמעלה עד
למטה
יש אותו מרחק
ואז תלמד
מי יהיה האחרון אשר יצחק

מישהו יכול לשאול בלי
כוונה
מתי בפעם האחרונה
עשית משהו בשביל מישהו

מעניין אם גם הוא ייבחר יום אחד להיות מבוצע עבור "כוכב נולד 18 או 29 " ?.......
אם כן... מבחינתי אני מניח את הנשק ונכנע.

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 14-08-2008 בשעה 18:38.
ישן 14-08-2008, 20:38

אני מקווה שכשהיית בגיל עשרה ידעת את כל מקור וכל מבצע
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אז אני אנסה לבודד את הנושא המוזיקאלי משאר "תסמיני/חוליי החברה"...."

לשיר שהושמע לראשונה עשרות שנים אחורה, אחרת כל הטיעון שלך לא מחזיק אפילו מים.
ואם זה הטיעון העיקרי שלך כנגד התוכנית, טרם הבנתי איפה המעידה.

ולטענת שחיטת השירים או "נכסי צאן ברזל" , כפי שכינית אותם, יוצרים שאתה אוהב וגם אני לא רק שחטו נכסי צאן ברזל, אלא גם טבחו לאחר השחיטה והשמידו כל זכר למקור.
עדיין...איפה המעידה?

ועם כל הכבוד לזמר הישראלי, על סדר היום החינוכי שלי עבור ילדי ישראל עומדים דברים יותר חשובים מאשר אם מני בגר ביצע לראשונה או בנזין או כל ביצוע אחר. אם זו תהיה הקובלנה היחידה כנגד נערי ובוגרי ישראל ברמת הידע הכללי - דיינו.

אני לא אוהב גירסאות כיסוי, מודה שאני שמרן, אבל יש גבולות. תמיד היו גירסאות כיסוי ותמיד יהיו. שירים ללא גירסאות כיסוי - ברבות הדורות מתים. זה העולם.

ולא, לא רק בני נוער אוהבי את התוכנית. זו הטענה שהיו מאד רוצים להגיד כי היא עובדה, אך מה לעשות הנתונים מראים אחרת.

היחידים שמאבדים פרופורציות הם המתנגדים לתוכנית. צובעים את הכל בשחור ואיןן דבר שהוא רוע ושחור מוחלט , כולל את האמנים המקוריים, המתנגדים הם העיקר בהפיכת התוכנית למשהו מעבר לתוכנית בידור קליל. אני לא יודע איזה קופון הם גוזרים, אני רק יודע שיש כאלו שבאמת ובתמים אוהבים חידושים. הם לא מונעים ממך להאזין למקור.

אני לא אתנצל ולא אתרץ, בשבוע הבא אני אצפה בגאון בתוכנית במו עיני. נראה ונבין לפה ולשם.

ישן 14-08-2008, 22:11
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

לא ! כשהייתי בגיל עשרה לא ידעתי מי המבצע של כל שיר ושיר !...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי שומר סוד שמתחילה ב "אני מקווה שכשהיית בגיל עשרה ידעת את כל מקור וכל מבצע"

ויותר מזה - גם לא ממש עניין אותי !

אבל אני לא ממש מבין מה הטיעון הזה או האמירה הזו באה בכלל להוכיח?..
כשהייתי בגיל עשרה גם לא עניינה אותי יותר מדי ההסטוריה של המדינה ואם היית אומר לי שיבא יום ואתרוצץ עם מצלמה כדי לצלם ביצורים מימי מאורעות 1936 לא הייתי מאמין לך !
נו?.. אז מה?.. קצת התבגרנו מאז לא?...

היום ממרומי גילי המופלג אני רואה את הדברים קצת יותר אחרת (או בפריזמה יותר רחבה) ואני מקווה שלא רק אני עברתי את התהליך הזה.....

היום כשאני שומע שיר כמו "ליל חנייה" או "השיר על ארץ סיני" אני נהנה מכל רגע ואישית השני מבין השניים גם מזכיר לי את הטיולים שטיילתי עם הורי כילד מדי שבת בשבת.....
אני לא צריך שילדון בן 16 יקח לי את השיר היפה הזה ו"יחדש" אותו..... ממש לא !

אני חייב לציין שהגדלת לעשות בהציגך את הטיעון השני ולהלן הציטוט:

..."ועם כל הכבוד לזמר הישראלי, על סדר היום החינוכי שלי עבור ילדי ישראל עומדים דברים יותר חשובים מאשר אם מני בגר ביצע לראשונה או בנזין או כל ביצוע אחר. אם זו תהיה הקובלנה היחידה כנגד נערי ובוגרי ישראל ברמת הידע הכללי - דיינו...."

נו שומר סוד, ברצינות ! - מה הקשר?...
ברור שיש דברים הרבה יותר רציניים ומהותיים אבל האם בכך עסקינן?..
בחיי שלא הצלחתי להבין מה זה קשור !....

בעניין גרסאות הכיסוי - כמוך כמוני, על עצם העובדה שגרסאות כיסוי זה לא ממש כוס התה שלנו הסכמנו כבר והסכמנו (ותקן אותי אם אני טועה) שעם זאת יש כמה גרסאות כיסוי לא רעות בכלל......
אבל שוב, אני חושב שיש הבדל גדול בין זמר כמו רמי פורטיס שמבצע שיר כמו "בבקר של קטיפה" כחלק מעשייה בת למעלה משני עשורים ובין ילדון חמוד שבוחר לבצע שיר של מישהו אחר לצורך תחרות זמר שבזכותה (ובזכות שירות ה SMS ) אולי הוא ייבחר להיות סוג של "כוכב נולד לרגע" (ובין ברגע).....

ונכון ! אני אולי מאבד פרופורציות (למרות שבעיני איבוד הפרופורציה הוא מה שהתכנית הממוסחרת למהדרין הזו זוכה לו) ובעיני כל מה שהיא מסמלת במתכונתה הנוכחית הוא כדבריך ... שחור !
סלח לי שומר סוד ויסלחו לי כולם אבל הגעתי למצב שאני פשוט לא יכל לראות ולשמוע יותר את מר הדר כשהוא חנוט בחליפת הערב שלו מגיח לי בכל רבע שעה עם הפרומו המאוס שלו !... די ! לא יכל !!!

ולא ביקשתי ואני לא חושב שאתה צריך להתנצל או לתרץ דבר לאיש ! אם התכנית הזו היא מה שגורם לך עונג?... אשריך !
למה לא?...
שיקפצו כולם.....

מבחינתי זה זמן נהדר לבלות בחדר הכושר (או ב"פרש")....

ואסיים בעניין שעל פניו עושה רושם שממש מציק לך... ה"מעידה" !
בתכל'ס האמירה הזו נכתבה במעין "חצי קריצה" (אולי הייתי אמור להוסיף את הסמיילי הנכון) אבל כידוע בכל צחוק יש מעט מן האמת וה"מעט אמת" במקרה הנדון היא שקצת היה לי חבל להכניס את ענייני ה"כוכב נולד" לפורום הזה שבעיני נחשב לכל כך רציני ומהנה.....

אבל עם זאת ולמרות זאת..... אני ממשיך להנות !
ישן 14-08-2008, 22:36

אתה לוקח לך את הבורות של הנוער והופך אותה לדגל
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "לא ! כשהייתי בגיל עשרה לא ידעתי מי המבצע של כל שיר ושיר !..."

מדוע "לא" לתוכנית ואחר כך מתמרמר שאני מגיב כלפי הטענה?
אתה דורש מהנוער (למען ההגינות, אני דורש מהם יותר), את מה שאתה לא דרשת מעצמך, אלא ברבות הימים, בבגרותך.
תן להם גם להתבגר ולשנות כיווני ראיה.
יתרה מכך...חנך אותם אחרת

אתה גם מנגח בעקבות זה את המקום הלא נכון. תוכנית בידור מהסוג לא אמורה להיות ספינת הדגל של חינוך ילדינו, כולל החינוך לסקרנות, היא אמורה אולי לגרות אותו לרצות לדעת, אבל לא זו המטרה.
בידור נטו. זה כל הסיפור.
אני מסכים שהתוכנית, כמו תוכניות אחרת, היא בבועה של החברה הרדודה שלנו, אבל דבר לא מעבר. והאחריות על הרדידות של החברה היא לא בערוצי הטלוויזה, אלא בנו.

אתה לא היחיד שחי במדינה, יש כאלו שאוהבים, יש כאלו שרוצים. זכותם.
זכותך לא לאהוב, לא לצפות וכל השאר וזאת מבלי שיבקרו אותך על, אותו כנ"ל לגבי אלו שאוהבים.
אתה זה שראה בנושא "מעידה.
ואתה זה שגורם לדחיקה להצטדקות אפילו אם זה בתום לב. אז אנא ממך.
אני כולה רציתי להבין.
מצטער, לא שיניתי דעתי. יתכן כי עצם העובדה שלא ראיתי את התוכנית מכשילה את הבנתי. נתקן את המעוות ולו פעם אחת.

דינו של פורטיס, מבחינתי, כדינו של כל אחד. זה שהוא שר כמה עשורים לא מקנה לו את הזכות להרוס ושאני בזכות זה, אומר "טוב, הוא זמר מוצלח של כמה עשורים, ניתן לא". עבורי כשהורסים, לא משנה מי הורס. (אגב, פורטיס הצליח, מבחינתי, לעשות כיסוי טוב רק ל"בוקר של קטיפה". שאר הכיסויים שלו...אני אמנע מלפגוע בו ולא אתן דעתי בהם).

יש בפורום הזה מקום לכל סוגי המוזיקה, כולל כאלו שאני מתעב ולא מסוגל להקשיב, אם היא חלק מהמוזיקה הישראלית. וזו הנקודה שהרגיזה אותי. ה"מעידה". זה פורום שכולל את כל סוגי המוזיקה ולא רק מוזיקה שכמה פלצנים (בינהם אני!) אוהבים לשמוע.

.

ישן 14-08-2008, 23:26
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

אני לא הופך את הבורות של הנוער לדגל ! ממש לא !...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי שומר סוד שמתחילה ב "אתה לוקח לך את הבורות של הנוער והופך אותה לדגל"

ולמען הצדק אני חושב שיהיה הוגן לציין שלא כל הנוער לוקה בבורות ויש גם נוער נפלא
אך למרבה הצער ולפחות כפי שבעיני זה נראה חלקים נרחבים ממנו כבר "נגועים " בה !

..."אתה דורש מהנוער (למען ההגינות, אני דורש מהם יותר), את מה שאתה לא דרשת מעצמך, אלא ברבות הימים, בבגרותך. תן להם גם להתבגר ולשנות כיווני ראיה.
יתרה מכך...חנך אותם אחרת"

כן - אני דורש מהנוער את מה שלא דרשתי מעצמי, זה נכון, עם זאת אני מרשה לעצמי לקבוע שעל פי הלך הרוח ומה שאני רואה סביבי מה שדרשו ממני כנער לא דומה כלל ועיקר למה שדורשים היום מהנוער הן בבית והן בביה"ס !
ממש לא !
ואם נקודת הפתיחה היום היא כל כך נמוכה אז המצב בהחלט מדאיג (אותי לפחות) אבל שוב יש לי תחושה שאנחנו גולשים כאן למחוזות אחרים.....

רק אציין שאת בנותי אני בהחלט מחנך אחרת (ואני ערב לכך ויכל לראות את זה - והאמן לי שהן ילדות מאושרות) !

...."אתה גם מנגח בעקבות זה את המקום הלא נכון. תוכנית בידור מהסוג לא אמורה להיות ספינת הדגל של חינוך ילדינו, כולל החינוך לסקרנות, היא אמורה אולי לגרות אותו לרצות לדעת, אבל לא זו המטרה.
בידור נטו. זה כל הסיפור."

אני מנגח את מה שאנו דנים בו !
אנחנו לא מדברים עכשיו על התכנים שמועברים בבתי הספר או תנועות הנוער לא?...
אני לא טענתי ולו פעם אחת שהתכנית הזו אמורה להיות "ספינת הדגל" של חינוך ילדינו (ואני גם לא אטען שיש בה ולו מעט מהחינוך לסקרנות וגירוי לרצות לדעת כי פשוט אין ! )

כדבריך שלך - "בידור נטו" !
אבל ריבונו של עולם ה"בידור נטו" הזה השתלט לנו על החיים !
וזה בדיוק מה שאני כל הזמן טוען - העסק יצא מכל פרופורציה !

...."אני מסכים שהתוכנית, כמו תוכניות אחרת, היא בבועה של החברה הרדודה שלנו, אבל דבר לא מעבר. והאחריות על הרדידות של החברה היא לא בערוצי הטלוויזה, אלא בנו."

על כך אין ויכוח !
גם אני טענתי שהתכנית הזו היא בבואה או סימפטום של חברה רדודה.
עם זאת אני חושב שחלק לא קטן מהאחריות על המצב הוא דווקא כן באחריות ערוצי הטלויזיה !
למעט ערוץ "לולי" ןאולי עוד אחד או שניים נוספים יצא לך לראות מה משדרים שם?...
אני מציע לך לתת הצצה קלה בלוחות השידורים ולראות למה נחשפים היום ילדים בני עשרה ומטה, תרצה או לא תרצה.....

וכן - האחריות היא גם בנו !
אני מבחינתי עושה כל מה שאפשר כדי שהילדות שלי כן יגדלו עם ערכים וחינוך !

...."אתה לא היחיד שחי במדינה, יש כאלו שאוהבים, יש כאלו שרוצים. זכותם.
זכותך לא לאהוב, לא לצפות וכל השאר וזאת מבלי שיבקרו אותך על, אותו כנ"ל לגבי אלו שאוהבים.
אתה זה שראה בנושא "מעידה.
ואתה זה שגורם לדחיקה להצטדקות אפילו אם זה בתום לב. אז אנא ממך.
אני כולה רציתי להבין.
מצטער, לא שיניתי דעתי. יתכן כי עצם העובדה שלא ראיתי את התוכנית מכשילה את הבנתי. נתקן את המעוות ולו פעם אחת."

לא טענתי שכך !
לא רמזתי לכך !
ולרגע לא חשבתי שכך !!!

זכותי לא לאהוב ולהיפך, כפי שזכותו של כל אחד אחר.
זכותי גם להביע את עמדתי, כפי שזכותו של כל אחד אחר.
ראיתי בכך "מעידה" (למרות שאני חושב שהסברתי את עצמי בבירור הבעניין) ואם אינני טועה אף השכלתי להבין כבר באחת מהודעותי הקודמות שעצם האמירה הזאת גרמה לזה או אחר "להדחק לפינה" ולהצטדק ולא לכך היתה כוונתי מלחתחילה !
טועים לפעמים.....

עם זאת, אם זה לא נוח אני יכל גם לא לטעון דבר ובכך יבא סוף לסיפור ואיש לא יצטרך להצטדק !

בעניינו של פורטיס - הבאתי אותו רק כדוגמא כשם שיכלתי להביא את "נקמת הטרקטור" או כל להקה מכובדת אחרת, אני חושב שדווקא העובדה שהוא יוצר כבר כמה עשורים או לפחות עשור דווקא כן מקנה לו את הזכות לבצע מדי פעם גרסאת כיסוי כזו או אחרת כשההבדל העצום בינו לבין כל "כוכב נולד" הוא שהוא לא ביסס את מעמדו על כך !!!

במקרה של פורטיס ואני בטוח שמי כמוך יודע, הוא ירק לא מעט דם עד שהגיע למעמד שלו כפי שהוא היום !
אגב - איזה עוד כיסויים שלו אתה מכיר?... אני לא מצליח להזכר עכשיו בנוספים (ואני לא ציני כלל)....

..."יש בפורום הזה מקום לכל סוגי המוזיקה, כולל כאלו שאני מתעב ולא מסוגל להקשיב, אם היא חלק מהמוזיקה הישראלית. וזו הנקודה שהרגיזה אותי. ה"מעידה". זה פורום שכולל את כל סוגי המוזיקה ולא רק מוזיקה שכמה פלצנים (בינהם אני!) אוהבים לשמוע"...

בוודאי שכך !
לא טענתי מעולם אחרת !
עם זאת כשיש לי גם דבר מה רע לומר אני לא חושש להגידו, תקן אותי אבל כשם שהפורום הזה פתוח לכל סוג של מוזיקה עברית ולכל סגנון הוא גם פתוח להשמעת דיעות לא?....
לא הטחתי האשמות סתם, לא קיללתי ואני חושב שהבעתי דיעה שהיא בהחלט יכולה להחשב כעניינית.

ולא, אני לא ציפיתי שאשנה את דעתך בנושא, ממש ממש לא !
מטבעם של ויכוחים ממין זה הוא שכל צד בשלב מסויים פשוט מתבצר בעמדתו או פשוט... מוותר.
אני מאוד סקרן כבר לשמוע מה חוות דעתך האמיתית והכנה לכאן או לכאן על התכנית הזאת לאחר שתצפה בה (כמובטח) .

אגב - תראה לאן הגענו שאהבה לשירים מקוריים וישנים או שירים שלא נחשבים ל"מיין סטרים" נחשבת היום לסוג של "פלצנות" !

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 14-08-2008 בשעה 23:29.
ישן 16-08-2008, 01:03
  fluffy fluffy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.03
הממ...
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אז אני אנסה לבודד את הנושא המוזיקאלי משאר "תסמיני/חוליי החברה"...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
מילים: יענקל'ה רוטבליט
לחן: יזהר אשדות

החיוך שלך מרוח על כל העיר
כמו הבטחה גדולה
ויש לך עדת מעריצים
שרים איתך במקהלה
מה יש לומר
כל הכרטיסים נמכרו מראש
מה יש לומר
אל תתן לזה לעלות לך לראש

מישהו יכול לשאול בלי כוונה
מתי בפעם האחרונה
עשית משהו בשביל מישהו

זה נראה כמו קלף בטוח
אתה דוהר, אתה על גב הסוס
פותחים לך דלתות כולם
ומדברים בנימוס
אתה יושב ומצטלם
ממש כמו סמל הצלחה
אתה חושב
שהעולם כולו מונח כבר בכיסך

מישהו יכול לשאול בלי
כוונה
מתי בפעם האחרונה
עשית משהו בשביל מישהו

אתה חי כמו בסרט
אתה כוכב עליון בהפקת
חלום
תזהר שלא ידליקו אור
ותתעורר פתאום
ואז תראה מלמעלה עד
למטה
יש אותו מרחק
ואז תלמד
מי יהיה האחרון אשר יצחק

מישהו יכול לשאול בלי
כוונה
מתי בפעם האחרונה
עשית משהו בשביל מישהו

מעניין אם גם הוא ייבחר יום אחד להיות מבוצע עבור "כוכב נולד 18 או 29 " ?.......
אם כן... מבחינתי אני מניח את הנשק ונכנע.

חודש בעונה הקודמת
ישן 17-08-2008, 22:40

בלוז בתוך דמי....

סאוחת'ם, איזה אורך של תוכנית!
מ-ו-ג-ז-ם!!!
אז תסבלו תגובה ארוכה, כמעט כמו שאני סבלתי מאורך התוכנית בעיקר ומביצועים דיי משעממים.

נפלתי על תוכנית חצי הגמר וכמו ילד דביל וטוב האזנתי לחירטוטי הגברת צנעני וטימטומי הפיק, המתנתי עד הסוף, עסקתי בניחוש מי ישאר ומי הביתה, זירזתי את הצוות בהרבה "נו" ובסוף מה? ההצבעה מחר.
לבני, ידידי, לזה אני קורא חוצפה
יאללה כמה שואו אוף על כלום.

אולי בגלל שאלו המועמדים האחרונים, שעברו כבר את כל העונה, אם אני מנקה את הפרסומות ואת הפטפטת המיותרת הופתעתי מעט לטובה מהילדים, שעמדו ושרו.
הופתעתי שבתוכנית כן שולבו יצירות עצמאיות של המתחרים (לפי התקצירים שעשו עם כל מועמד), הופתעתי שמיטב היוצרים והמבצעים כן נותנים יד.
הופתעתי שהם ידעו מי המבצע המקורי (בטח קראו אצלנו בפורום את לבני והחליטו שטעות כזו לא תחזור על עצמה).
הופתעתי שיש כאלו שכבר מזמן עמוק בתחום.
הופתעתי לשמוע שהמזמרים מתערבים בעיבוד עצמו על כל הבטיו (ישראל, ליבי).
הופתעתי מהחיבור.
מרוב שציפיתי לגרוע, בכלל הופתעתי שאחד מלהטט על גיטרה והשני פורט על פסנתר.
הופתעתי לשמוע הסברים מושכלים לבחירת השיר (לא משנה שהתמניה הביאה הסבר מושכל מטומטם, שאפילו המשטרה לא מאשרת, אבל בכל זאת הסבר מושכל שלה)
ותכלס, הופתעתי מכמה שיודעים לעמוד על במה (ושלא ימכרו לי שהם למדו את זה במהלך העונה, חלק מהם כבר עמוק בתחום מלפני. לא צריך להיות חכם גדול כדי להבין את זה), כמובן שזה לא כולל את ישראל החמוד וההילה שמעל ראשו, שהמילה "גולם" כיכבה עבורו במוחי עת עמד ושר את השיר הראשון.

זכיתי לכבוד להכיר שיר מזעזע שמעולם לא שמעתי בביצוע מזעזע עוד יותר. שקלים! ומי שלא שמע את ההסבר, לא שמע הסבר מימיו.

סה"כ היה דיי משעמם על גבול המאוס, אבל ציפיתי לה-רבה יותר גרוע.
לא מצאתי שום פגיעה בזמר הישראלי, אם כבר בוצעו שם שני שירים, שאני ספק אם הנוער היה מתחבר אליהם או מכיר אותם בלי התוכנית הזו, בשלב זה של חייהם.

כולה תוכנית בידור. לא כוס התה שלי, אבל תוכנית בידור. אם היו מנקים ממנה את כל השאריות, כולל את הקהל באולפן והיו מוסיפים עוד כמה מוטיבים, אולי היה נחמד יותר.
אצפה שוב? לא!

לא שיניתי דבר מעמדתי מלפני הצפיה בתוכנית.
פעם היו אלו כוכבי הפסטיבלים שזכו לדקות התהילה המיידיים, היום הדור שונה ואת הפסטיבל החליף הכוכב והחומריות.
לא משנה מי יבחר, כדי להצליח באמת, הוא יצטרך להמשיך ולעמול קשה.

בואנה, אלו רק ילדים, הם יעבדו מההתחלה. מי שיתמיד יהיה איתנו בעוד 20 שנה ויקטר יחד איתי (אם עדיין אריח פרחים מלמעלה) ועם לבני על שוחטי השירים של הדור הבא, על תרבות האינסטנט ועל דירת פנטאוז שנותנים במתנה לכוכב אחד מושתן, שמגיח משום מקום.

ליבי, כרמל וישראל - ההימור שלי (חייבים להיות ספורטיביים)

מה שכן ליווה אותי במהלך כל התוכנית, זו הכתבה שרומק הביא לגבי התגובות הפסיכולוגיות שלהם אחרי ה"כשלון". אתם יכולים להקל ראש, אבל ההקלה הזו אינה במקומה. גם אני הייתי ציני בזמן קריאת הכתבה, אפילו התעצבנתי איזה נוער רכרוכי צומח פה. לטעמי, אם התוכנית אינה לוקחת ליווי מקצועי בהתאם עבור הנערים הללו כולל בדיקת מוכנות - זה הזמן להוריד אותה, אפילו שזה כולה תוכנית בידור, יש מינימום אחריות שהיא כן חייבת לקחת על עצמה.

וזהו...

בלוז.... (האלן הזה ברח מאיזשהו מקום )

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:53

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר