לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-08-2008, 05:42
  שמואל'ק שמואל'ק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.07.08
תמונות ישנות מביקורים בגבעת-התחמושת

לנכבדי הפורום, שלום וברכה.

אני מחפש לראות תמונות ישנות שצילמו אנשים פרטיים בביקורים באתר גבעת-התחמושת (להלן: גה"ת) בירושלים.

כידוע, במהלך השנים הפך האתר למקום שעלו אליו מבקרים רבים, וכך, עם השנים, קיבל המקום פנים חודשות (כרי-דשא, עצי-זית, ספסלי-ישיבה וכו' וכו' - ויבורכו אלו שהשקיעו ממרצם להחזקת ולטיפול באתר). אני מעוניין דווקא בתמונות (בשחור-לבן או בצבע) המתעדות את המקום בתקופה הסמוכה למלחמת ששת-הימים, כלומר, מהעת בה עדיין היו קיימים על בגה"ת ובשוליה תעלות, בונקרים ומבנים מסויימים, שכיום אינם קיימים עוד.

מאחר וברור שרבים מן המבקרים במקום (מ'עמך' ישראל, חובבי הטיולים בכלל, ועד חיילים שלחמו בעצמם על הגבעה, עם בני משפחותיהם) הגיעו אליו כשהם מצוידים במצלמה, הרי שאליהם מופנית בקשתי זו:

אודה לכם מאוד באם תטרחו לצלם (במצלמה) או לסרוק את התמונות שברשותכם ולהעלותן לכאן – או, אם אתם מעדיפים, לשלוח אלי באופן פרטי.

מטבע הדברים, יש תמונות בהן התמקד הצלם במבקרים, ואז אתם יכולים (אם רצונכם בכך) לטשטש את הפנים – שכן אני מעוניין ברקע, שהוא שטח הגבעה והנוף שסביבה, באופן כללי, וכן באופן פרטי: תעלות, עמדות ובונקרים. בכל אופן, אל נא תחסכו בתמונות, אפילו אם נראה לכם שמדובר בתמונות דומות לאלו שכבר פורסמו.

למרות שאני מעוניין בעיקר בתמונות ישנות, הרי שאוכל להפיק תועלת גם מתמונות שצולמו עד לתחילת העשור האחרון, בהנחה שנראה בהן גם הרקע של גה"ת.

הערה חשובה: נא לא להעלות לכאן תמונות הנמצאות ברשת אינטרנט. אלו כבר ידועות ומוכרות (כולל תמונות שפורסמו באתר זה).

אם התעניינתם לדעת לשם מה אני מתעניין בכך, ובכן, אני אוסף חומר כתוב ומצולם על הגבעה, בין היתר כדי להבין טוב יותר את מהלך הקרב, לפי תמונות הקרובות למועד. לפי הצעה שקיבלתי מידיד (המשתתף גם בפורום זה) הנני פותח אשכול בנושא, מתוך תקווה שהיענותכם (כאן, או באופן פרטי) תהיה מעל למצופה...

אסיים בעוד בקשה קטנה: כבר דנו (גם בפורום זה), ובוודאי עוד ידונו, בפרטי הקרב על גה"ת, למה ואיך והאם היה כדאי וכו' וכו', עם צדדים לכאן ולכאן. גם אם נאמר שהנושא עדיין לא מיצה את עצמו, הרי שהוא יכול לקנות לו שביתה באשכול נפרד, ואין צורך לשייכו לאשכול הנוכחי, המיועד כאמור לתמונות / למה שאפשר ללמוד מהן.

בתודה מראש

שמואל
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-08-2008, 15:09

לגד - תודה!
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי גד31 שמתחילה ב "אינך מציין מי אתה ומה הקשר..."

שמעתי על הפרוייקט, אף שעדיין לא יצא לי לראותו, ואני מודה לך על התמונות שצירפת.

לספרים 'הר הבית בידינו' ו'שער האריות' נוסף (כנספח בסוף הספר) תצ"א של כל ירושלים, ואף גה"ת נראית בו, אם כי בקטן. מסופר שלפני הקרב הראו ללוחמים העתקים מתצ"א זה (או דומה לו).

תצ"א גדול, תלוי על הקיר, נראה בתחקיר המצולם ששודר אחרי המלחמה בטלביזיה החינוכית, בשיח מפקדים, שחלקם נעזרו בו תוך כדי הסבר.

במוזיאון שעל הגבעה תלוי על הקיר תצ"א גדול המתמקד בגה"ת, שלפי סימנים שונים (למרות שהדבר לא מפורש בכיתוב ששם) צולם מיד אחרי המלחמה (לפני התצ"א הזה נמצא שם דגם בנוי של הגבעה [שמאחר ולא נעשה ע"י החברה שלכם אני מרשה לעצמי לקבוע שהוא נעשה שלא בדיוק]. ועל פי הזכרון אני מוסיף: נדמה לי שלפני שנים - לא הייתי שם מאז - ראיתי במוזיאון ההגנה בת"א דגם נוסף של גה"ת, וכרגע איני זוכר עד כמה הוא מדוייק).

בספר 'גבעה נעלמה' נדפס חלק מתצ"א שצולם לפני המלחמה (וחלק גדול ממנו כבר נמצא ברשת)

יתכן כמובן ונמצאו מאז תצ"אות נוספים, ואלו הם ה"תצ"אות הנדירים" שעליהם כתבת. אני מקוה שיצא לי לראות גם אותם.

ובכל אופן, אני מעונין גם בתמונות מהשטח, כאלו הנותנות אפשרות להבחין גם בפרטים הקטנים...

אגב, נכנסתי לאתר שלכם והתרשמתי מאוד! (ותוך כדי רפרוף הבחנתי בתמונה בה נראית עבודת השחזור של הקו העירוני, כשהיא נעשית ע"פ תצ"א גדול - אלא שלא הצלחתי להבחין באם זה אחד מהנ"ל)

ושוב, תודה על התמונות והפרטים שכתבת (הוספתי לך משהו ב'פרטי').
ישן 14-08-2008, 07:47

הכוונה גם לאזור ביה"ס לשוטרים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שמואל'ק שמתחילה ב "תמונות ישנות מביקורים בגבעת-התחמושת"

ואתחיל אני, בתמונה שכבר נדפסה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חייל שהצטלם אחרי המלחמה בחזית ביה"ס לשוטרים (מצדו הדרומי, הפונה לעבר שטח ההפקר שמעבר לו השכונות היהודיות).

מישהו מזהה את החייל?

מישהו יודע מתי בדיוק צולמה התמונה?

בתיאורי הלוחמים המספרים על פריצתו של גדוד 66 לעבר ביה"ס לשוטרים הוזכרו - בדרך כלל - סכום מסויים (ישנם חילוקי דעות כמה בדיוק) של גדרות שהיו בשטח ההפקר (וכמילות השיר הידוע: "בין הגדרות והמוקשים, השארנו רק את החובשים") שלאחריהן תעלה עמוקה, שנחפרה לאורכו של ביה"ס והמשיכה, בפיתולים שונים, עד לפאתי גה"ת.

ואילו בתמונה הזו נראה שבין התעלה האמורה ובניין ביה"ס היתה גדר נוספת.

למישהו יש תמונות נוספות מהאזור הזה?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:26

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר