לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-08-2008, 03:52
  טנסי טנסי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.03.08
חשש משירות ביחידות מובחרות

התקבלתי לאחרונה ליחידה מובחרת ועדיין לא התגייסתי.

היום בערב ישבתי עם החבר'ה והגיע אח של אחד מהם לשבת איתנו. הוא לוחם בדובדבן. כמובן שהשיחה התגלגלה לצבא. התחלנו לשאול אותו שאלות על המסלול והוא בחור ממש נחמד ודיבר איתנו בגובהה העיינים. הרגשתי כאילו אני מדבר עם מישהו בגיל שלי והעובדה שהוא שיחק איתנו פוקר וישב איתנו על ראש לפני שהשיחה הגיעה לצבא תרמה לזה. ששאלנו אותו שאלות על המסלול הוא סיפר לנו כל מיני דברים והנה חלק מהם:

1. היה להם מסע ניווט באורך 160 ק"מ שהתפרס על ארבעה ימים.
2. הוא דיבר על מסעות של 35 ק"מ עם אלונקות שחורות.
3. ששאלתי אותו מה קורה עם בזמן ניווט בנאדם מרגיש כאילו הוא לא יכול יותר אז הוא סיפר שזה קורה ואז הבנאדם עולה מול המפק"צ בקשר ואומר לו את זה ובתגובה הוא אומר לו:"טוב אין בעיה, תגיע" וזה קורה שאתה באמצע איזה יער עם חזירי בר בגודל של מקרר מסביבך.
4. קדרים של ריצות 2000 עם ווסט שחייבים לרדת את ה9 דקות באימוני קרב מגע (אותו קדר שבו נהרג הבחור והייתה על זה כתבה בעובדה).
5. שלוש וחצי שעות עמידה על האגרופים (הוא סיפר שלמרות הנוהל שמים על זה פס שם)

קיצור הבנתם את הרעיון. השאלה שלי היא כזאת - אני באמת לא חושב שאני מסוגל להתמודד עם קשיים כאלה. ישבתי עם בנאדם שלא שונה ממני בהרבה וכן הצליח להתמודד עם הדברים האלה. פשוט לא האמנתי. הייתי דיי בשוק במהלך השיחה. שאמרתי לו את זה הוא אמר שזה קשיים שהוא התמודד מולם אחרי שנה במסלול והכל הדרגתי והמסע הראשון היה 3 ק"מ וזה גם היה לו קשה. אבל בכל זאת - אני באמת לא רואה את עצמי מצליח לסיים מסלול כזה או דומה וזה ואני אומר את זה אחרי שנתיים של אימונים לצבא.

מה דעתכם? יכול להיות שיש אנשים שעברו מסלול כזה ויכולים להאיר את הדברים באור אחר?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-08-2008, 16:13
  darkR darkR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי MooCow שמתחילה ב "שמעתי על הרבה יותר. הייתי..."

חחחחח
נשמע לי מוכר משהו הסיפור הזה עם הנוקר. אם זה מה שאני חושב שזה, אז החברה שם לא היו 'כל היום' במצב 2 חוץ מזה שעל החול אתה סובל בעיקר מהמצב והקור ולא מהמפרקים באגרוף שנשחטים.

לבחור שמתלבט- הרבה ממה ששומעים הוא או מנופח או נשמע בלתי אפשרי במבט ראשון. 100 קילומטר זה לא תמיד 100 (לפעמים 95) וגם זה לא לרצף יממה של הליכה. ו3 שעות אגרופים זה לפעמים על כפפות או מזרון קרב מגע ופעם ב20 דקות קמים לאיזה ריצת תיזוז. קצת סימנים כחולים בגפיים בדרך כלל באים ממכה מעט פחות כואבת משחושבים וכו... הבנת את הכוונה שלי. תתגייס תראה תחליט. ברוב המקומות בהן הדרישות הן מעט מעל הנורמה, לא מחזיקים אותך בכוח. אם לא מתאים אז אתה תיהיה זה שיחתוך את העסק...
ישן 14-08-2008, 10:04
  y o g e v y o g e v אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טנסי שמתחילה ב "חשש משירות ביחידות מובחרות"

חששות טבעיות..ככה זה שאתה נכנס לדבר שאתה לא יודע מה בדיוק יש בו, והוא אתגרי במיוחד..

כל המסעות שאמרו לך כל הדברים ,זה לא דבר שקורה במין רגע תהיה בטוח שיכינו אותך מראש,ועד שלא תהיה מוכן פיזית אתה לא תצא לזה..

אל תשכח שאתה נכנס ליחידה מובחרת לכן אין פלא שהרמת עצימות של האימונים תהיה גבוה ביותר..
דובדבן לדוגמא צריכים חוזק מנטלי מטורף,הקשיים בשירות שלהם אני בטוח בעיקר מנטלים.
אל תשכח שכל מה שאתה תעשה ,תעשה בקבוצה ,ובקבוצה חברים עוזרים לך מסביב ותומכים,לכן הקושי יהיה בהרבה פחות..

והמלצה שלי אם אתה רוצה להצליח בשירות ..
אתה חייב לומר לעצמך..אני גומר תמסלול כמו גבר ולא משנה מה יתנו לי לעשות...אני גמור תמסלול ומגיע להיות לוחם ביחידה מובחרת בכל מחיר ויתנו מה שיתנו לי אתמודד עם הכל כמו גבר..
רק עם גישה כזאת תצליח..
אבל בשביל שזה יהיה קל יותר תתחיל להתאמן תעלה תביטחון העצמי שלך.. יהיה בסדר...

תהיה גאה בעצמך שהתקבלת ליחידה כזאת..בהצלחה לך.
ישן 14-08-2008, 20:27
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
זה לא משנה כרגע אם זה 3 שעות שעה וחצי או 10 דקות שורה תחתונה זה היה מאוד מאוד קשה
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי דני12345 שמתחילה ב "[font=Arial Black]שמע אחי מן..."

וככה כל המסלול אתה עושה משהו מאוד מאוד קשה שפשוט מתמשך ומתמשך...
ד"א גם כשמסיימים מסלול אתה לא רווה נחת הרבה יותר קשה לעשות ציר בחורף בעזה ולשכב בקור המקיא בצפון ולסחוב משקלים מטורפים (ופה לא מתחשבים בכלום כי זה צורך מבצעי אין סרגל אין כלום מקסימום צא בלי אוכל ומים)לחטוף אש באיזה מטע ולהתפלל לצאת מזה בשלום השאלה בשביל מה אתה הולך ואם אתה חושב שזה שווה את זה ואתה מאמין במה שאתה עושה זה לא משנה אם זה לעמוד במחסום8-8 או לעשות מארבים או לעשות פעילות בסוריה ובאיראן שורה תחתונה אם אתה ערכי חבר טוב ובן אדם טוב אתה תסיים מסלול כי חברים שלך יחזיקו אותך ואתה תחזיק אותם וככה זה לגבי כל שירות משמעותי בצה"ל...אם יש לך חברים ומטרה משותפת אתם תגיעו אליה בסוף
ישן 14-08-2008, 23:34
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile

ניפח לא ניפח זה לא העיקרון.

הרעיון הוא חינוך, זאת דרך החינוך של היחידה ללמד משהו.
ככה היחידה בונה את חייליה, "על ידי 3 וחצי שעות על אגרופים".
אף אחד לא נולד לוחם מטכ"ל או שלדג או שייט שרץ ב 8 דקות 2000. הכל עיניין שבניית הגוף (חוזק פיזי) והנפש (חוזק מנטלי).

אם מישהו רוצה להיות לוחם בדובדבן ואומרים לו (תוך כדי המסלול, אף אחד לא מצפה ממישהו מהאזרחות לעשות דברים שלוחמים הורגלו אליהם) לעמוד על אגרופים או לתת מכות במשך 10 דקות לחבר שלך ואי אפשר לסיים או לעצור להתנשף. אולי הכוח הפיזי ירצה לקרוס אך המנטלי ירצה להיות בסוף לוחם של דובדבן ולא פחות....

הכל עניין של פסיכולוגיה...

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 15-08-2008, 12:59

אין דבר כזה "ויתור על זכויות מטכלי"ות זה קישקוש...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי THDUR שמתחילה ב "..."

כשהייתי בטירונות היו באים אלינו חבר'ה מהגדודים ושואלים :"אם כבר חתמנו ויתור על לתבוע את הצבא אם ניפצע בשטח 100"... ואם "חתמנו ויתור על זכויות מטכ"ל" זה קישקוש אף אחד לא חותם על הדברים האלה...פשוט כשאתה בשטח המפקדים מרשים לעצמם יותר מאשר הם היו מרשים לעצמם בבא"ח כשיש לך מג"ד על הראש ושיכולים להלשין עליך...
ובלי קשר אין שעות ת"ש יש פחות שעות שינה יותר קאדרים אבל זה שטיות בסופו של דבר זה חוויה וזה עובר וזה בונה אותך כלוחם עד היום החוויות הכי חזקות בונות או לא יודע איך תקראו לזה קשורות בדברים קשים שעשיתי במסלול כי משהו קל אף אחד לא זוכר זה גם לא מעניין זוכרים את הדברים הקשים והמשביזים ואיך התגברת עליהם זוכרים לכל החיים ומתגאים בהם.
ישן 15-08-2008, 15:37

אני לא מדבר על גדודים תקרא שוב את ההודעה שלי...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי shlomi_neu שמתחילה ב "אתה פה מדבר על גדודים, מדברים..."

אמרתי שחברה מהגדודים היו באים אלינו ...
חוץ מזה סתם לידע כללי המסלול היום של הגדודים יחסית למסלול בסיירות הוא פחות קשה אבל כשהם מגיעים לותיקות הם סוחבים לא פחות משקלים ועושים לא פחות קילומטראז מכל הסיירות בגלל שיש עכשיו תקופת אימון עקב המלחמה בלבנון ושבוע מלחמה עם 60 קילו על הגב תרגילי מחלקה גדוד חטיבה וכ"ו הם קשים מאוד לא משנה אם אתה בגדוד או בסיירת....המשקל זה אותו משקל והחרמון הוא אותו חרמון בפעם האחרונה שבדקתי...

אגב מה שכתבת שביחידות מובחרות אין גדודים מקסימום צוותים זה קישקוש...
גם שייטת גם שלד"ג גם סיירת מטכ"ל הם סד"כ של גדוד לכל אורך הטירונות הם מפוקחים ע"י הבא"ח שבו הם מתאמנים הם לא יכולים לעשות מה שבא להם...
גם הפלס"רים עובדים היום במסגרת גדודית כגדס"ר הפלס"ר היחיד שעומד בזכות עצמו כפלס"ר זה פלס"רי השריון....

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 15-08-2008 בשעה 15:48.
ישן 15-08-2008, 17:21
  cream1 cream1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל cream1 שלח הודעה דרך MSN אל cream1
בתור אחד שעבר את זה

בדיוק כמוך גם לי היו חששות לפני הגיוס, חיכיתי לגיוס ליחידה מובחרת וגם לי עברו בראש תמונות של מפקדים שמרביצים לי כשאני במצב 2 על אגרופים ודברים כאלה. אחרי הגיוס המחשבות האלה נעלמות, אתה מתחיל טירונות- בטירונות אתה עדיין "ילד" וכך גם מתייחסים אליך, ידאגו אפילו שלא תלך לישון בלי שעשית פיפי לפני השינה, כנ"ל גם באימון מתקדם כמובן במקביל לכול ההכשרה שבה אתה מתחשל ואז אתה עולה ליחידה ומתחיל לעשות תכלס, אימונים מעניינים, הכול מקצועי, כמובן הרבה יותר קשה מבטירנות אבל הכול לעניין, אתה מרגיש שאתה עושה את התכלס ואז יום אחד אתה נזכר במחשבות שהיו לך לפני הגיוס ומסתכל על עצמך מהצד ומגלה שאתה עושה את כול אותם הדברים,וזה לא כזה נורא כמו שחשבת. אל תדאג אתה תראה כשתגיע לשלב כשתדרש לעשות משהו, סביר להניח שתיהיה מוכן לזה.
לגבי המצב 2 על אגרופים למשך 3 שעות- באמת שזה לא משהו מיוחד, 3 שעות זה זמן נורמלי, וכול מי שחושב שאי אפשר 3 שעות תיהיו בטוחים שאפשר גם יותר. לגבי מה שקורה לך אחרי זה לידיים- לא פוסל זה באמת פוצע.

ישן 16-08-2008, 12:25
  dalik dalik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.07
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי koneko0 שמתחילה ב "150 קילומטר מסע ניווטים זה..."

מסע סמל זה מסע בו הסמל מוביל את הכוח והמ"מ מאחורה. זה בד"כ סימלי ועושים ככה במסעות עקרוניים כמו מכיני כומתה או מסע אחר עם משמעות כלשהי. אין שום קשר למרחק.

160 ק"מ ניווט, גם בלי קשר שזה נשמע מופרך, זה מטומטם לעשות. בצה"ל מזמן הבינו שהמרחקים לא מחשלים אף אחד, אלא סתם מזיקים ללוחמים ומשביתים אותם למשך פרק זמן מסויים כשהם מסיימים אותם.
ואף מפקד לא יכול לקבוע אורכי מסעות, אלא קאג"יות, והן צריכות לעקוב אחרי סרגל מאמצים מסויים. כי כמה שקשה וכמה שמנסים להוציא את האיתנות, זה מטומטם להביא חייל למצב שבו הוא מקבל שברי מאמץ או נפצע בדרך כזו או אחרת.

יש הבדל בלהגיד "היינו 3 שעות על האגרופים" לבין "עשינו קרב מגע 3 שעות ובין התיזוזים עמדנו על האגרופים". כי אם זה הסיפור, גם אני עמדתי 3 שעות ויותר על האגרופים. ואני משרת בגדודים.

אני עדיין משועשע מהסיפור של השייטת עם הפין פציל בים

כמה צעירות...

ישן 16-08-2008, 12:35

160 ק"מ ניווט זה בכלל בכלל לא מופרך זה קורה בשבועות מסכמים
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי dalik שמתחילה ב "מסע סמל זה מסע בו הסמל מוביל..."

זה אומר שאתה הולך ביום 40 ק"מ כל יום 40 ק"מ ניווט זה אפשרי מאוד ביום אתה נח ולומד את הציר ובלילה אתה הולך אותו...

אתה לא מקבל שברי מאמץ כי זה מה שאתה עושה כל המסלול בצורה הדרגתית...כנ"ל לגבי משקלים אף אחד לא בא אלייך יום אחד זורק עליך תיק מסכמים ואומר לך יאללה צא ....

מה שאמרת שצה"ל כבר מזמן לא עושה מרחקים כאלה..זה אולי נכון במסעות אבל בניווט זה סיפור שונה לגמרי בניווט אתה מאמן לא רק את הרגליים אתה גם צריך להתאמן בלזכור ציר בלחץ של זמן 40 ק"מ ציר ללמוד ביום היה גם היה ואפילו במלחמה האחרונה.....
ישן 16-08-2008, 11:23

160 ק"מ ניווט בשבוע (או מסכמים כמו שקוראים לזה)
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי dalik שמתחילה ב "תפסיקו לאכול סרטים מאנשים..."

זה אפשרי מאוד...זה אומר 40 ק"מ כל יום וזה בכלל בכלל לא בשמיים....אני יכול להגיד לך שבמסכמים שלי עשיתי קצת יותר מ40 ק"מ ליום וזה אפשרי מאוד ולא צריך להיות מר עולם...זה קשה מאוד אתה מותש בסוף היום ויש לך "שווארמות"שאלוהים ישמור אבל לא צריך להיות סופרמן....

בקשר ל3 שעות על האגרופים...אימון הקרב מגע הראשון שלי בבסיס של היחידה ארך כ3 שעות 90 אחוז מהאימון היינו על האגרופים ברור שפה ושם מרימים אותך מהרצפה ומקדרים אותך קצת..לי התנפחה אחרי זה כל היד לאיזה 3 ימים ההורים שלי אפילו רצו שאני אלך למיון...זה מטומטם..מאוד מאוד מאוד להעמיד מישהו 3 שעות על האגרופים כי אתה יכול לגרום לו נזק שהוא בלתי הפיך אבל זה אפשרי..

עוד דוגמא:
במתקן אדם בקורס הקמה של הלוט"ר יש מסורת כזאת באימון השני או השלישי לשים אותך כל האימון (שעה וחצי) על האגרופים כשהמדריך קרב מגע (עופר למי שמכיר) יושב על כיסא ואומר לך פים-פום תכלס כמה שזה נשמע קשה בשלב הזה של המסלול אתה כבר צוחק מזה כי אתה רואה כל אחד מצתקמק באיזה תנוחה (אחד ב69 אחד בדוגי סתם סתם)

זה אולי נשמע מפוצץ ובלתי אפשרי כשזה כתוב בפורום נתונים יבשים אבל באמת באמת שזה אפשרי!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:51

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר