לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-08-2008, 07:22
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
מחמד בסיוני: עסקתי בריגול במסגרת תפקידי כשגריר מצרים בישראל

למרות שלא נראה לי שמישהו ממש מופתע מהווידוי ה"מפתיע" הזה נראה לי שהוא רק ממחיש את טיב היחסים בין ישראל למצרים ואת היחס המצרי לשלום עם ישראל.

אני אישית לא מופתע בגלל התנסות אישית שהיתה לי עם אנשי השגרירות המצרית.
בתחילת שנות התשעים צה"ל ערך תצוגת כלים בכיכר רבין, גם חיל השריון הציג מספר סוגים של טנקים וגם אני הייתי שם.
תפקידי היה להדריך את המבקרים על המרכבה 3, אז הטנק החדיש ביותר של צה"ל. באחד הימים אני רואה אדם מסתובב עם מצלמת וידאו מסביב לטנק ומצלם מקרוב את כ ל הטנק ואף מכניס את הראש עם המצלמה בין התובה לצריח!
אמרתי לאחד החיילים שלי שיעכב אותו בעוד שאני קראתי לקצינים האחראים על החניון ולמשטרה, כשהגענו לאיש שהיה אדם בשנות ה 50 לחייו, המנוול שלף תעודת דיפלומט, הוא היה דיפלומט מצרי.
קציני המשטרה והקצינים של צה"ל הסבירו לי שמכיוון שהכלים נמצאים בתצוגה פומבית לציבור מותר לצלם אותם למרות מחאותי על הצילום המאוד קרוב והלא שגרתי. בנוסף הוא כמובן היה דיפלומט ולא היה ניתן לעשות לו דבר.

זה היה היום שבו הבנתי בדיוק מי היא "ידידתנו" מצרים ומאז אינני מאמין למשטר המצרי, גם אני וגם גורמי בטחון (על פי הכתבה) ממש לא מופתעים מכך ששגריר מצרים היא מרגל.

בתוך הכתבה יש גם קישור לכתבה על ה"יום המאושר בחייו של חוסני מובראק"

מוחמד בסיוני: מרגל ומטריד מינית
שגריר מצרים לשעבר: עסקתי בישראל בריגול
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nfc.co.il/img/midBull.jpg]
ארבעים מדעני גרעין בכירים עלו לישראל בראשית שנות ה-90'
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nfc.co.il/img/midBull.jpg]
ידענו שאשרף מרוואן העביר מידע לישראל
מאת: עומר כרמון

מוחמד בסיוני, לשעבר שגריר מצרים בישראל ואיש מודיעין ותיק, הודה במהלך הרצאה באלכסנדריה כי במהלך שירותו בישראל הוא שימש כמרגל למען מולדתו.

הודאתו של בסיוני אינה מפתיעה איש במערכת הביטחון בישראל.

בסיוני שימש במלחמת יום הכיפורים כנספח הצבאי של שגרירות מצרים בדמשק ומאוחר יותר כנספח הצבאי בטהרן. ברור לכולם מה עושה נספח צבאי במסגרת תפקידו.

בחודשים האחרונים משמש בסיוני כאחד המתווכים בין החמאס לממשלת ישראל בסוגיית שחרורו של הנווט החטוף, גלעד שליט.
לכתבה המלאה

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-08-2008, 07:33
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
איני מבין על מה אתה מלין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "מחמד בסיוני: עסקתי בריגול במסגרת תפקידי כשגריר מצרים בישראל"

אם שמו טנק (או מטוס) בתצוגה - זה היה מתוך הנחה שאנשים יצלמו כל פרט ופרט בו. גם לדיפלומט מותר. זה פחות מטריד מאשר אלה שמצלמים ללא אישור ומפרסמים בפורומים. הרי אם הוא היה מצלם ממרחק גדול יותר לא היתה לך כל בעיה. האם היה שם שלט - "לא לצלם מתחת למרחק של 1.75 מטר"?

לגבי זה שהוא היה "מרגל" - כל נציג זר מעביר מידע למדינה ששלחה אותו. הוא לא הסתובב בלילות בשבילי הקריה וכנראה לא צילם מעבר לגדר בצריפין. (וכבר היה נספח צבאי שעשה משהו דומה והתבקש מיידית לשוב לארצו).
ניפוח עיתונאי של הרצאה משעממת
ישן 14-08-2008, 07:42

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "איני מבין על מה אתה מלין"

ברור לכולם שנציגויות זרות משמשות גם לצרכי מודיעין, אבל במקרה של המצרים זה נראה מוגזם.
ראשית, השגריר עצמו עוסק בריגול. הייתי מצפה מהשגריר עצמו שיפעל להידוק היחסים במקום להרוס אותם (או מה שנשאר מהם).
זה מצב שונה ממצב שבו יש מספר קציני מודיעין בשגרירות, זה נראה כאילו כל השגרירות כולה היא ארגון ביון בפני עצמו. זה כבר סוג של פארסה.
אבל כמו שאמרתי, בהקשר של מצרים ובסיוני אף אחד לא ממש מופתע.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 14-08-2008, 11:09
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "מחמד בסיוני: עסקתי בריגול במסגרת תפקידי כשגריר מצרים בישראל"

זה משהו שתמיד מדהים אותי מחדש.

איך אנשים שלדבריהם מחזיקים בעמדות ריאליסטיות ומפוכחות בנוגע לטבע היחסים הבינלאומיים, שיטענו בתוקף שאנחנו חיים בשכונה מסוכנת ושהשכנים שלנו אינם שבדים חביבים ויחתמו על האימרה כי בפוליטיקה העולמית אין מקום לחלומות נאיביים של שלום ואחוות עמים - איך אנשים כאלה מצליחים שוב ושוב להיות מופתעים ואפילו להיעלב ממש מכך שהסכם השלום שלנו עם מצרים הוא לא ברית-אחווה ואהבה?

הסכם השלום עם מצרים נועד למטרה אחת - למנוע מלחמה בקנה מידה מלא בין ישראל ומצרים. לשם כך יש בו כל מיני תנאים ומנגנונים, שאף אחד מהם לא מתבסס על אמונה בטוב ליבו וחביבותו של אחד הצדדים כלפי רעהו.

ישן 14-08-2008, 13:30

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי רמבו 6 שמתחילה ב "לגיטמי לגמרי, באותה מידה..."

ציטוט:
באותה מידה ושגריר ישראל במצרים היה מרגל זה היה מתקבל על כולם פה

אתה מצהיר הצהרה שלא היתה עומדת לדעתי במבחן המציאות.
לו היה קיים מצב שבו שגריר ישראל במצרים מודה בפה מלא שבעת שהוא היה בתפקיד הוא גם עסק בריגול היתה מתעוררת בעיתונות הישראלית מהומה רבתי והיתה מושמעת ביקורת קשה על כך שישראל רק פוגעת ביחסיה עם מצרים.
בניגוד למצרים, בישראל יש הרבה מאוד אנשים שהיו שמחים לקפוץ על ההזדמנות והתירוץ לנגח את ישראל.

למרות הכל גם אני מאמין שריגול הוא אמצעי לגיטמי, אבל הסיפור הזה פשוט מראה את מה שכולנו יודעים.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 14-08-2008 בשעה 13:32.
ישן 14-08-2008, 17:01

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אני דווקא הסקתי מסקנות אחרות..."

הקשר בין מצרים לישראל עובד מצויין.

ישראל תוקפת כור בעירק: מצרים יושבת בשקט.
ישראל נלחמת נגד סוריה ולבנון: מצרים מסתכלת לכיוון השני.
ישראל נלחמת בשתי אינתיפאדות: מצרים מחפשת לירה מתחת לספה.
ישראל שוב נלחמת בלבנון בשני מבצעים גדולים + מלחמה: מצרים מחטטת באף ושורקת.
ישראל (לפי פרסומים זרים) תוקפת כור בסוריה: מצרים מורידה את התריסים וצועקת שהיא לא בבית.

אז נכון, אין בינינו לבין המצרים יחסה אהבה, אחווה וריקודי סלואו עד חצות. מי לעזאזל אמר לכם שהסכם שלום אמור להיראות ככה? ההיפים מוודסטוק? אלה שרוצים להציל את העולם אבל מעשנים חשיש?

יש בינינו לבין המצרים שלוש רצועות דילול כוחות ורצועת חיץ עם כוח הפרדה. את אלה הישגנו בהסכם שהפך את סיני למרחב-ההגנה על ישראל-גופא שהוא אמור להיות (ולא חלק מהגשמת חלום ארץ ישראל השמנה, שלא קשור בשיט לביטחון או אסטרטגיה), וזה עבד מצויין מאז שחתמנו על ההסכם.

אה נכון, ההסכם הזה עשוי לקרוס מתישהו. ומתישהו הסטייק שאכלנו יהפוך לחרא - אז בואו נאכל את החרא כבר עכשיו ונפתיע את מערכת העיכול הבוגדנית שלנו!

ישן 14-08-2008, 21:02
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
עוד דוגמאות
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "הקשר בין מצרים לישראל עובד..."

החמאס מעביר נשק במנהרות רפיח - מצרים יושבת בשקט
ישראלים נשפטים במצרים על עבירות בטחוניות שונות ומשונות - כל מצרים יושבת בשקט וצופה בטלוויזיה
בטלוויזיה המצרית משדרים תעמולה אנטישמית זוועתית שלא הייתה מביישת את 1939 - מצרים בשקט
בעיתונים מופיעות קריקטורות בהם יהודים מופיעים בדמויות חיות - מצרים בשקט

לצערי, הדומאות שלי מוצלחות מהדוגמאות שלך. וזאת משום ש...

א. מאז שישראל תקפה כור בעיראק זרמו הרבה מים בירדן
ב. ישראל לא נלחמת נגד סוריה
ג. ישראל "נלחמת" באינתיפאדה האחרונה כדי לא להרגיז את המצרים (בין היתר)
ד. מצרים ממש לא שתקה בזמן מלחמת לבנון וזאת למרות שלבנון מעניינת אותה כקליפת השום
ה. המצרים עוינים את הסורים
ישן 15-08-2008, 09:32

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "עוד דוגמאות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
החמאס מעביר נשק במנהרות רפיח - מצרים יושבת בשקט

ועדיין, אנחנו לא במצב מלחמה עם מצרים. אם היינו במצב מלחמה עם מצרים, המנהרות היו ממשיכות לעבוד.

באמת שאתה תמים - אתה אשכרה מצפה שהמצרים ילחמו עבור ישראל את מלחמותיה כם הפלסטינים? ממתי הסכם השלום איתם הוא יותר מהסכם שלום עם מצרים? מישהו הבטיח לך הסדר ביטחון קיבוצי סטייל נאטו?

ציטוט:
ישראלים נשפטים במצרים על עבירות בטחוניות שונות ומשונות - כל מצרים יושבת בשקט וצופה בטלוויזיה

עזאם עזאם כבר בבית בינתיים. וישראלים נשפטו גם בניו-זילנד על עבירות בטחוניות משונות. שלא לדבר על כמה ערבים (מצרים אין לנו, הם לא ממש באים) נשפטים בישראל על עבירות בטחוניות, פליליות ומיניות. מה זה קשור לעובדה שהסכם השלום נועד למנוע מלחמה עם מצרים, לספק לישראל חיץ בטחוני בסיני ולנתק את מצרים מכמה גורמים שליליים באזור?

ציטוט:
בטלוויזיה המצרית משדרים תעמולה אנטישמית זוועתית שלא הייתה מביישת את 1939 - מצרים בשקט
בעיתונים מופיעות קריקטורות בהם יהודים מופיעים בדמויות חיות - מצרים בשקט

בממשלת ישראל יושב רב"ט אחד (תיאור חיצוני: שעיר ומזוקן, שמן כמו דוב, בעל מבטא כבד ונטייה לבעוט בילדים קטנים) שהיגג בקולי קולות על האפשרות להפציץ את סכר אסואן. השיח הימני בישראל גונב בלי בושה מהטרמינולוגיה של חוקי נירנברג (אבל לנו מותר, אנחנו באמת הגזע העליון! הקב"ה אמר לנו בעצמו!) ועדיין, הסכם השלום עם מצרים לא נועד למנוע את השטויות האלה, אלא מלחמה עם מצרים.

שוב - מה הנאיביות הזו? מישהו הבטיח לך יותר מזה? מה הציפיה הילדותית הזו לאחוות עמים רק בגלל שיש הסכם שלום? ממתי הימין ה"מפוכח" תולה כאלה ציפיות בהסכמים?

ציטוט:
לצערי, הדומאות שלי מוצלחות מהדוגמאות שלך. וזאת משום ש...

אבל הדוגמאות שלך לא רלוונטיות לכלום, חוץ מלאותה ציפיה פנטזיונרית ונאיבית שהסכם שלום יהיה יותר מאשר הסכם שלום בין שתי מדינות.

ציטוט:
א. מאז שישראל תקפה כור בעיראק זרמו הרבה מים בירדן

וכבר 30 שנה שאין מלחמה עם מצרים.

ציטוט:
ב. ישראל לא נלחמת נגד סוריה

והרי החדשות - ישראל נלחמה נגד סוריה ב1982, קרב האוויר האחרון בין ישראל לסוריה היה לפני 20 שנה בערך (אאז"נ), בעשור האחרון ישראל תקפה תחנת מכ"מ סורית ובל נשכח את מה שקרה ב2007 לפי פרסומים זרים.

ציטוט:
ג. ישראל "נלחמת" באינתיפאדה האחרונה כדי לא להרגיז את המצרים (בין היתר)

רגע, אז מה היה לנו בשמונה השנים האחרונות? לא היתה לחימה בשטחים? המצרים התרגזו? אנחנו נלחמים נגד המצרים?

ציטוט:
ד. מצרים ממש לא שתקה בזמן מלחמת לבנון וזאת למרות שלבנון מעניינת אותה כקליפת השום

ישראל קיבלה ממצרים הסכמה-שבשתיקה למעשיה. וגם במבצע ענבי זעם, וגם במבצע דין וחשבון. אם תישבע לי בנקיטת חפץ שתלך ותקרא אותם, אני אתן לך כמה הפניות למקורות מעניינים בנושא.

ציטוט:
ה. המצרים עוינים את הסורים

ולזה כמובן אין שום קשר להסכם השלום בין מצרים לישראל. בכלל לא. מה פתאום.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:41

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר