לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-08-2008, 16:58
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
"אתה יכול לעזור לי לתלות את המדף?"

נענתי מייד.
כשאבא מבקש, יודה עוטה על עצמו את תפקיד השיפוצניק, ומתייצב דום.

לאחרונה המשימות הן בעיקר מטלות אינטרנט.
אחרי שאבי התוודע באופן חגיגי למכשיר הפלאים, המכונה בפי העם "מחשב", שהוצב אחר כבוד בביתם (ושאימי דאגה לסרוג למסך שלו כיסוי תואם ), הפך ה"מכשיר" לשיאן קריאות החרום מצידו.
"אני שולח מייל והם לא מקבלים".
אבא שלי הוא מהזן המיוחד ששולח אי מייל לקרובי משפחה בחו"ל. ממתין עשר דקות ומייד מתקשר אליהם ("היום השיחות לחו"ל ממש בזיל הזול" הוא מסביר לי) ומוודא שאכן הם קיבלו את המייל שנשלח אליהם.
כל הסברי המלומדים שמשלוח מייל נועד לחסוך את אותה שיחת טלפון, מתרסקים מול הטיעון המנצח שלו -"עובדה. הם לא קיבלו את המייל ששלחתי...".
מה שנכון נכון... צריך לוודא .

ואז הגיע קריאת שרות מסוג שונה.
מהסוג של ה- low-tech -
"יודה אתה יכול לעזור לי לתלות מדף?".
בטח שאני יכול.
ואז אני מתייצב אחר כבוד בביתם, ואבי מצביע על מדף שניצב לו שם כבר שלושים שנה ומבקש ממני אם אוכל לעזור לו לשים את המדף מעט נמוך יותר ("כי זה גבוה... קשה לי להגיע עד לשם")...
ואני מביט על המדף, ונזכר שזהו מדף ביכורי שהוצב שם לפני ים של שנים, ושנראה כאילו זה היה אתמול...
יום אחד הוא בא אלי ואמר לי "בוא תעזור לי. תולים מדף".
ואז ארע תהליך שאני משחזר אותו עד היום עם ילדי שלי. הוא מבצע שלב. מוודא שראיתי והבנתי.
משחרר את הברגים ואומר לי "תעשה את זה עכשיו אתה. לבד".
ואני, כמו תלמיד צייתן, שנרגש ממשימת העל שהוטלה עלי משתדל לא לאכזב.
והוא, אבא שלי,עומד בצד וגאה בהצלחתי....

בשבוע שעבר הזזתי את המדף מעט למטה.
לבד.
בלי עזרה.
וגם הפעם הוא עמד בצד והביט בי גאה בהצלחתי...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-08-2008, 17:02
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב ""אתה יכול לעזור לי לתלות את המדף?""

אני עוד לא בגיל שההורים מבקשים כאלה דברים- אבל קראתי את זה ועלו לי דמעות בעיניים.
אתה סיפרת את זה מנקודת מבט חיובית ואצלי, כל שמעסיק אותי לאחרונה הוא דווקא השלילי- סבא שלי, חשמלאי, נגר, טייח, בנאי, צבע, טכנאי ומה לא, כבר מתדרדר. העיניים שלו כבר לא מה שהיו פעם, הוא בקושי שומע (ייאמר לזכותו שהוא בן מעל ל-80) וכל הזמן מעסיקה אותי המחשבה מה הלאה.

הוא כבר לא עובד כמו שעבד כמובן (יש לו סטודיו שלם עם כל מכשיר חשמלי שאי פעם המציאו לטובת עבודות כפיים) אבל מדי פעם יש לו הבלחות. האירוני הוא, שהדבר האחרון שהוא בנה זה ספסל שיהיה לו ולסבתא שלי כשהם מחכים למונית (לא מזמן הפסיק גם לנהוג עקב בעיות הראיה)

סתם ככה. שיתפתי.

ישן 16-08-2008, 10:47
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "אני עוד לא בגיל שההורים..."

חתולים,
זאת דרך החיים .
מה שחשוב הוא שסבא ירגיש טוב עם עצמו ועם סביבתו. אני מבטיח לך שהוא מבין היטב את מצבו ולא כ"כ עצוב. אנשים בגיל מבוגר יודעים להנות מהחיים למרות המגבלות .
את יודעת מה יכול לגרום לו אושר? למשל שתתקשרי אליו פעם בשבוע -10 ימים לספר לו על עצמך ומה שעובר עליך ושתבקרי אותו לפחות פעם פעמים בחודש, לאנשים מבוגרים מדובר באושר גדול המעיד על שמירת קשר עם העולם ,הם מתענינים בבני משפחתם ורוצים קשר אנושי -ולא להשאר מבודדים לחלוטין.
אדם לא יכול להשאר בגיל אחד ובכושר אחד.התהליך הטבעי שכל אדם בר דעת מודע לו הוא התבגרות והזדקנות ובסוף מוות .בעיני זה אפילו לא עצוב אלא טבעי ביותר .
אני מאחל לו אריכות ימים בבריאות טובה ומאחל לך שתגיעי לגילו במצב טוב ותלמדי להנות מהדברים שהגיל המבוגר מאפשר.

ישן 16-08-2008, 10:58
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "חתולים, זאת דרך החיים . מה..."

סבא וסבתא שלנו (חתולים היא אחותי) הם אנשים נפלאים ויוצאי דופן באמת..... הם לא מוותרים לעצמם בשום דבר. האמת היא שאני רואה את הדברים מנקודת ראות שונה - הם לא מוותרים, ועושים דברים שהם אוהבים, גם אם הבריאות מתדרדרת. העניין שמטריד אותי הוא מה יהיה כשסבא שלי לא יראה יותר בכלל. הוא אדם שכל עולם העיסוקים שלו קשור בראיה - קריאה, עיתונים, מחשב (הם מתרגמים מסמכים בהתנדבות) אינטרנט, עבודות שונות בסדנא שלו - דברים שלא יוכל לעשות יותר.....
לגבי לדבר איתם ולבקר אותם - נכנסת בדלת פרוצה
אנחנו שם כל שבת פק"ל, ולא פעם גם באמצע השבוע. מדברים בטלפון, באי-מייל והקשר הוא מאד מאד מאד קרוב. אם חלילה שבת אחת התפספס, ולא יכולתי להגיע - יש לי חסך משמעותי וקיים סיכוי לא רע שאני אקפוץ אליהם לקפה של אחה"צ סתם כך......

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 16-08-2008, 16:01
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "סבא וסבתא שלנו (חתולים היא..."

אם כך -תבורכו ,כי גם הסבא והסבתא שלכם התברכו בנכדים מצוינים.

אני מבין את המועקה שישנה כשבני משפחה רואים את יקירם שוקע. אבל השקיעה הנובעת מזקנה היא חלק מהחיים. אין איזה אוטומט שמאפשר לנו להשאר צעירים לנצח.
אני מבין את הקושי לראות את סבא כשראייתו מיטשטשת וקשה לו יותר. איני מזלזל במצבו ,להיפך אני משתתף בהרגשתכם .אבל צריך לקבל את המצב כחלק טבעי (ולעתים כואב או מציק) של החיים. גם המוות הוא חלק מהחיים וצריך לקבלו ככזה - ככל שהוא מעציב .
ואם סבא שלכם -מאחל לו אריכות ימים ובריאות טובה ככל שניתן - יתקשה בראיה עוד יותר -תיאלצו לעזור לו למצוא תחליף ראוי. לחדשות יש תחליף בצורת רדיו ולשמוע מוזיקה הוא יוכל ככל שירצה .ואם יש דברים שהוא לא יוכל לעשות כמו לקרוא, או שמישהו יקריא לו או לשכור קלטות בספריה לעוורים וכך לדלג על המכשול.
שלא תבין אותי לא נכון, אני מצטער שכך מצבו ומאחל לו כל טוב אבל צריך לקבל את הזקנה ומה שהיא מביאה בלב שלם. אי אפשר להמלט מזה (אא"כ בוחרים לשים קץ לחיים באופן יזום)

ישן 05-09-2008, 21:32
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
אתה יכול לבוא לכאן? (לחו"ל....)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב ""אתה יכול לעזור לי לתלות את המדף?""

בהמשך למשימות, השבוע קיבלתי משימה מסוג חדש.
כיוון שאני עומד לא רע במשימות עד כה, הרף עלה, וקיבלתי אתגר חדש.

הורי בחו"ל. קיבלתי מהם טלפון-
-"יודה. אבדו לנו הדרכונים. מה אתה מציע לעשות? אתה יכול לבוא לכאן?"...
לבוא אין מצב... ואחרי כמה שניות של מחשבה שלחתי אותם להפוך את כל התיקים ולחפש אותם היטב. בכל זאת דרכון. בחו"ל. זה לא צחוק.
אחרי חצי שעה טלפון- "הפכנו את הכל. לא מוצאים. מה לעשות?".
"אין ברירה", אמרתי להם, "אתם צריכים להגיע לשגרירות להוציא תעודת מסע זמנית". השגרירות היא אמנם במרחק טיסה קצרה, אבל אין פתרון אחר.
"ואיך נסתדר שם?"...
עכשיו שתבינו, הם נמצאים בארץ הולדתם, מכירים את השפה, את המנטליות. ואני בארץ. בשלט רחוק.
"תמתינו", אמרתי להם.
מספר טלפונים של ברור, והתברר שחבר טוב שלי נמצא באותה ארץ, בעיר שבה ממוקמת השגרירות.
"תעשה לי טובה", אמרתי לו, "תארגן להם את הטיסה וחכה להם בשדה התעופה". וכך היה...
והוספתי לו עיצה קטנה של יאוש- "כשהם באים. תעשה להם חיפוש קטן בציוד, אולי תמצא להם את הדרכון...".
ואז טלפון נוסף. הפעם מהחבר-
"זה בסדר. הדרכון היה בתיק"...

נזכרתי במקרה אחר שקרה לי, ושסיפרתי אותו כאן-
"הגיע הזמן לשחרר את הנער..." ( http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...%E8%E1%F8%E9%E4 ) אז הייתי צריך ללמוד לתת לבכורי את החופש להיות עצמאי.
כאן אני צריך לבצע את הפעולה ההפוכה...

העיקר שהם עוד שם...
נהנים...

נערך לאחרונה ע"י juda בתאריך 05-09-2008 בשעה 22:05.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:39

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר