לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-08-2008, 22:38
  CoPilot CoPilot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי UR5076 שמתחילה ב "תמונות עם מדים"

אני ראיתי לוחם שייטת, טייס, חובל צוללן מסתובבים עם הסיכות שלהם, כידוע כל היחידות האלה סודיות ואת הפנים של הלוחמים והמפקדים שלהם מצנזרים בתקשורת ובעיתונים.
אם אתה עם מדים בלי סיכות או משהו מזהה אין עם זה שום בעייה, העיקר שתוודא שלא ידעו מה העיסוק שלך בהתאם למה שהדריכו אתכם (ואם לא הדריכו תבקש שידריכו)

אגב, תלמיד שסיים את לימודיו בביה"ס מסויים במרכז הארץ, הוא אחד מנפגעי הקאסם באירוע שהיה בזמנו בבט"ר.
רסיס נכנס לו למוח ופרסמו המון כתבות בתקשורת. מצחיק לראות שאחרי כמה חודשי החלמה, בלוח שהוקדש לו באותו בי"ס מתנוססת כתבה לצד כתבה עם התמונה שלו בביה"ח ושמו המלא, וזו הכותרת שלה: "טוראי א' ניצל בנס מפגיעת הקאסם בבסיס הטירונים, הוא חוזר ללבוש מדים ומתנדב ליחידת מודיעין סודית"
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-08-2008, 14:36
  fatsrir fatsrir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.08
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי LexXx שמתחילה ב "בכללי ניתן לצלם את עצמך על..."

בואו נתחיל מזה שמטשטשים פנים מסיבה אחת אבל עם 3 תוצאות.
הסיבה היא כדי שלא יזהו אותך התוצאות הן שאפשר להאשים אותך בבית משפט (לאו דווקא הבינלאומי בהאג) על "הפשעים" לכאורה שעשית. והסיבה השנייה היא כי בד"כ ביחידות מובחרות אתה חשוף לסודות ביטחוניים יותר מאשר במקומות אחרים, ואתה יעד לחטיפה יותר מאשר חי"ר כי הם פחות חשופים לפרטים של המבצעים, כי הם עובדים בצורה של פלוגות ולא בצוותים, ואין צורך שכל חייל בפלוגה יידע לפרטי פרטים את המבצע.
הסיבה השלישית היא כדי להגן על צנעת הפרט.

תמונות מטקס ההשבעה מותר לפרסם בפורומים אפילו אם זה של יחידות מובחרות מהסיבה הפשוטה שהצבא מסווג את זה כבלמ"ס - טקסי ההשבעה מטבעם מצולמים ע"י ההורים ובני המשפחה, ולצבא יש את היכולת לאסור הכנסת מצלמות, אבל הוא לא רואה את הסיבה להתעמת עם בני המשפחה בצורה כזאת. לכן כל דבר שצילמת בכוחות עצמך בפורום פומבי (טקס למשל) מחוץ לבסיס או בתוך הבסיס ולא הייתה הוראה של אסור לצלם. אז זה מותר.

אבל למשל צילומים של מפקדים בכירים (סא"ל ומעלה), סד"כ (סדר כוחות) אסור בצילום פנים הכלי או מחוץ לכלי, מחוץ לבסיס או בתוך הבסיס (סד"כ כולל מטוסים, כטב"מ, מסוקים, ספינת אוויר, אח"י למינהן, רכבים, כלי ציוד מיוחדים, ועוד כל מיני).- כל אלה מוגדרים בסיווג שמור ומעלה ובשביל לאשר צילום כזה לבלמ"ס יש צורך באישור קב"מ או ע' קב"מ (קצין ביטחון מידע)
ישן 22-08-2008, 16:19
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
השאלה מה רואים באותן תמונות, הנה שתי דוגמאות מהפייסבוק שלי:
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי dbv8 שמתחילה ב "אבל לכולם יש תמונות על מדים..."

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
בתמונה הראשונה אני וחבר למילואים, אני עם פליז שחור. אל תתייחסו למחיקת הפנים, כי זה נעשה עבור האשכול הזה. בתמונה לא רואים שום דבר בעייתי והיא "תקינה".

בתמונה הזאת הייתי צריך למחוק את מספר הגדוד- ליד יד ימין של חבר שלי, כי זה כבר בעייתי.

והנה עוד תמונות בעייתיות שנמצאת בפייסבוק ואסור להן להיות שם, כל אחת וסיבותיה:
*אל תתייחסו למחיקת הפנים, זה נעשה רק לצורך האשכול הזה. בפייסבוק רואים את הפנים.

1. מימין ללפטופ נחה לה מפה עם סימונים ושמות קוד.

2. מי האידיוט שהסכים לעשות דבר כזה, להצטלם, ועוד לפרסם את זה באינטרנט? תוקע לעצמו קנה רובה בתוך הפה בזמן שחבר שלו מכוון לו אקדח לראש.

3. מה הטעם במשחקים האלה עבור המצלמה? מילא עשית את זה, אבל למה להיות מטומטם ולהעלות את זה לאינטרנט?

4. שני קצינים בחיל האויר, לא טייסים, אבל נמצאים במערך מסווג. המחיקות הן של תג הבסיס, סיכות המערך, תגי שם, וסיכות היחידה.

5. תמונה מקבוצה לזכרו של חייל שנפטר/נהרג. התמונה מתקשרת לנושא האשכול- ההורים מגיעים לטקס ההשבעה/סיום הטירונות של הילד ומצלמים אותו. על פניו מדובר בתמונה תמימה.
מה שלא תמים הוא הרק"ם שנמצא בחלקה האחורי של התמונה, או הסיכות והתג שעונד המצולם.

מקווה שהבנתם את הכוונה שלי.

ישן 22-08-2008, 16:01

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Ornit20 שמתחילה ב "תקשיב, בעיקרון לרשתות כמו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Ornit20
תקשיב, בעיקרון לרשתות כמו פייסבוק,מקושרים וכו' אסור לעלות תמונות שלך על מדים, כדי שלא תהייה מזוהה עם צה"ל.
בעיקרון,אסור בשום אופן לעלות תמונות על מדים בתוך מתקן צבאי.
אלה ההוראות שאנחנו בבסיס מקבלים מהקבי"ח (קצין ביטחון) שלנו..
ואל תלך ראש בראש עם צה"ל כי כמה שנראה לך שלא, הם עושים מעקבים ומחפשים בפייסבוק ומקושרים ורשתות כאלו ואחרות את החיילים שקשורים אליהם!

למרות שלא הבנתי את הרעיון, כי אם אסור לנו להיות מזוהים עם צה"ל, למה כולנו לא הולכים על אזרחי? ברחוב אנחנו הולכים על מדים.. די שטות כל עוד לא רואים דברים מסווגים,מסמכים,סיכות וכו'..

זה חלקית נכון.
"האיסור" של לעלות תמונות לרשתות חברתיות כדי שלא תהיה מזוהה עם צה"ל זה איסור בגדר המלצה, כמו אזהרות המסע של המטה ללוחמה בטרור, הם ממליצים לא לנסוע למקומות האלה אבל אף אחד לא אסר את זה בחוק או בפקודה - לעומת זאת בחוק יש איסור לסחור עם מדינות אויב. כמו שיש איסור על צילום בתוך מתקן צבאי ללא רשות - אבל לכל אחד מהאיסורים האלה יש סיבה קונקרטית.
אסור לסחור עם מדינות אויב כי בעצם אתה מספק דברים למדינות אויב שבסופו של דבר ישמשו כנגדך.
האיסור לצלם בתוך מתקן צבאי הוא על מנת שלא יראו דברים שהם בגדר סוד - כמו סד"כ למינהם.
אבל אם אתה מצטלם עם החברים שלך בחדר על חצי ב' זה לא חושף שום דבר חוץ מאת הציצי שלך אולי.

הפואנטה של האיסורים הם כדי שהאויב לא יקבל מודיעין על ידי חטיפה שלך או על ידי התמונות שלך, כולם מסכימים שמבחינת ביטחון מידע דינו של טייס הוא לא כדינו של חי"רניק ולא כדינו של רכז כח אדם.
זאת הסיבה גם שאת הטייסים מעבירים סדנאות שבי (מה שאמרתי זאת לא עבירת ביטחון מידע, זה ידוע מהעיתונות ומאתרים של צה"ל).

כולנו אנשים ברי דעת, כל אחד צריך לדעת לעשות לבד את שיקול הדעת בשביל להבין מה מוגדר כסודי ומה לא מוגדר כסודי, לכל השאר יש לך את משרד הקב"מ.

ככלל בצה"ל מעדיפים את "העמימות" כמה שפחות יידע האויב יותר טוב, לא תמיד יש לזה משמעות רלוונטית, אבל כמו שצבא ארה"ב יכול ללמד אותנו "'Credible deniability" - שאומר שאם תכחיש משהו מספיק פעמים לפרק זמן מספיק ארוך ועדיין יפרסמו עובדות לנכונות הדברים, ההכחשה הארוכה שלך עדיין תפקפק באמינות העובדות.

לסיכום: אתה רוצה לעלות תמונות תעלה, אבל עם שיקול דעת, גם אם תעלה תמונה שלך שוכב על טנק עם תבור עדיין הצבא לא יחפש אותך ולא יאשים אותך בפגיעה בביטחון המדינה, יש מספיק "גורמים ביטחוניים" שמדליפים פרטים על מבצעים שונים לרווח פוליטי ואישי שמחפשים אותם יותר מאשר אותך.

אבל אם תפרסם או תמכור תוכניות לייצור החץ או לייצור התבור או על אופן הפעולה של אורן ירוק - אז תברח!

שים לב שביום העצמאות גלילות פתח את שעריו לציבור הרחב ונתן לצלם בתוך תחומי הבסיס, ובכל שנה בסיסי חיל האוויר מציגים את הסד"כ שלהם לציבור הרחב כולל כלי הציוד המיוחדים של 669, שלדג ושאר היחידות.
ישן 22-08-2008, 16:16
  Ornit20 Ornit20 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.08.08
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי fatsrir שמתחילה ב "[QUOTE=Ornit20]תקשיב, בעיקרון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fatsrir
זה חלקית נכון.
"האיסור" של לעלות תמונות לרשתות חברתיות כדי שלא תהיה מזוהה עם צה"ל זה איסור בגדר המלצה, כמו אזהרות המסע של המטה ללוחמה בטרור, הם ממליצים לא לנסוע למקומות האלה אבל אף אחד לא אסר את זה בחוק או בפקודה - לעומת זאת בחוק יש איסור לסחור עם מדינות אויב. כמו שיש איסור על צילום בתוך מתקן צבאי ללא רשות - אבל לכל אחד מהאיסורים האלה יש סיבה קונקרטית.
אסור לסחור עם מדינות אויב כי בעצם אתה מספק דברים למדינות אויב שבסופו של דבר ישמשו כנגדך.
האיסור לצלם בתוך מתקן צבאי הוא על מנת שלא יראו דברים שהם בגדר סוד - כמו סד"כ למינהם.
אבל אם אתה מצטלם עם החברים שלך בחדר על חצי ב' זה לא חושף שום דבר חוץ מאת הציצי שלך אולי.
.

אם זה ככה.. למה בעצם הקבי"ח אצלנו "החליטה" שאסור להיות מזוהה עם צה"ל, וכמעט העלו אותי למשפט כי לא רציתי להוריד מהפייסבוק תמונות שלי עם חברות על מדים סתם ככה בבית של חברה, וברחוב?
ולמה היא אומרת שאסור לנו להזדהות עם צה"ל? דבר שדי מטומטם כל עוד לא רואים בתמונה דברים מסווגים, או שנותנים מידע מסויים..
אם אתה רוצה אני אדפיס ואסרוק אפילו את השיחה שלי ושלה מהמייל ואעלה לכאן.
אולי כדי להחזיק אותנו קצר שלא יהיו טעויות?
ישן 22-08-2008, 16:25
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
לא מדויק
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי fatsrir שמתחילה ב "[QUOTE=Ornit20]תקשיב, בעיקרון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fatsrir
שים לב שביום העצמאות גלילות פתח את שעריו לציבור הרחב ונתן לצלם בתוך תחומי הבסיס, ובכל שנה בסיסי חיל האוויר מציגים את הסד"כ שלהם לציבור הרחב כולל כלי הציוד המיוחדים של 669, שלדג ושאר היחידות.

מחנה גלילות פתח את שעריו לראשונה ביום העצמאות האחרון, לאחר שבועות/חודשים של הכנות. כל מה שהוצג עבר בדיקות ואישורים קפדניים, אם רק היית יודע מה לא הוצג...
לא הראו שם שום דבר שאסור היה לראות.

בסיסי ח"א- בביקורים האלה אסור לצלם. מי שמצלם מסתכן בהחרמת המצלמה ובעיכוב/הגשת תלונה. הצילום מותר אך ורק לבעלי אישורים, וגם הם נדרשים להעביר את התמונות דרך קצין ב"מ לפני שהם עוזבים את הבסיס. אני יכול לספר על כך מנסיון אישית\- ביום העצמאות לפני שנתיים צילמתי עבור פורום צבא ובטחון בבסיסי ח"א בחיפה (הטכני) וברמת דוד. בכל מהלך הביקור היו צמודים אליי מש"קי ב"מ, ובסיום הביקורים קצין ב"מ עבר על כל התמונות שצילמתי.

ציוד מיוחד של שלדג/669- מה שמיוחד ומסווג לא מראים. מה שמראים- לא מסווג.

ישן 22-08-2008, 19:47

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "לא מדויק"

אורנית - כן מחזיקים אתכם קצר כדי שלא יהיו טעויות - אבל בעיקרון זה לא אסור עפ"י פקודות הצבא, אבל כל קב"מ/קבי"ח או כל כינוי אחר לזה יכול להחליט על דעת עצמו בסיכום עם המב"ס על פקודות-עזר לבסיס עצמו.

ועידו - לדעתי מה ששנינו אמרנו זה נכון והם לא נוגדים אחד את השני - למרות שלפי מה שאמרת חלק מהדברים שאמרתי לא נכונים במלואם. בכל מקרה אני מסכים עם מה שאמרת.

בכל מקרה אני חושב שמבחינת העלאת תמונות של חיילים עם מדים זה בסדר גמור, שוב עם שיקול דעת נכון.
בלי דרגות/סמלים/כומתות. מה שבעיקר מרגיז אותי זה התמונות של הצ-עירים האלה שמצטלמים עם הנשקים שלהם בפוזות רמבו - והם לא קולטים שאם זה מגיע לאחד העיתונים הזרים ישראל מצטיירת כלוחמנית
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:39

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר