לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-08-2008, 08:15
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Algorithm שמתחילה ב "השכ"ל מאוד מאוד נמוך בארץ,..."

אמנם שכר הלימוד בארך נמוך יחסית, אך כך גם המשכורות ברוב מגזרי המשק. אתה הולך ללמוד הנדסת חשמל (תקן אותי אם אני טועה) ותוכל להשתכר בצורה מכובדת. רוב הסטודנטים הם ל-א סטודנטים להנדסת חשמל או לאחד ממקצועות המחשב, וייקחו המון שנים עד שישתכרו משכורות שאינן מביישות. אנשים לא יורדים מהארץ בגלל רמת המחקר הנמוכה, להיפך, רמת המחקר בארץ מאד מאד גבוהה, ואת זה שמעתי מעמיתים אמריקאים. הירידה מהארץ היא בגלל מחסור במקומות עבודה באקדמיה. בגלל שאין תקצוב נאות לחינוך, ובכלל זה להשכלה הגבוהה, תקנים לסגל אקדמי שהיו אמורים להיפתח עם צאתם של חוקרים לפנסיה פשוט נסגרים, והסיכוי של מי שסיים פוסט דוקטורט למצוא מקום עבודה בארץ שואף לאפס.
רוב הסטודנטים בארץ לא יכולים להרשות לעצמם ללמוד בסכומים שאתה מדבר עליהם. אני יודעת שאילו אלה היו הסכומים כשהתחלתי ללמוד - לא בטוח שהייתי יכולה להרשות לעצמי. אתה מדבר על להפוך את ההשכלה הגבוהה לעשירים בלבד - אתה תפסיד ככה המון סטודנטים מזהירים שפשוט אין להם כסף לבוא ללמוד.
כשרמת ההשתכרות בארץ תושווה לזו באירופה או ארצות הברית, תוכל לדבר על השוואת שכר הלימוד. כרגע - אנחנו עדיין רחוקים משם שנות אור.
אגודות הסטודנטים עושות בדיוק מה שהן צריכות לעשות. אתה חושב שלסגל זוטר אפשר להתייחס כמו לעבדים? לשלם לו שכר רעב ולפטר כל 11 חודש כדי למנוע קביעות? לא להתייחס לותק? על הדברים האלה הייתה השביתה האחרונה של ארגון הסגל הזוטר. זה מוצדק לחלוטין, ונוגע לה-ר-ב-ה פחות אנשים מאשר שכר הלימוד לתואר ראשון.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-08-2008, 11:58
צלמית המשתמש של Algorithm
  משתמש זכר Algorithm Algorithm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "אמנם שכר הלימוד בארך נמוך..."

גילוי נאות: אינני עשיר, וממש לא קרוב לכך, אני חי בקרית מלאכי, וזה כבר דבר שמעיד על כך.

אז ככה, לדעתי סטודנטים לא צריכים לעבוד במקביל ללימודים, הם צריכים לעבוד ולחסוך סכום כסף כלשהו וכך הם יוכלו ללמוד בראש שקט וללא דאגות.
שכר המינימום הוא כ4000 ש"ח ואם מישהו יחליט לעבוד [אפילו במינימום!] ולחסוך אז הרי התוצאה - לאחר שנת עבודה אחת אותו אדם הרוויח כ48,000 ש"ח.
במידה ואותו אחד גר עם ההורים [נניח לא מזמן יצא מהצבא] אז הוא חוסך המון הוצאות, במידה ולא אז יש לו הוצאות כלשהן [תלוי היכן הוא גר ומהי השיגרה שהוא רגיל אליה דבר שמביא השלכות ישירות על ההוצאות].
אז נניח עוד שנת עבודה, או חצי שנת עבודה, נגיע להכנסה כוללת של 96,000 ש"ח ו72,000 ש"ח בהתאמה.
לאחר הוצאות כאלה או אחרות, בוודאות נשאר מספיק כסף לשכ"ל של תואר ראשון, וגם מעבר.

המספרים הללו עוסקים בשכר מינימום, כל שכן מי שעובד עם שכר גבוה יותר יוכל לחסוך מהר יותר.

אני באמת לא מבין את הסטודנטים שמנסים לעבוד במקביל ללימודים ואז מתלוננים, למה לא לעבוד, לחסוך ואז ללמוד ללא הבעיות הללו?!

דבר נוסף שניתן לעשות הוא להתאים את מחיר הלימודים ליחס ההשתכרות של המקצוע באזרחי, וכך מי שלומד למשל ספרות או מדעי הים או פילוסופיה,
לא יצטרך לשלם כמו סטודנט הלומד רפואה או הנדסת חשמל כאשר הם משתכרים בעשרות אלפי שקלים.

בקשר לשביתה של הסגל הזוטר, אני מסכים, זה היה לגיטימי ובמקום, אבל לא על זה אני מדבר וזה כלל לא קשור.
ישן 20-08-2008, 12:10
צלמית המשתמש של Tallyco

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Algorithm שמתחילה ב "[i]גילוי נאות: אינני עשיר,..."

בוא נעשה רגע תחשיב קצר:
אדם שלא חי עם הוריו, מרויח משכורת מינימום (כמעט 4000). מתוך זה, בהנחה שגר עם שותפים, כ-1000 הולך על שכ"ד, עוד בערך 300 ש"ח על נסיעות (אם לא מחזיק רכב), עוד 400 ש"ח על חשבונות וכל זה עוד בלי שאכל, יצא מדי פעם, קנה בגדים,דיבר בטלפון שילם לרופאים ורופאי שיניים ורשימת ההוצאות הרי רק מתארכת. אם יחסוך 10000 בשנה - צריך להגיד תודה לאל שלא מת לו המחשב או כל הוצאה לא צפויה אחרת. לאדם צעיר שמחזיק אוטו תוסיף עוד 1500 ש"ח בחודש הוצאות..... ומה אם באמצע עוד התחתן? נולדו ילדים?
כמה שנים צריך לעבוד על מנת ללמוד אח"כ 4 שנים לתואר (או שלוש במקרה הטוב יותר)? הרבה. זאת אומרת, שבהנחה שאין כוונה להמשיך לתארים מתקדמים, ובהנחה שלא טייל איזה שנה שנתיים אחרי הצבא, האדם הממוצע יצא אל שוק העבודה עם תואר כשהוא מתקרב לגיל 30..... מה שאומר, שמשכורת נורמלית הוא ישתכר אי שם בין גיל 40 ל-50.
אתה עוד צעיר ותמים, וכנראה עדיין לא יצא לך לעמוד כלכלית ברשות עצמך.....

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 20-08-2008, 21:43
צלמית המשתמש של Jony-G
  Jony-G Jony-G אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Algorithm שמתחילה ב "[i]גילוי נאות: אינני עשיר,..."

בהמשך להודעה של טלי אני מוכן לחשוף את פרטי ההוצאות שלי כדי שיהיה לך סדר גודל.
אני לומד אווירונאוטיקה בטכניון, שכר הלימוד יוצא לי לשנה כ10-11 שקל כולל ציוד בסיסי (עטים מחברות וכו') נסיעות מדי שבוע שבועיים הביתה יוצאים לי כ 350 ש"ח לחודש. שכר דירה 950 ש"ח, חשמל בין 50 ל100 ש"ח (אני מאד מאד חסכן) מים וארנונה כ70 ש"ח אחרי הנחת סטודנטים של העיר נשר (הכל לחודש). נייד כ150-200 ש"ח, ואוכל, אוי האוכל, בחודש הרעבה 500 ש"ח. כלומר הצרכים הבסיסיים ביותר לחודש, בלי יציאות קניות ובילויים, (וגם לא כולל השכ"ל) יוצאים כ2000-2200 ש"ח לחודש, תכפיל ב12 (וכן, גם בקיץ אני נמצא פה, במיוחד לאור השביתות האחרונות) יצא לך 24 אלף שקל במקרה הזול, בנוסף ל11 אלף שקל שכ"ל עם הציוד לימודים זה יוצא כ35 אלף שקל. תכפיל ב4, 140 אלף שקל, בלי סמסטרי קיץ ובהנחה שאני אגמור את התואר ב4 שנים. שוב, כל זה בלי בילויים, בלי קניות, בלי טיפולים ותיקונים של כלום. מאחר ואני עתודאי הצבא מממן לי 8500 שקל בשנה, שזה יוצא 34 אלף שקל מהסכום הכולל של ה140 אלף. כדי להשלים פערים צריך לעבוד לעבוד ולעבוד, ולהעזר בהורים או במי שיכול לעזור כמה שיותר.. אז כן, יש דברים בגו, ואלא אם כן להורים יש כסף בשביל זה, או שאתה חי לגמרי על חשבונם, אתה יכול לשכוח מללמוד בלי לעבוד.
ישן 21-08-2008, 09:17
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Algorithm שמתחילה ב "8600 ש"ח לשנה זה כן נמוך כאשר..."

באוניברסיטאות הגדולות בארה"ב יש מספר מסוים של סטודנטים, הרוב המוחלט לומד באונ' יותר קטנות.
כשאתה מוגדר כתושב של מדינה מסוימת, לימוד באונ' של אותה מדינה מוזיל את העלויות באופן משמעותי.
כמה משמעותי? לתושבי קליפורניה שכה"ל השנתי ב-USC הוא בערך 2000$ לשנה, וזו לא אונ' גרועה. זה שונה
מהותית מהמספר שנקבת בו. גם לתושב חוץ המחיר הוא כ-6000$, וגם זה נמוך הרבה יותר מה-33K שדיברת עליהם.
את המספרים אני יודע כי בזמנו ביררתי באשר ללימודים בארה"ב. לפני שמוכרים לוקש כלשהו, ראוי לבדוק אותו.

מעבר לזה, בדיוק כמו שנכתב לך על ידי טלי ואחרים, לטעון שככה"ל פה הוא מהנמוכים בעולם זה קצת מטעה,
שכה"ל צריך להתאים להשקעה בחינוך במדינה (דבר שאנו כושלים בו) וכן ליכולת ההשתכרות הכללית במשק.
אמנם תמיד יפה לנקוב ב-7700 שקל לחודש כשכר הממוצע במשק, אבל השכר החציוני קרוב מאד לשכר המינימום,
מה שאומר ששנה אקדמית שווה למעלה מחודשיים עבודה לאדם ממוצע.
בארה"ב, בטח במדינות היותר מתקדמות, המרחק בין שכה"ל לבין יכולת ההשתכרות קטן יותר, שלא לדבר על יכולת
השתכרות לאחר קבלת התואר. דווקא באונ' של ה-33K לשנה ההחזר על הוצאות שכה"ל לאחר קבלת התואר יהיה
המהיר ביותר, שכן משכורות הבוגרים תהיינה מהגבוהות במשק. פה זה רחוק מלהיות כך.
ישן 21-08-2008, 10:55
צלמית המשתמש של Tallyco

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Algorithm שמתחילה ב "ולאן נכנסות ברקלי וUCLA?"

אלו האוניברסיטאות בליגת הקיסוס. ההגדרה היא השתייכות להתאחדות אתלטיקה, ומשתייכות אליה שמונה אוניברסיטאות פרטיות בצפון מזרח ארה"ב. המונח גם משמש היום בקונוטציה להצטיינות אקדמית, סלקציה בקבלת סטודנטים (לא מצאתי מילה טובה יותר... :\) ואליטיזם חברתי. (ומכאן היחס ל-MIT וסטנפורד ככאלה)

ברקלי היא אוניברסיטה פרטית שמקורה ב- college of california שגם הוא היה פרטי, ומכאן שכ"ל גבוה.

UCLA היא מוסד לימודים ציבורי, ותושבי קליפורניה אכן משלמים שכ"ל מופחת בו, בערך בחצי לעומת מי שאיננו תושב קליפורניה. שכ"ל הוא כ- 8000 דולר, לא כולל הוצאות נלוות שמפורטות גם הן באתר האוניברסיטה. סכום זה מוגדר כסכום ההרשמה לאוניברסיטה. מי שאיננו תושב קליפורניה משלם בנוסף עוד 20000 דולר שכ"ל אותו תושבי קליפורניה לא משלמים כלל.

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 05-09-2008, 22:15
  Shpringa Shpringa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.08
עידכונים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "ראשי אגודות הסטודנטים: לא לשלם שכר לימוד"

יש חדש בנושא?
ובנוגע לדיון שהלך על העלאת שכר הלימוד לפי דעתי הדבר משול לחולה המבקש לכרו לעצמו רגל מתוך שגעון, הסטודנטים הם אחת ההשקעות הבודדות במדינה הזאת שהוכיחו את עצמן. בסופו של דבר אותו מהנדס חשמל שבו בחר אחדממשתתפי הפורום להשתלח צפוי לצאת ממאייר ולעבוד ולשלם מיסים - הקשורים באופן ישיר לגובה המשכורת שלו מה שיחזיר את ההשקעה של המדינה בתוך חודשים ולא שנים.
כמובן לעומתו קיים הסטודנט למדעי הרוח ש"ביזבז" פחות כספי מיסים כי לא היו לו מעבדות וקורסים עם עלות גבוהה אבל הוא יחד עם שאר תושבי ישראל צפוי להנות מהתוצאה של אותם מיסים גבוהים, מה שמפצה על כמה שנים בהם הוא והסטודנט מחשמל שילמו אותו שכר לימוד. יתרה מזאת העלאת שכר הלימוד בחלק מהפקולטות תגרור באופן ישיר לירידה של איכות הסטודנטים שם (כי פחות סטודנטים יוכלו ללמוד שם ויבחרו את ההכי טובים מכמות יותר קטנה) מה שיגרור למעגל קסמים שבסופו גם התעשייה המקומית לא תוכל להתחרות עם ההודים/סינים ויעבירו לשם את הפיתוח. וחוץ מזה יש את העניין של פערים חברתיים שיונצחו אם רק עשירים יוכלו ללמוד מקצועות עם שכר גבוה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:07

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר