לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-03-2011, 12:15
צלמית המשתמש של Eli173
  משתמש זכר Eli173 Eli173 אינו מחובר  
בעל תואר שני ביהדות, בהתמחות בהיסטוריה של עם ישראל והגות יהודית.

חבר מתאריך: 15.02.09
חוק הדתיים השלובים: סיפור אמיתי

מי לא שמע על חוק הדתיים השלובים?
ובכן לפניכם סיפור אמיתי שקרה לי היום:
נסעתי הבוקר מהבית לבית הספר (לעבודה, כי אני מורה). בדרך עצרתי לטרמפיסטים ולקחתי 3 בחורות דתיות וחייל דתי אחד. מכיוון שבצומת ההיא בד"כ עוצרים רק לירושלים הודעתי לחבר'ה שאני נוסע רק עד לטרון (כי אני נוסע לאחד הישובים שליד מודיעין ולא רציתי לבעס אף אחד). בדרך אמרתי להם את היעד האמיתי. אחת מהם צעקה משמחה כי ככה אני לוקח אותה עד הבית. אקיצר, אנחנו מדברים ומסתבר שהיא אחותו של תלמיד שלי. (היא אמרה לי את שם המשפחה שלה). מהון להון מסתבר שאבא שלה הוא לא אחר מאשר הרב של החייל (אמרתי שהוא דתי? אז הוא הסדרניק). הוא סיפר לנו באיזה ישיבה הוא למד ואז מסתבר שהוא חבר טוב של שכן שלי.
הורדתי את החייל בלטרון והעלתי עוד בחורה דתיה, ומסתבר שגם היא אחות של תלמיד שלי אבל זה כבר קטן עלי...
חזרה לפורום
ישן 20-03-2011, 02:43
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי shmu_li שמתחילה ב "חוק נכון בכל רמ"ח..."

לא נכון. יצא לי לפגוש הרבה "זוגות" חילונים (כלומר שני בני אדם חילונים) שאין ביניהם אף אחד מקשר. זה יכול להיות משתי סיבות:
א. זה לא מעניין אותם אז הם לא מחפשים מספיק.
ב. יש להם פחות מסגרות להכיר בהן, אז בפועל הם מכירים פחות בני אדם. אצלנו מספיק שהייתי אצל חברה בשבת וכבר אני מכירה את 5-10 החברות הקרובות שלה. זה אומר שאם אפגוש בת דודה של אחת החברות - כבר יש לנו מכרה משותפת. אנחנו גם נוכחים ביותר חתונות, שזה מפגש והיכרות עם עוד הרבה בני גילנו.
וזה לפני שדיברנו על מסגרות כמו תנועת הנוער עם כל המחנות וכו', חטיבת-ביניים, אולפנה/ישיבה תיכונית (אצל חילונים לפעמים לומדים 12 שנים עם אותם אנשים פחות-או-יותר), מדרשה/ישיבת הסדר, שירות לאומי/צבא (יש גם אצל חילונים) ולימודים גבוהים (יש גם אצל חילונים, אבל אצל דתיים נדמה לי שיש אחוז גבוה יותר של לימודים במוסדות קטנים = יותר גיבוש).
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:00

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר