לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-03-2005, 15:56
צלמית המשתמש של OverDog
  OverDog OverDog אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.01.04
מעבר לריפלקס

שלום לכם! אני מתכנן בקרוב התקדמות מהמצלמה הנוכחית שלי (Canon S45)ששירתה אותי נאמנה ועשתה את המקסימום שלה, למצלמה מתקדמת יותר - ולאחרונה החלטתי שבתקציב של 3000 שקל, אתקדם לריפלקס (Canon 300D).

רציתי לשאול כמה דברים -
1) איפה אפשר לקרוא סיכום ברור על העדשות, מה מסמנים כל האורכים ב-mm שלהם, איך יודעים כמה זום יש להן וכדומה..

2) כמה זום אופטי עדשת בקיט של 300D נותנת? (18-55 EFS). האם העדשה יכולה לשמש אותי זמנית לצילומי מקרו/נוף עד שאני ילמד את נושא העדשות ויחליט איזה עדשה נוספת לבחור? או שהיא לא טובה לצילומים סטנדרטיים (כמו שהייתי מצלם עד עכשיו בקומפקטית)

עוד מידע שכדאי לי לדעת בקשר למעבר יתקבל בשמחה!
תודה לכם מראש!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-03-2005, 16:10
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי OverDog שמתחילה ב "מעבר לריפלקס"

עצור. אל תתקדם. זה יעלה לך הרבה הרבה יותר....
עדשת הקיט 18-55 היא בינונית ומטה. אפילו גרועה.
אם תוכל לקנות עם עדשת הקיט 17-85 עדיף (בערך 3000 שקל יותר...)

עדשות סבירות מתחילות ב-3,000 שקל ומתייצבות סביב 6,000-9,000 שקל.
פלש סביר עולה (בארץ) 2,000 שקל.
תיק - 300 שקל.
כרטיסי זכרון, סוללות וכו'...

בקיצור - אני התחלתי עם קנון 20D וסגרתי 20,000 שקל תוך 3 חודשים.
נכון שקניתי הרבה ולא ממוקד אבל עדין - לדעתי תבנה מראש על 10,000 שקל בשנה הראשונה.

נכון שיש המון מה ללמוד עם העדשת קיט, אבל אתה כל כך תתבאס מהאיכות שתרוץ ותקנה עוד...

ישן 17-03-2005, 20:20
  idanst idanst אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי OverDog שמתחילה ב "זה נכון שעסק העדשות יקר, אבל..."

בקשר לשאלות על הזום,
המצלמה שהייתה לך היא קומפקטית ואני מניח בגלל ששאלת על הmm שעד עכשיו הסתכלת תמיד על הזום האופטי במידות של X
(X10 X3 X4 וכו)
וזה יכול בעצם קצת להטעות כי זה מדבר על המצלמה בלבד וX10 של מצלמה אחת לא תיהיה דווקא X10 של מצלמה אחרת
זום קובעים ע"פ הmm כאשר ככל שהמספר קטן יותר זה ווויד זום (fisheye במקרה הקיצוני) וככל שהמספר גדול יותר זה זום (סופר טלה קיצוני), עכשיו יכולה להיות מצלמה שיכולה לעבור מ1mm ל10mm וזה יהיה X10 אבל בעצם זה בכלל לא זום כמו שהרוב חושבים, זה יהיה וויד זום
אך 38-380 יהיה גם X10 שנותן תחום מוויד זום עד טלה, אך העדשה כנראה תיהיה לא הכי איכותית כמו עדשה עם X1 של 300m בלבד
לכן ברפלקסיות יש לרוב עדשת אם יכולת העברה מוויד זום עד זום אבל ממש ההתחלה של כל תחום (X3) (עדשת הkit לרוב) ובנוסף עדשת טלה, וויד זום, מקרו וכו' כדי לקבל בכל מוקד את האיכות הטובה ביותר

אז כמובן שהKIT יכולה להספיק אבל תמיד טוב שיש גם עוד עדשות לתפקידים נוספים.

ועכשיו לשאלה ששאלת על עדשת הKIT של ה300D, הזום שלה בX הוא בעצם 55 חלקי 18 שזה X3 בערך

ישן 18-03-2005, 00:15
צלמית המשתמש של nir-vana
  nir-vana nir-vana אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.03
שלח הודעה דרך ICQ אל nir-vana שלח הודעה דרך MSN אל nir-vana Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ArnonG שמתחילה ב "לא נכון !!!"

דווקא כשמציינים זום של עדשות הולכים לפי השיטה היחסית כמו שעידן רשם שמייצגת את טווח הזום כההגדלה מקצה אחד לקצה השני של הזום.
אם מתייחסים לעדשת הקיט 18-55 על 300D הנורמל שלה הוא דווקא בסביבות 30ממ, בגלל גודל החיישן. בחלק מהמצלמות הקומפקטיות מראש תירגמו את המספרים ורשמו לפי שדה ראיה על פילם במקום את אורך המוקד האמיתי, אבל ברפלקס העדשות והגופים שונים אז את החישוב השאירו לנו...
אגב, בתחום המשקפות הכופל מציין את ההגדלה האבסולוטית ביחס לשדה הראיה של העין האנושית (אורך מוקד 44מ"מ על פריים של פילם, מעגלים ל50). שם במקום לרשום אורך מוקד רושמים את ההגדלה האבסולוטית ואת קוטר האלמנט הקדמי (נתון שמשפיע על כמות האור הנכנסת)
אם ביגמה היתה משקפת אז היו קוראים לה: 10*86

נערך לאחרונה ע"י nir-vana בתאריך 18-03-2005 בשעה 00:22.
ישן 22-03-2005, 16:02
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי OverDog שמתחילה ב "חברים, בבקשה תעזרו"

אם אתה מנסה לצאת ב"נזק קל" מהקניה, אני כבר אומר לך שאתה תתאכזב מאוד מהתוצאות.

כמה שאתה משקיע - זה כמה שהמצלמה שלך שווה.
לפעמים ניתן למצוא דילים מעולים על ציוד יד-שניה, אבל אל תבנה על זה יותר מדי. ציוד טוב לרוב לא ממוחזר הלאה.

בנוגע לעדשות - כפי שנאמר קודם, יד עדשות זום של 2000 שקל, ויש עדשות של 10000 שקל. ההבדל הוא האופטיקה, מפתח צמצם וכל מיני דברים.
אם אתה קונה עדשת זום זולה ופחות איכותית, התמונות שלך לא יהיו חדות מאוד, עקב אופטיקה גרועה - מפתח הצמצם המינימלי שלך יכול להגיע ל 5 (לעומת 2.8 בעדשות איכותיות, ואפילו מתחת) מה שיגרום לך קושי בצילום בתנאי תאורה בעייתיים.

אישית, כבעל DSLR, חיכיתי כ 3 חדשים וקניתי את העדשה הנוספת שלי (אפילו שה 18-70 שלי פנטסטית). היום אני מנצל בזכותה הרבה יותר ממה שיכלתי לעשות עם עדשת הקיט שלי בלבד.

אל תחסוך בעדשות! אם אין לך כסף, אני מציע לך לא לקנות בכלל!
"העניים חיים ביוקר" - משפט שאמא שלי תמיד אומרת.
מי שמנסה לתחמן, ולחסוך, ולקנות ציוד לא איכותי, בסוף מתבאס על התוצאות, מבין למה הוא לא מקבל צילומים "כמו של הגדולים" ואז מחפש לקנות עדשות איכות.
תאמין לי - מנסיון - אל תקפוץ לקנות מה שזול - בדוק דגמים של עדשות איכות, נסה להבין את ההבדלים בצמצמים שלהן, מהירות פיקוס וכו', ואז חפש דילים טובים לאותן עדשות (בין אם חדשות או משומשות).

מקווה שעזרתי, ושביאסתי כמה שפחות!

ישן 22-03-2005, 17:08
צלמית המשתמש של OverDog
  OverDog OverDog אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.01.04
עזרתם מאוד!
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אם אתה מנסה לצאת ב"נזק קל"..."

האחרון שהגיב לי, קצת תקפתי אותי יותר מדי על משהו שלא אמרתי. אז נסדר קצת את העניינים - אני מתכוון לקנון 300D יד שניה עם עדשת הקיט ולצלם איתם מספר חודשים עד שאני יחסוך כסף לעדשת זום גדולה יותר.
בשום פנים ואופן לא היה בכוונתי לקנות עדשה זולה ולא איכותית, רק לרכוש תחילה את גוף המצלמה ועדשת הקיט, ולאט לאט להוסיף עדשות כשיתאפשר לי. לפי מה שקראתי עדשת הקיט די איכותית למרות שהיא לא מאפשר זום רציני.

בין היתר רציתי לשאול כמה תעלה לי עדשת זום יד שניה (זום המקביל ל-6/8X בקומפקטיות, זה 200 מ"מ בערך?) ואיפה מומלץ לקנות עדשות שכאלה (חנויות, לוחות באתרים של צילום בארץ וכדומה).

ד.א- מהוא הצמצם המינימלי שעדשת הקיט מאפשרת? 2.8?

ואני מרגיש שגלשתי רחוק מדי, בעוד כשלושה שבועות כשתיאפשר לי מבחינה כספית אני ירכוש את המצלמה, יתחיל לצלם עם עדשת הקיט, ואז יראה מה חסר לי ויתכנן איזו עדשה לרכוש הלאה.

תודה לכם. אתם מוזמנים להגיב עם על תגובה זאת.

ישן 23-03-2005, 03:49
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי OverDog שמתחילה ב "עזרתם מאוד!"

1. אתה מכיר מישהו שמוכר 300D?

סבבה שאתה רוצה לקנות 300D משומשת, אבל אתה מכיר מישהו שמוכר אחת?

2. אתה מכיר מישהו שמוכר עדשות משומשות?
אני חיזרתי אחרי עדשת מאקרו לניקון שלי לא מעט. חיפשתי בפורומים באינטרנט (לא רק בפרש), חיפשתי בחנויות צילום, התארחתי אצל אנשים פרטיים שמחפשים למכור הלאה את הציוד שלהם... וזה לא פשוט. אין מחיר לציוד משומש. הבעלים קובע את המחיר שהוא רוצה למכור בו, ואתה יכול במקרה הכי טוב, להוריד לו את המחיר עם מיקוח איכותי. אין מחיר מחירון לציוד יד-שניה, ולכן כל האשכול הזה נראה לי קצת "תמוה". אתה מחפש ציוד יד שניה, ואין לך מושג מאיפה לקנות.

בדוק מחירים מאנשים שמחפשים למכור. תראה אם זה בכלל עונה לך על התקציב.
אם אתה מחפש עדשות - לך ברחוב אלנבי בת"א - יש שם אינסוף חנויות צילום שונות ומשונות. אולי תמצא שם איזה דיל על עדשה ישנה... בנוסף, "ארליך" מוכרים ציוד משומש. לא זוכר ת'טלפון שלהם, ברר ב 144. בכל מקרה, לוחות יד-שניה זה המקום לחפש.
בנוגע לאיפה הכי כדאי לקנות - אם אתה קונה מחנות, זה הכי כדאי כי לרוב תקבל אחריות (אמנם מוגבלת ל 3-6 חדשים). מצד שני, להתמקח איתה במחיר לא ישנה הרבה. אם אתה קונה מבנאדם פרטי, אתה יכול להתמקח איתו כמה שאתה רוצה, רק שאין לך אחריות בכלל על הציוד. ואם הוא תקול, ושילמת עבורו, אתה יכול לחפש את עצמך עד מחר, נתקעת עם ציוד דפוק.

3. הצמצם המינימלי בעדשת הקיט שלי (ניקון 18-70) הוא 3.5 במצב פתוח (18), ו 4.5 במצב זום (70).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:41

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר