לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-08-2008, 14:14
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
כתבה הלכתם למכון אבחון? הנתונים הכי אינטימיים שלכם ת יישארו במאגרים הרבה אחריכם

אני מניח שלא מעט אנשים כאן עברו דרך מכון מיון זה או אחר.

איך הכתבה גורמת לכם להרגיש?

ציטוט:
-

מסתבר שכל מועמד שמגיע לבדיקה חותם על הסכמתו לכך שהמידע שייאסף אודותיו יישמר במאגרים, וגם מאשר למכון להעביר את המידע למעסיקים אחרים על-פי דרישה ; מהנדס בן 50 עם MBA שסירב לעבור אבחון: "שאלו אותי 'איך היתה מערכת היחסים שלך עם אביך?'" ; הבשורה הטובה: זכותכם על-פי החוק לבקש למחוק את הנתונים שלכם מהמאגר

דרך מכוני האבחון בארץ עוברים מדי שנה מאות אלפי אנשים מועמדים לעבודה בכל הרמות ובכל הגילאים. רוב החברות במשק נעזרות במבחני מיון של מכוני אבחון חיצוניים, כדי לתמוך בהחלטה האם לקבל מאן דהו למשרה הפתוחה שהן מציעות. הצרה היא, שתהליכי המיון הללו והררי המידע האישי שנאסף דרכם עלולים להתנגש עם סוגיות חוקיות ומוסריות הנוגעות לצנעת הפרט.

לכתבה המלאה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-08-2008, 19:46
צלמית המשתמש של ilane
  ilane ilane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "הלכתם למכון אבחון? הנתונים הכי אינטימיים שלכם ת יישארו במאגרים הרבה אחריכם"

עברנו את פרעה אבל נפלנו אצל סיגי

....סיגי, רכזת כח אדם: סיגי היא ילדה בת 20 שרק לפני יומיים קיבלה את תעודת השיחרור בבקו"ם. בצבא היא היתה שלישה או מאבחנת פסיכוטכנית והיא עדיין בשלב בו היא צריכה להוכיח את כישוריה בעולם האזרחי. היא לוקחת את עצמה מאד ברצינות ולא מפקפקת ביעילותן של שיטות צה"ליות לקביעת מידת התאמה של מועמד, כמו למשל לשאול מהנדס בן 35 איזה תחביבים יש לו או מה הוא רוצה לעשות בחיים כשיהיה גדול, כאילו והיה מדובר במלש"ב בן 16 שטרם למד כיצד לאונן כהלכה. היא מאמינה באמת ובתמים שמפיה יוצאים פסקי דין של צדק ואמת. בהיחבא, סיגי נהנית להיות המסנן הראשון של החברות בהן היא עובדת. מין פטישיזם של קביעת גורלות על סמך שיחה של עשר דקות. את סיגי לא מעניין הנסיון שלך, או הפרוייקטים שביצעת, הרווחים שהבאת, האנשים שניהלת ואפילו לא חוות הדעת שקיבלת בהמלצות שלא לדבר על הידע הטכני שלך. כל אלו לא חשובים. מה שכן חשוב הוא השניים שלושה שאלות מפתח שהיא אוהבת לשאול וכמו קוראת בכדור בדולח, היא לא זקוקה ליותר כדי למפות במדוייק את המועמד העומד המולה ולשפוט אותו לכאן או לכאן. מספר גופים בישראל מציעים "קורסי סיגי" כדי לדעת מה לענות לשאלות כמו: "מה התכונות הרעות שלך?" או "איפה אתה רואה עצמך עוד חמש שנים" או כדי לדעת איזו תנוחת גוף סיגי מפרשת כפוטנציאל להצלחה או מועדות לכישלון. 800 ש"ח ואתה מקבל את כל הידע הטקטי כיצד להביס את סיגי ממאבחנים פסיכוטכניים שערקו לצידך....

It's Never Lupus

ישן 25-08-2008, 07:13
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
לאחרונה סרבתי לגשת למבחן כזה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "הלכתם למכון אבחון? הנתונים הכי אינטימיים שלכם ת יישארו במאגרים הרבה אחריכם"

עמדתי מול ילדונת שבאופן אוטומטי שלפה טופס ושלחה אותי למכון,
תגובתי היתה חדה-
אתם רציתם אותי, אתם מכירים את הרזומה שלי, את היכולות הניסיון. אני לא מוכן לגשת למבחנים כאלה".
האמירה לא הייתה ברמה המהותית (של יכולת עמידה במבחן זה או אחר) אלא ברמה העקרונית-
האם ניסיון חייו של אדם (שהוא מוכר למערכת, ולא בא דרך מודעה בעיתון) אינה עומדת לזכותו?

נערך לאחרונה ע"י juda בתאריך 25-08-2008 בשעה 07:16.
ישן 10-09-2008, 07:25
  ציבי ציבי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.03
האיבחון הוא כלי בעייתי וגם הנתונים.

בדרך כלל האיבחון, כאשר נעשה בהתנדבות, מטרתו להשיג דבר מה מהמערכת. מקום עבודה, הקלות מסויימות לחולים או הקלות בנטל הלימודים. במקרים כאלו הנתונים חייבים להיות פתוחים לכל אותם בעלי עניין, שהמאובחנים מועסקים אצלם, שהם משלמים למאובחנים בגין האיבחון או שמקילים על המאובחנים בנטל הלימודים. אחרת, השחיתות הייתה פושה גם בענף זה. כמו כל בירוקרטיה, החיטוי האידיאלי הוא החשיפה לאור השמש.
ציינתי במפורש את עניין ההתנדבות, משום שאם לפלוני אין רצון לעבור איבחון, איש אינו מחייבו לכך.
יש איבחונים שנעשים תוך כפייה, בעיקר בצו של שופט. הנתונים של איבחון כזה הם מעט יותר חסויים, אבל לא הרבה יותר. אבל לפחות לאלו, שהאיבחון נעשה בהם מתוך כפייה, יש זכות רבה יותר לזעוק.
בכל מקרה, טובת הציבור דורשת שנתוני המאובחן לא יוצנעו במגירה חשוכה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:06

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר