לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום בעלי חיים בפרש- כרטיסי הזכייה בתחרות נשלחו לזוכים! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > בעלי חיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-08-2008, 11:34
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim מנהל chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
במידה ותחליט בחיוב על הכלב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי BIG BOZ שמתחילה ב "שוקל להביא כלבלב נחמד לבית, אבל מתעכב בגלל החשש, שיחרבן בבית, איך אני עושה שלא יחרבן"

מצרפת לך מאמר מאתר עמותת SOS חיות-

כשהבית נקי - כולנו שמחים... / אור בן זאב

אימצתם כלב או כלבה? מזל טוב על הרחבת המשפחה...
הנה מידע שנועד להקל עליכם ועל התוספת החדשה את ההסתגלות ההדדית:

כלב לרוב מעדיף לעשות את צרכיו מחוץ לטריטוריה אותה הוא מחשיב כבית.
העדפה זו קיימת באופן טבעי ומקורה באופיו הבסיסי של הכלב שהוא גלגולו של זאב (זאבים מגיל צעיר יוצאים לעשות צרכיהם רחוק מהמאורה). בתוך מספר ימים מיום האימוץ, משהכלב מבין שהאזור בו הוא נמצא (הדירה או הבית והגינה מסביבו) מהווה למעשה את ביתו - הוא מעדיף לצאת החוצה לשם עשיית הצרכים ולא לזהם את סביבת מגוריו.
בימי האימוץ הראשונים, בהם הכלב נמצא בשלב התאקלמות וגבולות ה"בית" החדש עדיין אינם ברורים, קיימת תופעת עשיית הצרכים בפינה מרוחקת, שם הגדרת המקום כ"בית" עבור הכלב מתטשטשת.

כיצד תחנך את כלבך לעשיית צרכיו מחוץ לבית:
* הערה לגבי גורים: אין להוציא גורים לעשיית צרכים מחוץ לבית בטרם חוסנו כנדרש והוטרינר אישר זאת מחשש שידבקו במחלות הפוגעות בגורים.
עד אז מומלץ להרגיל את הגור לעשות צרכיו על מצע עיתונים בתוך הבית או במרפסת.

1. יציאה לטיולים תכופים עם הכלב מחוץ לבית.

כמות הטיולים צריכה להיות גדולה בשבועים הראשונים בביתו החדש (אם ניתן 6 - 01 טיולים ביום למשך 5 דקות לפחות) ובהדרגה לרדת במספרם עד ל 3 טיולים ביום (לא פחות ממספר זה והדבר תלוי מאד באופיו של הכלב ובגילו: כלבי ציד או כלבים אתלטיים ומלאי מרץ זקוקים ליציאות ארוכות הכוללות ריצה ומשחקים ממושכים יותר מכלבים בעלי אופי שקט. כלב צעיר צריך טיולים תכופים יותר הכוללים משחקים וריצות לעומת כלב מבוגר).

כאמור טיולים תכופים בימים הראשונים חשובים מאד ולהם אפקט משולש:

א. הכלב לומד שכדאי לו להתאפק משום שבקרוב הוא יוכל "להתרוקן" בחוץ.

ב. הכלב לומד לסמוך על בעליו בטריטוריה לא מוכרת.

ג. הכלב מפזר שתן ולמעשה "מסמן" את הטריטוריה שלו ומרגיש יותר בבית.
  2. מתן גמול ועונש.

כאמור, רוב הכלבים יעדיפו לעשות צרכיהם בחוץ, יחד עם זאת לעתים יש צורך לחזק את התנהגותו החיובית של הכלב או להעמיד אותו על טעותו במקרים בהם עשה צרכיו בבית.

גמול:

בעת עשיית הצרכים מחוץ לבית יש לשבח את הכלב וללטף אותו. כמו כן, מומלץ ללוות את הרגע בו הוא מטיל את צרכיו ע"י פקודה בקול רגוע למשל "תעשה". מומלץ להתמיד באמירת הפקודה ועם הזמן הכלב ילמד לעשות את צרכיו לשמע הפקודה (הדבר יחסוך לבעל הכלב טיול ארוך והוא יוכל לזרז את הכלב למשל בבוקר כשממהרים)

עונש:

הערה חשובה: יש להגיב למעשי הכלב ברגע בו ביצע את המעשה. אין טעם להעניש אם הבחנו ב"פשע" אפילו דקה אחת לאחר מכן. למשל אם בבואנו הביתה אנחנו מבחינים שהכלב השאיר גללים בפינת הסלון ונצעק עליו - הכלב לא יבין מדוע כועסים עליו וזה יגרום לו פשוט לפחד מאיתנו בכל פעם בו מגיעים הביתה.

לעולם אין להכות את הכלב. הכלב מרגיש חלק מהמשפחה ויש לו צורך לרצות את בעליו ולמלא אחר חוקי ה"להקה" אליה הוא שייך.

כש"תופסים" את הכלב בקלקלתו יש לבצע את הפעולות הבאות:

1. להתקרב אל הכלב במהירות ולגעור בו בקול רם: "אסור!" או "לא" וכיוצא בזה. אם הכלב לא מגיב ונראה שלא הבין שזו נזיפה ניתן לנופף בידיים ולהשמיע רעש (מחיאת כף חזקה או רקיעה ברגל). הרעיון הכללי הוא לבצע "הצגה" שתבהיל מעט את הכלב... יש לחדול מהרעש ברגע בו הכלב הפסיק את המעשה ולשבח אותו בקול רגוע.

2. להוציא את הכלב מיד החוצה לטייל ולהשמיע את הפקודה שגורמת לו לעשות את צרכיו או להמשיך בטיול עד שיעשה. ברגע בו עשה את צרכיו יש לשבח אותו.
  3. שימת לב להתנהגות הכלב:

לכלבים התנהגות אופינית הכוללת "טקס" שלם של סימנים לפני עשיית הצרכים (בעיקר מוצקים). אם נסתכל על כלבנו בתשומת לב נוכל לזהות את הסימנים הללו ונספיק להוציא את הכלב בזמן לעשיית צרכיו:

א. רחרוח הקרקע: הכלב מפסיק את מעשיו (משחק/מנוחה וכו') ומתחיל לרחרח את הקרקע בריכוז.

ב. תנועה בעיגולים: הכלב נע בעיגולים או בתנועות "שמיניה" כאילו הוא מחפש משהו בקרקע.

ג. חיפוש יציאה/פינה מרוחקת בבית: כאמור, כלב יעדיף לעשות צרכיו במקום שאינו נחשב בעיניו כבית. לכן כשהוא מרגיש צורך לעשות צרכיו הוא יחפש דרך לצאת או פינה מרוחקת שאינה נחשבת בעיניו בתור "בית". תופעה ידועה היא כלבים שעושים צרכיהם באופו קבוע בחדר שאליו אסור להם להיכנס או לישון בו... הפתרון למקרה זה הוא להכריח את הכלב לישון דווקא שם. בדרך כלל לאחר לילה או שניים הכלב לא יעשה שם צרכיו יותר...

ד. קולות בכי: בעיקר גורים משמיעים קולות מצוקה ובכי כשהם צריכים "להתרוקן".

כשאנו מזהים אחד או יותר מהסימנים הנ"ל עלינו להוציא את הכלב מיד החוצה. חשוב לשמור על התנהגות נינוחה ורגועה כדי שהכלב לא ייבהל ולא ירגיש שדוחקים בו.

כאמור, רוב הכלבים מעדיפים לעשות צרכיהם בחוץ גם ללא התערבות בעליהם, עלינו פשוט לאפשר להם לעשות זאת...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-08-2008, 23:17
צלמית המשתמש של BIG BOZ
  BIG BOZ BIG BOZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.05.08
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Pan1c שמתחילה ב "תגיד מה אתה חושב שכלב זה..."

אני חושב שכלב זה שותף שלי לחיים

תראה היו לי כלבים בילדות, מאוד נקשרתי עליהם, תמיד כשממש הייתי נקשר עליהם היה קורה משהו והם היו נעלמים לי מהחיים, פעם אחת נדרס, פעם שנייה נגנב וכו'======= אני יכול להגיד בוודאות שלא חוויתי אף פעם צער, עצב, וכאב עמוק כל כך באובדן מסויים כמו שחוויתי כשהכלבים שלי הלכו לי מהחיים, הרגשתי כאילו חצי מסויים ממני מת, לקח לי כמה שבועות להתרגל למצב, הייתי עושה הכל עם הכלבים שלי ומוכן לעשות בשבילהם הכל, כל פעם שקרה להם משהו וראיתי אותם סובלים, הרגשתי כאב כאילו לי קורה הדבר, ניחמתי אותם אחרי מקרים כאלו וצ'יפרתי אותם בכל מני דברים והרגשתי את האהבה שלהם בחזרה, אני זוכר הייתי מסתכל להם בעיינים ורואה מה הם חושבים, ומרגישים כן הם חושבים(חושבים בצורה שונה מבני אדם, אני לא יתחיל להסביר את זה עכשיו), ומי שלא חושב ככה, שיחשוב עוד קצת== תנסו להסתכל להם בעיניים כשתהיו לבד ברוגע שלם, שימו לב להבאות הפנים שלהם, לקולות שהם ישמיעו באותו רגע, תבינו אולי מה אני מדבר

אתם יכולים להמשיך לזלזל, אבל אני בספק אם מישהו פעם חווה את החוויות שלי עם כלבים, רגעים שבהם רק הוא שם ולא אף אחד אחר, יחסי קרבה שאתה יודע מה הוא יעשה בכל רגע נתון והוא יודע מה אתה תעשה ומתכונן בהתאם, בכל מובן שתחשבו על זה, אם מבינים את השפה שלהם הרווחתם חבר ממש טוב.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:26

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר