לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-08-2008, 21:19
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
דיון - העלמות הילדה רוז

ציטוט:
במשטרה אומרים כי הם פנו לחיל הים שיסייע להם בחיפושים, אך אלה לא הסכימו. בצה"ל אמרו כי הם סייעו ככל שהתבקשו. עוד אמרו במשטרה כי הם ביצעו בדיקות מעבדה של המים והתברר כי לא מדובר במים מסוכנים העלולים לסכן את הצוללנים במקום.

כידוע לכל, צה"ל מרבה להשתתף בפעולות הצלה בין אם מדובר בפינוי לכודים ממבנים הרוסים (פיקוד העורף) או חילוץ מטיילים (ח"א, 669) והיד עוד נטויה.

במקרה הילדה רוז הועלו תלונות גם ממשטרת ישראל וגם מגופים נוספים כי הצבא אינו מנסה לעזור במציאת הגופה (להזכירם - לא מדובר כאן בפעילות מצילת חיים).

האם לדעתכם הביקורת מוצדקת? האם חיל הים צריך לתת לצוללנים לצלול במי הירקון המזוהמים?

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/02012008/1602859/YOB_0050-%28Large%29_wa.jpg]

החיפושים בירקון: למה הצוללן לא היה מקצועי? (צילום: ירון ברנר)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-08-2008, 07:59
  טירון טירון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
"גורם חיצוני"?
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי remolus שמתחילה ב "השאלה היא האם בידי משטרת..."

ברור שהן הצוללנים, והן מפעילי הרובוט הם "גורם חיצוני" למשטרה. הבנתי שמדובר בחברות פרטיות, ואפילו ננקב המחיר (5000 ש"ח ליום) שלא חשוב אם הוא מדוייק או לא. גם לא חשוב אם אותם צוללנים הם חבר'ה נפלאים שעושים הכל בהתנדבות, וכל הכבוד.

היה מידע שהודלף, לפיו חיל הים ביקש אישור שהמיים המעופשים אינם מסוכנים לצוללנים, ושאר עניינים, אך על פניו - נראה שיש כאן קצת עניין של אגו. של "להראות" שאנחנו מסתדרים בלי הצבא, או לחילופין - שהצבא אומר "לא קראו לי". "לא הזמינו אותי".

לטעמי, לצד המשטרה היה צריך להראות בזירה לפחות לובש מדים אחד כיועץ, וברור מאיזו יחידה.

עדכון: עכשיו נאמר ע"י בוקי נאה, כתב הפלילים, ב103FM - שיחידת 669 הצטרפה. בשעה טובה!

מי שכל הפוליטיקות האלה לא מעניינות אותו - ויכול להאיר את עיני בשאלה איך הרובוט הקטן הזה "שוחה", על הקרקעית? מחובר לקבל? אלחוטי? וכו', יבורך.

נערך לאחרונה ע"י טירון בתאריך 27-08-2008 בשעה 08:12.
ישן 27-08-2008, 09:35
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אמנם אני, כמאול אלפי אחרים, שייך ומתפרנס באותו סקטור לא ממשלתי חובבני לחלוטין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "דיון - העלמות הילדה רוז"

אבל מה שבטוח הוא שלו הייתי עסוק בלהעביר ביקורת/להתלונן/לקטר כמו שבכירים מאוד במערכות ציבוריות/ממשלתיות רגילים לעשות (הרבה מאוד-הרבה מדי) אני מעריך שבמקרה הטוב הייתי נחשב לנודניק וראש קטן, ובמקרה הרע לא מקודם ובסוף מקבל בעיטה בתחת...

מוזר אבל מרבים וטובים מצפים לעשות את עבודתם יותר, ולהעביר קיטורים פילוסופיים קצת פחות. מה עוד שרוב הבעיות ניתנות לפתרון סביר כל עוד הראש פתוח והרצון לפתור הוא אמיתי ולא כחלק מאיזה showof. מזכיר לי לפעמים את ההתנהלות השונה להדהים של פלוגת מילואים שבה מ"פ, ס', רס"פ וסרס"פ הם עובדי הייטק (כמו במקרה שלי...) אל מול התנהלות המערכת הצהל"ית-נגדית/קת"חית הטיפוסית שמולם. ואם צריך אז נוסעים לסופר וקונים כמה כלים ח"פ ושני קומקומים...

ישן 27-08-2008, 15:45
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי MazRek שמתחילה ב "שאלה - המשטרה רוצה לייבש קטע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MazRek
יש לי עוד שאלה הילדה היתה בת 4.5 ונגיד שהיא שקלה 20-40 קילו , האם זה מספיק כדי שהתיק עם גופתה תישקע בקרקעית .(מה העומק שמה?) או שיש סיכוי טוב שהגופה נמצאת בכלל בים.

לא חשבתי על זה עד עכשיו, אבל יש בזה משהו.
בהנחה והמוות לא נגרם מטביעה, הראות לא מתמלאות במים. הגופה אמורה לדעתי לצוף קצת מתחת לגובה פני המים, ולאחר יומיים/שלושה לצוף על פני המים (לפחות עד שחלל הבטן יתבקע והגזים שבו ישתחררו. אז הגופה תשקע).
בשפך של נחל הסחף של השפל מהותי. במצב כזה, אם היא לא הושקעה/הסתבכה בתוואי השטח, יכול להיות שהגופה תמצא איפשהו בחופי ת"א תוך כמה ימים.

ישן 27-08-2008, 16:25
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "גם גופה של מי שמת מטביעה צפה תוך כמה שעות"

אהם...
הגופה אמורה לצוף רק לאחר יומיים שלושה (אלא אם כן המים חמים במיוחד, בסביבות טמפרטורת הגוף).
תהליכי הרקבון בגוף האדם לא כ"כ מהירים, ובד"כ המים משנים טמפ' פחות מהסביבה החיצונית (עקב קיבול חום יחסית גבוהה של המים) כך שהטמפ' הממוצעת שלהם בד"כ קרה יותר, לכן היא מעכבת תהליכי פירוק (באופן יחסי לגופה הנמצאת מחוץ למים). גופות שטבעו (הראות מלאות מים, מה שמגדיל את המשקל הממוצע של הגוף) שוקעות יותר לעומק, אבל גם הן יצופו לאחר יומיים שלושה (אלא אם כן חלל הבטן התבקע, ואז הן ישארו בעומק רב יחסית).
הסיבה ד"א היא אכן גזים, שהם תוצר לוואי של תהליכי הפרוק, שמצטברים בחלל בטן בעיקר.

ישן 27-08-2008, 17:50
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "שכחתם עובדה אחת- הרצח לכאורה..."

אני פשוט לא הייתי מודע אליה.
לא קראתי את כל הכתבות בנושא, פשוט רפרפתי הלאה.
במקרה כזה לא הרבה נשאר מהגופה.
בהנחה והבשר לא נאכל ע"י בע"ח ימיים כאלו ואחרים, ישאר מספיק ע"מ לזהות שמדובר בגופה (מי ים משמרים בצורה סבירה את הגופה), אבל ההנחה שהגופה לא נאכלה (במקום או לאחר שנסחפה) היא לא סבירה (המים רדודים מדי, מה שאומר הרבה יותר בעלי חיים וצמחים שיכולים להשתמש במקור מזון חדש. 8 ק"מ מול תל אביב המים מגיעים לעומק של כ-50 מ'. שם גופה תשרוד יותר אם תושקע).

אם הגופה לא עוגנה בצורה זו או אחרת (או לחליפין הסתבכה בפסולת המקומית) הסבירות למצוא את השרידים הלא אכילים נמוכה מאוד גם היא, מאחר ומדובר בשפך של נחל באזור בו הגאות הממוצעת היא כחצי מטר (כלומר סחף משמעותי).

בסופו של דבר זהו עניין כמעט אבוד.
התקווה היחידה היא שהתיק הורכב מחומר פלסטי חזק ושהרצועות שלו הסתבכו בפסולת המקומית.
רק במצב כזה ימצאו גופה שלמה פחות או יותר באזור בו הגופה הוטלה.

גם כן תקווה....

ישן 28-08-2008, 11:13
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "כנראה שזה מורכב:"

OK
אז אחרי שעברנו על העובדות, בוא נעבור להיגיון.
אתה טוען שהמים זורמים מהשפך עד ל"שבע התחנות".
שנינו טוענים שממקור הנחל (+שפכים לאורך הדרך) המים זורמים לכיוון השפך (לכל הפחות עד ל"שבע התחנות).
כלומר באזור של "שבע התחנות" יש גוף מים שמקבל מים ממקור די גדול (הים התיכון), מאבד מים רק ע"י אידוי - ועדיין נשאר זרזיף קטן.
אם היית צודק היה לנו שם אגם מים מליחים, לא נחל קטן.
הבהרתי את הנקודה?

ישן 28-08-2008, 12:39
  טירון טירון אינו מחובר  

לא לגמרי ברור:
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "OK אז אחרי שעברנו על העובדות,..."

ראשית, הצץ בכל פרסום רשמי על נחל הירקון: הקטע בין שבע טחנות לשפך - נקרא "הקטע המלוח". לא בגלל שהים "זורם לירקון" כמו שאתה כותב בשמי, אלא בגלל שהערבוב של מי הים עם מי הקרור של רידינג - הוא שברוב הזמן מביא את הזרימה מהשפך - לכיוון שבע תחנות.

אל תשכח את העובדה שהירקון מתחבר לאיילון, וכשהאיילון חרב - הוא מקבל מיים מהירקון ולא להפך.
כרגע החיפושים מתנהלים מהממדיון עד השפך, כך שברור לך שלא רק אני הופך סדרי בראשית.

קטע קטן מפרסום מדעי של לשכת המדען הראשי, במשרד לאיכות הסביבה:

נחל הירקון: ריכוזי הכלורופיל והחומר המרחף הגבוהים שנמדדו בנחל יורדים לכיוון השפך. בשפך אין כמעט זרימה של הנחל. הזרימה היחידה לים היא של מי קירור מתחנת הכוח רידינג. למרות זאת נמדדו בים במרחק של עד 1.5 ק"מ מהחוף ריכוזים של חומר מרחף וכלורופיל גבוהים מאלו של ים פתוח. העלייה בריכוזים כנראה נובעת מהזרמת שפכים בצינור הביוב של תל ברוך
ישן 28-08-2008, 13:09
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "לא לגמרי ברור:"

הערות שלי בכחול בגוף הטקסט:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי טירון

נחל הירקון: ריכוזי הכלורופיל והחומר המרחף הגבוהים שנמדדו בנחל יורדים לכיוון השפך. בשפך אין כמעט זרימה של הנחל (כלומר זרימה שמקורה בנביעה וניקוז, להבדיל מזרימה שנובעת משפכים שתמוין בהמשך). הזרימה היחידה לים היא של מי קירור מתחנת הכוח רידינג (כלומר מי הנחל כן נשפכים לים, אם כי מקורם בשפכים ולא בנביעה וניקוז כצפוי בנחל טבעי) . למרות זאת נמדדו בים במרחק של עד 1.5 ק"מ מהחוף ריכוזים של חומר מרחף וכלורופיל גבוהים מאלו של ים פתוח (הוכחה לכך שמים מהנחל זורמים לים ונמהלים בו) . העלייה בריכוזים כנראה נובעת מהזרמת שפכים בצינור הביוב של תל ברוך (עכשיו זה כבר מעניין. אם הצינור הנ"ל נשפך לתוך הנחל, הוא מצדיק את הנאמר עד כה, אם הוא נשפך ישירות לים הוא סותר את הסעיף הקודם)

לדעתי אתה פספסת את העובדה שאנשי סביבה לא מחשיבים את מי השפכים בנחל כ"מי הנחל" אלא רק את אלו המגיעים מנביעה או מניקוז.
ד"א - יש לך מושג איפה נשפך הצינור של תל ברוך?

ישן 28-08-2008, 13:31
  טירון טירון אינו מחובר  

מסובך העניין, אחי...
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "הערות שלי בכחול בגוף..."

מכיוון שיש כל כך הרבה דברים לא טבעיים בדרכו של הירקון - חיבורו לאיילון, הזרמת מיים לתוכו מתוך רידינג, האגם המלאכותי, וכו., נראה לי שבקטע זה - הוא זורם, כשהוא לא "עומד", (ותאמין לי שראיתי אותו גם סתם ללא תנועה, המון פעמים ) - לכיוון הקאנטרי, ובחלק אחר מהזמן - לכיוון הים, אחרת המומחים לא היו מחליטים על חיפושים בשפך.

הכי טוב לשאול את הקיאקיסטים שעושים שם שעות... - אישית, ראיתי קשיש חביב על קיאק, שצעק לשוטרים, על הגדה, שהפעילו את הרובוט מתחת לגשר איילון - "תבדקו באזור מגרש החניה של הקאנטרי, יש שם התרחבות של האפיק", או משהוא כזה.

זה שהם חיפשו שבועיים באותה נקודה - אומר שהנחת העבודה שלהם היתה שהמזוודה פשוט שקעה. או כפי שאמר המנוול - "הסתכלתי המון זמן עד שזה שקע". נורא. אם אינו משקר - המיים פשוט עמדו. לא זזו. ואחרי שזה שוקע - ההסתברות שהיא תיגרר עד הים, כשהזרם כל כך חלש, לשני הכיוונים - נראית לי קלושה, יש לה כל כך הרבה במה להסתבך בדרך...

מכיוון ששאלת כיוון הזרימה של הירקון בקטע זה הפכה לויכוחון קטן בינינו, אולי יש איזה קייקיסט שיפתור את הפלונטר, רצוי אחד שלא שט כל יום באותה שעה...

לגבי שאלתך על הצינור - אין לי מושג. מצטער.
ישן 28-08-2008, 14:05
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
קטע הירקון שבין ראש ציפור לכוון שבע תחנות הוא יחסית רחב ועמוק יותר....
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "מסובך העניין, אחי..."

אגב - אתה חוזר לא אחת על עניין הזרמת מי הקירור של רידינג לירקון אך אם אינני טועה המקום היחידי בו מוזרמים היום מי קירור הוא ממש בסמוך לשפך של הנחל לים!
בעבר היתה הזרמה של מי קירור באיזור שסמוך למרכז של החברה להגנת הטבע(בית הקפה "פינה ירוקה" / הגדה הצפונית של הנחל ממש מול תחנת רידינג ג' אלא שאם אני לא טועה מזה מספר שנים האפיק הזרמה הזה כבר לא פעיל (כולל רידינג ג' עצמה).

לגבי שפך הירקון - כאחד שבעבר חתר שם הן בקאיאק והן בסירות (נו מה לעשות היינו יוצאים משם לים במסגרת צופי ים... ) המים שם מאוד מאוד רדודים למעט שתי "תעלות" שרק דרכן ניתן לצאת מהירקון אל הים מבלי להשתפשף בקרקעית.....
ישן 27-08-2008, 16:33
  MazRek MazRek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.04

אם הגופה בתוך תיק היא עדין אמורה לצוף?
לדעתי המשטרה טועה בדרך החיפושים שלה , מה שעכשיו היא עושה זה להראות לאנשים הינה אנחנו מחפשים בדרך הזאת גם אם יש גופה קשה מאוד לגלות אותה זה פשוט ביזבוז של כסף , בכסף הנ"ל אפשר להתחיל ליבש קטעים של הירקון ולחפש בתוך הבוצה אם יש תיק (בכול זאת הסחף לא כול כך גדול , התיק לא אמור להיות בעומק גדול מדי).

הבעיה שזה הימור גדול של המשטרה , לאבא היה הרבה מאוד זמן להכין גירסאות כדי להטעות את המשטרה . כמו כך האמא לא כול כך תמימה כמו שהיא נראת - לאחר שעצרו אותה היא התקשרה לקרוב משפחה וביקשה שיביא לה ילדה בגיל של רוז שהמשטרה תחשוב שזוהי רוז (כלומר היא ידעה מצוין מה קרה לילדה).

ודרך אגב נכתב בכמה מקומות שהמשטרה מצאה תיק שנראה כמו התיק שבתוכו נמצאת הגופה , אבל שצוללנים באו לקחת את התיק הם לא מצאו אותו(צריך להיות תמונה במעריב), לכו תדעו אם התיק לא נמצא מתחת לרגלי המשטרה והוא קבור בבוץ...

בכול מקרה הסיפור מאוד מאוד מוזר
ישן 28-08-2008, 10:03
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי MazRek שמתחילה ב "אם הגופה בתוך תיק היא עדין ..."

מי אמר שרק הגופה נמצאת בתוך המזוודה? כל ילד שראה פרק או שניים של הסופרנוס יודע לשים שני בלוקים בתוך אותה מזוודה כדי שהיא תשקע. בנוסף, אם אתה עושה שני חורים במזוודה- אחד כדי שיכנסו מיים והשני כדי שייצא אוויר, המזוודה תתמלא מיים מיידית. ישר הרבה מאוד מזוודות שמיוצרות מפלסטיק קשיח מאוד, שלא מתאכל כל כך מהר במיים, גם לא במלוחים ובוודאי לא בכמה חודשים. אם הוא אומר את האמת (ואני מניח שלא) המזוודה יכולה להיות שם כמה שנים טובות. בלי לזוז מטר. אמנם בוצה אין שם, בכלל מדובר בנחל איילון ולא בירקון אבל המיים עכורים בגלל סוג הקרקע וזיהום כללי.

אני לא קונה את הסיפור שלו בגלל 100 סיבות אחרות ולא בגלל העובדה שלא מצליחים למצוא משהו בירקון.
ישן 28-08-2008, 13:07
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

למה לחכות עוד?...
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "מז"פ? אחרי כמה חודשים מתחת..."

מהסיבה הפשוטה שלא צריך להקל על עורכי הדין המפולפלים שלהם את העבודה ואם תוכל להביא עוד ראייה תגרום לביסוס טוב יותר של טיעוניך !

לדוגמא - היות והסב הרוצח מסר בעדותו שהילדה ישבה מאחור והוא היכה אותה בגלל שלא הפסיקה לבכות אני מניח שתוכל לבסס את הטיעון הזה או להפריך אותו ברגע שתימצא הגופה בכך שאם יימצא כי מפרקתה נשברה או נגרם לה דימום פנימי כל שהוא עם זאת תאר לעצמיך שהגופה תתגלה ובבדיקה יסתבר כי הילדה האומללה הזאת בכלל נחנקה למוות או נדקרה ?...
הרי תהייה לכך השפעה מכרעת על גרסתו של הרוצח וכל כוון החקירה עלול להשתנות בעקבות זאת !
אני מאמין שאת כל הסימנים הללו ניתן יהיה לגלות גם אחרי שהגופה נמצאת תחת המים תקופת מה....

יש חשיבות גדולה למציאת הגופה מבחינה ראייתית בנוסף לענייני הדנ"א שחשובים בפני עצמם.

וזה מזוויע בכל מקרה.
ישן 28-08-2008, 13:30
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

אני מודה ומתוודה ...
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "אתה שוכח גם את נושא התקיפה..."

שמאז פרסום כל הפרטים לפני כשלושה ימים אני משתדל להתנתק מהסיפור הזה עד שתימצא הגופה !
מה שקורה עכשיו מבחינתי זה "פסטיבל" שבו מרואיינים כל המומחים/שכנים/מכרים או בגדול - לא מעט מאלה שהיו אמורים מתוקף תפקידם למנוע מהמקרה הזה לקרות כשחלק מהם דואגים "באלגנטיות" לנקות מעצמם כל רבב ושביב של אשמה....
ובמקביל כמובן חגיגת הראיונות של עורכי הדין אשר מייצגים את הנבלות שביצעו את הפשע הזה ומכשירים לאט לאט את דעת הקהל לכך שהפושעים הם בסופו של דבר בעצמם סוג של קרבנות .....
ואיזה פרסום חינם שהם עוד מרוויחים על כך... על זה בכלל אני עוד לא מדבר.

אין לי עניין בהתפלשות ברפש !
כשתהיינה חדשות ענייניות אני "אתחבר" שוב ובינתים אני מחזק את ידי החוקרים והכוחות שפועלים ימים כלילות בשטח.
ישן 28-08-2008, 15:40
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "כן כן- מז"פ תתפלא אבלא בני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
כן כן- מז"פ תתפלא אבלא בני אדם לא מתאדים כל כך מהר ושלושה חודשים הם לא הרבה זמן,
שלושה חודשים הם לא מספיק בשביל שגופה "תעלם" כשהיא קבורה. זרוק פגר למים רדודים ביכן שיש גישה לים, והוא יאכל בזמן הזה. זרוק פגר בכרמל ותחכה יומיים - סביר להניח שגם עצמות לא תמצא.

ציטוט:
בייחוד שמי הנהר/ים קרירים יותר ומאפשרים יכולת שימור טוב יותר.

אני כבר ציינתי שמים משמרים רקמות לפניך. הם פשוט לא משמרים ראיות דנ"א - טביעות אצבעות, דם, זרע, רוק, קשקשים ועוד.

ציטוט:
מי בכלל אמר שהיא באה במגע עם מים?

מעבר לכך שהסבא שלה אמר את זה בחקירה, אלא אם כן מדובר בתיק אטום למים במיוחד, זה רק עניין של זמן (עד עשרות דקות אני משער) עד שהוא יתמלא במים עם מטען של כ-30 ק"ג בתוכו.

ציטוט:
אם המזוודה אטומה יכול להיות שהגופה עדיין בפנים. כיוון שאין תילוע במים, יכול מאוד להיות שהיא במצב יותר טוב מאשר אם היא היתה נקברת.

אין תילוע במים, כן יש רקב מוגבר. הרקמות ישרדו (אם אין טריפה) - אבל מירב ראיות הדנ"א (למעשה הכל פרט לשיער לדעתי) נעלמו מזמן - וזה בדיוק מה שכתבתי.

ישן 28-08-2008, 13:35
  MazRek MazRek אינו מחובר  

האם אפשר להוכיח שהוא רצח את הילדה ללא גופה? ברכב לא נמצאו סימני דם של הילדה , ומכמות הסיפורים שהאבא נתן אפשר לכתוב ספר...

נתחיל מזה שכבר שבועיים שני ההורים נמצאים בחקירה , יש הבדלי גירסאות , והגירסה שהאב הרג את הילדה והטביע את גופתה בירקון היא הגירסה האחרונה שהוא נתן (אחר כך החליף למשהו אחר ואחר כך שוב חזר לאותה גירסה) כלומר יכול להיות שהוא סתם מאכיל את השוטרים בלוקשים כדי להעביר את הזמן וכדי שהציבור ישכח מהסיפור ואחר כך אשתו תצא לחופשי והוא יקבל עונש מינימלי או חלקי (יהיה מאוד קשה להרשיע אותו ברצח ללא גופה וראיות חותכות , אולי בהריגה). או שהוא יתמקח על עונשו על ידי כך שהוא יגלה היכן הגופה (או הילדה לכו תדאגו אם הוא חייה או מתה) באמת.
ובקשר למשטרה נניקח וזה באמת הגירסה שרוב הסיכויים שהיא אמיתית , הרבה ברור שחיפוש התיק או הגופה על ידי האמצעים שיש למשטרה זה הימור גדול מאוד והסיכוי למצוא את המבוקש נמוך מאוד , אז אם רוצים באמת לייבש חלקים מהירקון אז שיתחילו בעבודה עד עכשיו הם משחקים ב"קקה" והסיכוי למצוא גופה באופן הנ"ל נמוך מאוד.

דרך אגב היום עברתי דרך הירקון (בכביש שליד מגרשי הכדורגל) האם זהו הגשר? או שהגשר נמצא ליד הגשר הישן (למי שמכיר) , ממה שראיתי המרחק מהגשר הישן (והגדול שלידו) לרידיניג ומשם לים הוא גדול מאוד האם התיק יכול לעשות את כול הדרך לשם ב3 חודשים?
ואם המשטרה מתכוונת לחפש את כול המרחק הזה (חצי מהמרחק לא יעזור לה) יש לה הרבה עבודה וכדאי להתחיל לעבוד...

ועוד שאלה לסיום , האם יש אפשרות להשתמש בשיטות אחרות (להביא חוקרי שב"כ) כדי להוציא מהאבא את האמת? נכון שזה נוגד לחוק אבל לכו תדעו אולי היא חייה והיא בכלל במקום אחר.
האם ניסיון להציל חיים יכול לאפשר זאת?
ישן 28-08-2008, 13:52
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

החיפושים מתמקדים/התמקדו במספר נקודות...
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי MazRek שמתחילה ב "האם אפשר להוכיח שהוא רצח את..."

תחת הגשר של נתיבי איילון לא רחוק מ"קאנטרי דקל" שזה איזור המפגש בין נחל האיילון לירקון (ראש ציפור), תחת גשר הקשתות המוכר, תחת גשר בר יהודה שזה הגשר אליו אתה מתכוון (החלק הצפוני של רחוב אבן גבירול) והגשר הבריטי הישן שבסמוך לשפך הירקון לים/נמל תל אביב.

בדבר עירוב חוקר שב"כ בעניין - מעבר לעניין החוקי ולסמכויות תהייה בטוח שלמשטרה יש חוקרים לא פחות מנוסים בהתמודדות עם עבריינים מאשר לשב"כ ובכל מקרה אין סיכוי שחוקר שב"כ יוכל להפעיל שיטות חקירה שאולי מותרות לשב"כ במקרה הנדון.

ובקשר להצעתך שכדאי שהמשטרה תתחיל לעבוד", אני מניח שהם ישמעו לה וכנראה שאף יסכימו לצאת לשטח ולהתחיל לחפש.
ישן 28-08-2008, 14:23
  MazRek MazRek אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אז כנראה שלא הבנתי כהלכה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
בימים בהם לכל אחד יש מה להעיר כלפי עבודת המשטרה (גם כשהיא עושה אותה כפי צריך) אני כבר לא יודע מה נאמר בציניות ומה לא....

למרות שזה כבר סיפור אחר במקרה הנ"ל למשטרה אין יותר מדי מה לעשות. אחרי חודשיים וחצי הסיכוי למצוא את הגופה קטן מאוד ולאבא ולאמא יש מספיק זמן להמציא מספיק סיפורים שיעסיקו את המשטרה כמה שנים טובות.
שוב אבל אם החוקרים הגיעו למסקנה שהסיכוי שזה הסיפור הנכון הדרך היחידה לבדוק אם יש גופה זה לייבש חלקים מהירקון ולעבוד עם ציוד כבד בתוך הבוצה (אני מאמין שיגלו עוד כמה גופות שנזרקו).

דרך אגב אם רוצים לחפש עוד אשמים צריך לחפש קרוב לבית . לשכנים יש אשמה לא קטנה בקשר לכול הסיפור . הם ראו ילדה שלא מדברת שכול הזמן עצובה שההורים שלה לא מתייחסים אליה , ראו בעל מוזר /אלים /קשה .
ידעו שיש ילדה שלישית בבית רק כמה חודשים טובים אחרי שהם עברו לגור באותו מקום.
וכמובן צעקות/קללות/אלימות ששמעו מהבית , והכי חשוב הם לא ראו שחודשיים וחצי הילדה לא נמצאת במקום? אם כול זה לא הדליק להם נורא אדומה בגודל של השמש אז זה רע מאוד.
נכון לא צריך לחיות בתוך התחת של השני אבל במקרים כאלה שיש כול כך הרבה סימנים טלפון אחד לאחד מעשרות המוקדים היה יכול לסיים את הסיפור אחרת.

דרך אגב מי שרוצה סימן אחד למה הסיפור של ההריגה של הילדה מצוץ מהאצבע - האמא נאבקה עם הרשויות בצרפת כדי לקבל את הילדה , אם אחרי כמה חודשים זה לא התאים לה מדוע היא לא החזירה אותה לרשויות בצרפת? או לרשויות בארץ? האם יש קשר לזה שלבעל יש חובות רבים (האם הוא מכר את הילדה?)

שוב הסיפור מעלה הרבה מאוד סימני שאלה אבל מה לעשות הדבר היחיד שהמשטרה צריכה כרגע זה מזל..
ישן 28-08-2008, 14:34
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

אני שומע את הטענות האלה כבר מהיום הראשון ...
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי MazRek שמתחילה ב "[QUOTE=לבני]בימים בהם לכל אחד..."

ובאמת מעניין אותי לדעת שאם נתעלם מרגע מכל הססמאות הידועות של "איך הם לא שמו לב"/"איך הם לא ידעו/שמעו" וכו'...

כמה אנשים היו באמת חושבים שדבר נורא כזה יכל לקרות לילדה וכמה היו חושבים שהיא שקטה בגלל כל מני סיבות אחרות הקשורות אולי לקשיי קליטה/שפה וכו'?...

כמה אנשים מתוך אלו שהיו שמים לב לכך שכשלושה חדשים הילדה לא נמצאת בסביבה היו באמת חושדים שהיא נרצחה על ידי סבה?... או היו מתארים לעצמם שאולי היא הועברה / חזרה / נסעה לבקר את משפחתה בצרפת ?...

אני ממש אוהב את כל החכמים שלאחר מעשה שמנופפים בססמאות הידועות שכל עניינן נסוב סביב השאלה "איך"?.....
אותם חכמים שמן הסתם הם אלו שהיו צריכם לחשוד ולעשות משהו בנדון...

ולשם ההבהרה - אני לא מפנה את הטענות והשאלות אליך אלא אל אותם "חכמים"...

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 28-08-2008 בשעה 14:36.
ישן 28-08-2008, 17:18
  MazRek MazRek אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אני שומע את הטענות האלה כבר מהיום הראשון ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
ובאמת מעניין אותי לדעת שאם נתעלם מרגע מכל הססמאות הידועות של "איך הם לא שמו לב"/"איך הם לא ידעו/שמעו" וכו'...

כמה אנשים היו באמת חושבים שדבר נורא כזה יכל לקרות לילדה וכמה היו חושבים שהיא שקטה בגלל כל מני סיבות אחרות הקשורות אולי לקשיי קליטה/שפה וכו'?...

כמה אנשים מתוך אלו שהיו שמים לב לכך שכשלושה חדשים הילדה לא נמצאת בסביבה היו באמת חושדים שהיא נרצחה על ידי סבה?... או היו מתארים לעצמם שאולי היא הועברה / חזרה / נסעה לבקר את משפחתה בצרפת ?...

אני ממש אוהב את כל החכמים שלאחר מעשה שמנופפים בססמאות הידועות שכל עניינן נסוב סביב השאלה "איך"?.....
אותם חכמים שמן הסתם הם אלו שהיו צריכם לחשוד ולעשות משהו בנדון...

ולשם ההבהרה - אני לא מפנה את הטענות והשאלות אליך אלא אל אותם "חכמים"...

לבני פה אני חושב שאתה טועה ואני יסביר לך מדוע :

לאחר המקרה כול כלי התקשורת (שלדעתי פעלו בצורה מבישה כאילו הסיפור הוא לחם חם ורוצים רק ריטינג אבל ככה עובדים בטלויזיה אין מה לעשות זה לא חדש) ראיינו כחלק מהצגת הסיפור את השכנים , השכנים הציגו את הסיפור באופן הבא בהתחלה לא ידעו שלמשפחה יש שלושה בנות רק אחרי הסיפור עם העגלה ידעו שיש עוד ילדה נוסיף לזה שהמשפחה היתה מאוד מוזרה האם לא יכלה לצאת החוצה לבד וכאשר היא יצאה פעם או פעמיים היא חזרה כמו חייה הבאה עם חשש גדול , כמובן שנוסיף לזה שהם לא השתתפו בשום דבר שהיה קשור לביניין (אירועים /וועד בית וכוי) ובלילה היו שומעים צעקות קללות ואלימות.
נוסיף לזה שהילדה נראתה מאוד עצובה (דבר שלא מאפיין ילדה בגיל הנל גם אם היא באה מסין או מצרפת), לא היתה במסגרת(והיום רוב הילדים בגיל הנל נמצאים במסגרת), וכמובן פתאום ביום אחד היא נעלמה (בדרך כלל יש קשר בין המשפחות בביניין אז מספרים על מעבר הילדה לשכנים וכדומה).

עכשיו נעזוב את הילדה , אם שכנים שומעים שיש אלימות ,מכות!, ואמרו שהם ידעו שיש אלימות: צעקות , קללות , איומים - והשכנה אמרה זאת במפורש היא עוד אמרה שהיא רצתה להפנות את האם למקלט לנשים מוכות זה כבר משהו אחר לגמרה זה אומר שהיה מחדל - מי שיודע שיש אלימות בין בני זוג ורואה שהאם לא יורדת אף פעם למטה לבד , המשפחה לא מדברת עם אף אחד וכדומה ולא מדווח למשטרה לדעתי הם שותפים לפשע , נכון אתה לא חושב שהאבא ירצח את הילדה יום אחד ואחרי שלושה חודשים זה יתגלה אבל יש גם מקרים שהבעל רוצח את האשה ותמיד יש סימנים מוקדמים (מה שהיה במקרה הנל) ואם המשטרה היתה מתערבת או כול אגודה אחרת אז הסיפור היה נגמר אחרת.

ושוב לבני תחשוב על זה בצורה כזאת אם היתה לך משפחה כזאת בביניין היתה מתעלם מכול הסימנים הנ"ל?
ישן 28-08-2008, 20:39
  MazRek MazRek אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "נכון לעכשיו הוחלט במשטרה על הפסקת החיפושים..."

לבני האם אתה מקורב בדרך כולשהי למשטרה?

שאלה נוספת הרי שחוקרים חשוד במשטרה צריך לעמוד בחוקים מסוימיים (אסור להרביץ וכדומה) , האם אני צודק?
ושוב אני חוזר על השאלה של חוקרי השבכ , אולי להם יש דרכים אחרות להוציא ממנו מידע? (שימוש ב"סם אמת" -סודיום פנטטול , צורת חקירה שונה לדוג' כמו שחוקרים שבוי וכדומה).
שוב יכול להיות שהילדה בחיים במקום כולשהו והסיכוי שלה לחיות פוחת עם הימים שעוברים האם לא כדאי להשתמש בשיטות אחרות כדי להוציא מידע?

ודרך אגב אם החליטו על הפסקת החיפושים זה כולל ביטול יבוש חלקים מהירקון?
אני מבין שללא גופה הסיכוי לקבל עונש על רצח קטן יחסית , האם הוא משחק עם המשטרה? כי בית המשפט יפסיד בשלב כולשהו להאריך את מעצרו.

בכול מקרה נקווה שהסיפור יגמר בטוב אם זה במציאת הילדה בחיים ואם זה במציאת הגופה.
ישן 31-08-2008, 15:44
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
עוד קצת צהוב:

חשיפה: מלחמת הכבוד על גופתה של רוזתשכחו מכל מה ששמעתם על המזוודה בירקון, כאן תקראו את הסיפור האמיתי: מדוע אמרו 'לא' לצוללי זק"א, וכיצד באמת נעלמה המזוודה • הסיפור שהמשטרה לא רוצה שיצא החוצה - בפרסום ראשון

שמעון מירוני, כתב 'בחדרי חרדים'
תאריך: 31/08/2008 12:13:00

פרשת הילדה הנעדרת רוז: 'בחדרי חרדים' חושף לראשונה פרשה חמורה, שהוסוותה עד כה, המתרחשת בלב המאמצים לאיתור הילדה או גופתה. שבו על כסא, הישענו על המשענת, שפשפו את עיניכם, וקראו את הכתוב. כן, הסיפור אמיתי לחלוטין.

הזמן: יום ד', ה-20.08.2008. השעה: אחר הצהריים. המקום: גדות הירקון, סמוך למקום בו טען הסבא רוני רון כי השליך את גופת נכדתו. הנפשות הפועלות: מפקדי משטרה האחראים על החיפושים, מספר עיתונאי פלילים ואיש זק"א אחד.

זהו היום הראשון לחיפושים בנחל הירקון. הציבור הישראלי עדיין לא נחשף ולו לרמז מפרטי הפרשה המזוויעה, והעניין כולו נשמר בסוד. אזור החיפושים נסגר כולו לתנועת אזרחים, ונכנסים אליו רק אנשי משטרה, ואנשי תקשורת האמונים על צו איסור פרסום.

בשל עיקשות המזוודה נעלמה. רוז חברה פרטית שגויסה למשימה הביאה למקום צוללת קטנה, עליה מותקנים מצלמות וסורקים. יחד עם הצוללת הגיע למקום המפעיל, יחד עוד כמה מאנשי החברה, ביניהם צוללן על ציודו. הצוללת הוכוונה לאיטה במורד הנחל, כשלפתע נשמעה הקריאה: עצור! רואים משהו על המסך.

המצלמות כוונו לעבר החפץ, ועל כל המסכים נראית בבירור, כידוע לכולנו, מזוודה. חדשה, לא בלויה. נראה שהיא שוכנת שם זמן לא רב. את גרסת המשטרה בוודאי שמעתם. ירד צוללן, בעט בטעות במצלמה, ומאז המזוודה איננה.

ובכן, הפאשלה והשערורייה גדולות בהרבה.

להלן הסיפור האמיתי, כפי שאומת והוצלב על-ידי כתב 'בחדרי חרדים', בפרסום ראשון.

בחפ"ק המשטרה שהוקם על גדות הירקון ישב, מלבד ממפקדי המשטרה, גם חיים אוטמזגין, מפקד יחידת הצוללנים של זק"א. משהופיעה המזוודה על גבי המסכים, ומתוך הנחה שככל הנראה מדובר אכן במזוודה בתוכה נמצאת גופתה של רוז, קפץ אוטמזגין ממקומו, והציע לקציני המשטרה שלא להיחפז.

"מתוך ניסיון רב, אני יכול לומר לכם שמדובר בעסק מסובך, להוציא כזה דבר מהנחל. אני מקפיץ לכאן צוללנים מקצועיים", אמר אוטמזגין. הקצינים הסכימו עם דבריו, והאיש הקפיץ למקום ששה צוללים וותיקים ומנוסים, עם ציוד צלילה מלא. ארבעה למטרה מבצעית, ושניים לגיבוי.

המוקפצים קיבלו תדרוך, והיו מוכנים למשימה. אלא שכאן התעוררה בעיה.

וכך סיפר לנו גורם שהיה בשטח: "קצין המשטרה טען כי כיוון שיש במקום צוללת, על פי הסיכום עם החברה רק איש החברה המוכשר לכך יכול לרדת למים, מחשש שהמכשיר העדין ייפגע.

"ומאחורי הקלעים", ממשיך האיש, "הצוללן שהיה במקום, היה מיודד עם אחת השוטרות הבכירות שהיו במקום. היא הנחיתה את ההוראה שהוא, ורק הוא, יורד למים. מה הסיבה לכך? איני יודע. יכול להניח שהרצון לזכות בתהילה".

בדיקת 'בחדרי חרדים' העלתה את העובדה הקשה הבאה, ככל הנראה הקרובה ביותר לאמת: אנשי המשטרה נימקו באופן רשמי את האיסור על אנשי זק"א לרדת למים בכך שהמים מזוהמים, והצוללנים עלולים להיפגע. לדבריהם, רק הצוללן הבודד מצויד בציוד מתאים.

הזהיר והתריע. אוטמזגין (מימין) על גדות הירקון (צילום: יוסי ימפל - דוברות זק מפקד יחידת זק"א מסביר לשוטרים, בתגובה, שהוא מכיר היטב את השטח, והוא לא מתכוון לסכן אף מתנדב. הוויכוח מתלהט, ואז אחד ממפקדי המשטרה מסנן לעבר אנשי זק"א: "אנחנו ננהל את החקירה, נעבוד קשה, נמצא את המזוודה, וברגע האחרון תבואו אתם ותגנבו את ההצגה? לא יקרה".

כל אותה העת עומדים בסמוך להתרחשות ששה צוללנים מנוסים של זק"א. חיים אוטמזגין מוסיף להתווכח עם אנשי המשטרה וטוען: "הדבר בלתי אפשרי. צוללן אחד לא יכול להרים את המזוודה. הוא עומד להיכשל". אבל קציני המשטרה שבים על שלהם כמנטרה: "הוא יירד, ורק הוא".

אוטמזגין מרים ידיים. הצוללן נכנס למים. כולם עוקבים בדריכות אחר המשתקף על המסכים בחפ"ק. תשכחו ממה שקראתם ושמעתם עד כה, הנה הסיפור: האיש, שהוזהר שוב ושוב על-ידי אנשי זק"א כי אין לו אפשרות טכנית להרים כזו מזוודה, ניגש היישר למזוודה.

הוא נוגע בה, הדבר נראה היטב על גבי המסכים (ומתועד בקלטות), אוחז בידית, מנסה להרים ואז היא נשמטת מידו. במים, במיוחד בירקון, אין אפשרות לראות. הצוללן מסתמך בעיקר על מישוש בידיו. הוא מנסה לאתר את המזוודה שנפלה, אבל מאבד אותה - והיא נעלמת מהמסכים. לבלי שוב.

לאחר חמש דקות עולה האיש אל מעל פני המים כשבידו שקית ניילון. בשקית, מתברר, ישנם מאות קלטות אודיו שמישהו השליך פעם למים. המזוודה, ובה ככל הנראה גופתה של רוז - נעלמה.

כל האזהרות לא הועילו, כל הבקשות לא הזיזו. למרות אזהרותיו של אוטמזגין שנשמעו בקול רם, חד וברור, התעקשה המשטרה, שוב, להעדיף את הקרדיט ואת התהילה המפוקפקת מאשר לפתור את התעלומה בדרך הבטוחה והמהירה. וכך, צוללן בלתי מנוסה, שירד למים בהוראת המפקדים בשטח, גרם לאיבוד קצה החוט היחיד שהיה בפרשה החמורה שמסעירה את המדינה.

רק ביום ו' תבקש המשטרה את עזרת היחידה הזק"אית בחיפושים. קצת מאוחר מדי.

חיים אוטמזגין לא הסכים לשוחח על הנושא. זה כל מה שהיה לו לומר: "אנו עובדים ונמשיך לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם המשטרה"

מארגון זק"א לא נמסרה תגובה.

ממשטרת מחוז תל-אביב לא נמסרה תגובה.

http://www.bhol.co.il/news_read.asp?id=6555&cat_id=1

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:31

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר