לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-08-2008, 08:05
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
אתה צריך לקחת בחשבון את התקופה
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "כן ירבו פעילי טרור שכמותו"

ברשותי (אצל הורי) מחזיק מפתחות משנת 1966 עם תמונתו בשחור לבן של אייבי על רקע המטוס איתו נחת במצרים.
כל הארץ רעשה. זאת היתה "יציאה" מארץ היציאות.
רוב הישוב היהודי של פעם - שמנה משהו כמו 3 מיליון איש, לא קיבל את המהלך. (נדמה לי שאייבי המריא למצרים משדה התעופה הקטן של הרצליה..אם מישהו זוכר אחרת שיתקן אותי).
באותה עת, היה הזוי נוסף בעל צהובון (אורי אבנרי) שדעותיו נחשבו ל"שונות" וכמובן היו עוד כמה "חלוצים" כאשר חלק מאנשי הבוהמה של פעם, הצטרפו לחגיגה.

אני מצמצם:
מאוחר יותר, כפי שאתה יודע, גדל מחנה השלום. הזמנים השתנו, הטרור התגבר, הקריאות להשמידנו הדהדו בכל פינה מוסלמית בעולם ועקב אינספור ארועים, נמחק כמעט לגמרי מחנה השלום, פשוט בשל התפכחותו של השמאל (אם תרצה, גם בשל הסתאבות החברה) ומס' התומכים קטן פלאים.

היום, זה ממש לא אותו מחנה וגם אייבי (אחרי השבץ שפקד אותו) הפך לרגוע יותר..
מס' כלי המשחית של אוייבנו גדל והאיומים הקיומיים גברו וכך גברה גם חולשתנו בשל אי אלו מנהיגים ומהלכים לא נכונים מתקופתנו אנו.
הכל השתנה. מחנה השלום התמוסס והתפוגג, נותרו כמה משוררים, שר חינוך לשעבר, פצפיסטים ואנשי מרץ (כמה מנדטים יש להם..?) שעדיין צווחים כל אימת שאנחנו מנסים להגן על עצמנו..
משהו בתפיסת השמאל קרס בשל הרדיקליות המאפיינת את העידן הנוכחי.
אל קאייעדה עלה לכותרות ובעצם כל העולם המערבי (וחלק מהעולם המוסלמי) החלו להפנים כי ,מסע הצלב" כנגד ה"כופרים הצלבנים" תפס תאוצה מפחידה (במיוחד לאחר פיגוע התאומים).

בינתיים, החמא"ס השתלט על עזה בדרום, החיזבאללה השתלט על דרום לבנון בצפון, סוריה מחומשת עד שיניה ואירן המאיימת על שלום העולם, מחפשת את הגרעין ומאיימת להשמידנו.
פיספסנו הרבה מהלכים בדרך. השלום המיוחל הפך לוירטואלי והאיבה שרוחשים לנו שכנינו המאיימת להשמידנו הפכה למוחשית יותר ויותר.
לנו, כמו פעם, לא נותרו הרבה ברירות. המנהיגים שלנו מדברים שלום ומחפשים פיוס (כל אחד וסיבתו עימו..) אבל באותה מידה, גם אנחנו מתחמשים ומכינים עצמנו לקראת הבאות.

אנחנו מתקרבים לרגע האמת. כרגע, מחנה הימין גדל (מענין למה?)
כנראה שהתפכחנו.

נערך לאחרונה ע"י looopy בתאריך 28-08-2008 בשעה 08:17.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-08-2008, 10:00
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בבית הורי היה שמור פעם עיתון מעריב ובו כותרת
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "אתה צריך לקחת בחשבון את התקופה"

"אייבי נתן נהרג בהתרסקות מטוסו". והגליון הבא, שכבר מספר עובדות שהתבררו כיותר נכונות. אגב: אייבי נתן גם הפציץ את הכפר תרשיחא ב 1948 וגרם לתושבים אבידות. כמובן שהוא "לקח את זה קשה", אבל בניגוד לא. אבנרי לא עשה מזה קריירה.

אסור לשכוח שאייבי נתן בימי זוהרו פעל בסביבה שבה "רדיפת שלום" לא בהכרח הייתה תווית המשייכת אותך למגוון דברים שרובם לא קשורים ישירות לרדיפת יתר של שלום. אייבי נתפס כמין דוד חביב ותמים, בעידן שבו "פראייר" עדיין לא הודבק לכל מי שאמר שהוא מעדיף לא לריב על חניה אלא לחפש חניה אחרת.

הזמנים עברו ומחנה "רודפי השלום" הפך קנאי ופלט מתוכו "נשמה" כמו אייבי. נשארו המקצוענים כמו א.אבנרי, ועובדה שאייבי בימי דעיכתו זכה להתעלמות מוחלטת מכל אלה שמעולם הקריבו את מה שהוא הקריב. בעצם אייבי נתן (ולהדיל אלף אלפי הבדלות: א.אבנרי) הוא תמצות הסיפור של השמאל הקיצוני הישראלי וכיצד זה שככל שהוא התרחב, כך הצתמצמה השפעתו. הלך דור העושים, בא דור המצתלמים.

ישן 28-08-2008, 22:51
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "לא, חוקים שונים זה מזה.. בחומרת העונש על הפרתם ובועד הרבה אלמנטים.."

לא רק שאני טוען, החוק טוען ככה. שניהם עברו על החוק.
הגברת מהרצליה עברה על החוק בדיוק כמו אייבי נתן.
אבל אל תבלבל, חומרת העונש מצביעה על חומרת העבירה.
ברור שמעבר באור אדום זו עברה פחותה מעבירה על חוק המפגשים, אייבי נתן נשפט ל 15 חודשים וריצה לא מעט חודשים בבית הכלא.
אין ספק שתושבי עמונה עברו על החוק, וגם אין ספק שחומרת העבירה שלהם נמצאת בין האור האדום לחוק המפגשים ששונה בעקבות המקרה הזה.
אתה זה שניסה להפוך אותו לעבריין גדול, ואכן כך הוא הוגדר, אבל זה לא מנקה את תושבי עמונה, הם לא פילחו מסטיק פעם ראשונה מהקיוסק או לדוגמתך עברו באור אדום.
ישן 28-08-2008, 00:00
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "נו באמת"

לא חדש, אבל איך שהוא מצליח להזדעזע כל פעם מחדש.
הטענה שלי היא אפילו לא לפותח האשכול, הריי ברור שעוד כמה ימים נגמר החופש הגדול והודעות כאלו יעלמו.

עם זאת אני כן מצפה ממנהלי הפורום לגלות מעט יותר אחריות, אמנם חופש הביטוי הוא דבר חשוב, אבל אין שום הגיון בזה שפורום פומבי יתן במה פתוחה לאפשר למשתמשים להפוך את הפורום למקום שלא נעים להיכנס אליו ולקרוא בו.

ההודעה המקורית היא מ22:27, לפי אתרי החדשות זה בערך חצי שעה אחרי שהוא נפטר, אני לא דורש מאנשים להיות צבועים ופתאום להספיד אותו ולשבח את מעלליו (בעיקר לא מאנשים שלא יודעים עליו כלום, אבל יש להם רובוט בראש שאומר להם "שמאל-רע, ימין-טוב") אבל לאדם צריך להיות המעט שכל לדעת שאם אין לך שום דבר טוב להגיד על אדם, עדיף לשתוק - ואם הוא לא מסוגל לעשות אז פה נכנסת עבודתם של המנהלים.

אתה בעצמך יודע שאני לא יום ולא יומיים פה, וב6-7 שנים נפטרו לא מעט אנשים, מן הסתם לא את כולם הערכתי, לא בכולם תמכתי, על חלקם הייתה לי לא מעט ביקורת. אז לא הגבתי, או שהגבתי בהודעת "יהיה זכרו ברוך" פשוטה, לא נראה לי שזה בקשה כל כך מוגזמת לבקש שכשיהודי מת, ולא משנה מה הייתה דעתו הפוליטית, לשמור מעט על כבוד המת - בטח בשעה שהוא נפטר.

ישן 28-08-2008, 11:16
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "לא חדש, אבל איך שהוא מצליח..."

הודעה יפה ואמיתית ומשקפת לחלוטין את הרגשתי.
נגעלתי מהכותרת ומהאשכול ומעזות המצח של כותבים צעירים, אפילו שקלתי לא להגיב באשכול הזה.

אבל כאשר כותבים פה אנשים בלי טיפת מוסר שנוהגים לרקוד על קברים, מעודדים אלימות, בזים לחלשים, גזענים ועוד - אין מה להתפלא.
דוגמה מובהקת היא הסגידה ליגאל עמיר והשנאה התהומית לרבין ותמיכה ברצח שלו.

החופש הגדול לא יציל את הפורום, הוא מתדרדר מיום ליום, ולא רק בדעות הקיצוניות המועלות פה והתעמולה הימנית, אלא ברמת הכותבים המשתלחים ללא היסוס באישים במיוחד מתים.

לצערי המנהלים משתפים פעולה מאחר ולרב הדעות מתאימות לדעותיהם.
מאפשרים תעמולה, מאפשרים הסתה, הכל למען האידיאולוגיה.
רק לאחר לחצים ועשרות הודעות, שונתה כותרת האשכול המבזה.
חבל, אבל זה מה יש, וכנראה עם זה גם נפסיד.
ישן 29-08-2008, 15:23
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "תרוץ במקום התנצלות?"

לכשאעמוד למשפט, אביא את הראיות מסודרות, מודפסות, ציטוטים, מובאות, הדגשות וכיו"ב
אני העליתי טענה כללית, אתה הפכת אותה לספציפית
אני הבעתי מורת רוח כללית, אתה הופך את הרוח לכיוון שלי ועכשיו אני זה שצריך להצטדק ולהוכיח את עצמי ?

תמונות פרטיות של חיילים שהשתתפו על פי חוק בפינוי (וכן הם מחייכים) מוצגות עם אישום ואיום
המילה ערבושים נפוצה יותר מהמילה ערבי
רבין בוגד
אייבי נתן בוגד
שימון (אין כבוד לשמו של אדם בפורום וזה לא חדש, ולא רק בפורום) פרס גם בוגד מושתל פלשתינאי
רבין בוגד (כבר הזכרתי ?)
השמאל רוצחים משתפי פעולה עם פלשתינאים, מקבלים מימון מאנטישמים
זהבה גלאון לשלל כינויי הגנאי
שולמית אלוני - אין מה להוסיף
רבין בוגד - כבר הזכרתי פעמיים ?

לאיזו דעה לא שותפים לא מעט מנהלים ? איזו מילה מופיעה ותופיע ללא הערה ?
איך הצגת תמונות פרטיות של חיילים מחייכים (כן הם מחייכים) עם איום ברור ומודגש מסתדרים עם ההאשמות שאתה מתנער מהן ?

לא האשמתי אותך, לא האשמתי אף אחד ספציפי, האשמתי את הכלל, והכלל הוא כזה שהכל מותר פה.
שים לב לכמות מנבלי הפה מהשמאל לעומת מנבלי הפה מהימין.
שים לב לקלות הבלתי נסבלת של הביזוי (העצמי, הכללי, של אישים, של שרים של בכלל) והיא ברב המקרים מופנת כנגד השמאל אישיו ואנשיו.

אין לי עניין לחפור בנושא יותר מדי.
אם אתה רוצה, אתה יכול להביא דוגמאות בהן מנהל שמר על שפה נקייה בפורום והעיר לכותב שחרג ממנה. או דוגמה למנהל שפסל אשכול שבו הוצגו תמונות פרטיות של חיילים מחייכים בעת מילוי תפקידם על פי חוק מדינת ישראל (אכן הם מחייכים) תוך כדי איום מפורש על כך שיענשו.
האם רבין באמת בוגד ?
האם נכון לקרוא לראש הממשלה שנרצח בוגד הכל מקום אפשרי ?
כמובן ייתכן שאני טועה, ואני מצפה לרמה גבוהה מדי מהפורום. מצפה לא לשמוע מילות גנאי כאשר אני מתווכח עם אדם שדעותיו מנוגדות, אבל האינטיליגנציה האישית והרגשית שלו דואגות לויכוח נעים ללא מילות גנאי העלבות וגזענות קשה ביותר.
ישן 29-08-2008, 22:14
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אחרי חוו"ד מנומקת ואובייקטיבית, לא נותר אלא לבקש סליחה ומחילה...
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "הודעה יפה ואמיתית ומשקפת..."

אני מבין שאתה הצלחת לשכנע עצמך שאתה הוא קול המוסר, הצדק, האיזון והאובייקטיביות באשר הן.
האמת היא, כמובן, שאתה נמצא הרבה משמאל לכל נקודת איזון שהיא, והמוסר שאתה מתיימר לייצג,
מיוצג נאמנה רק "בדמוקרטיות עממיות" כמו ווייטנאם, סין וקובה, ששמן הולך לפניהן כמובילותיו הנוכחיות
של מחנה השלום כוחו אדיר...

אני מצטער על כך שאתה מזועזע מכך שאין כאן צנזורה למי שלא חושב כמוך, ואני מבטיח לך נאמנה
שכאשר תהיה בעליו של אתר שיהיו בו גולשים מימין ומשמאל, תוכל לצנזר את הימנים ככל שתחפוץ. כאן
תיאלץ להשלים עם העובדה שכשם שאתה מקבל חופש ביטוי לתקוף את מי שבא לך, כך גם קיימת זכות
זו למי שלא חושב כמוך. עולם המוסרי הטוטליטארי שלך מתקשה להפנים עם תובנה מוזרה כמו חופש
ביטוי גם למי שאינו שלומיסט, אבל צר לי לבשר לך שאתר פרש לא מתנהל לפי עולם המושגים שלך. אני
מבין שזו הסיבה ל"התדרדרותו" של האתר, אבל אני חייב להודות שהנתונים האובייקטיביים לא מלמדים
על אותה התרסקות שמפניה אתה מזהיר אותנו בדבריך הנוקבים...

תקיפותיך האישיות כנגד גולשים ומנהלים הן כמובן לא תקיפות שבאות בשם אמת או מוסר כלשהם, אלא מתוקף העובדה שבעיניך לא לגיטימי מלכתחילה שיהיו בכלל דעות כאלה. אני שב ומודיע לך
שלתפיסות אלה, מגונות ככל שתהיינה, עדיין יש מקום אצלנו, ויש לקוות שיום יבוא ועיניך תיפקחנה
כך שתוכל להבין שיש הגיון ברעיון ההזוי של ל-א לסתום פיות...
ישן 28-08-2008, 09:49
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי hagai9 שמתחילה ב "מה קרה כולם קופצים הכל אמת!"

פעיל טרור הוא אדם הפועל על מנת להשליט פחד, בד"כ בדרכים אלימות.
אייבי נתן עשה מה שעשה לא למען ארגון טרור כזה או אחר, אלא כי חשב שזה מה שנכון למדינת ישראל. הוא פעל בדרכים לא-אלימות, ולא היה מעוניין בפחד של אף אדם. תקרא ותלמד לפני שאתה משפריץ מילים מהמקלדת, בטח ובטח כשאתה מדבר על יהודי שנפטר לפני פחות מ-24 שעות, וראוי לכבוד מינימלי.

מתוך הערך טרור בויקי:
פעולת טרור, כפי שמשתמע מהמובן המקורי של המילה - פחד, חרדה, אימה, נועדה לזרוע אימה ופחד בקרב הציבור המותקף ולגרום לו לדמורליזציה ובלבול, ולשיבוש שגרת החיים. לעתים מבוצעת גם כפעולת נקמה במעגל דמים של אלימות. חלק ניכר מנשק הטרור הוא הפרסום הרב שפעילותו מקבלת בציבור, באמצעות התקשורת האלקטרונית והמודפסת. בטרור נעשית פגיעה "בבטן הרכה" של המדינה (האזרחים), במטרה לגרום למדינה להכנע לדרישות מפעילי הטרור. ביסוד הטרור ישנו גם ערעור של בסיס הלגיטימיות של הממשלה המכהנת, בכך שהיא איננה מסוגלת להבטיח את שלום אזרחיה ולשמור על הסדר הציבורי.

מקובל להגדיר "פעולות טרור" כאלו שבהן יש ניסיון מכוון לרצח של אזרחים, בשביל להשיג מטרות פוליטיות: לאומית, דתית, אידאולוגית, חברתית. גם פעולות אלימות אחרות כמו חטיפות אזרחים ווהחזקתם כבני ערובה, תוך איום לרוצחם, יוגדרו כטרור. פעולות הפחדה גרידא - אם הן אינן אלימות - אינן נחשבות לטרור.

קישור לויקיפדיה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:37

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר